Primorka 630

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Primorka 630

PostPostao/la mladjoo » 24. 05. 2019. (10:17)

eto barka danas pošla u more, i desilo mi se da sam upalio motor, skužio čudan zvuk na auspuhu i nakon cca 10-15-ak sekundi ugasio...uglavnom, zaboravih otvoriti vodu za hlađenje, pa sad, za ovo kratko jel se moglo štogod nezgodnoga desit? nakon toga napravio đir 20 minuta, sve radilo normalno :?:
mladjoo
Member

Tip plovila: Primorka 6,30 + Torpedo 18/24 + Tohatsu 5 4T

PostPostao/la peroLA » 24. 05. 2019. (10:32)

ako radi normalno znači da se nije ništa desilo a i teško se desi ako se tako brzo skuži...
peroLA
Old Senior Member

Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka 700byElPasso-Sole 26

PostPostao/la mladjoo » 24. 05. 2019. (10:43)

peroLA je napisao/la:ako radi normalno znači da se nije ništa desilo a i teško se desi ako se tako brzo skuži...

tome se nadam...ponekad mu treba sekunda-dvije da počne izbacivati more kroz auspuh, tako da ovo malo iznad toga ne bi trebalo predstavljati problem..držim fige...
mladjoo
Member

PostPostao/la peroLA » 24. 05. 2019. (10:48)

pa najgore ti može biti da se ošteti impeler eventualno, drugo da baš ploviš i da se pregrije motor ako nemaš indikator temperature..
peroLA
Old Senior Member

Tip plovila: Primorka 700byElPasso-Sole 26

PostPostao/la mladjoo » 02. 08. 2019. (09:56)

vidim nema neke akcije ovdje na Primorci. Meni uglavnom u međuvremenu zgotovljeni kušini za kabinu, i super sam zadovoljan izvedbom, ali i činjenicom da smo uspjeli svi stat (dvoje djece, žena i ja) i prespavat noć. Doduše, nismo išli daleko, samo do fratarskog, ali i to je klincima bio super doživljaj. Nisam baš sretan što me frižder počeo zezat, ne radi, ja ga uključim, njegov panel se popali, ali nema hlađenja, nit vrti unutarnji ventilator. Nadam se da je samo do nekakvog spoja, ili je možda kakav osigurač između panela i fridža, ko će ga znat (vjerojatno nekakav električar). Torpedo radi bez greške, potrošnja cca 1,4 l/h, vožnja cca 5,5 kt, okretaje i dalje ne znam :D , ali se čuje da nisu mučni (a i da se zaključiti po potrošnji), moguće da bi mogao i brže, ali nećemo cjepidlačiti.
A žena mi se zapalila da uzmemo Adriatica, a ni ja nisam previše protiv te ideje, pa ćemo vidit kuda dalje. dršte fige :thumbup:
mladjoo
Member

PostPostao/la bobipu » 02. 08. 2019. (18:08)

mladjoo je napisao/la:vidim nema neke akcije ovdje na Primorci. Meni uglavnom u međuvremenu zgotovljeni kušini za kabinu, i super sam zadovoljan izvedbom, ali i činjenicom da smo uspjeli svi stat (dvoje djece, žena i ja) i prespavat noć. Doduše, nismo išli daleko, samo do fratarskog, ali i to je klincima bio super doživljaj. Nisam baš sretan što me frižder počeo zezat, ne radi, ja ga uključim, njegov panel se popali, ali nema hlađenja, nit vrti unutarnji ventilator. Nadam se da je samo do nekakvog spoja, ili je možda kakav osigurač između panela i fridža, ko će ga znat (vjerojatno nekakav električar). Torpedo radi bez greške, potrošnja cca 1,4 l/h, vožnja cca 5,5 kt, okretaje i dalje ne znam :D , ali se čuje da nisu mučni (a i da se zaključiti po potrošnji), moguće da bi mogao i brže, ali nećemo cjepidlačiti.
A žena mi se zapalila da uzmemo Adriatica, a ni ja nisam previše protiv te ideje, pa ćemo vidit kuda dalje. dršte fige :thumbup:

Ako te budu baš mučili ti okretaji kad pasa to teplo moremo izmirit.. imam negdje ono čudo za mirit...
poz..
kuraja do jaja
bobipu
Senior Member

Tip plovila: Marušić 21

PostPostao/la mladjoo » 04. 08. 2019. (13:00)

bobipu je napisao/la:Ako te budu baš mučili ti okretaji kad pasa to teplo moremo izmirit.. imam negdje ono čudo za mirit...
poz..

ma uzeo sam si ja onaj laserski tachometer s ebaya, izmjerio sam okretaje u leru uz kraj, ali u vožnji probao neki dan i neće, neke lude brojeve baca van (moguće i zbog slabe njegove baterije)
mladjoo
Member

Prethodna

Natrag na Plastični brodovi

Trenutno korisnika/ca: Google Adsense [Bot], zee555 i 7 gostiju.