Bayliner ciera 2655 ugradnja vanbrodskog motora

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Bayliner ciera 2655 ugradnja vanbrodskog motora

PostPostao/la el passo » 11. 09. 2021. (22:08)

macro je napisao/la:Pitanje je ima li to uopće smisla. Utuć ćeš para, radnih sati i živaca koji vride više od toga konačnog proizvoda, sve da bude pogođen 100%.

Ps. pogledajte ovu zanimljivu gargašu, drago 27 s vanbrodskim motorom :mrgreen:

slika


E, macro, tako nešto sam tražio, sada imam nešto konkretno za proguglati :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Bayliner ciera 2655 ugradnja vanbrodskog motora

PostPostao/la lošinj » 13. 09. 2021. (08:03)

Onda se na kraju vraćamo na početak gdje bi ti 250 Vm bilo na knap.
Stari motor van i probaj naći unutarnje dizela od 250-300 ks. Prava propela gore i ići te to jako dobro.
Avatar
lošinj
Old Senior Member
 
Postovi: 1069
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (11:12)
Lokacija: Mali Lošinj
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marlin 16, Yamaha 40/70.

Re: Bayliner ciera 2655 ugradnja vanbrodskog motora

PostPostao/la el passo » 13. 09. 2021. (21:25)

A, iskreno neznam više. Ovaj drago mi se čini baš kao polukopija trupa baylinera. Ugl, jučer sam spržio motor do kraja...u pola minute vožnje na 3000 okr. I neka je, dosta mi ga je.
Bumo vidili. U svakom slučaju dečki hvala vam puno na savjetima i trudu oko ove moje problematike :thumbup: :thumbup: :thumbup:
To ne znači da je tema lock, ako neko još ima nešto za predložiti ili neku sliku sličnog koncepta kao što je macro stavio, biti ću zahvalan!

Ako neko zna razliku u prijenosnim omjerima z pogona za dizel u odnosu na benzin, bio bi zahvalan na info
Jedino me oko dizel muči što sam čuo da mu stajanje škodi više nego benzincu...a brod mi je u moru samo ljeti 2-3 mjeseca. Dali griješim?
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Bayliner ciera 2655 ugradnja vanbrodskog motora

PostPostao/la josey » 13. 09. 2021. (23:18)

el passo?
zajebajes?
dizel i benzinac sivi ljev. kad stoje, stajanje jednako skodi i jednom i drugom. nema tu razlike.
al za tvoje dobro i za dobrobit tvog novcanika molim te zaboravi te v6 i v8 inboarde. to se jednostavno nije pokazalo trajno i pouzdano.

prijedlog
uzmi si na njuskalu bmw diesel 3.0 i6, n57, 300ks, ide drito na tvoju nogu.
preporodit ces se
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Bayliner ciera 2655 ugradnja vanbrodskog motora

PostPostao/la lošinj » 14. 09. 2021. (06:07)

el passo je napisao/la:A, iskreno neznam više. Ovaj drago mi se čini baš kao polukopija trupa baylinera. Ugl, jučer sam spržio motor do kraja...u pola minute vožnje na 3000 okr. I neka je, dosta mi ga je.
Bumo vidili. U svakom slučaju dečki hvala vam puno na savjetima i trudu oko ove moje problematike :thumbup: :thumbup: :thumbup:
To ne znači da je tema lock, ako neko još ima nešto za predložiti ili neku sliku sličnog koncepta kao što je macro stavio, biti ću zahvalan!

Ako neko zna razliku u prijenosnim omjerima z pogona za dizel u odnosu na benzin, bio bi zahvalan na info
Jedino me oko dizel muči što sam čuo da mu stajanje škodi više nego benzincu...a brod mi je u moru samo ljeti 2-3 mjeseca. Dali griješim?

Po meni griješiš.
Jedan od najvećih problema je po meni ne održavanje i gorivo.
Ima raznih aditiva koje se stave u preostalo gorivo u tanku tako da kod prvog paljenja ima istu kvalitetu kao da je tek natočeno.
I ima ljudi koji ne mjenjaju ulje jer šta će mjenjati ako motor radi samo dva mjeseca itd.
Avatar
lošinj
Old Senior Member
 
Postovi: 1069
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (11:12)
Lokacija: Mali Lošinj
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marlin 16, Yamaha 40/70.

Re: Bayliner ciera 2655 ugradnja vanbrodskog motora

PostPostao/la el passo » 15. 09. 2021. (19:33)

Ma kužim ja to oko održavanja. Što se toga tiće ja sam po ps-u. Ne štedi se.

Josey, ne zajebavam. Do sada sam uvjek imao vanbrodske. Uvjek polovne, nikada problema. U biti par standardnih ko što je opstrukcija dovoda goriva, oxidirani kabel itd. Održavanje je glavna stvar ako hoćeš da motor traje...i najjeftinija solucija od svih. Ulje redovno svake godine, ispiranja od kamenca po protokolu, veliku večinu sam radio sam ili uiz konzultaciju meštra JMT.

Ali ovaj me izje u mp3

Spomenuo si bmw. Bila je na forumu nekla tema, sječam se. Neko je ugradio bmw i neki čudni pogon, svi su govorili da će biti fail ali čovjek je pogodio sve. Samo se ne sjećam u vezi kojeg broda i koja tema
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Bayliner ciera 2655 ugradnja vanbrodskog motora

PostPostao/la peroLA » 15. 09. 2021. (21:18)

Lijepo popravi i prodaj...i kupi veliku sessu ili nesto slicno
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Bayliner ciera 2655 ugradnja vanbrodskog motora

PostPostao/la mikula moli » 15. 09. 2021. (21:30)

el passo je napisao/la:
Spomenuo si bmw. Bila je na forumu nekla tema, sječam se. Neko je ugradio bmw i neki čudni pogon, svi su govorili da će biti fail ali čovjek je pogodio sve. Samo se ne sjećam u vezi kojeg broda i koja tema


To je Kazo ugradija motor iz BMWa u Šibenika 800.....
I to skupa sa getribon iz auta.....
Avatar
mikula moli
Senior Member
 
Postovi: 820
Pridružen/a: 11. 10. 2010. (09:10)
Lokacija: Split-Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leidi 600 + Suzuki 140

Re: Bayliner ciera 2655 ugradnja vanbrodskog motora

PostPostao/la josey » 15. 09. 2021. (22:33)

imas mariniziranih bmwa po njuskalu 6cyl 300ks to su ok motori

to sto pitas je sibenik 800, govorili su mu da radi nakaradu od broda sa tim motorom i automatskom getribom iz auta (covjek je spoio na izlaz iz getribe gdje dosje kardan - brodsku osovinu
prebacio je cjelu elektorniku jer drugacije nije mogao motor radit. i vozi to i dan danas 1500 sati kasnije brod ljepo ide.
iako, dakle ne preporucam sto je on napravio - iako je pokazao da se moze, preporucam ti upravo ovo sto sam napisao marinizirani bmw i zakopcaj ga na svoju u nogu.

to je po meni best buy opcija.
znaci nije najbolja al za te novce nemos nista bolje rjesit.

to ti treba

https://www.njuskalo.hr/brodski-motori/ ... as-5869333
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Prethodna

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 3 gostiju.