Javazzo 24

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Javazzo 24

PostPostao/la peroLA » 14. 11. 2019. (09:14)

Evo još jedan po mojoj mjeri... snimio sam ga u susjedovoj suhoj marini... čak se i prodaje... izgleda dobar brod
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Javazzo 24

PostPostao/la Rivieros » 17. 11. 2019. (17:55)

Djeluje mi preuzak za dužinu od 7 metara, koji je motor u njemu?
Avatar
Rivieros
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 24. 06. 2018. (22:27)
Lokacija: Makarska
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Pičuljan Rab 720 Yanmar 315

Re: Javazzo 24

PostPostao/la peroLA » 17. 11. 2019. (18:29)

u ovome je aifo90 direkt drive..nazalost u talijanskim oglasima vecina ima i dva motora sa petama..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Javazzo 24

PostPostao/la porer » 17. 11. 2019. (18:50)

Ne dopada mi se ni malo. Uzak za tu duljinu, kabina kao kod skandinavskih brodova, na krmi malo prostora. Zajebi to.
Još ako je Z noga imat ćeš svrab za popizditi.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Javazzo 24

PostPostao/la peroLA » 17. 11. 2019. (20:29)

ma ne kupujem ja trenutno brod, u drugome sam projektu trenutno a i moja primorka moze jos preko 10god bez ulaganja... nego za slijedeci brod ovaj ulazi u moje kriterije za djite definitivno.. poslije primorke je svaka sirina taman, a veliki kookpit i mali krevet mi nikao ne odgovara, kao vecini... naravno za mene iskljucivo dolazi u obzir direkt drive ..cak neznam u kakvom stanju bi aifio morao biti da mi prodje kriterij... da recimo jos uvjek nemao uvoza niti ovakih plovila ja bi poslije primorke samo na adriatik mogao a sada je vec izbora za malo se birati..zato sam i otvorio temu...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Javazzo 24

PostPostao/la mladjoo » 20. 11. 2019. (13:05)

baš sam ga gledao na oglasniku, linija mi se dopada, jedino ne mogu si predočiti koliko tu ima mjesta.
ja sam evo zaključio da mi je primorka mala za dvoje djece, pa tražim nešto duže i šire, trenutno mi je adriatic prvi izbor, pa ćemo vidjet hoće li što uletit. ima jedan na delfinu koji bi možda išao sa vezom, pa bi ja onda trebao svoju prodat također u kompletu sa vezom, mada po trenutnoj cijeni mi je taj malo skup. ili ako ima ko kakav drugi prijedlog, rado ću poslušat :thumbup: nego, za neupućene, što je konkretno direkt drive?
Avatar
mladjoo
Member
 
Postovi: 205
Pridružen/a: 18. 09. 2009. (07:33)
Lokacija: Pula
Tip plovila: Adriatic 790 + OM615

Re: Javazzo 24

PostPostao/la peroLA » 20. 11. 2019. (13:26)

mladjoo je napisao/la:baš sam ga gledao na oglasniku, linija mi se dopada, jedino ne mogu si predočiti koliko tu ima mjesta.
ja sam evo zaključio da mi je primorka mala za dvoje djece, pa tražim nešto duže i šire, trenutno mi je adriatic prvi izbor, pa ćemo vidjet hoće li što uletit. ima jedan na delfinu koji bi možda išao sa vezom, pa bi ja onda trebao svoju prodat također u kompletu sa vezom, mada po trenutnoj cijeni mi je taj malo skup. ili ako ima ko kakav drugi prijedlog, rado ću poslušat :thumbup: nego, za neupućene, što je konkretno direkt drive?

direkt drive=direktni pogon preko osovine(bez z noge...kao šta imaš na primorki) ...
a glej šta da ti kažem za drugi brod.. po meni je važnije dobar i pouzdan motor i odgvarajuća oprema... ja volim adriatik ali sad da imam neki neodržavan sa starim imr-om(koji je standard kao torpedo na primorki), puno mi je sigurnija moja primorka koja ima sve... 3 odraslih spavamo na krevetu.. vani stigne jedan... prednost ovih stranih u odnosu na adriatik(kojih ima i dobrih), jeste ne rebrasti trup, više serijski opremljen, i ima izbora sa nannjima,yanmarima, volvo pentama , perkinsima+malo manji a širok i kompaktniji... recimo meni je uvjet da motor mora biti minimalno isto ili bolje stanje od mog, a moj je 2004.god 1070sati..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Javazzo 24

PostPostao/la mladjoo » 20. 11. 2019. (13:40)

pero, možeš nabaviti koju sliku ovog javazza iznutra? koliko sam našao na netu, kabina je otprilke kao u primorke?
ovaj adriatic kojeg šicam je prilično opremljen (el. wc, el. vinch, 4 kreveta, 2 solara, 3 baterije, pomoćni gomon sa pentom, mercedesov motor sa nepuno sati, kuhinja, fridž, tv, autopilot, tankovi vode i goriva dostatni za par dana nepristajanja na kopno...) i koliko vidim mogao bi se u postojećem obliku nastaviti koristiti...a ma, vidjet ćemo...
Avatar
mladjoo
Member
 
Postovi: 205
Pridružen/a: 18. 09. 2009. (07:33)
Lokacija: Pula
Tip plovila: Adriatic 790 + OM615

Re: Javazzo 24

PostPostao/la peroLA » 20. 11. 2019. (13:51)

mladjoo je napisao/la:pero, možeš nabaviti koju sliku ovog javazza iznutra?
ovaj adriatic kojeg šicam je prilično opremljen (el. wc, el. vinch, 4 kreveta, 2 solara, 3 baterije, pomoćni gomon sa pentom, mercedesov motor sa nepuno sati, kuhinja, fridž, tv, autopilot, tankovi vode i goriva dostatni za par dana nepristajanja na kopno...) i koliko vidim mogao bi se u postojećem obliku nastaviti koristiti...a ma, vidjet ćemo...


od ovoga nemam ali imam video na fb koji mi je poslao... slike će staviti kad se popravi vrijeme... imaš oglas na indexu i fb-u... ovo što si opisao je super ali uz obaveznu provjeru od osmoze... i u predhodnom postu zaboravio sam napisati da su i većina ovih stranih i brži ako imaju 90-120ks... Adriatik je 40-60ks prosjek
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Javazzo 24

PostPostao/la lupis » 21. 11. 2019. (20:34)

Ovaj Jazavac ne more bit gori od Jugo-Adriatika.
Pero, konkretan brod je iz tvog kraja pa me čudi da ti je nepoznanica...
Širina nije uopće diskutabilna,tih 10-15 cm u odnosu na druge je nebitno,a s druge strane prednost je što se može na cestu legalno bez pratnje.
Lipši je od adriatica,nema rebrast trup,aifo su dobri motori za koje ima povoljnih djelova u blizini,osmoze ne može imat više od adriatika,cijena-2000eu je zanimljiva,što se stabilnosti tiče adriatik nije baš neko mjerilo...,ovaj nek nategne 8-10 putne s ovim motorom uz neku 4-5 l/h potrošnju to je super...
Sad jedino,ako kupuješ plutajuću vikendicu ,što veçina Adrijatika je....onda ne znam..,mada opet cijena-2000eu je korektna ako je sve u dobrom stanju i u funkciju
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Javazzo 24

PostPostao/la peroLA » 21. 11. 2019. (21:00)

slazem se sa svim napisanim.. pa nepoznanica je jer je jedini tu a i nije dugo tu inace cijena je nesto ispod 15...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender


Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.