Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine 630

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine

PostPostao/la el passo » 07. 09. 2021. (19:12)

kiki77 je napisao/la:Ja bih brod koristio ljeti 10 dana za djite max 3 osobe ostatak ljeta najčešće 1 do dvije osobe za ribolov.... zimi sam dosta često na moru u ribolovu jedna do dvije osobe... meni treba nešto za prespavat 2-3 osobe...ljeti mi ne smeta ako je gužva uvik ima mista na krmi... opet bi htio da mi plovilo vozi nekih 10-13 putne da mogu na pošte zimi... godišnje provedem više od 150 dana na brodu. gledao sam nerezine 630 ali samo s kopna u plovidbi i brod mi se svidio ali ne mogu suditi pošto taj brod prvi put vidim i to na 10 sec .


Onda ti je potreban francuz...nešto kao što ima lupis.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine

PostPostao/la el passo » 07. 09. 2021. (19:15)

dimulius je napisao/la:
el passo je napisao/la:...Sjećam se tematike kada je Dimulius kupovao svoga, rekao je cca 100 sati godišnje...


Nesrico :)
To je bilo u sljedecem kontekstu
100 sati = 100 sati voznje (u rezimu putne brzine dakle, ne panulavanja ili minimuma ili skrtaranja)
e sad, 100 sati x nekih 20-25 litri na uru = 2000 - 2500 litri nafte, odnosno nekih 20.000- 25.000 kuna godisnje (i predjenih 1300-1500 milja)
Odnosno nekih 2000 kuna misecno (i 120 milja svaki misec)

Mozda je to nekome malo, ali meni se cini dovoljno ;)


Je, samo uzmi u obzir da vožnja na minimumu nije puno mnje štetna od vožnje na maximumu. Panula za glavni motor osim nabijanja sati znači i prerani odlazak motora u mirnovinu...bio dizel ili benzin.
Javi mi se u inbox, svako malo te se sjetim, zanima me kako si prošao na kraju :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine

PostPostao/la mikula moli » 07. 09. 2021. (19:42)

el passo je napisao/la:
Javi mi se u inbox, svako malo te se sjetim, zanima me kako si prošao na kraju :thumbup:


Moga je to i ovde napisat........Nisi ti jedini koga to zanima........ :roll:
Avatar
mikula moli
Senior Member
 
Postovi: 820
Pridružen/a: 11. 10. 2010. (09:10)
Lokacija: Split-Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leidi 600 + Suzuki 140

Re: Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine

PostPostao/la el passo » 07. 09. 2021. (21:44)

Pozdrav M moli! Ni tebe nisam dugo čitao :) Pomalo se počinjem osijećati kao da sjedim u kafani sa starim drugovima :D .
Ma da, ali to nije stvar ove teme. Ako želi neka piše nemam ništa protiv..ali ta situacija je bila poprilično specifična
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine

PostPostao/la guc704 » 09. 09. 2021. (12:52)

složio bih se s dijelom ekipe koja kaže da je Galeb otišao u povijest.. da, je, vrijeme radi svoje (komfor, visine, volumen prostora ...)

iz mog iskustva, a dosta pratim malu domaću brodogradnju, Prvić 25 je po meni fantastičan izbor.. brod je nevjerojatno stabilan, za raliku od Graše i Betine ne lupa jer ima dijelom V u provi, u krmi tunel, pa je jako plovan. velika je stvar šta brod lipo ide s 50 ks, i s 270 kn unutarnjim motorom.. vozio sam se s verzijom vanbrodske Honde 250 koja mu je isto odličan izbor..

Prvić ima jako veliku i funkcionalnu krmu, veliku platformu, široki prolaz po bandi broda, tako da je korištenje i komunikacija jako jednostavna i ugodna, a to je ono šta se vidi s vrimenom.. a rađen je tako da može biti ledolomac po potrebi :) :clap:

kad ga usporedim s Betinom, puno je funckionalniji jer ima vrata na krmi, puno veći kokpit, veću platformu, lakši ulaz u brod, puno je više pregledan.. gleda sam ga na sajmu kako sve vrti u mistu, ima dvolisno kormilo - šta nisam sreo kod tako malih brodova
Avatar
guc704
New Entry
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 07. 04. 2020. (20:16)
Lokacija: Split
Tip plovila: Betina 700 Nanni T4.155

Re: Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine

PostPostao/la lupis » 09. 09. 2021. (14:13)

el passo je napisao/la:
kiki77 je napisao/la:Ja bih brod koristio ljeti 10 dana za djite max 3 osobe ostatak ljeta najčešće 1 do dvije osobe za ribolov.... zimi sam dosta često na moru u ribolovu jedna do dvije osobe... meni treba nešto za prespavat 2-3 osobe...ljeti mi ne smeta ako je gužva uvik ima mista na krmi... opet bi htio da mi plovilo vozi nekih 10-13 putne da mogu na pošte zimi... godišnje provedem više od 150 dana na brodu. gledao sam nerezine 630 ali samo s kopna u plovidbi i brod mi se svidio ali ne mogu suditi pošto taj brod prvi put vidim i to na 10 sec .


Onda ti je potreban francuz...nešto kao što ima lupis.


Ovo što imam ja (vanbrodski)nije za njega,ja nisam 150 dana na moru,na žalost.Da jesam,bio bi dizel.
Za đite je dizel ,za 150 dana je dizel.

Sad kad si putnu spomenuo,za tebe je francuz,nešto do 7 metara .To u kitu nečeš nać,ostaje polovno sa lošim motorom ili bez njega,pa ugradiš taj motor koji imaš.Prostraniji su daleko od g20,galeba,nerezina i ostalih guceva i limuna,a osim toga 115 ks je prevelik motor za njih,ako te ne zanimaju veće brzine.

Sve ovisi kolika u kakva ti krma treba,i koji komfor u kabini.

Teško da će se nać moderniji i komfornijibrod bez motora,ja bi se okrenuo traženju kompletnog broda,taj postojeći motor prodao i ušparao zahebanciju oko personaliziranja nekog kita ili stare krame...,neki francuz di ti suputnik-žena,može sjetit kako treba,a ne na sklopivim stolicama ili plastičnoj klupi sa spužvom od 5 cm.
Ne za te novce...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine

PostPostao/la lupis » 09. 09. 2021. (14:32)

Na Nj ima neki MF 705 sa Yanmarom 150,236 sati rada,2008,mjesta koliko hoćeš,linija broda modernija nego naši novi di je već i klizna bočna puneštra SF,za cijenu kita broda bez motora,rađenog prema nacrtu iz 1981...

Na to sam naletio u 12 sekundi surfanja...,ima sigurno i bolje i povoljnije..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine

PostPostao/la dimulius » 10. 09. 2021. (10:40)

guc704 je napisao/la:Prvić 25 je po meni fantastičan izbor.. brod je nevjerojatno stabilan, za raliku od Graše i Betine ne lupa jer ima dijelom V u provi


Cekaj, jesi se ti vozija sa grasom, i ako jesi sa kojim? Slazem se da 23ojka ima svoje mane, ali lupanje nije jedna od njih ;)

guc704 je napisao/la: vozio sam se s verzijom vanbrodske Honde 250 koja mu je isto odličan izbor..


Koliko sa tom hondom trosi u rezimu 10 -12 cvorova sa jacin moren u provu? 25 litri na uru?
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine

PostPostao/la ficolini » 11. 09. 2021. (13:01)

KIKI77 ja mislim da je za tebe idealna jedna Leidi 600 ;) :D
Imas je u Bristu, bude na bovi cijelo ljeto. Sad je na suhom u Plocama.Javi se na PP ako te interesira.
Avatar
ficolini
New Entry
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 13. 04. 2011. (20:48)
Lokacija: DONOSTIA-SAN SEBASTIAN
Lokacija: BRIST
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: LEIDI 600

Re: Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine

PostPostao/la el passo » 11. 09. 2021. (21:43)

dimulius je napisao/la:
guc704 je napisao/la:Prvić 25 je po meni fantastičan izbor.. brod je nevjerojatno stabilan, za raliku od Graše i Betine ne lupa jer ima dijelom V u provi


Cekaj, jesi se ti vozija sa grasom, i ako jesi sa kojim? Slazem se da 23ojka ima svoje mane, ali lupanje nije jedna od njih ;)

guc704 je napisao/la: vozio sam se s verzijom vanbrodske Honde 250 koja mu je isto odličan izbor..


Koliko sa tom hondom trosi u rezimu 10 -12 cvorova sa jacin moren u provu? 25 litri na uru?


Dimulius, nemoj se uvrijediti...ali Prvić je space shuttle za grašu. Po kvaliteti izrade, po idejnim rješenjima, prostoru, hidrodinamici ...ugl u svim sferama.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine

PostPostao/la dimulius » 14. 09. 2021. (09:52)

el passo je napisao/la:ali Prvić je space shuttle za grašu. Po kvaliteti izrade, po idejnim rješenjima, prostoru, hidrodinamici ...ugl u svim sferama.


Ne znam bas. Pricamo o modernim brodovima, a meni Prvic izgleda napumpani gradac. Odnosno, dizajn mu je iza vrimena nekih 40ak godina.
Prostora ima. To ne sporim. Ali da mi je prostor bitan, kupija bi adriatica.

Sta se hidrodinamike tice, kad kod mi neko spomene "tunel", dobijem alergiju. To nije nikakva garancija za nista. Najecsce upucuje na naknadne dorade trupa jer je propeli falilo mora.
Ali, na brodu nisam nikad bija niti se vozija tako da ne znam kako se ponasa na moru.

Zato san i pita maloprije guca704 je li vozija grasu (23 ako vec usporedjuje sa prvicom) prije nego je da izjavu da graso lupa.

A nekako mi je ostalo neodgovoreno i pitanje o potrosnji sa hondom.
Sa hondom na krmi, taj brod ne trosi manje od 25 litri na uru pri 10-12 cvorova brzine sa malo jacin moren u provu. Tu smo onda znaci na 2.5 litre po milji. Pa amo onda pricat o pogodjenosti i hidrodinamici ;-)
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine

PostPostao/la guc704 » 17. 09. 2021. (12:52)

vozio sam se na Graši 23, slična priča ka Betina 700, prilično zaravnato dno od prve trećine broda.. stoga sve priko 13 milja s malo maestrala lupa.. i to se osjeti

Prvić 25 ima drugačije riješeno dno, kod njega se ne osjeti lupanje na tim brzinama, granica lupanja je značajno dignuta, šta je u Betini i Graši 12, 13, milja kod Prvića je recimo 17,18 kt(po pitanju lupanja) a s druge strane trpi veće motore i veće brzine, a da nije izgubio na stablitetu na vezu, dapače.

Prvić s Naniem 270 ks doslovce leti, a Betina 700 zbog ravne krme uopće ne može primiti takav motor.. već s 230 ks postaje neupravljiva. Betina zbog ravne krme zna potegnuti zrak na propelu, pa osjetiš proklizavanje, što se na boljem trupu Prvića ne događa.. sve su to sitnice koje vidiš u korištenju.

mene na Betini živcira preskakanje za izlazak na platformu, mala platforma, mali wc, malo mista po spermištima, puno bačenog mista u spremištima koji nisu lako dostupna, mala kuhinja.. ali mi se sviđa njena linija.

prvi Prvić 25 je proizveden nakon šta su Betina 700 i Grašo 23 već plovili morem, normalno je da su ljudi vidili mane i išli ih ispraviti, iskoristiti sve najbolje..
Avatar
guc704
New Entry
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 07. 04. 2020. (20:16)
Lokacija: Split
Tip plovila: Betina 700 Nanni T4.155

Re: Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine

PostPostao/la mul » 17. 09. 2021. (16:30)

Nisam proba Prvica 25 ali jesam Betinu 700 i usporediti ga sa g23 je suludo.
Išao sam iz Zd u Cavtat da ga kupin i nakon probne voznje sam pobiga,srica da se malo diglo vala strasno lose u odnosu na g20 kojeg sam ima 6-7g a da ne govorim usporedbu sa g23.
Super galeba 6.75 sam ima sa 50ks pa nije za neku usporedbu jer nije moga preko max. 11-12nm
Avatar
mul
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 23. 02. 2011. (15:38)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leidi 660 Yamaha 150

Re: Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine

PostPostao/la josey » 17. 09. 2021. (17:51)

jbt svi losi brodovi se rade u sibeniku i okolici, ka da da mi neznamo brod napravit.
:(
galeb, supergaleb, arausa, gull, prvic, od ovih statih necu ni pricat
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Molim pomoć između plovila grašo 20, betina 20,nerezine

PostPostao/la josey » 17. 09. 2021. (18:57)

al nemogu se otet dojmu da bi svi tili brod od 7-8m koji ne lupa po valovima, znavi duboko V, sa motorom od nevise od 20ks, po mogucnosti unutarnji, dizel i da ga vozis na po gasa, jer nedaj boze da trosi vise od 0.5lit po milji i da mu je pri tome putna 14-16kn.
e pa nazalost moram vas razocarat al tako nesto ne postoji :(
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.