Limun Primorka

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Limun Primorka

PostPostao/la makineta » 21. 09. 2022. (17:27)

Ostavi platformu za skale i nosač pomoćnog motora,a vanbrodski glavni motor uvali u limun krmu po uzoru na manje jedrilice.. ;)
Avatar
makineta
Member
 
Postovi: 195
Pridružen/a: 23. 12. 2009. (19:45)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: GULL-745 Yanmar4JH4

Re: Limun Primorka

PostPostao/la porer » 21. 09. 2022. (17:55)

porer je napisao/la:Meni je za taj brod unutarnji rješenje. Vanbrodski na toj platformi samo majka može da voli (hint - Jadranko, nažalost slike više ne postoje).

EDIT: Ipak sam našao jednu sliku...

slika


Sam sebe quotam- Ovo mi je ko piletu sisa :)
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Limun Primorka

PostPostao/la som » 21. 09. 2022. (17:55)

lupis je napisao/la:

Šta nije jednostavnije napravit jaču krmu ,po uzoru na naranču ili grejp?

Nego meni fali rollbar za svitla, reflektor ,radarreflektor i antene,možda ga sa zadnje dvi vertikale ograde vezano na nju dignut preko nadkabine


Koje narance i grejp? Sad je sezona mandarina.
Digni ove dve zadnje vertikale ograde preko nadkabine i ako stavis gore jarbolet istog dizajnera i na vrh reflektor s radarreflektorom ( j...te dva reflektonesto) i gore jos dve tri antene ja castim. Ali u biti trebao bi ti castiti jer odmah dobivas zastitu od galebova.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2971
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Limun Primorka

PostPostao/la peroLA » 21. 09. 2022. (19:13)

Neznam vise dali je bilo ovdje ili na njuskalu netko je stvarnko na primorku stavio vb kroz trup ko jedrilice
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3328
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Limun Primorka

PostPostao/la lupis » 21. 09. 2022. (20:37)

som je napisao/la:
lupis je napisao/la:

Šta nije jednostavnije napravit jaču krmu ,po uzoru na naranču ili grejp?

Nego meni fali rollbar za svitla, reflektor ,radarreflektor i antene,možda ga sa zadnje dvi vertikale ograde vezano na nju dignut preko nadkabine


Koje narance i grejp? Sad je sezona mandarina.
Digni ove dve zadnje vertikale ograde preko nadkabine i ako stavis gore jarbolet istog dizajnera i na vrh reflektor s radarreflektorom ( j...te dva reflektonesto) i gore jos dve tri antene ja castim. Ali u biti trebao bi ti castiti jer odmah dobivas zastitu od galebova.


Zaboravili smo na bandijeru od Ine .
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10370
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Limun Primorka

PostPostao/la lupis » 21. 09. 2022. (20:52)

peroLA je napisao/la:Neznam vise dali je bilo ovdje ili na njuskalu netko je stvarnko na primorku stavio vb kroz trup ko jedrilice



Ako je u agrum-krmi,to je bez veze,gubiš dragocjen prostor koji može poslužiti kao spremište za kavicale,bibite,parangale,CD-ee,postole,knjige,može se napraviti bazen ž.j. ,peku se tu može držat,posteljinu i piđame,i sve drugo što svaki nautičar ima za vrime đite na brodu.

Ali ko inicijalna ideja u tom pravcu nije loše,ja bi prije onda u originalni kašun od "dizela" smjestio vanbrodski,da bude neki home-maide sail-drive.
Izbuši se rupa doli u santinu,ispod kašuna,napuni se sve nekom elastičnom smjesom oko noge, ako oćeš da se vrti,npr silikonom i voila...oko noge dole pod morem napravit "kavez" od inoxa,da se zaštiti noga od udarca u grotu ..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10370
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Limun Primorka

PostPostao/la som » 21. 09. 2022. (21:09)

J...te covika bez veze. Pentu montirati naopako u bazen, rezervar na Lupisov jarbolet, malo crno crevo za hladenje ubetonirat u agrum krmu, staviti propelu 50 inca i tendu postaviti oko broda da pokrije podvodni dio, jeftinije od krmene tende. Propelu obuc u inox i gas. Najbolje dvotaktna penta koja vuce previse zraka i vrti se ko luda i da naravno baca ulje po propeli protiv hrđe. Ušo bi u anale Howercrafta.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2971
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Limun Primorka

PostPostao/la lupis » 21. 09. 2022. (21:38)

Nije to Hoverkrafr,nego ti misliš na ona plovila za močvare koja imaju one ventilatore ...,samo za to će morat prominit propelu,treba mu veća pokrivenost,i svakako treba napraviti zaštitu ,kao neki kavez od inoxa oko propele,da izgleda ko ventilator,jer ako bude poslije ribolova putem doma čistio ribu i bacao drob,skupljat će mu se galebi po krmi pa bi mogli bit perja posvuda.
Naprid ugradit jedan običan kućni ventilator koji se vrti 180 stupnjeva, kao proveni..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10370
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Limun Primorka

PostPostao/la el passo » 21. 09. 2022. (22:02)

Jbt, lupo alberto će samo na ovoj temi preći 10 k postova. Mnogo inspiracije brale.

Rex ti samo radi po svom guštu. Nekome se platforma i ograda sviđaju, nekome ne. Vidi se da se nije šparalo, takve se nebi posramili ni veći brodovi. Iako sam osobno ljubitelj 2u1 ili 3u1 rješenja ovo sa ogradom koja je i bokoštitnica mi ne djeluje najsretnije. No ništa što malo masivniji bokobrani neće riješiti :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Limun Primorka

PostPostao/la josey » 22. 09. 2022. (08:26)

majko isusova
sta fali ogradi?
ko sta je el passo napisa kraj vecih brodova se nebi posramija!!

rexi samo ti svoju viziju dovrsi do kraja, to je tvoja vizija tvoj brod tvoje PARE. ne radis ti bas konstrukcijski kardinalne greske da ces se potopit.
a ako i dodje do toga da ja napravis prije neg brod zavrsi u moru neko ce ti dobronamjerno sugerirat a ne da stavis propelu od 50” (ako se zajebavate ja iman upola toliku propelu na oklopnom dakle nije to nesto za sprdacinu ima drvenih brodova koji to imaju al cemu na primorci od 1500kg?)


rexi
udri! bravo
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2107
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Limun Primorka

PostPostao/la 4ever » 22. 09. 2022. (08:48)

.. Sta fali ogradi.... Sve
Pari ko da je neko skinia pasaman sa balkona
Drugo, nema toga pajeta koji ce ga zastitit da je ne razbije po najobicnijem maestralu
Kad je ve c platia tribalo bi i da lic i na nesto
Prihvati, varovi, spojevi,, povecaj malo
Avatar
4ever
Old Senior Member
 
Postovi: 1098
Pridružen/a: 07. 12. 2010. (21:42)
Lokacija: Omiš
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: adriatic790 m 34T

Re: Limun Primorka

PostPostao/la dimulius » 22. 09. 2022. (09:27)

meni se ne svidja sta je ograda uvacena ovako kako je i koliko je isturena od broda.

Ovakav brod se ne moze vezat uz drugi brod i da mi neko na susidni vez dodje sa ovakvin brodom, trazija bi od lucice da ga makne ca.

Zato i spominjem da ne bi triba proc tehnicki.

uz dodatne momente:
- konstrukcijski lose izveden nosac motora
- veliko opterecenje na samu limu krmu
- duzinu broda koja znacajno prelazi onih primorkinih 6,3m

A viza vi produzetka produzenog, rexi je spomenija nerezine i VB na limun krmi.
Pa jebemu, jesi pogleda kako to skladno izgleda na nerezinama (iako i dalje manje skladno nego da je unutarnji motor, ali ajde)?
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Limun Primorka

PostPostao/la lupis » 22. 09. 2022. (13:58)

el passo je napisao/la:Jbt, lupo alberto će samo na ovoj temi preći 10 k postova. Mnogo inspiracije brale.


5."Spavaš li mirno..?"

:Happy45:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10370
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Limun Primorka

PostPostao/la josey » 22. 09. 2022. (14:03)

ograda pajeti?
stavibse A serija bokobrana i nema apsolutno nikakvih problema
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2107
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Limun Primorka

PostPostao/la som » 22. 09. 2022. (16:01)

Hipotetski prode tehnicki, stavi pentu na platformu, brod plovi bez obzira na metacentre, trimove , agrum krmu i za divno cudo ode do najblize marine na Palmizani bez da mu je otpala penta, koja sreca. Veze se u marini, sve super i ujutro na recepciju:
-dobar dan, da platim
-nema problema, evo 6 metara korisne i tri metra beskorisne duzine to Vam je šjor 600 kuna.
- puno
-ma nije šjor moj da imate bokobrane A serije to bi Vam bilo jos 300 kuna ka za katamaran.

Josey dobro bi ga uvalio.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2971
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: karacha i 2 gostiju.