Moja Primorka refit Phase I

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Moja Primorka refit Phase I

PostPostao/la Maximus_Navus » 22. 09. 2021. (09:00)

@josey
e upravo ovo o cemu to pricas za brkove.. hidrodinamički uzgon , je namjena koja mene upravlja da se pozabavim njihovom ugradnjom. Analizirajuci njihov ucinak u tom smislu, sustina djelovanja je da se ogranici površina barke koja ce biti okupana vodom , što bi posljedično trebalo da olakša napredovanje barke tj smanji otpor napredovanju. Da li se to u konačnom reflektuje na neko povecanje brzine i smanjenje potrošnje upitno je, ali moje trenutno razmišljanje je da ih valja staviti.
Ne dobih odgovor vezano za njihove dimenzije na provi, ali isto tako je važna i pravilna pozicija.. što kažete? :)
Avatar
Maximus_Navus
New Entry
 
Postovi: 35
Pridružen/a: 22. 02. 2020. (13:01)
Lokacija: Herceg Novi
Lokacija: Herceg novi
Tip plovila: Kvarner plastika primorka 630, Tohatsu 30 4T

Re: Moja Primorka refit Phase I

PostPostao/la josey » 22. 09. 2021. (09:31)

mislim da sam ti odgovorio sto ce ti se dogoditi u deplasmanskom rezimu a sto u glisirajucem (poludeplasmanski rezim ne postoji il si pretekao val ili nisi)
pozicjoniranje i dimenzjoniranje je umjetnost, sreca, znanje, ili jednostavno empirija, odnosno pokusaji i pogreske.
savjetujem da odes u marinu, lučicu di ima brodova na suhom, poneses mobitel i metar i izmjeris na recimo starom galebu 6.75 kolike su dimanzije, i to sve skupa poslikas detaljno.
izmjeri i na par modernijih brodova i to ukomponiraj kod sebe.
napomena, ti brkovi bi ti trebali biti pod kutem od 7% u odnosu na morsku povrsinu, pa probaj i to pogodit, jer ako je kut manji nerade dobro ako je veci rade velik drag
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Moja Primorka refit Phase I

PostPostao/la Maximus_Navus » 24. 09. 2021. (13:01)

vec vidim da ce biti veselo :) Nema kod nas u cg puno pticurina :) a i ove koje su tu redom su bez brkova.... nesto cu vec smislit sto drugo.. ovi nasi majstori kao da u NASI rade, svi prepametni a kad ih konkretno pitas , tuc muc :)
Avatar
Maximus_Navus
New Entry
 
Postovi: 35
Pridružen/a: 22. 02. 2020. (13:01)
Lokacija: Herceg Novi
Lokacija: Herceg novi
Tip plovila: Kvarner plastika primorka 630, Tohatsu 30 4T

Re: Moja Primorka refit Phase I

PostPostao/la Maximus_Navus » 26. 09. 2022. (09:18)

Mali update :)
Nakon proslog ljeta utvrdjeno je prilikom vadjenja barker da je ostalo par rupica na kobilici pa je bilo nuzno ponovno obraditi je cjelu.
Elem rezultat je bio znacajno bolji, dotakao Sam 10 cvorova u idealnim uslovima ( bonaca I ja Sam u barci).
Bas cu nakaciti slike od krme zbog rexia cisto informativno:)
Avatar
Maximus_Navus
New Entry
 
Postovi: 35
Pridružen/a: 22. 02. 2020. (13:01)
Lokacija: Herceg Novi
Lokacija: Herceg novi
Tip plovila: Kvarner plastika primorka 630, Tohatsu 30 4T

Prethodna

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.