Merry Fisher 725

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Marry fisher 725

PostPostao/la gof1 » 17. 11. 2008. (18:05)

Jablan je napisao/la:.
Tri puta hura za Sanadera!

Hvala jos jednom na informacijama i nadam se da cu i ja uskoro poloziti kaparu za 725, no prvo moram isprobati ponasanje na moru i to kod oba broda!


Bez ljutnje,mislim da politika nema mijesta na ovom forumu a niti vidim kako ti gdin premijer može pomoći oko servisera motora,btw neživi se loše kad se može merry kupiti ;)
Avatar
gof1
Senior Member
 
Postovi: 999
Pridružen/a: 17. 10. 2008. (14:18)
Lokacija: Gradac,Mostar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: trenutno bez plovila ;-)

Re: Marry fisher 725

PostPostao/la Mezzomariner » 17. 11. 2008. (19:22)

Goco,gdje će vaš brod bit na vezu,ako nije strogo povjerljivo?
Zanimaju me brodice sličnih karakteristika pa bi ga htio vidjet "iz prve ruke" na moru!
Mene ipak vuče na Arvor ili Quicksilver te veličine ,ovaj je isto u užem krugu pa bi volio vidjet,ili ako znate gdje ima takav brod u moru.

Imao sam prvotnu namjeru kupit neki tradicionalni brod ali kako stvari stoje takvog za neku prihvatljivu cijenu neću naći,a novi Galeb ili slično bi me koštao gotovo koliko i ovakav brod,a čitajuć malo po forumu dolazim do zaključka da je Galebova kvaliteta upitna isto kao i ekonomičnost i komfor pri brzinama većim od 10 čvorova!
Općenito,sve sam više sklon glierskom tipu ,vidim da poludeplasmanci nisu baš rođeni za brzine veće od 10 čvorova,a deplasmanska klasičma barka mi je pre spora!
Avatar
Mezzomariner
New Entry
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 18. 10. 2008. (11:21)
Lokacija: ZG

Re: Marry fisher 725

PostPostao/la Jablan » 17. 11. 2008. (19:53)

Htio sam reci da nitko od majstora(ne samo kod brodova) nema nikakve odgovornosti ako pogriješi. Nazalost imam iskustva, pa eto zato!

I naravno "ne politiku u ovu butigu"
Zadnja izmjena: Jablan; 26. 11. 2008. (23:52); ukupno mijenjano 1 put/a.
....i tad su došli popovi.... pa topovi.... pa lopovi...
Avatar
Jablan
Senior Member
 
Postovi: 507
Pridružen/a: 20. 10. 2008. (23:47)
Lokacija: oko Rijeke
Vrsta ribolova: sportski

Re: Marry fisher 725

PostPostao/la Gaso » 17. 11. 2008. (20:01)

Jablan, samo da dodam nešto, u vezi auto motora Yanmar-BMW BY, to jest sve istina, ali trebaš znat da so i drugi motori light duty turbo motori, večinom auto motori, jer inače nebi imali 350kg sa kopčom i nekih 150KS. Nešto sam spomenuo Nanni-toyota, T4-155, koji ima 3.0L zapremnine, dok ima Yanmar BMW 2.0L zapremnine, što je manje nego neki vanbrodski snage 150KS, a i onaj Nanni-Toyota ima bazni motor od Land Cruisera, znači ovi light duty su skoro svi automobilski motori, samo mislim da če bit 3.0L/150KS(pumpa-diza) turbo sigurniji na moru nego 2.0L/150KS common-rail, i još Yanmar je 3.000€ skuplji, širi, temperatura rada >90˚, sve elektronsko, osjetljivi na gorivo, manji okretni momenat, a potrošnja skoro ista ko Nanni.
Stavi umjesto Yanmara u Marry fisher neki obični TDI, dok se još može.
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: Marry fisher 725

PostPostao/la goco » 18. 11. 2008. (10:59)

pero je napisao/la:
goco je napisao/la: To sve košta 56.700€ sa PDV-om i transportom (btw za koji je navedeno da je iz Francuske)..


Preskupo !
Takav kosta ovamo MF 725 Légende + 150cv 4T Yamaha = 42 350 €
A ko sto je napiso Jablan,Tri puta hura za Sanadera! :(


Pero, molim te daj mi strukturu cijene od "ovamo" Da li to uključuje i svu dodatnu opremu? Kako sam novi na forumu, zapravo i ne znam od kuda si ti.

Gledao sam i cijene u europi, tvorničke i dilerske cijene su svagdje iste.
Avatar
goco
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 14. 11. 2008. (13:06)
Lokacija: Zagreb - Senj
Tip plovila: Merry Fisher 725 - Yamaha 150 - Yamaha 5

Re: Marry fisher 725

PostPostao/la goco » 18. 11. 2008. (11:20)

Mezzomariner je napisao/la:Goco,gdje će vaš brod bit na vezu,ako nije strogo povjerljivo?
Zanimaju me brodice sličnih karakteristika pa bi ga htio vidjet "iz prve ruke" na moru!
Mene ipak vuče na Arvor ili Quicksilver te veličine ,ovaj je isto u užem krugu pa bi volio vidjet,ili ako znate gdje ima takav brod u moru.
.

Nije povjerljivo. Ako sve bude u redu i ako svi preživimo krizu do proljeća, bit će u svibnju u Senju. Koliko znam , ima jedan u Bakru, ali mislim da je već izvađen, te jedan u Puntu, na Krku.

U odnosu na Arvor, mislim da to nisu isti tipovi brodica. arvor je pravi mali fisher, dok je 725 više namijenjem za jednodnevne i weekend đite, a manje za ribanje. Mislim da bi 705 bilo bolje usporediti sa Arvorom. Naravo da ću i ja u svom merryju ribariti, no samo ljeti i za zabavu, no prvenstvena namjena mu je uživanje.

O quicksilverima ne znam puno, samo znam da mi je weekend 700 izašao dosta skuplje od 725, kada se uračuna sva oprema.
Avatar
goco
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 14. 11. 2008. (13:06)
Lokacija: Zagreb - Senj
Tip plovila: Merry Fisher 725 - Yamaha 150 - Yamaha 5

Re: Marry fisher 725

PostPostao/la pero » 18. 11. 2008. (11:23)

.....
Zadnja izmjena: pero; 06. 02. 2009. (18:49); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
pero
Senior Member
 
Postovi: 969
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: Marry fisher 725

PostPostao/la goco » 18. 11. 2008. (11:50)

Pero, to je ono što me buni.

Legende osnovni je cca 23.500€, dodatna oprema je, koliko se sjećam iz ponude, 8.900,00€, yamaha 150 4T je 11.00€. Sve pišem po sjećanju jer mi je dokumentacija doma. Ukupno je to 43.400€, sve bez PDV-a, carine i transporta. Sve su to cijene koje, sa manje ili više odstupanja vrijede i vani. Tako da mi nije jasno kako može vani koštati 42.000,00 €
Avatar
goco
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 14. 11. 2008. (13:06)
Lokacija: Zagreb - Senj
Tip plovila: Merry Fisher 725 - Yamaha 150 - Yamaha 5

Re: Marry fisher 725

PostPostao/la Jablan » 18. 11. 2008. (12:09)

Gaso je napisao/la:Stavi umjesto Yanmara u Marry fisher neki obični TDI, dok se još može.


Volio bih, ali 705 u HR se moze kupiti samo s yanmarom, a 725 samo s hondom(ili kit verzija)! Barem su tako meni rekli na sajmu. Imaju dobre rabate pa.....

S druge strane vidim da goco pise o yamahi, tako da mozda su i nesto promjenili!

Goco
Sve je kod nas skuplje nego u EU, pa tako i brodovi! To je uglavnom zbog toga sto smo mali, nema toliko konkurencije kao u nekoj drzavi od 50mil. stanovnika, zatim imamo i veliki PDV, zatim nerealan tecaj HRK-EUR, pa se jos istocno trziste tretira posebno, a i nas mentalitet je takav da se zelimo obogatiti preko noci(samo euromarine dila merry fishera) i tako ti cjena raste!
....i tad su došli popovi.... pa topovi.... pa lopovi...
Avatar
Jablan
Senior Member
 
Postovi: 507
Pridružen/a: 20. 10. 2008. (23:47)
Lokacija: oko Rijeke
Vrsta ribolova: sportski

Re: Marry fisher 725

PostPostao/la pero » 18. 11. 2008. (12:12)

.....
Zadnja izmjena: pero; 06. 02. 2009. (18:49); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
pero
Senior Member
 
Postovi: 969
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: Marry fisher 725

PostPostao/la goco » 18. 11. 2008. (12:43)

Hebi ga, zaboravio sam da nema carine, jer je francuski brod, pdv im je manji, a bogme nema ni transporta od 3.850€ + pdv.Znači odbija se carina na ukupni iznos, pdv na osnovni + dodatna oprema, i transport.

I nadalje stojim pri tome da nema takve cijene broda vani, sa izuzetkom Francuske, zbog već nabrojanog: manji pdv, nema tolike cijene transporta, nema carine (to im je domaća brodica). Pogledaj cijene u Španjolskoj, Portugalu i Ujedinjenom Kraljevstvu.

@jablan. Imaš opcijske motore od 150 KS: Suzuki 13.100€ sa pdv i troškovima ugradnje, yamaha 13.550€ sa pdv i troškovima, te Honda 14.500€ sa pdv i troškovima.

Uzeo sam yamahu jer je suzuki bučan kao sam vrag, a Honda je ipak malo preskupa-1.000 € više
Avatar
goco
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 14. 11. 2008. (13:06)
Lokacija: Zagreb - Senj
Tip plovila: Merry Fisher 725 - Yamaha 150 - Yamaha 5

Re: Marry fisher 725

PostPostao/la Marinac_1 » 29. 06. 2009. (23:37)

Goco, nadam se da 725-cu već debelo testiraš. Molim te ako može koja slika tvog LEGEND modela sa unutrašnjim interijerom i specifikacija opreme koju si dobio u onu cijenu. Kakvi su dojmovi, zadovoljan sa Yamahom?

Pozdrav i hvala
Pixma centar
Andrije Hebranga 10, 21220 Trogir
Tel:/Fax: 021/884-166
e-mail: info@pixma-centar.com

>apartmani<
>Plovilo SeaLife 535<
Avatar
Marinac_1
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 22. 06. 2009. (08:24)
Lokacija: Trogir-Marina
Tip plovila: Bez plovila

Re: Marry fisher 725

PostPostao/la goco » 02. 07. 2009. (13:33)

Da, u moru je već mjesec dana, no kako ga vozim samo vikendom, očito je da ga nisam baš previše vozio. Što ćeš, radi se!

Što se tiče slika, nisam napravio još niti jednu, tako da ću staviti neku kada ih napravim. Dodatna oprema je: klizni prozor na krovu, lijevi brisač, klupe u kokpitu sa jastucima i stolom , krmeni tuš + dodatni tank vode 50l, obalni priključak, punjač baterija, frižider, električno sidreno vitlo, set za sidrenje (35 metara lanca i danforth sidro 9 kg), 6 bokobrana, tenda za sunce + set tendi za zatvaranje kokpita, morski wc + fekalijski tank, Fusion radio + dva fusion marine zvučnika, servisna gel baterija 110 Ah+razdjelnik + sklopka, inverter, plotter+fishfinder Northstar 650.

Brzina koju sam postigao sa yamahom 150, troje ljudi, punim tankom goriva, cca 100 l vode, propisanom opremom, rezervnim sidrom je 29 kn (dakle, ne milja, nego čvorova) po relativno mirnom moru. Brzina je mjerena na motoru, ne na GPS-u tako da ne znam koliko yamahine urice "varaju".

Vožen je po laganoj buri, i po laganom jugu, ipak sam ja žabar sa kopna, tako da neke teže uvjete nije isprobao, a mišljenja sam da s obzirom da je vanbrodski motor, gliserski trup i visoko nadgrađe, i nije za neke ekstremne uvjete. Moja intencija je bila kupiti nešto nepreveliko, sa vanbrodskim motorom (zbog lakše upravljivosti) sa snažnim motorom da se od nevere može pobjeći, a ne se s njom boriti, s obzirom da je u Senju.

Potpuno opremljen sa motorom, gorivom i vodom težak je cca 2,4 tone, tako da ipak imam neku sigurnost u plovidbi.

S obzirom da mi je ovo prvi malo veći brodić, naravno da sam oduševljen, i sklon sam zažmiriti na neke nedostatke. Npr., ono o čemu je Jablan govorio zimus, a to je neobrađenost plastike na nekim mjestima, djelomično je istina, ali moram priznati da mi ne smeta jer nije vidljivo na prvi pogled. Od bezbroj gostiju kojem sam imao na palubi, nitko takvo što nije primjetio. Ono što me više smeta je kvaliteta drvenarije u unutrašnjosti. Ne, ništa se ne klima, sve je odlično spojeno, no imam dojam da su mogli staviti malo kvalitetnije drvo.

sa yamahom sam zadovoljan prvenstveno zbog relativno male buke koju proizvodi. Naime, vozio sam se sa jednom 725 opremljen suzukijem, i taj je bučao ko sam vrag. Hondu ne znam, nisam je isprobao. Potrošnja ovisi o moru, no u punom gasu je cca 45l/h. Sa 22 kn je cca 25 l.

Da, još nešto, s obzirom da je trup dugačak 6,97 m, ima trajnu registraciju.

Eto , to je to. Ako te još što zanima, pitaj.
Avatar
goco
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 14. 11. 2008. (13:06)
Lokacija: Zagreb - Senj
Tip plovila: Merry Fisher 725 - Yamaha 150 - Yamaha 5

Re: Marry fisher 725

PostPostao/la goco » 02. 07. 2009. (16:19)

Zaboravio sam u opremi navesti i tzv. pramčano sunčalište, odnosno jastuk na pramcu koji mi zapravo služi kao toplinska izolacija u kabini. Zaista je manje vruće u kabini navečer kada je cijeli dan sunčalište na pramcu.
Avatar
goco
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 14. 11. 2008. (13:06)
Lokacija: Zagreb - Senj
Tip plovila: Merry Fisher 725 - Yamaha 150 - Yamaha 5

Re: Marry fisher 725

PostPostao/la Marinac_1 » 02. 07. 2009. (22:01)

E Goco fali ti na iscrpnom izvješću. Dogovorio sam sljedeću Subotu gore do njih malo to pogledat i izvući što bolju ponudu. A ti do tada, ključ u ruke i na more, guštaj i uživaj. :thumbup: A ja se javim nakon toga sa dojmovima.
Pixma centar
Andrije Hebranga 10, 21220 Trogir
Tel:/Fax: 021/884-166
e-mail: info@pixma-centar.com

>apartmani<
>Plovilo SeaLife 535<
Avatar
Marinac_1
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 22. 06. 2009. (08:24)
Lokacija: Trogir-Marina
Tip plovila: Bez plovila

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.