Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la lupis » 24. 09. 2020. (21:07)

Imaš na Indexu jedan VD registracija,torpedo 18/24,lijepa nadkabina,čovik stavio cijenu 7000.
Zagazi na Gradac,pa onda na Sirius,ne moraš plovit njima pi nekakvom moru,samo zagazi na provu i uđi u kokpit ,sve će ti bit jasno...
Ovaj s indexa ovako po slikama djeluje dosta uredno,špirun,inox platforma,ograda,natkabina je isto lipa za moj okus,ako je motor ok pokaži mu 6000 i zaboravi na gradace i dalmatinke sa radiom koji imaju usb ili nove spužve ili koltrine i slučne gluposti
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la notturno » 25. 09. 2020. (09:51)

lupis je napisao/la:Imaš na Indexu jedan VD registracija,torpedo 18/24,lijepa nadkabina,čovik stavio cijenu 7000.
Zagazi na Gradac,pa onda na Sirius,ne moraš plovit njima pi nekakvom moru,samo zagazi na provu i uđi u kokpit ,sve će ti bit jasno...
Ovaj s indexa ovako po slikama djeluje dosta uredno,špirun,inox platforma,ograda,natkabina je isto lipa za moj okus,ako je motor ok pokaži mu 6000 i zaboravi na gradace i dalmatinke sa radiom koji imaju usb ili nove spužve ili koltrine i slučne gluposti


E tocno san na toga mislija! Stvarno pari dobar.. Poći cu pogledati.. A jbte, to je kus broda stvarno
Thnx!
Avatar
notturno
New Entry
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 10. 02. 2010. (19:07)
Lokacija:
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Maestral 600K - Yanmar 2GM20, Elan P490

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la el passo » 25. 09. 2020. (23:24)

notturno je napisao/la:


ali gledan cili zivot te gradace, to mi je bas lipi brod, pa onda dalmatinke i primorke.. pa ven zora (5.90) sa tin nisan bas bija odusevljen...

tovar san od 203 cm i 110 kg a na elana san se navika, krecen se po njemu ko srna :-) znan da je gradac mali brod pogotovo
za moju visinu ali mi je nekako bas lip i po gustu.. diga bi gori tendu ili eventualno hardtop na moju visinu...

u dalmatinku nisan usa, a primorka je vec kus broda, pogotovo ova od poznanika na kojoj san bija, kad san zagazija - ko na mulo da san ugazija, ne mrda...je da ju je nakrca olova, to znan
(a moje skromno mišljenje je da na moru nisi nista bas dobija sa tezinom u sredini,samo valja sporije)...

imate li koji savjet?

znaci gradac, dalmatinka, primorka.. eventualno ven 590... mozda sirius (ali to je vec kus broda meni neznane kvalitete)


a novac... sta manje to bolje... sjebalo nas sve.. (ja san muzicar, tako da smo mi na zadnjen mistu u ovoj koroni)
ali ploviti se mora tako da se mogu rastegniti od 3 do 6 tisuca ojra... ako je nesto bas odlično, nabavit cu jos koju..:-) (posuditi)



Neznam koliko dugo pratiš forum. Ja sam majstor plastičar i svi navedeni osim greadaca su mi prošli kroz ruke po nekoliko puta. Hoću reći da im poznajem anatomiju i karakteristike prilično dobro.

Čitajući tvoj post, među primjercima koje si naveo po onome što si napisao preporučio bi ti PD dalmatinku od ex mlake, mislim da su sada sport mare. Kvaliteta završne obrade je na prilično niskom nivou. Zeru nižem od ostalih proizvođaća. Debljina plastike zadovoljavajuća, u usporedbi sa starim kvarnerplastikinim primjercima 3 mm deblja. Na mjestu di je bio montiran inox ispust vode motora izmjerena debljina je 8 mm. Cijena nove je nešto niža od polovnih starih 30+ godina. Performanse sa 40 ks su odlične, glisiraš putna 16-18. Za usporedbu dalmatinka sa mojim spojlerom i 60 ks ide max 22. Što se cijene tiće ja kao majstor koji radi sa time neznam kako vlasnik firme sa takvim cijenama uspije isplivati. Još je jedna pozitivna stvar. Kada je kupiš nema ulaganja u popravke a tu cifre znaju biti pozamašne. Brod jer nov, plastika je nova. Jedino doplatiš nadkabinu...
Venove dalmatinke su isto dobre, pogotovo zora, ali za ono što nude nabere se cifra preko dodatne opreme. Obična ven dalmatinka isto neloša, završna loša ali cijena povoljna. Vjerojatno si se načitao svega po forumu. Čak sam se i ja pridružio masi koja je krenula u linč, međutim kada sam brod vidio u živo skužio sam da sam trebao biti pametniji. Jest da puno promjedbi koje su napisane stoje. Ali te su primjedbe pisali ljudi koji kupe fiću a očekuju kvalitetu nove S klase. Nemoš jare i pare, ti su trebali kod marsela i onda nebi cendrali oko detalja, ali bi zato morali ruku puno dublje gurnuti u đep. Zašto ? zato što te radne sate treba i platiti a na završnu se gubi jako puno vremena.

Gradac, dosta uži kokpit od dalmatinke. Imas manje mjesta ali zato u kabini ima nešto više. Standardnih upgradeova nema. Nadkabina niska, ti visok, onaj škalin koji moraš napraviti da bi dobio stajaću učiniti će brod nakaradnim

Sirius...najneupotrebljiviji brod sa kojim sam se do sada susreo. Kokpit ima slično mjesta kao gradac. Ulaz u kabinu sjeban do bola jer motor taman tamo počinje i završava u kabini. Kabina je niska. Unutra mogu spavati snjeguljica i 7 ovećih patuljaka bez problema, ali to je sve što imaš od kabine. Visina je mala, brod je niskog profila, inkrman sam po sebi, nagib kabine je prema kokpitu, nagib krmenog podesta je prema kokpitu, dakle sva voda ide u kokpit koji nema samopražnjenje. Po kvasliteti nije loš jer nije rađen za exyu tržište. Dakle iziskuje dosta posla da bi se bar nešto dobilo. Renovirao sam jednog u original stanju, mažen i pažen od vlasnika već 30 godina. Čovjek obožava taj brod. Dobio je čak i ponudu 20000 eura od frenda...oboje iz njemačke...ali ni čuti. Brod sada ima platformu, spojler, nadkabinu, kompletno je prefarban...ali jbg po meni neupotrebljiv.

Eto, toliko od mene a sada trkom po drvlje i kamenje jer čovjek koji je otvorio 20 dalmatinki, 5 primorki jednog siriusa, nebrojene istranke nezna o čemu priča :thumbup: :wave:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la notturno » 26. 09. 2020. (02:18)

el passo je napisao/la:
notturno je napisao/la:


ali gledan cili zivot te gradace, to mi je bas lipi brod, pa onda dalmatinke i primorke.. pa ven zora (5.90) sa tin nisan bas bija odusevljen...

tovar san od 203 cm i 110 kg a na elana san se navika, krecen se po njemu ko srna :-) znan da je gradac mali brod pogotovo
za moju visinu ali mi je nekako bas lip i po gustu.. diga bi gori tendu ili eventualno hardtop na moju visinu...

u dalmatinku nisan usa, a primorka je vec kus broda, pogotovo ova od poznanika na kojoj san bija, kad san zagazija - ko na mulo da san ugazija, ne mrda...je da ju je nakrca olova, to znan
(a moje skromno mišljenje je da na moru nisi nista bas dobija sa tezinom u sredini,samo valja sporije)...

imate li koji savjet?

znaci gradac, dalmatinka, primorka.. eventualno ven 590... mozda sirius (ali to je vec kus broda meni neznane kvalitete)


a novac... sta manje to bolje... sjebalo nas sve.. (ja san muzicar, tako da smo mi na zadnjen mistu u ovoj koroni)
ali ploviti se mora tako da se mogu rastegniti od 3 do 6 tisuca ojra... ako je nesto bas odlično, nabavit cu jos koju..:-) (posuditi)



Neznam koliko dugo pratiš forum. Ja sam majstor plastičar i svi navedeni osim greadaca su mi prošli kroz ruke po nekoliko puta. Hoću reći da im poznajem anatomiju i karakteristike prilično dobro.

Čitajući tvoj post, među primjercima koje si naveo po onome što si napisao preporučio bi ti PD dalmatinku od ex mlake, mislim da su sada sport mare. Kvaliteta završne obrade je na prilično niskom nivou. Zeru nižem od ostalih proizvođaća. Debljina plastike zadovoljavajuća, u usporedbi sa starim kvarnerplastikinim primjercima 3 mm deblja. Na mjestu di je bio montiran inox ispust vode motora izmjerena debljina je 8 mm. Cijena nove je nešto niža od polovnih starih 30+ godina. Performanse sa 40 ks su odlične, glisiraš putna 16-18. Za usporedbu dalmatinka sa mojim spojlerom i 60 ks ide max 22. Što se cijene tiće ja kao majstor koji radi sa time neznam kako vlasnik firme sa takvim cijenama uspije isplivati. Još je jedna pozitivna stvar. Kada je kupiš nema ulaganja u popravke a tu cifre znaju biti pozamašne. Brod jer nov, plastika je nova. Jedino doplatiš nadkabinu...
Venove dalmatinke su isto dobre, pogotovo zora, ali za ono što nude nabere se cifra preko dodatne opreme. Obična ven dalmatinka isto neloša, završna loša ali cijena povoljna. Vjerojatno si se načitao svega po forumu. Čak sam se i ja pridružio masi koja je krenula u linč, međutim kada sam brod vidio u živo skužio sam da sam trebao biti pametniji. Jest da puno promjedbi koje su napisane stoje. Ali te su primjedbe pisali ljudi koji kupe fiću a očekuju kvalitetu nove S klase. Nemoš jare i pare, ti su trebali kod marsela i onda nebi cendrali oko detalja, ali bi zato morali ruku puno dublje gurnuti u đep. Zašto ? zato što te radne sate treba i platiti a na završnu se gubi jako puno vremena.

Gradac, dosta uži kokpit od dalmatinke. Imas manje mjesta ali zato u kabini ima nešto više. Standardnih upgradeova nema. Nadkabina niska, ti visok, onaj škalin koji moraš napraviti da bi dobio stajaću učiniti će brod nakaradnim

Sirius...najneupotrebljiviji brod sa kojim sam se do sada susreo. Kokpit ima slično mjesta kao gradac. Ulaz u kabinu sjeban do bola jer motor taman tamo počinje i završava u kabini. Kabina je niska. Unutra mogu spavati snjeguljica i 7 ovećih patuljaka bez problema, ali to je sve što imaš od kabine. Visina je mala, brod je niskog profila, inkrman sam po sebi, nagib kabine je prema kokpitu, nagib krmenog podesta je prema kokpitu, dakle sva voda ide u kokpit koji nema samopražnjenje. Po kvasliteti nije loš jer nije rađen za exyu tržište. Dakle iziskuje dosta posla da bi se bar nešto dobilo. Renovirao sam jednog u original stanju, mažen i pažen od vlasnika već 30 godina. Čovjek obožava taj brod. Dobio je čak i ponudu 20000 eura od frenda...oboje iz njemačke...ali ni čuti. Brod sada ima platformu, spojler, nadkabinu, kompletno je prefarban...ali jbg po meni neupotrebljiv.

Eto, toliko od mene a sada trkom po drvlje i kamenje jer čovjek koji je otvorio 20 dalmatinki, 5 primorki jednog siriusa, nebrojene istranke nezna o čemu priča :thumbup: :wave:



pozdrav mestre, fala na trudu za komentar..
svasta naucis na ovon forumu :-)
gleda san vena zoru, bija na njemu, jedan barba je prodaje u šibeniku za 6800 sa tohatsu 15, 2009 godina, pa san bija vižitati
prije misec, dva.. brod je lip stvarno, uredan, ima natkabinu produzenu do krme visine 195 pari mi se... meni fali jos koji cenat da se uspravin kako bog zapovida.
radije bi onda da na krmi nema nista tako da mogu radit normalno nego da san sprigljen stalno, to bi me izludilo. mozda samo tenda inox na 205 cm visine..
ali lip brod,kabina sasvin solidna za prispavat, doduse smrdija je po benzini u kabini, to mi je zasmetalo.. a meni fali malo za noge ali moze se nadožuntat nesto pa makar na gajbu stavit pete :-).
kaze stari da je lagan, pomalo vergul pa ga je krca sa necin da oteža teke.. ja kad san ugazija nanj ima san dobar osjecaj, siguran..
ali opet ne takav ka kod primorke od prijatelja, i on ju je krca olovon, stoji ka ponton...
nema nista opreme, a to mi i nije neka stavka, pomalo bi ja stavlja kad se skupi koja kuna extra sta mi triba ali nista pretjerano...
gleda san bija i nove brode, isto zoru od vena na njihovoj stranici, sta uopce nije losa opcija... reci in da mi malo podignu
nadkabinu ako je moguce.. za pocetak sa mojim pentama, iman yamahu 6 4T i yamahu 5 2T.. pa onda nagodinu ili kad vec, jaci motor..

a sirius nisan nikad vidija uzivo, viš kako vi kažete, ko bi reka pari kus broda pa da i ima mista.. ali cu ga sveisto vižitat..
a gradac je gradac... meni jednostavno lip, sarmantan, rekla bi moja mati - romantican brod :-)
nije mi prisa, nebi se tija zaletit i necu... brod iman trenutno (elana), lignje nece patit.. :-)

fala svima na savjetima :thumbup:
Avatar
notturno
New Entry
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 10. 02. 2010. (19:07)
Lokacija:
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Maestral 600K - Yanmar 2GM20, Elan P490

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la josey » 26. 09. 2020. (12:43)

el passo
ja se slazen sa tobom.
sta ce mo sad :D

a za sirijus se slazem da je to sirijus šit.
brod od preko 6.5m na kojem nemos prdnit jer nema mista
pa sad on od 203, neznam.
neka proba
ja sam mu u prvom postu vec sve napisa
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2098
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la peroLA » 26. 09. 2020. (13:20)

stari klasicni deplasman i pd mlaka nemaju veze jedno s drugim.. pd mlaka ako ces brzinu ostalo sto smo napisali... sirius se ni meni ne svidja iako je to prva jahta u yu proizvedena, ako govorimo za stabilnost hodanja po barki(s rive skocit na provu) tu je mlaka slabija od vege.. u temi od mlake vidi koliko nema posla pa se poliraju gealcoati na novim itd.. menije to smjeh i bezdusnost... ako ti brzinanije vazna ja bi radije uzeo klasiku nego papirnati brod koji ionako treba popravljat.. jedino gore od toga je ko neki forumasi radit brod godinama..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la josey » 26. 09. 2020. (13:38)

radit brod godinama je gust
moj stari je prije 25god kupio drvenog guca (gajetu sa kabinom i nadkabinom) koji je treba bit leut pa prvi vlasnik nije ima novaca za zavrsit ga u leuta.
pa je taj borod do sad prominija 3 motora i generalnih remonta ko zna kolko i veztija izmjene a ne pamtim broja.
svake 2-3god neka ogromna izmjena (citaj iscupaj sav interijer do rebara)
izmjena na trubpu konzna kolko
cjelinplastificiran, pa je krma sa zrcalom sad nije guc... jao
ima to svoje čari! al samo ko voli ostalima je patnja.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2098
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la lupis » 26. 09. 2020. (14:54)

Da ne pametujemo sad svi skupa ovdje,najbolje da na svakog kandidata zagaziš na vezu i sve će biti jasno.


Ne znam koja to dalmatinka ili gradac ima veću i višu kabinu od siriusa ,koja to dalmatinka ili gradac sa unutarnjim motorom ima više mjesta u kokpitu,koja to dalmatinka ili gradac ima veće sunčalište na provi i na kabini,koja to dalmatinka ili gradac ima deblju plastiku i čvršći trup od siriusa,koja se dalmatinka ili gradac radio za izvoz u Švedsku,i za kraj,koja dalmatinka ili gradac su stabilniji na moru?????
Sirius sr@**e od broda ,u usporedbi s navedenima?!?
Sirius je bolji i od Maestrala 600,a da nije od ovih ....

Zato siriusi i koštaju duplo!

Pročitaj još jednom prvu rečenicu koju sam napisao u ovom tekstu.
Zadnja izmjena: lupis; 26. 09. 2020. (15:03); ukupno mijenjano 1 put/a.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la peroLA » 26. 09. 2020. (15:05)

buduci da se 8sati radi 8spava pa sta ostane od ostaka namjesto plovit lovit ili nezam sta vec ic neki plasticni kaic od serijske proizvodnje nekoliko godina radit je nenormalno ali ko voli neka radi.. ja volim plovit... nisam mislio na normalne obnove i ulaganja nego na visegodisnji rad i izmisljanje tople vode
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la 4ever » 26. 09. 2020. (22:21)

....covik raspolaze sa malo love da bi nasa brod koji mu odgovara a da nebi zahtjeva visegodisnje ulaganje
sirius je za sve navedene brod bez ikakve price iako bi ja trazia primorku sta slabije opremljenu i pomalo slaga po svome gustu :D
peroLa nemoj mi samo rec da si ti kupia primorku i da je sve na njoj bilo ono sta tebi treba ili da u nju neces ulozit nista vise
svi mi volimo plovit ali bas zato i volimo to dovest da je po gustu a za to treba dosta vrimena provest na brodu i iskoristit ono malo mista kako meni ili nama pase :thumbup:
Avatar
4ever
Old Senior Member
 
Postovi: 1098
Pridružen/a: 07. 12. 2010. (21:42)
Lokacija: Omiš
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: adriatic790 m 34T

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la peroLA » 26. 09. 2020. (22:47)

4ever je napisao/la:....covik raspolaze sa malo love da bi nasa brod koji mu odgovara a da nebi zahtjeva visegodisnje ulaganje
sirius je za sve navedene brod bez ikakve price iako bi ja trazia primorku sta slabije opremljenu i pomalo slaga po svome gustu :D
peroLa nemoj mi samo rec da si ti kupia primorku i da je sve na njoj bilo ono sta tebi treba ili da u nju neces ulozit nista vise
svi mi volimo plovit ali bas zato i volimo to dovest da je po gustu a za to treba dosta vrimena provest na brodu i iskoristit ono malo mista kako meni ili nama pase :thumbup:

neznam kako si to zakljucio.. u temi primorka ima postova od moje kupnje i sredjivanja, kupljena je 2015 doradjena 2016. ali da je primjer pametne kupnje mislim da je jer je motor 2004 god sa cca 500sati bio.. od opreme ispravno vecina samo tenda nova od 1200e.. ja nisam imao ogranicen budjet plan je bio puno veci brod ali radi motora sam isao na tu varijantu jer mi je cilj plovit... sad imam1200 sati i oplovljeno od pule do zadra vise puta.. imam malo dijete i radim kucu pa nije vise.. za vadjenje sam napisao troskove koje imam svaku god, plu koper i ostale bojepo potrebii komplet servis i kasko toliko potorsim ali i plovim.. kad sredjujem budem pred zivcani slom i u tom periodu mi pati fabmilija i posao jebiga nisam do sad naucio i to traje do porinuca i onda sve zaboravim doslijedeceg prolijeca.. ukratko zahvati su bili nakon prve sezone kad sam se uvjerio da je to to.. spojler by elpasso uz sto sam sve ofarbao komplet i obnovio trup i sve uz ti.. i stavionove prozore, bukula icentriranje.. novi danfoss bd35 na friz i solar 110w.. u serrv intervalu stelovani su ventili.. spojler i navedena obnova.. spojler je isaopreko zime i komplet proljece trajala je obnova.. nesto vise od par mjeseci.. i sve skupa nisam potrosio za kupit nesto bolje a koga interesira moze na pp. nisam mislio na odrzavanje i normalne dorade nego na mopa i ostale..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la peroLA » 26. 09. 2020. (23:05)

zaboravio najvaznije zamjenio kemijski wc mehanickim halogene sa ledicama i par sitnica.. ono najvaznije sve mi full koristi plovim i uzivwm.. sad sam dosao sa lignji.. jedino ulov 0
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la 4ever » 27. 09. 2020. (12:22)

..... :) sve pet peroLa nista lose nisam mislia samo recimo ja vec godinama sredujem svoga i tek sad mogu nakon 15 godina koristenja rec da je to to
da je svaka vida zavidana na svoje misto i svaki cenat iskoristen po mom gustu i potrebi . Samo ove godine sam u njega uvalia jednu primorku sa recimo torpedom po cijeni i ima nas koji to i volimo radit :D
Avatar
4ever
Old Senior Member
 
Postovi: 1098
Pridružen/a: 07. 12. 2010. (21:42)
Lokacija: Omiš
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: adriatic790 m 34T

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la notturno » 27. 09. 2020. (12:53)

pozdrav,
vikend je bija radan pa nisan stiga nista vižitavati.. a i vrime je ajme.. u rogoznici su letile pasare vanka od nevere, nadam se da je kod vas sve ok sa plovilima...

znan da je mišanje krusaka i jabuka i da je naslov teme gradac, dalmatinka, primorka, sirius, te da je ovo drugi koncept broda
i nije nasa brodogradnja ali sta mislite o Jeanneau Esteou 630?
naletija san slucajno na temu ode na forumu, zainteresiralo me, pa onda i na oglas iz njuskala:

https://www.njuskalo.hr/mala-plovila/es ... s-31958892

cisto informativno, vratit cemo se mi na naše gargaše :D
Avatar
notturno
New Entry
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 10. 02. 2010. (19:07)
Lokacija:
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Maestral 600K - Yanmar 2GM20, Elan P490

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la peroLA » 27. 09. 2020. (13:20)

meni nepoznati motor.. i kad vidist takve oglase ili ce se brzo brodat pa cijeni ne puno manje od sta pise ili je zamka.. u takvi. slucajevima zamjena motora podupla cijenu min.
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 7 gostiju.