Kvarnerplastika 410

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la kalafat » 05. 09. 2010. (18:58)

za popravak ovoga tribat ce malo vise od 2200 kuna materijala, brod san vidija uzivo par puti iprvo sta triba ga ciloga raskopat , odvojit kuvertu od trupa, iskopat onu kontrastampu ispod prove a i cilu kolumbu iskopat. a druga stvar brod nije kvarneplastika 410 nego kvarnerplastika 450.
iz motora gredu okrugli dimovi (torpedo dizel) - by Uroš
Avatar
kalafat
Senior Member
 
Postovi: 905
Pridružen/a: 23. 06. 2008. (11:57)
Lokacija: trogir
Tip plovila: primorka630+60cm/ vidović 300

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la Sirena » 05. 09. 2010. (19:50)

aj ti meni reci di si ti to vidija OVAJ brod par puta uživo???

i brod NIJE 450 već je 410

aj se smisli malo
Avatar
Sirena
Senior Member
 
Postovi: 729
Pridružen/a: 24. 08. 2008. (23:07)
Lokacija: Split

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la kalafat » 05. 09. 2010. (19:53)

na puntu okruka navucen na puzavicu uz more kraj onoga cuda od gradevine sa mostovima
iz motora gredu okrugli dimovi (torpedo dizel) - by Uroš
Avatar
kalafat
Senior Member
 
Postovi: 905
Pridružen/a: 23. 06. 2008. (11:57)
Lokacija: trogir
Tip plovila: primorka630+60cm/ vidović 300

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la Sirena » 05. 09. 2010. (20:02)

kalafat je napisao/la:na puntu okruka navucen na puzavicu uz more kraj onoga cuda od gradevine sa mostovima



kakvu puzavicu??

brod je na navozu a ono čudo je "Tuđmanova koncesija kretenu iz Kanade"

i brod je kvarnerplastika 410 a mogu se okladit da si ga vidija s mora a ne "uživo" jerbo nekako mi je čudno da se zajebeš ni manje ni više nego pola metra
Avatar
Sirena
Senior Member
 
Postovi: 729
Pridružen/a: 24. 08. 2008. (23:07)
Lokacija: Split

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la kalafat » 05. 09. 2010. (20:07)

Sirena je napisao/la:
kalafat je napisao/la:na puntu okruka navucen na puzavicu uz more kraj onoga cuda od gradevine sa mostovima



kakvu puzavicu??

brod je na navozu a ono čudo je "Tuđmanova koncesija kretenu iz Kanade"

i brod je kvarnerplastika 410 a mogu se okladit da si ga vidija s mora a ne "uživo" jerbo nekako mi je čudno da se zajebeš ni manje ni više nego pola metra


puzavica za navlacivat brode ilitiga navoz ista stvar jer jer ja iman malo drukcij pojam navoza nakon 30 godin skvera, a sad za duzinu se necu vatat jer san brod vidija lani a ni dioptrija mi nije bas bajna. a i nemam volje ulazit u rasprave samo san reka sta mislin na temu popravka broda jer san radija na 2 takva broda
iz motora gredu okrugli dimovi (torpedo dizel) - by Uroš
Avatar
kalafat
Senior Member
 
Postovi: 905
Pridružen/a: 23. 06. 2008. (11:57)
Lokacija: trogir
Tip plovila: primorka630+60cm/ vidović 300

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la Sirena » 05. 09. 2010. (20:20)

šta se cifre tiče za popravak oko toga se zbilja ne mogu naganjat s nikim , jerbo je ne znam..

ali ti si tako čvrsto ustvrdija da je brod veći nego je, da san morala pogledat opet papire i počela sumnjat u vlastitu dioptriju :D

sin od jedne naše stare kućne prijateljice plastificira brode, pa ću znat nešto više kad ga on pogleda..

a kao što sa rekla, brodu fali pola djelova...danas sam tek primjetila da u šupi fali i jedno veslo, imam tri :D

i nikako mi nije jasno di su nestali pajoli
Avatar
Sirena
Senior Member
 
Postovi: 729
Pridružen/a: 24. 08. 2008. (23:07)
Lokacija: Split

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la kalafat » 05. 09. 2010. (20:27)

Sirena je napisao/la:šta se cifre tiče za popravak oko toga se zbilja ne mogu naganjat s nikim , jerbo je ne znam..

ali ti si tako čvrsto ustvrdija da je brod veći nego je, da san morala pogledat opet papire i počela sumnjat u vlastitu dioptriju :D

sin od jedne naše stare kućne prijateljice plastificira brode, pa ću znat nešto više kad ga on pogleda..

a kao što sa rekla, brodu fali pola djelova...danas sam tek primjetila da u šupi fali i jedno veslo, imam tri :D

i nikako mi nije jasno di su nestali pajoli


cisto ako te zanima cjene radi, ja san radija na te 450-ice isto to raskopavanje trupa i kuverte kompletno 3 sloja vune priko jednoga i drugoga, pojacanje prove i sidala sa polucjevima, kompletno novo ispod prove (stara kontrastampa bacena), i dodatno pojacano zrcalo, i kompletno štukavanje i pituravanje uzima san 600 euri za ruke, materijal je vlasnik nabavlja kako sam mu reka.
iz motora gredu okrugli dimovi (torpedo dizel) - by Uroš
Avatar
kalafat
Senior Member
 
Postovi: 905
Pridružen/a: 23. 06. 2008. (11:57)
Lokacija: trogir
Tip plovila: primorka630+60cm/ vidović 300

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la Sirena » 05. 09. 2010. (20:36)

koliko sam vidila prova je već pojačana cijevima i to na dobar broj mista
e sad samo ne znam jel to original tako, ili je to naknadno stavljano..lako moguće čak i da je naknadno jer ponavljam...svojevremeno se dosta radilo na njemu, a ja nisam uvijek mogla biti dole.
Tako da je lako moguće da je tata sa svojim kumpanjima i dodavao pojačanja jer znam da se prije prova znala ugibat kad na nju gaziš..sad samo škripi..ali to je neobjektivna procjena obzirom da sam je kušala na navozu a ne u moru

također su i sjedala popravljana

u ostale popravke ne ulazim, ni one koji jesu rađeni ni one koje treba

enivej, fala na informaciji ukoliko mi zatreba iskoristit ću je.

a zanima me i tvrdnja mog brata da se na krmenom zrcalu više ništa ne može napravit da je ve jednom rađeno..hm..to mi ej malo nelogično
Avatar
Sirena
Senior Member
 
Postovi: 729
Pridružen/a: 24. 08. 2008. (23:07)
Lokacija: Split

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la kalafat » 05. 09. 2010. (20:51)

Sirena je napisao/la:koliko sam vidila prova je već pojačana cijevima i to na dobar broj mista
e sad samo ne znam jel to original tako, ili je to naknadno stavljano..lako moguće čak i da je naknadno jer ponavljam...svojevremeno se dosta radilo na njemu, a ja nisam uvijek mogla biti dole.
Tako da je lako moguće da je tata sa svojim kumpanjima i dodavao pojačanja jer znam da se prije prova znala ugibat kad na nju gaziš..sad samo škripi..ali to je neobjektivna procjena obzirom da sam je kušala na navozu a ne u moru

također su i sjedala popravljana

u ostale popravke ne ulazim, ni one koji jesu rađeni ni one koje treba

enivej, fala na informaciji ukoliko mi zatreba iskoristit ću je.

a zanima me i tvrdnja mog brata da se na krmenom zrcalu više ništa ne može napravit da je ve jednom rađeno..hm..to mi ej malo nelogično


a na taj brod je zrcalo jos najlakse popravit jer je ravno, samo triba skinit pobrusit ili frezat sta je stavljano prije dobro primazat vune i smole i onda ako je ikako moguce salit odvojeno deblju plocu od plastike (cca 15ak mm) i plastificirat je na zrcalo, po mogucnosti izbjegnit sperplocu i drvo, jer ce triba poslije busit za plocu od motora i bez obzira na brtvilo pustit ce vlaga a i drvo uvik "radi". sta se tice cjevi po provi neke su imale i originalno pojacanje od cjevi
iz motora gredu okrugli dimovi (torpedo dizel) - by Uroš
Avatar
kalafat
Senior Member
 
Postovi: 905
Pridružen/a: 23. 06. 2008. (11:57)
Lokacija: trogir
Tip plovila: primorka630+60cm/ vidović 300

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la josme » 06. 09. 2010. (07:08)

kalafat je napisao/la:
Sirena je napisao/la:šta se cifre tiče za popravak oko toga se zbilja ne mogu naganjat s nikim , jerbo je ne znam..

ali ti si tako čvrsto ustvrdija da je brod veći nego je, da san morala pogledat opet papire i počela sumnjat u vlastitu dioptriju :D

sin od jedne naše stare kućne prijateljice plastificira brode, pa ću znat nešto više kad ga on pogleda..

a kao što sa rekla, brodu fali pola djelova...danas sam tek primjetila da u šupi fali i jedno veslo, imam tri :D

i nikako mi nije jasno di su nestali pajoli


cisto ako te zanima cjene radi, ja san radija na te 450-ice isto to raskopavanje trupa i kuverte kompletno 3 sloja vune priko jednoga i drugoga, pojacanje prove i sidala sa polucjevima, kompletno novo ispod prove (stara kontrastampa bacena), i dodatno pojacano zrcalo, i kompletno štukavanje i pituravanje uzima san 600 euri za ruke, materijal je vlasnik nabavlja kako sam mu reka.

Ako misliš da to treba raditi onda je bolje ga baciti i kupiti drugog(isto će te koštati)Tu si nabrojao posla i materijala za 1000€.Sireni treba popravak čamca a ne izrada remorkera.
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la Pape » 06. 09. 2010. (07:56)

...a da prominimo naslov...Kvarnerplastika 410 (ko će mi je popravit za 2 patka kuna).... :lol: :lol: :lol:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la porer » 06. 09. 2010. (08:03)

josme je napisao/la:Mat 300 gr(stakleni mat i) se prodaje na kile 1kg cca 1 dužni metar u bali(mislim da je 1,2 m širina)Cijena je 75 kn za kg.


Auuu da je meni takvih par mušterija mjesečno bolje bih se osjećao 8-)

300 gr u nazivu mat-a znači 300 gr po metru kvadratnom. Preciznije, 1 m2 težak je 300 grama. Znači 1,2 m2 teško je 360 grama (0,36 kg).
Bez obzira na tu grešku, cijena 75 kuna za kilogram jest obična krađa i prevara naivnih kupaca. Pretpostavljam da si to kupovao u poznatom pulskom lancu dućana boja i lakova?
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la josme » 06. 09. 2010. (11:00)

porer je napisao/la:
josme je napisao/la:Mat 300 gr(stakleni mat i) se prodaje na kile 1kg cca 1 dužni metar u bali(mislim da je 1,2 m širina)Cijena je 75 kn za kg.


Auuu da je meni takvih par mušterija mjesečno bolje bih se osjećao 8-)

300 gr u nazivu mat-a znači 300 gr po metru kvadratnom. Preciznije, 1 m2 težak je 300 grama. Znači 1,2 m2 teško je 360 grama (0,36 kg).
Bez obzira na tu grešku, cijena 75 kuna za kilogram jest obična krađa i prevara naivnih kupaca. Pretpostavljam da si to kupovao u poznatom pulskom lancu dućana boja i lakova?

Ma ja nisam dobro napisao ,Trebalo je ovako:
Mat 300 gr(stakleni mat i) se prodaje na kile, 1 dužni metar u bali je cca 350 gr(mislim da je 1,2 m širina)Cijena je 75 kn za kg.
A cijena je 75 kn/kg a ne po metru dužnom.U kilu dobiješ cca 3 m
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la porer » 06. 09. 2010. (11:29)

Shvatio sam ja da je to 75 kuna za kilo. Tako sam i napisao gore. Definitivno to je najobičnija krađa - marža je tu 300%, nabavna je 26 kuna za kilo. No, ništa neobično za firmu koja epoxi nabavlja po 130 kuna (1 + 0.5 kg) a isto pakiranje prodaje po 397 (tristodevedesetsedam) kuna. Ne kupujem kod njih makar da mi ne znam što ovisi o tome. Smeće.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Kvarnerplastika 410

PostPostao/la Sirena » 06. 09. 2010. (11:40)

Pape je napisao/la:...a da prominimo naslov...Kvarnerplastika 410 (ko će mi je popravit za 2 patka kuna).... :lol: :lol: :lol:



ajmo sad ovako :D

ne smatram da treba odvajat kuvertu, i ne smatram da treba čupat kontraštampu ispod
zašto??

e pa zato jer je to brodica koja 8 miseci stoji na navozu, a 3 miseca bi se koristila za poć malo se zajebavat i za ulovit pokoju bukvu ili lignju na 300 metara od kraja ka šta je radija moj pape..
eventualno Kluda ili Jelinak...sve skupa fumus vaginalis vulgaris

treba, sredit krmeno zcalo, ubacit ponegdje pojačanja...sastrugat cili brod, opiturat cili brod i i stavit protuklizna zrnca
napravit pajole i poklopac na provi sa britvelom, onaj ispod prove čak i ne triba po meni..

pojačat ako triba kuku na provi za sajlu od navoza vidit šta je s bitvama..

uglavnom to bi bilo sve..
jer..ako bis e krenilo u sve ovo šta kalafat priča ( enivej Kalafat fala na ponudi, imat ću te u vidu) tribala bi uzet i jebeni kasko, jer bi nekome moglo past na pamet da mi je lijepo odnese kad doli nema nikoga..tako mi je bilo i s jednim željeznim rustikalnim stolom s terace, dok je bija ruzinav sta je i niko ga nije dira, kad smo ga obrusili i opiturali nesta je sutradan.

druga je stvar bila dok je moj pape doli živija i iša na bukve i ostali sitniš na svaku bonacu i liti i zimi..
toga više nema, nažalost

lani se desilo da smo umjesto u prvi misec i lozu i bugenviliju rezali početkom trećeg..tako se poslože kockice u životu i tu nemoš ništa napravit..
Avatar
Sirena
Senior Member
 
Postovi: 729
Pridružen/a: 24. 08. 2008. (23:07)
Lokacija: Split

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: genije i 2 gostiju.