sirius

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: sirius

PostPostao/la 4ever » 11. 02. 2014. (23:14)

zorica je napisao/la:a stvarno steta pošto je masu love utuka u ti brod, aj ako imaš koju sliju obisi da ekipa vidi još jednog lipo uredjenog. a jbg to sta mu se desilo, popravit ce se



slika

samo jedna
Avatar
4ever
Old Senior Member
 
Postovi: 1098
Pridružen/a: 07. 12. 2010. (21:42)
Lokacija: Omiš
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: adriatic790 m 34T

Re: sirius

PostPostao/la Baško junior » 12. 02. 2014. (20:46)

E tooo je sirius,prelip je.Ako ikako mozes nabavit jos kolu sliku pa da ga jos bolje vidimo :clap:
Avatar
Baško junior
Senior Member
 
Postovi: 596
Pridružen/a: 29. 12. 2011. (00:40)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Betina 500 cabin honda 8 ks

Re: sirius

PostPostao/la zorica » 12. 02. 2014. (20:51)

iznutra je jos lipsi, ako bude sutra vlasnik na skveru, slikat cu koju
Avatar
zorica
Old Senior Member
 
Postovi: 1687
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (08:09)
Lokacija: medići-mimice
Lokacija: Baška voda/medići
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: quicksilver 500 fish,merc 60 efi

Re: sirius

PostPostao/la Baško junior » 12. 02. 2014. (21:47)

Moze,slikaj iz nutra i iz vanka. :wave:
Avatar
Baško junior
Senior Member
 
Postovi: 596
Pridružen/a: 29. 12. 2011. (00:40)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Betina 500 cabin honda 8 ks

Re: sirius

PostPostao/la 4ever » 12. 02. 2014. (22:57)

zorica je napisao/la:iznutra je jos lipsi, ako bude sutra vlasnik na skveru, slikat cu koju



kad procita par postova nazad sigurno ce ti ga otvorit :lol:
Avatar
4ever
Old Senior Member
 
Postovi: 1098
Pridružen/a: 07. 12. 2010. (21:42)
Lokacija: Omiš
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: adriatic790 m 34T

Re: sirius

PostPostao/la cirog » 13. 02. 2014. (12:56)

Stvarno lipi klasićni sirius.Meni osobno ne odgovara,iz poznatih razloga,ali kako su ružna vrimena ja sam malo crtka neke skice kako bi moj sirius u konačnici mora izgledat.Također napravit još slika iznutra.Tako da prije nego šta budemo moć ići rizat masline ili na more imamo o ćemu komentirat ili ono drugo.Pozdrav slike slijede uskoro.
Avatar
cirog
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 09. 02. 2014. (10:19)
Lokacija: Solin
Tip plovila: Sirius 660

Re: sirius

PostPostao/la majlan » 30. 08. 2016. (08:25)

Cirog, a gdje su fotkice ? Čekam več dvije i pol godine. :)
Pozdrav
Avatar
majlan
New Entry
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 20. 10. 2010. (19:15)
Lokacija: Krk
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Elan pasara 481

Re: sirius

PostPostao/la Ziko1233 » 26. 04. 2017. (19:37)

Pozdrav,
vidim da je tema malo umrla ali svejedno ću pitati :)
Vrijedi li Sirius s natkabinom, platformom jako lijepom i nekim dobrim dizelom unutra (mislim da je neki yanmar) koji jako lijepo zvuči izvana cca10 000 Eura? ima i ceradu za zatvoriti krmu. E, da, uz navedeno bi dobio i vez koji nije u vlasništvu ali znate kako je to po lukama, on ga koristi i njegov je.
Iako mi se čini da bi ga trebalo izvana malo poraditi na plastici i prefarbati.
Ako se nađe neka dobra duša da pomogne bio bi jaaaako zahvalan.
Avatar
Ziko1233
New Entry
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 22. 04. 2017. (21:32)
Lokacija: Zagreb
Tip plovila: Quicksilver i VEN 501k fly

Re: sirius

PostPostao/la peroLA » 26. 04. 2017. (22:10)

ovisi koliko treba radit... za tu lovu izbor je sirok...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: sirius

PostPostao/la Ziko1233 » 27. 04. 2017. (00:14)

čitam sve okolo i dosta njih tako kaže. Ali ja ne vidim taj široki izbor a pregledao sam stvarno puno i pratim već godinama. Prvi izbor mi je bio Drago 550, zadnja klupa na koju se možeš izvaliti i slično. Onda mi se učini da je nešto drugo jeftinije, ali opet kad naiđe nešto da sliči nečemu ispadne da je jednako skupo ako ne i skuplje. Kod ovog mi se baš ne sviđa što je jako stari brod i mogućnost osmoze. radije bi nešto oko 5.5m što mogu izvaditi i držati na dvorištu i što pretpostavljam da je i prijašnji vlasnik vadio van nakon sezone. Gledao sam i male jedrilice koje mi se učine jeftinije jer nemaju skupe motore, a onda opet ispadne da ni one nisu baš jeftine.
Jedno je sigurno, što više čitam sve manje znam :(
Avatar
Ziko1233
New Entry
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 22. 04. 2017. (21:32)
Lokacija: Zagreb
Tip plovila: Quicksilver i VEN 501k fly

Re: sirius

PostPostao/la macro » 27. 04. 2017. (05:48)

Ne zaletavaj se.
Odgovor je zapravo u tebi. Koliko ces koristit brod? Di ces ga drzat? Koliko putnika? Koje relacije? Koliko ti je vazna brzina? Koliko ti je vazna potrosnja? Komod? Imas li mota, vrimena i volje za popravke? Ribolov? Koja vrsta ribolova? Itd...
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: sirius

PostPostao/la el passo » 27. 04. 2017. (09:47)

Sirius je za nas fulan koncept. Nizal trup, niska kabina koja zauzima više od pola broda i uzak kokpit. Na kraju imaš više mjesta u istranci. Radije za tu lovu uzmi nešto malo bolje koncipirano
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: sirius

PostPostao/la peroLA » 27. 04. 2017. (10:55)

ako nisi 100% za unutarnji motor odmah odustani(npr. ja za deplasmanca takve veličine nebi ni gledao ako ima vanjski ali ima jako puno ljudi koji vole vanjski ja ne)

vozio se na njemu nisam, ali baš prošlu nedelju kad sam fula trajekt na porozini blejao sam u dva primjerka 1sat vremena... dalmatinke i primorke su old timeri a ovo je old timer na kvadrat... to je prvi brod iz kvarnerplastike koji je treba bit jahta... nikad nisam sa njim plovio čak ni bio u kabini ali po slikama mi je neki standard više manje, imaš ta dva koncepta za koji kaže el paso pa trebaš vidjet koji ti više paše, meni recimo paše stariji a njemu novi (npr činjenica da rijetko koja nova barka od 35milja eura ima dimenzije kreveta kao moja i još jedva ali ipak stane wc pravi za mene, možda da sam visok mi nebi odgovaralo ali ovako mi je prihvatljivo ja imam takve zahtjeve jer od 15.6-15.9 svaki vikend spavam na moru)... niži trup mi je djelovao kao prednost a ne kao mana radi stabilnosti i manje vergole što mi sliči da dobre domaće (nekvarnerplastika) brodove, a to što nema rebra prednost radi održavanja... kažu da je plastika jako debela što vjerujem jer su prvi primjerci iz raše bili znatno deblji i teži... ako ciljaš na stari deplasmanski brod nemoj uopće gledat godište tu stavku posebno zanemari...ako misliš komodno koristit brod gledaj da ima, wc, tuš, friž(ako ti to nije važno isto odustani i idi na manje i lakše plovilo).... sa druge strane ako bi sve to želio onda je najvažniji motor da je novijeg godišta ili starijeg sa generalkom, da vidiš da je to cakumpakum... ako je sve tako kako sam napisao onda bi treba za taj posao na plastici probat spustit cijenu pa da ti cifra dođe da je sve spremno...
npr. http://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi/ ... as-9054783 bi za mene bio komodan brod ali zavisi šta ti treba...

jedno je sigurno ako uzmeš takav brod sigurno ćeš ga prodat malo teže i za manju cijenu, ali ćeš jako puno uživat dok ga imaš naravno ako to voliš...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: sirius

PostPostao/la Ziko1233 » 27. 04. 2017. (12:39)

Puno hvala na dosadašnjim komentarima.
Pokušat ću još malo pojasniti.
Oduvijek imamo čamac. Trenutno imam Quicksilver 440 s Yamahom 25 koji je perfektno pogođen i ide 13-15 Čv s 4 čovjeka bez problema. koristim ga skoro svakodnevno za odlazak na plažu do pola sata vožnje. na kraju ga lijepo dignem na prikolicu i držim u dvorištu. Pošto ovaj ne bi mogao dizati van idealno je što čovjek ima vez u luci kod mene. Zadnjih godina sam unajmljivao Ven501 s kojim sam bio na moru sa ženom i klincem po 3 dana, Elan19 na tjedan dana iz Splita do Hvara i zaljubismo se u to. Ako je žena izdržala ovo do sada sve ostalo će biti bonus :). Oduvijek mi je to bila želja ali nikako da je ostvarim do sada. Boravak u nekoj uvali s perfektnim morem, navečer sjedenje na krmi u tišini i miru, a tek buđenje ujutro u uvali i kava su nešto nevjerojatno dobro. Kad ti je vruće samo se prebaciš preko bande. Ma uff... :D
Radi se o tome da sam počeo računati zašto bi plaćao svake godine, kad bi mogao dodati nešto love i ići na đite kad mi se svidi i na lokacije gdje želim. Nezgodno je jedino to što nema za rentati brodova te veličine kakva je meni dosta. 6-7 m mi je skroz ok a svi rentaju velike brodove i jedrilice po najmanje 1500eur što mi je previše. Ove male sam već izrentao i prošao prošao mora u njihovoj okolici a na drugim lokacijama nisam našao takve brodove za rentati.

Brod koristim po ljeti 4 tjedna i prije i poslije poneki vikend. Kad bi ga kupio sigurno bi češće išao dole i bio na njemu. Kad se vozim lokalno zgodno bi mi bilo da je brz, ali kad idem okolo nije mi bitna brzina. to je već nespojivo. Bitnija mi je potrošnja nego brzina pa bi lokalne vožnje drugačije organizirao i bok.
Za popravke baš i nemam vremena a ni znanja :(

Idem za vikend opet dole (a bio sam i prošli) pa ću probati organizirati testnu vožnjicu i slikati da vidite o čemu se radi.
Avatar
Ziko1233
New Entry
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 22. 04. 2017. (21:32)
Lokacija: Zagreb
Tip plovila: Quicksilver i VEN 501k fly

Re: sirius

PostPostao/la macro » 27. 04. 2017. (13:17)

Uzmi Arbu 500 ili Bakana u tom cjenovnom rangu. Mos prispavat, lako se prevoze, mozes sporo, mozes brzo, potrosnja ok, lako ces ih posli prodat.

Financijski je za kontinentalca uvik bolje unajmljivat. Imas na forumu clana Karambu koji iznajmljuje bakane cini mi se na Krku pa oprovaj malo i to da vidis... ili se rastegni pa kupi M700 od lupisa 8-)
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.