Calafuria 25 big game

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Calafuria 25 big game

PostPostao/la kvarnerić » 31. 05. 2022. (21:24)

Tko izlazi po tom jebenom moru van osim spasilackih sluzbi?
Dva sestaka u barki od 7.5 m, i dalje tvrdim da je to totalni promasaj, samo brige i problemi, vise ce sarafati po tome nego uzivati.
Avatar
kvarnerić
Member
 
Postovi: 176
Pridružen/a: 31. 10. 2009. (12:11)
Lokacija: rijeka
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bavaria 36 Cruiser

Re: Calafuria 25 big game

PostPostao/la josey » 31. 05. 2022. (21:44)

kvarnerić je napisao/la:Tko izlazi po tom jebenom moru van osim spasilackih sluzbi?
Dva sestaka u barki od 7.5 m, i dalje tvrdim da je to totalni promasaj, samo brige i problemi, vise ce sarafati po tome nego uzivati.


tko?
evo npr ja, na 100kmh bure bez da trepnem.
a nije poanta tko izlazi nego sta kad te zatekne na moru.
sad ce pocet filozofija zato se gleda i slusa vremenaka prognoza, je i popovi znaju navigavat po bonaci :thumbup:
OSIM sta vremenske prognoze jako cesto fulaju i stanje na moru je razlicito od najavljivanog (dozivio jako puno puta).

al totalno si falija poantu,
jer o ukusima se ne raspavlja.
ovo je jeben brod sa dvi makine koji moze izac po moru kako ti kazes po kojem plove samo spasilacke sluzbe, ebi to ne treba i ti ne plovis po tom moru, al neznas jel njemu treba i jel on plovi po tom moru ili samo zeli imat brod sa kojim to moze - dakle diskusija o ukusima, a o ukusima se ne raspravlja. mozemo samo raspravljat jel to jeben brod ili nije, a tu nemamo sta radpravljat, jer je! jeben je :thumbup:

i jedno totalno glupo pitanje?
po tvom, dva sestaka = samo sarafljenje brige i problemi!
jel mos ovo pojasnit?

jer to su motori koji kad se srede kako treba ce trajat pun kujac i nece na njima trebat nista osim redovnog odrzavanja izmjena ulja filtera cinkova i implera, tako da mi nije jasno o kojem sarafljenju i brigama pricas?
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2103
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Calafuria 25 big game

PostPostao/la NadeZd » 31. 05. 2022. (22:11)

josey je napisao/la:
kvarnerić je napisao/la:Ne treba zanemariti ni trenutnu cijenu goriva, dva motora po 6 cilindara u barki od 7,5m, po meni promasaj totalni.


nije to promasaj nikakav, to je brod za more a ne vitrinu.
to je jeben brod koji ide kroz jebeno al jebeno more!
on moze isplovit i busat kad svi ostali domaci proizvodjaci uredno stoje u marini.



2 nadezd
11000kn sa 45% rabata?
to je cca 15000kn po motoru?
sta to ukljucuje?
vjerojatno kompletan set brtvi i semeringa
kit za reparacuju pumpi voda, more, ulje
remenje, natezace

jos nesto?


Da, prsteni, kosuljice , leteci i temeljni…
Ulje, remeni, 2 termostata i impeler tu nisu uracunati…. Fala bogu to mi nije problem posto u obitelji iman ovlasteni servis za volvo….

Sto ljudi, sto cudi. Ja bi ovakav brod vj da ga nisam nasljedia bez problema kupi da iman dobru priliku, meni ne smeta ta potrosnja, bar ne sad… a i na obrt vj mogu dobiti poprilicno plavog dizela
Avatar
NadeZd
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 30. 05. 2022. (00:06)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Calafuria 25 big game

Re: Calafuria 25 big game

PostPostao/la kvarnerić » 31. 05. 2022. (23:03)

Ako je to onaj VM motor sa tri glave što je bio u Alfama i Jeepovima, njima glave pucaju poprilično često, još ako turbine nisu vodeno hlađene isto nije dobro.
Za to sve urediti tip top treba vreća para a onda se to svede na onaj sistem ovo je dobro, ono je dobro, to ćemo riješiti druge godine i onda kreću problemi u sred sezone i šerafanje o kojem ja govorim.

Nade ako imaš želju, vremena i novaca uhvati se u koštac s tim, napravi i uživaj.
Po mom mišljenju dva velika dizela u tako malom brodu nemaju smisla, brod te veličine novije gradnje i vanbrodski od 150 do 200ks leti a održavanje višestruko jeftinije.
I sam sam imao Antares 750 sa Suzuki df 150, leti a kad zatvoriš šiber ne čuje se.
Moš mislit kako urlaju ova dva VM pri brzini od 29nm.
Avatar
kvarnerić
Member
 
Postovi: 176
Pridružen/a: 31. 10. 2009. (12:11)
Lokacija: rijeka
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bavaria 36 Cruiser

Re: Calafuria 25 big game

PostPostao/la josey » 31. 05. 2022. (23:23)

kvarneric
bez uvrede, al usporedjujes kruske i jabuke.
al ono bas kruske i jabuke :(
jesino sto im je zajednicko je da su oboje voće (brodice) al danja diskusija nema smisla.
ne ulazi mi se u debatu stobom o toj temi al da si vozio takav brod sa dva motora po teskom vremenu i da si vozio tu kantu sa VB po istom takvom vremenu nebi pisao to sto sad pises. ponavljam, bez uvrede al nebi to pisao.


2 nadezd
to je jeben brod
sredi motore, to sta si nabroija i dobija za 11 po motoru je kikiriki, da je volvo bilo bi puta 3 - nazalost.
kad vec rjesavas
ocisti sve hladnjke
repariraj turbine - iako se cine dobre, svejedno repariraj
pregledaj pumpe goriva i sprice ustelaj.
sredi sve i prst u uho x godina uz pravilno odtzavanje.
sretno :thumbup:
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2103
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Calafuria 25 big game

PostPostao/la kvarnerić » 31. 05. 2022. (23:55)

Joso ni najmanje mi nije cilj se raspravljati s tobom ili bilo kim, ovo je samo forum i svako ima svoje mišljenje.
Na moru kad je metar ipo vala onda nema nikog vani. :lol:
Avatar
kvarnerić
Member
 
Postovi: 176
Pridružen/a: 31. 10. 2009. (12:11)
Lokacija: rijeka
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bavaria 36 Cruiser

Re: Calafuria 25 big game

PostPostao/la josey » 01. 06. 2022. (07:27)

kvarnerić je napisao/la:Joso ni najmanje mi nije cilj se raspravljati s tobom ili bilo kim, ovo je samo forum i svako ima svoje mišljenje.
Na moru kad je metar ipo vala onda nema nikog vani. :lol:


naravno da ima svak pravo na svoje misljenje,
al nametat misljenje je jedno, a misljenje jel neki brod dobar ili nije, i to argumentirano, je nesto drugo.
ti radis upravo ovo prvo, nameces svoje misljenje o brodu i kako on nekomne netreba, kako nevalja i kako puno troši, kako 6cyl motori nevaljaju i iz konteksta se da izvuc da ce on "skrpat" motore samo da voze???

Nemoj to, mozemo diskutirat o tome jel taj brod dobar ili ne, ako da zasto da ako ne zasto ne, al ne na razini 3a osnovne skole stjepan radic. Dakle argumentirano, a "argument" taj brod nevalja jer je 7.5m, jer ima dva motora od 6 cil nevalja jer ce se kvarit, nije argument neg osobno misljenje.

Eto, bez uvrede,
a kako bi ti reka svak ima pravo na svoje misljenje, moje je da taj brod ima puno potencjala, ovisi sta ce on napravit i kolko ce duboko posegnit u dzep.
Svakako meni zanimljiva tema, i drago mi je vidit da se radi, i da nisan jedini debil koji radi.

to sta na moru nikog nema na metar ipo vala, je opet tvoje misljenje, a napisao sam ti vec, mene osobno 100km bure ne zaustavlja ako iman odradit posa. a znan jos dva covika, dapace bliski smo, koji zimi isplovljavaju po teskom nevrimenu kad se ostali griju uz pec, ocito ukljucujuci i tebe, zato nikog ne vidis na moru u tim uvjetima :thumbup:
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2103
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Calafuria 25 big game

PostPostao/la dimulius » 01. 06. 2022. (08:21)

Ma to je zvir od broda, i ic to usporedjivat sa laganim brodom sa vb na krmi nema smisla.
Nekome ce naravno odgovarat jedan, nekome drugi, ali to su sad osobne preference.

Jedino sta triba bit realan u tome koliko vrimena i para triba ulit u taj brod da bi on bija u stanju koje zasluzuje.

(ja vjerojatno ne bi bija miran dok ne uvalin dva nova motora :mrgreen: ).
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Calafuria 25 big game

PostPostao/la tovar100 » 01. 06. 2022. (20:09)

Koliko sam razumija motori su malo sati odradili.Generalka uzrokovana greskom vlasnika napravljena.(tko kaze da taj posa nije vrhunski odradjen?).Brod je staja oko godinu ipo na suhom .Toliko stoji svaki cekajuci sljedece lito.Motori upalili nakon probe odma.Cemu tolika panika???Posto si to naslidija valjda mores doci do informacija tko je radija na motorima i saznati detalje ako te to brine.
Avatar
tovar100
Member
 
Postovi: 153
Pridružen/a: 19. 05. 2010. (12:56)
Lokacija: zadar

Re: Calafuria 25 big game

PostPostao/la NadeZd » 01. 06. 2022. (21:58)

Generalka je radena na jendom motoru, na drugom neka polu generalka, brusene su glave, i minjane gumice ventila… uglavnom malo se drugacije cuje motor od ovog na kojem je generalka radena i malo dimi.

Ono sto mene vise brine je sto je sa koletorima ispusnih plinova, rashladnicima. Sto ce biti kad ae brod opterti nakon toliko vrimena… Kolektori su minjani prije 4,5 god al to je opet dosta za brod koji stoji…

Ne znam, al definitvino cu bit pametniji kad se motori izvade van i pretresu… izmiri kompresija, otvore rashladnici i provjere ti kolektori. Sad mi to sve izgleda kao da triba testirat dizne, vj kojoj porominiti elemente i ustelat ventile.
Avatar
NadeZd
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 30. 05. 2022. (00:06)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Calafuria 25 big game

Prethodna

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: dottore i 3 gostiju.