grašo 20

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: grašo 20

PostPostao/la josme » 24. 09. 2013. (13:14)

SEA je napisao/la:200hrs u 2sezone nikakvih problema s flapsovima
a originalne flapsove od beneta sam prepravljao za montirat ispod krme
sad mozda se oni raspadnu iduce lito ali za sad to radi za 5 :thumbup:

Super..drago mi je zbog tebe.. :thumbup: .napisao sam radi vibracija i kavitacije..obično popuca plastika..zato se izbjegava stavljati ispod krme jer su spojevi izravno na udaru... pripazi na to.. :wave:
lucullus je napisao/la:Netribaš odma drvlje i kamenje....oprosti ali ti si generalizira poludeplasmance i flapsove i ako ćemo gledat šta struka misli:
.......jer nema konkretnih formula za proračun nego se sve svodi na iskustvo...

Nisam ni ja loše mislio nego ste svi navalili na te flapsove kao da grašo ne može opstati bez njih...
lucullus je napisao/la:Uglavnom zar struka nije radila Marina 22, i odma na prvom modelu ugradila flapsove ako se ne varam.

I sama prodaja Marina 22 je rekla svoje..pogledaj koliko su ih prodali.. :shh:
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: grašo 20

PostPostao/la sans-ego » 24. 09. 2013. (15:50)

jaxy je napisao/la:Struka? E svasta se i kod nas danas naziva strukom :D Bolje bi bilo nasim vrlim proizvodjacima da angaziraju nekog provjerenog navalnog arhitekta pa da imaju proizvod a ne ko svi prave kopiju kopija
i onda u garazi jos malo dokroje itd itd i onda kupac mora raskrojit pola broda da bi mu se ponaso donekle kako je i platio.....


:thumbup:
Apsolutno se slazem s tobom.

Ali stoji i da stavljanje trim-ploca nije prerada nego dodatna extra oprema koja doprinosi uz minimalno ulaganja bolju iskoristivost plovnih karakteristika plovila.

Svako plovilo o kojima je tu rijec na forumu (osim gajeta, leuta i ostalih) pa i Graso bilo-koji ima samo koristi od povecanja kontrolirane plovne povrsine i apsolutna je glupost tvrditi da ne koristi ili da cak steti.

Sa Interceptorima je cinjenica da ispod 10 knota ne daju nikakv efekat niti na deep-V, niti na PD jer jednostavno rade na drugom principu. Kod velih broda je sve to jako drugacije.
slika
Avatar
sans-ego
Senior Member
 
Postovi: 974
Pridružen/a: 27. 09. 2011. (12:46)
Lokacija: Otok Susak Sansego
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Lobster u dogradnji

Re: grašo 20

PostPostao/la mikula moli » 24. 09. 2013. (18:34)

josme je napisao/la:Mikula ne radi navlakuše ideš OT.vrati se na temu Grašo 20
Btw 5 god kod Graše i 2 god rada u marini...mislim da sam dosta toga vidio i shvatio...a možda ću još nešto naučiti u životu....što se tiče interceptora odi na Volvo stranicu,pa pogledaj namjenu interceptora .... ;)


postoje moderatori da riješe moje navlakuše, netrebaš ti ovde uvodit reda i nakon toga opet udarat OT....

ma bija sam ja na njihovoj stranici i dobro sve prostudira prije nego sam se odlučija za flapsove...

a meni više pari da si radiaja u kantini nego u marini, kad pročitam ove tvoje priče......
Avatar
mikula moli
Senior Member
 
Postovi: 820
Pridružen/a: 11. 10. 2010. (09:10)
Lokacija: Split-Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leidi 600 + Suzuki 140

Re: grašo 20

PostPostao/la lucullus » 24. 09. 2013. (19:37)

josme je napisao/la:I sama prodaja Marina 22 je rekla svoje..pogledaj koliko su ih prodali.. :shh:

Struku sam spomenija jer si ti da natuknice koje je struka napisala pod deplasman, poludeplasman i gliser ali sam zaboravija staviti navodnike.
O struci bi se dalo pričati na više razina ali nema smisla.
Šta se tice Marina mislim da slaba prodaja ne leži toliko u činjenjenici njegove maritimnosti koliko u katastrofalnoj iskoristivosti prostora...uff valjda nisan previše OT :D
Istina, nikad na taj način ništa nisam ulovio ali bitno je zabacivati...by porer
Godine prolaze ljubav ostaje,kad bi se moga rodit na bilo kojem mistu opet bi bira tebe i ovu ljubav istu.
Avatar
lucullus
Member
 
Postovi: 152
Pridružen/a: 28. 06. 2008. (17:00)
Lokacija: Primošten
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Jugoplastika,Fisher 17,G23 u fazi uređ

Re: grašo 20

PostPostao/la josme » 25. 09. 2013. (08:18)

mikula moli je napisao/la:.....a meni više pari da si radiaja u kantini nego u marini, kad pročitam ove tvoje priče......

....Neću ti zamjeriti na ovoj rečenici iako nije napisana u dobrom duhu foruma... :(
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Neću više debatirati o flapsovima jer sam sve rekao..a vi i dalje imajte svoja mišljenja i stavljajte flapsove gdje smatrate da treba....
a što s tiče kontrolirane plovne površineslažem se sa sans-egom da je bolje imati je što više...međutim da podvučem i tu tezu sa protupitanjem
......dodavanjem spojlera na krmu bilo koje pasare dobivamo bolju kontroliranu površinu, da li treba dodati i flapsove???...zašto pitam?
Grašo 20 ima krmeni dio (od kraja kolumbe do kraja krme) u funkciji spojlera...malo je takvih brodica...večinom su na deplasmanski trup nadoštukani raznorazni spojleri da bi se postigao taj efekt...Konkretno za Grašu je dovoljno pravilno odabrati motor...(ne kao izvjesni"galeb")..pa se neće propinjati...dovoljno je pogledati snimke graše u plovidbi i vidjeti ćete da se ne propinje toliko koliko neki pričaju...
..sada ..da ima mjesta ko u priči...nema...prvi Grašo je rađen prije više od 10 god i tada su mjerila prostora zadovoljavala...u međuvremenu je Grašo 20 dobio nove centimetre prostora pa sad već ima nešto više prostora..kome je to malo..neće ga kupiti a ne treba ni pljuvati po njemu jer ima takve maritimne karakteristike da se rijetko koja brodica u njegovoj klasi može mjeriti sa njim... :D
A odnos proizvođača prema kupcima je opet druga stvar i nije mjerilo za kritizirati brodicu... :wave:
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: grašo 20

PostPostao/la plavnik » 25. 09. 2013. (21:13)

Ja sam tocno znao sta kupujem. Nisam se nimalo dvoumio pri kupnji. G20 nema konkurencije u HR (brodice do 6 m). Bio ja subjektivan ili ne, maritimno je predobar, vizualno pak jahta prema raznoraznim preradama Galebova kad vec tu neki vucu za jezik. Da postoji L600 sa unutarnjim mozda bi usao u obzir, ali sve ostalo u tom rangu 0 bodova.

Nije Graso ni blizu savrsenstva, ali ja sam lud ako prodje dan a da ne stanem na njega.
Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! by Lupis
Avatar
plavnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1345
Pridružen/a: 13. 10. 2011. (09:41)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Grašo 20 - Lombardini 2204MT

Re: grašo 20

PostPostao/la lucullus » 26. 09. 2013. (00:54)

Zipi je napisao/la:za taj kompromis nije nijedan od brodova koje sponinjete,brod za obitelj 4 člana mora imat barem 8 metara da imaju minimum komfora,ovo sve manje je prenatrpano raznim neupotrebljivim detaljima,ove priče o krevetima 3+1,2+2 su nerelanne,tkogod je bio u brodu kraćem od 8 metara zna da je to brod za dvije osobe,wc je nalik na ormarić za struju a o kuhinji i onim rješenjima "malo vozim malo kuham" to je bačen novac kao i frižiderići u koje nemože stati uspravno boca pive05,imao sam dugo Istranku i žao mi je ali nema velike razlike ,kod nje bar znaš da si dobio više nego što si platio,a G20 pogotovo je precjenjen kao i drugi od 6 metara,metar broda po 10.000 eura :crazy: :crazy: :crazy: ,pa ne bi dao tu lovu rađe ću plivat


uh šta volim odogovarati na ovakva razmišljanja...iman takvih i doma.
Prijatelju moj Istranka ti je "skuplja" od Graše samo ti površno gledaš.
Šta misliš koliko bi istranka došla da joj je dignit bande 20-30 cm, raširit je 0,5m, produžit je 1 m, udrit iznutra kontraštampu, sa natkabinom u kontaštampi...još dosta toga i da je nova.
Karikiram....Uzmi grašu u kitu stavi mu tomasakija na krmu,za prozore zalipi pleksiglas i imaš novi brod metar duži, pola širi, 30 cm viši...ostalo da ne nabrajam...i "skoro" jeftiniji od istranke u "odličnom" stanju staru 30.g.
Znam....Nije za usporedbu ali samo da ti otvorim oči.

Brod od 8 m?!
Pišeš kompromis....Zamisli panulavat uz kraj sa brodom od 8m, islovljavati s njim svaki dan... na lignje, kančanicu...parkirat se u porat sam.... a natiskani brodovi pa moraš izletiti na provu se malo gurnuti od susjedni brodova....da ne nabrajm...
Ni grašo 23, ni Galeb, ni Marin,ni Betina ni slični nisu za te monade ali su sigurno barem teke upravljiviji, i jednostavniji od broda 8m. Ima tu puunoo stvari moga bi cilu štoriju napisati.
I zato je taj kompromis jer si u brodovima do 7 m ti mali od palube, možeš isploviti sam, još ćeš nekako uspit skočit na provu se malo gurniti.... u njega će se stisnit 3-4 čovika... za sve više moraju biti i puno drugačiji uvjeti...naravno ovisi i od namjeni za šta ti brod triba.
Nadam se da sam ti barem malo otvorija malo oči.

@maky...oprosti, ali nisam moga odolit :D
Istina, nikad na taj način ništa nisam ulovio ali bitno je zabacivati...by porer
Godine prolaze ljubav ostaje,kad bi se moga rodit na bilo kojem mistu opet bi bira tebe i ovu ljubav istu.
Avatar
lucullus
Member
 
Postovi: 152
Pridružen/a: 28. 06. 2008. (17:00)
Lokacija: Primošten
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Jugoplastika,Fisher 17,G23 u fazi uređ

Re: grašo 20

PostPostao/la josme » 26. 09. 2013. (07:12)

lucullus... :thumbup: :thumbup: :thumbup: ...uzeo si mi riječ iz usta.... :thumbup:
Zipi...ja bi svoju Istranku odmah mjenjao i za najmanjeg Grašu...svi su brodovi kod nas sa previsokim cijenama ...ali to je posljedica naše ekonomije i našeg načina rada...kupi jeftino prodaj (pre)skupo... :silent:
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: grašo 20

PostPostao/la Zipi » 26. 09. 2013. (08:20)

lucullus je napisao/la:Karikiram....Uzmi grašu u kitu stavi mu tomasakija na krmu,za prozore zalipi pleksiglas i imaš novi brod metar duži, pola širi, 30 cm viši...ostalo da ne nabrajam...i "skoro" jeftiniji od istranke u "odličnom" stanju staru 30.g.
Znam....Nije za usporedbu ali samo da t
i otvorim oči.

Brod od 8 m?!
Pišeš kompromis....Zamisli panulavat uz kraj sa brodom od 8m, islovljavati s njim svaki dan... na lignje, kančanicu...parkirat se u porat sam.... a natiskani brodovi pa moraš izletiti na provu se....



uopće se ne čudim što se danima prepucavate kad vi uopće ne čitate napisano već isčitavate nešto iz svoje mašte,NHF

Uzeo bi ja Graša kako si rekao kad taj kit bi koštao kao rohbau proizvod ali on gol golcat ima cijenu ko da je spreman za porinuće.A s malo šminkice košta da se zamrzneš a u biti imaš brodić metar duži od Istranke s kojom nemožeš ionako nigdje i sad te japitam di je ta razlika u cijeni i u upotrebljivosti?
Pa što misliš da se na Istranku nemože nagurat toliko nepotrebnih stvari ko na Graša,naravno da može ali kome to pada napamet?


PIšem da kompromis,nemoram zamislit panulat s brodom od 8 metara jer znam kako to izgleda i to je to,ono što sam i napisao,kompromis,daleko od toga da je to brod za panulu,ali se može !
Želiš reći da se s brodom od 8 metara nemože panulat i da to nitko još nije probao?Isto kao i lovit kančanicom,odmetom,lignje.U čemu je problem?Nema razlike imao brod 8 ili 6 metara za taj ribolov što ti spominješ,osim ako je loše vrijeme onda se zna tko ima prednost zar ne?
Budi malo realan.

Ja nemogu zamislit riječ komfor za familiju(više od dvije osobe) i G20 ili slični u istoj rečenici.

Kad ste se već ulovili G20,barčica i nije tako loša i dobra ti je ideja da se nađe rohbau i opremi spartanski za ribolov,ušpara na težini i tada bi bio dovoljan motor od 40 ks za jednu lijepu putnu s minimalnim troškom goriva,za svaki dan.
Ali koliko vidim,kogod ima G20 radi od njega brod za višednevna krstarenja,a on to nije.
Nepoznate ribe vraćajte u more jer su opasne!
Avatar
Zipi
Korisnik baniran - dvostruki nick
 
Postovi: 262
Pridružen/a: 14. 09. 2013. (14:09)
Lokacija: Umag
Tip plovila: Elan pasara

Re: grašo 20

PostPostao/la Zipi » 26. 09. 2013. (08:26)

josme je napisao/la:lucullus... :thumbup: :thumbup: :thumbup: ...uzeo si mi riječ iz usta.... :thumbup:
Zipi...ja bi svoju Istranku odmah mjenjao i za najmanjeg Grašu...svi su brodovi kod nas sa previsokim cijenama ...ali to je posljedica naše ekonomije i našeg načina rada...kupi jeftino prodaj (pre)skupo... :silent:



mjenjao bih i ja ali ne uz doplatu od 35.000 eu ;)
Nepoznate ribe vraćajte u more jer su opasne!
Avatar
Zipi
Korisnik baniran - dvostruki nick
 
Postovi: 262
Pridružen/a: 14. 09. 2013. (14:09)
Lokacija: Umag
Tip plovila: Elan pasara

Re: grašo 20

PostPostao/la plavnik » 26. 09. 2013. (09:05)

Ne kužim zašto mene citiraš??

I daj molim te. Kako može bit ista stvar panulat sa Istrankom ili brodom od 8 m?

Pa za laku panulu, lignjolov je sigurno praktičnija Istranka. Lijepo možeš veslat, brzo se premjestit, možeš s rukom do mora....
Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! by Lupis
Avatar
plavnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1345
Pridružen/a: 13. 10. 2011. (09:41)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Grašo 20 - Lombardini 2204MT

Re: grašo 20

PostPostao/la dimulius » 26. 09. 2013. (09:57)

Postoje neke granice kad stvari prestaju bit gust i postaju napor.

Za lovit na kanjcanicu sa brodom od 7m i 3 tone, triba sidro od minimalno 12-ak kila.
Nisam bas slabasan, ali nakon sta par puti istegnen to sidro sa 60 metri, gust je nesta.

Sa vecim i tezim brodovima, situacija je samo gora.

A dovodit u istu recenicu g20 i istranku je glupost.
g20 je brod od 2,5 tone, duzine trupa 6,20 i sirine 2,5, vodene linije debelo duze nego je ima primjerice primorka, i sa provom koja je veca nego primjerice adriatikova.
(maritimno ni primorka ni adriatik nemaju sta trazit pored g20).


Sa relativno malim motorima kakve imaju plavnik i maky, brod ide 10-11 milja putne, a sta je otprilike duplo brze od tradicionalnih deplasmanskih plovila koji idu tipicno 6 milja.

naravno, ko oce ubacit u njega yanmara od 125ks, tikovinu, vitlo i slicne igracke, moze napumpat cijenu do neba, ali to nema veze sa cijenom g20 nego sa cijenom stvarcica koje se ubacuju.
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: grašo 20

PostPostao/la maky » 26. 09. 2013. (11:10)

to plavnik navali 8-)
.ebote šta odma napadaš čovika, pa nije mali ribar.. :crazy: by ceko
Avatar
maky
Senior Member
 
Postovi: 896
Pridružen/a: 01. 04. 2013. (16:14)
Lokacija: kukljica
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Graso 20 Scam SD 4.140 TIC

Re: grašo 20

PostPostao/la plavnik » 27. 09. 2013. (11:40)

RIBICA : Wink2:

[imgslika

Uploaded with ImageShack.us][/img]
Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! by Lupis
Avatar
plavnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1345
Pridružen/a: 13. 10. 2011. (09:41)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Grašo 20 - Lombardini 2204MT

Re: grašo 20

PostPostao/la dimulius » 27. 09. 2013. (13:57)

lipo :thumbup:
sjaji se plastika ko pasje oko ;)
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.