Kvarnerplastika 410

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la el passo » 23. 09. 2013. (20:10)

Pazi da ne bude previše valova kad voziš, sjedni na krmu i odraditi ćeš bez problema. Ako motor ima impeler prati kako baca vodu da ti se nebi pregrijao
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la kapetan kuka » 23. 09. 2013. (20:11)

Mercury 4 ks 2t sam imao na takvoj barki duže vremena.Po ljepšem vremenu ide dobro,ne lovi zrak i nema neke razlike u brzini ali kao da baš ne drži pravac za razliku od duge osovine.Znači kad dugu osovinu namjestiš tako da drži pravac ona ide skroz ravno dok sa kratkom osovinom imaš taj neki pravac pa ide malo cik-cak ali ništa strašno.Ako ima malo više mora i sam si na barki isto bez problema.Zna tu i tamo ulovit zrak na tren ali samo kad ga držiš na full gasu.Do 3/4 gasa bez problema.Jedino kod vožnje unatrag ide sporije i pjeni kad daš puno gasa.Pošto neznam koji motor namjeravaš staviti pobaj pitati nekoga tko ima takvu barku da ti je posudi da iprobaš sa svojim motorom pa ćeš najbolje znat.Ako je lijepo vrijeme trebao bi uspjeti bez problema.
Avatar
kapetan kuka
Member
 
Postovi: 242
Pridružen/a: 02. 10. 2012. (16:19)
Lokacija: Plomin-Istra
Tip plovila: Kvarnerplastika Učka 410,Maestral 700

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la vladorad » 24. 09. 2013. (15:24)

hvala svima na odgovorima... :thumbup:
javim kako je prošlo :D
samo moru virujem
slika
Avatar
vladorad
Old Senior Member
 
Postovi: 1431
Pridružen/a: 20. 05. 2009. (21:18)
Lokacija: HRVATSKO PRIMORJE- Crikvenica
Lokacija: Crikvenica,Selce,Dramalj,Jadranovo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: maestral 35h+ johnson 35, pg550 kvarnerplasti

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la vladorad » 07. 11. 2013. (15:40)

Eto kratka osovina za ovu barku je samo za kraću vožnju po bonaci i sam za pentom..

Ima li netko možda iskustva sa kabinom za ovu barku? ili sliku
samo moru virujem
slika
Avatar
vladorad
Old Senior Member
 
Postovi: 1431
Pridružen/a: 20. 05. 2009. (21:18)
Lokacija: HRVATSKO PRIMORJE- Crikvenica
Lokacija: Crikvenica,Selce,Dramalj,Jadranovo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: maestral 35h+ johnson 35, pg550 kvarnerplasti

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la el passo » 07. 11. 2013. (18:02)

Mislim da stvarno nema smisla kabina. To je ipak 4 metra dužine. Ako ti je zaključani prostor toliko neophodan razmisli da malo produžiš nadgrađe pramca.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la vladorad » 25. 11. 2013. (16:10)

trebalo bi mi zbog fishfindera ,radia i sl....onako malo komocije...
možda netko ugradio kabinu na tu barku ili ima sliku..
hvala
samo moru virujem
slika
Avatar
vladorad
Old Senior Member
 
Postovi: 1431
Pridružen/a: 20. 05. 2009. (21:18)
Lokacija: HRVATSKO PRIMORJE- Crikvenica
Lokacija: Crikvenica,Selce,Dramalj,Jadranovo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: maestral 35h+ johnson 35, pg550 kvarnerplasti

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la el passo » 26. 11. 2013. (00:00)

Poslati ću ti sliku kabine na mail. Paše na vegu pa bi se mogla malo prikratiti za tvoju
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la vladorad » 29. 11. 2013. (14:15)

eto jedno možda smiješno pitanje...
kako iz trupa izbaciti vodu? ima malu rupicu koja je vukla kišu u trup...sad je barka na suhom okrenuta naopako...na kojem mjestu mi je najbolje napraviti rupu da otjeram vodu vanka...
da li je bolje podignuti krmu da voda ide na provu ili obratno(naopako okrenuta barka)...probio bi je negdje na nutarnjoj strani barke..
i dali je potrebno više rupa( sa svake bande) ili jedna ?
zajedno bi pojačao klupice kad je već vani..plastificirati samo staklenim matom ili ugraditi plastificirane elektro cijevi?
hvala znalcima unaprijed na odgovorima !
samo moru virujem
slika
Avatar
vladorad
Old Senior Member
 
Postovi: 1431
Pridružen/a: 20. 05. 2009. (21:18)
Lokacija: HRVATSKO PRIMORJE- Crikvenica
Lokacija: Crikvenica,Selce,Dramalj,Jadranovo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: maestral 35h+ johnson 35, pg550 kvarnerplasti

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la kapetan kuka » 29. 11. 2013. (20:19)

Na mojoj učki je prijašnji vlasnik imao isti problem pa je u prednjem spremištu izrezao dio dna da može izbaciti vodu van.Tu rupu sam mislio zatvoriti ali sam odustao jer mi je bilo malo mjesta u spremištu pa mi je unutra jedva stala plastična ribarska kašeta sa konopom od sidra i sidro i još neke sitnice pa sam je odlučio povećati tako da mi taman stane kašeta sa sidrom i tako dobio još malo mjesta za još ponešto spremiti.Ovo baš nije preporučljivo raditi jer onda eliminiraš funkciju duplog dna pa je veća opasnost od potonuća ako se barka razbije u podvodnom dijelu.Kad ima više vode preljeva se unutra ali mi se to rijetko dešava jer mi je barka blizu kuće pa stignem isprazniti prije nego se prelije.

Što se tiče klupa,njih nisam pojačavao plastikom nego sam ispod prednje klupe na sredini ubacio komad plastične cijevi.
Avatar
kapetan kuka
Member
 
Postovi: 242
Pridružen/a: 02. 10. 2012. (16:19)
Lokacija: Plomin-Istra
Tip plovila: Kvarnerplastika Učka 410,Maestral 700

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la el passo » 30. 11. 2013. (08:08)

Ako klupice pojačaš samo staklenim matom nećeš im puno pomoći da se ne savijaju. Najbolje je da uplastificiraš neki mural....budu debljine tavalona ali dosta uži ( mislim da su 5x8cm). Za pražnjenje vode ugradi servisni otvor ispod pramca. Oni imaju brtvu pa u slučaju da se barka napuni vodom iznad razine poda u pramčanom spremištu to će spriječiti da voda ulazi unutra....ili će je znatno usporiti.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la vladorad » 30. 11. 2013. (12:29)

kapetan i el passo hvala na odgovorima !
kako bi bilo kad bi čep ugradio na krmu, da po potrebi mogu izbacat more ili vodu iz dna ....
prati li duplo dno provu i krmu...da li je otvoren prolaz ? kad dignem provu voda i dalje šuška u provi jel moguće da je toliko ima pa da neide na dno prema krmi..

uglavnom pronađena je rupica pred spremištem na provi gdje je početak pajola....
kad obrusim i pokrpam matom i p. smolom dali je potreban gelcoat....ili samo prebrusim i zagladim kitom te stavim primer. Koliko drži mat i farba a da ne pusti vodu? premda će voda dolazit samo od kiše..nadama se :D
samo moru virujem
slika
Avatar
vladorad
Old Senior Member
 
Postovi: 1431
Pridružen/a: 20. 05. 2009. (21:18)
Lokacija: HRVATSKO PRIMORJE- Crikvenica
Lokacija: Crikvenica,Selce,Dramalj,Jadranovo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: maestral 35h+ johnson 35, pg550 kvarnerplasti

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la el passo » 02. 12. 2013. (16:12)

Neznam dali se radi o klasičnoj učki ili onoj novijoj koja ima zatvorene bande. Pretpostavljam da je noviji tip. U spremištu ispod pramca stavi servisni otvor kao što sam ti već rekao. On košta 30 tak kn...ovisno o promjeru. Inače podnica je ljepljena i ispod se zna podvući voda pa napraviti komunikaciju sa krmenim dijelom, a može komunicirati i kroz bokove. Možda uzrok tvojih problema leži u spoji nadgrađa sa trupom pa skini gumu i kontroliraj kompletni rub. Također voda može ulaziti kroz rupe na krmi koja je već vjerojatno trula. Znači osim one vidljive rupe potraži još koje moguće oštećenje.
Vidljivu rupu obrusi i plastificiraj sa 2 - 3 sloja, zagladi brusnim papirom i prekitaj. Poslje ofaraj ili stavi malo gelcoata preko toga ako imaš di nabaviti, ako ne mogu ti i ja poslati po deca poštom ili busom. Njega izmješaj sa malo parafina. Umjesto da kitaš talkom možeš u gelcoat zamiješati malo aerosila pa onda prekitaš sa tim i nemaš potrebe farbati. Viditi će se malo drukčija nijansa ali je to i ovako malo oštećenje i biti će ispod pajola
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la vladorad » 03. 12. 2013. (15:52)

Svaka čast el passo :thumbup:
Puno hvala na pomoći i ponudi materijala :thumbup: čovik si nema šta :D

Barka je stariji model nema zatvorene bande...iza gume nema oštećenja....zasad ću staviti čep kako si napisao i popraviti otkrivenu rupicu na podu i pojačati klupice i provu iznutra, fiksirati ću poklopac u spremištu i pojačati.Krma je dobro odrađena pred 2 godine.
razmišljam i o kabinici..našao sam jedan model u lučici..hmm neznam ..neki tvrde da se ne isplati to raditi..meni je barčica super pa je nebi mjenjao .Možda čak od gotove polovne neke preinake napravit.

siguran sam da će biti još pitanja kad počmu radovi :D unaprijed zahvaljujem :lol:
Stavim i koju sliku
samo moru virujem
slika
Avatar
vladorad
Old Senior Member
 
Postovi: 1431
Pridružen/a: 20. 05. 2009. (21:18)
Lokacija: HRVATSKO PRIMORJE- Crikvenica
Lokacija: Crikvenica,Selce,Dramalj,Jadranovo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: maestral 35h+ johnson 35, pg550 kvarnerplasti

Prethodna

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.