Trogir 600

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Trogir 600

PostPostao/la volta » 13. 01. 2019. (22:35)

Jel itko vidija ovu, kako u Calafatusu kažu "poludeplasmansku brodicu arhaičnih linija koja spaja kulturu plovidbe, harmoniju prirode, ljude i tehnologiju" ili je ona ka i Jeti - svi se kunu da su ga vidili, a njega nigdi! :D
Na stranicama proizvođača, osim ovih poetskih promišljanja, postoji nešto malo tehničkih podataka , a piše i da dolazi u dvi varijante, open i (valjda) zatvorena s mogućnošću ugradnje unutarbrodskog i vanbrodskog motora snage od 18 do 150 konja.
Jel to projekt koji je u planu, jel to projekt koji je zaživija ili je to projekt koji je zaživija i u međuvremenu skonča?
Još kad bi bila neka fotka … :clap: :clap:
Avatar
volta
Member
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 27. 12. 2009. (23:09)
Lokacija: Trogir
Tip plovila: VEN-590

Re: Trogir 600

PostPostao/la josme » 14. 01. 2019. (09:31)

Nema toga,samo ideja.Proizvodi se Norak 600 i Nika 17..ostalo su im sve samo planovi i ideje..nema interesenata pa nema ni proizvodnje..Bilo bi mi jako drago da nisam u pravu i da me netko ispravi..
btw.gledao si staru stranicu proizvođača..
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Trogir 600

PostPostao/la volta » 14. 01. 2019. (18:30)

josme je napisao/la:Nema toga,samo ideja.Proizvodi se Norak 600 i Nika 17..ostalo su im sve samo planovi i ideje..nema interesenata pa nema ni proizvodnje..Bilo bi mi jako drago da nisam u pravu i da me netko ispravi..
btw.gledao si staru stranicu proizvođača..

Pozdrav Josme!
Ma sve ja to znam i za Norak i za stare stranice proizvođača, ali nekako mi je opis prestvaran, kao ono gledaš brod (ili makar nekakav koncept, skicu) i opisuješ ga. Pazi „arhaične linije…“ „Moguće je ugraditi izvanbrodske i unutrašnje pogonske strojeve. Brodica ima bočne prolaze na nivou kokpita. Kutija motora ne smeta prolazu posade.“
Tehničke značajke
Loa = 6 m
Lhull = 5,90 m
B = 2,4 m
D = 0,5 m
Dep = 1 t
Pb = 18 do 150 HP
Ovo mi nekako djeluje kao previše detaljan opis za projekt koji nije zaživio niti kao skica, već samo kao ideja?!
Iako mislim da si u pravu, ipak nećeš mi zamirit što ću podržat tvoju želju „Bilo bi mi jako drago da nisam u pravu i da me netko ispravi..“ tako da bi volija da te netko ispravi. :lol:
S jedne strane zato šta mi je iznimno drago vidit kad neki naš proizvođač izbaci neki novi projekt broda tih ili sličnih gabarita, a s druge strane i zato što mu je proizvođač odabra fenomenalan naziv (he, he reka bi Giboni - grade moj)! :lol: :lol: :lol:
Avatar
volta
Member
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 27. 12. 2009. (23:09)
Lokacija: Trogir
Tip plovila: VEN-590

Re: Trogir 600

PostPostao/la lior » 15. 01. 2019. (10:00)

Prema Tehničke značajke:

Trogir 600 = Norak 600
Avatar
lior
New Entry
 
Postovi: 53
Pridružen/a: 17. 04. 2015. (20:44)
Lokacija: Podstrana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: G646

Re: Trogir 600

PostPostao/la josme » 15. 01. 2019. (10:34)

Službena stranica im je "calafatus.hr"..na njoj nema ni spomena drugih brodica koje se spominju na staroj stranici koja nije ni uređena niti obrisana.Nešto je preuzeto sa stare stranice a nešto nije .Te sajtove su oni sami brljali i zabrljali...i nadalje nisu obrisali stare stranice koje sada bune ljude..zato postoji telefon i e-mail.. :thumbup:
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Trogir 600

PostPostao/la volta » 15. 01. 2019. (23:33)

Pravo zboriš, telefon i mail, pa koga zanima... :thumbup:
Avatar
volta
Member
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 27. 12. 2009. (23:09)
Lokacija: Trogir
Tip plovila: VEN-590


Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], Nikolakojo91 i 4 gostiju.