Jeanneau 750 islander

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Jeanneau 750 islander

PostPostao/la SSreja » 03. 06. 2009. (22:42)

Pozdrav ,evo malo sam čitao postove u svezi brodova koje ste pisali ovdje .Vidim da je dosta ljudi ovdje u nedoumici koji brod kupiti i za kolike novce ,pa ja cu biti slobodan da kazem par riječi.

Pošto je ovo ipak forum ribolova na moru predpostavljam da ljudi koji pišu vjerovatno i traže brod za ribanje kako bi rekli fisherline brodove.
Ja sam tražio brod par godina dok nisam našao ono što trebam .Novi brod je masu skup ne znam ovdje ljudi spominju cifre od 50 000 do 70 000 eur-a pa se pitam koji to normalni hrvatski gradjanin može to kupiti ???Naravno da ima onih koji mogu ,ali je više nas koji to ne mogu pa zato želim sugerirati budućim kupcima put za kupnju broda .
Prvo ne kupiti mali brod ,mali za mene ispod 6 m , ja zivim na otoku brod ispod 6m ne može izac na more po jakom maestralu ,a s obzirom da panula najbolje radi po maestralu bilo bi šteta to propustit.
Brod koji nema priko 2 tone može bit lip brod ,ali ne može nikako bit ugodan za izlazak na more po vitrovitom vrimenu.
Novi ili polovni brod ? , u svakom slučaju dobar polovni brod zašto polovni evo moj primjer :
Ja sam raspolagao sa cifrom od 20 000 eur-a novo što sam mogao kupiti je brod od 5,5 m sa vanbrodskim motorom od 40ks i to je to neko će reci ali novo je novo je novo, je novo ali, novo plovilo ovakvih dimenzija i težine za bilo kakvi ribolov po lošem moru je neupotrebljiv bar za mene.
Zato jos jednom želim reči tko želi brod triba zasukat rukave pratit oglase polovnih plovila i čekat pravu priliku ne se zaletit i kupit brod i onda na prvom izlasku na more skužit to nije to .

Moga bi pisat satima o ovoj temi ,ali mislim da nema smisla pa zato vam šaljem slike broda kojeg sam kupio nedavno i jako ,jako sam zadovoljan sa njim ,što želim reći i za relativno male novce može se kupiti odličan brod.

Jeanneau 750 islander star 25 godina ,7 i po metara dužine ,2,86m širina, 2800 kg brod sa motorom , sa gorivom i vodom , i artima 3 i po tone .Perkins mariner diesel 90 ks Putna brzina 13nm, maksimalna 16 nm

Kabina 2 komodna ležaja , stol , wc, kuhinja , itd,,,,

Za kraj tko ne pati od pizdarija i novine ovo je brod za ribanje i za Đitu sa obitelji dušu da.
Nadam se da sam nekome pomaogao sa ovim postom u odluci o kupnji novog ili polovnog broda pozz i mirno more
Brod 013 [800x600].JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
SSreja
New Entry
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 02. 06. 2009. (22:19)

Re: Fisherline novi ili polovni???

PostPostao/la raptor » 03. 06. 2009. (22:51)

Meni se ovi brod sviđa bez obzira na godine :thumbup: samo ,koda san ovi brod negdi vidija da je na prodaju ili se varam :?: inače krasan brod za ribanje i vikend đitavanje :thumbup:
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: Fisherline novi ili polovni???

PostPostao/la Beezz » 04. 06. 2009. (05:09)

raptor je napisao/la:Meni se ovi brod sviđa bez obzira na godine :thumbup: samo ,koda san ovi brod negdi vidija da je na prodaju ili se varam :?: inače krasan brod za ribanje i vikend đitavanje :thumbup:


Pro...ka ZG
Avatar
Beezz
New Entry
 
Postovi: 66
Pridružen/a: 14. 09. 2008. (16:38)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski

Re: Fisherline novi ili polovni???

PostPostao/la Fliper » 04. 06. 2009. (06:21)

Pod HITNO bi mu promjenio ime !!!!!! :oops: :oops:
Avatar
Fliper
New Entry
 
Postovi: 35
Pridružen/a: 28. 11. 2008. (14:12)
Lokacija: Vinkuran
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Cranchi C6 cabin + VP AQ170 B

Re: Fisherline novi ili polovni???

PostPostao/la primorac » 04. 06. 2009. (06:51)

Za ime manje-više, triba mu prominit registarsku oznaku u domaću....
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Fisherline novi ili polovni???

PostPostao/la SSreja » 04. 06. 2009. (07:42)

ma je brod je registriran na Korculu samo su ovo slike iz oglasa i kad je tek stiga ,a ova posljednja slika je jos iz oglasa u Spanjolskoj di je brod bija prije
Avatar
SSreja
New Entry
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 02. 06. 2009. (22:19)

Re: Fisherline novi ili polovni???

PostPostao/la karamba » 04. 06. 2009. (09:47)

super brod :thumbup:
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Fisherline novi ili polovni???

PostPostao/la MENULA » 04. 06. 2009. (11:35)

To je to.Ovakav brod san čeka i pobiga mi je za malo u Komižu,bar mi je tako reka čovik iz Zagreba.Čestitan vlasniku i molin ga da stavi malo slika unutrašnjosti i krme.Je li mu smeta naj kašun od motora na krmi?Koja je potrošnja na 13 nm?Profesionalac san i brod mi izgleda ko stvoren za moj posa.Još jednom čestitan vlasniku. :clap:
Avatar
MENULA
New Entry
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 09. 12. 2008. (13:32)

Re: Fisherline novi ili polovni???

PostPostao/la primorac » 04. 06. 2009. (11:44)

Nije ono na krmi kašun od motora, nego od timuna, motor je kod ulaznih vrata....

Nego evo nešto slično domaće proizvodnje, 7,5 metri "Marušić", sa Perkins sabre 68 ks, guc, radni brod ...

slika
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Fisherline novi ili polovni???

PostPostao/la MENULA » 04. 06. 2009. (11:57)

Je primorac mislija san na kašun isprid vrata,ovako mi izgleda velik ,neznan bi li mi smeta zato i tražin malo slika.Daj malo više slika ovog marušiča i koji su šoldi u điru.
Avatar
MENULA
New Entry
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 09. 12. 2008. (13:32)

Re: Fisherline novi ili polovni???

PostPostao/la primorac » 04. 06. 2009. (12:15)

Menula imaš Marusic.net pa tamo email im pošalji, neka ti dadu slike od radnog 7,50 šta je iša na Pelješac za ribogojilište.

Kit - gola plastika, ovo šta vidiš na ovoj prethodnoj slici - dođe 100.000 kuna sa PDV-om (znači bez PDV-a 82.000)

E sad kakva vrata hoćeš, prozore, oblaganje kabine, gledaj okolo motore ( do 100 kW) npr. onaj Perkins Sabre 68 ks je najpovoljniji kod "Motomarinera" Rijeka... Dogovoriš se sa njima sve, sve varijante su moguće.

Ako kupuješ na firmu, oslobođen si trošarine.
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Fisherline novi ili polovni???

PostPostao/la Eventum » 04. 06. 2009. (12:38)

SSreja je napisao/la:...zato vam šaljem slike broda kojeg sam kupio nedavno i jako ,jako sam zadovoljan sa njim ,što želim reći i za relativno male novce može se kupiti odličan brod.

Jeanneau 750 islander star 25 godina ,7 i po metara dužine ,2,86m širina, 2800 kg brod sa motorom , sa gorivom i vodom , i artima 3 i po tone .Perkins mariner diesel 90 ks Putna brzina 13nm, maksimalna 16 nm

Kabina 2 komodna ležaja , stol , wc, kuhinja , itd...


Lijepa ti je barka, koliko te je na kraju koštala?

Baci i koju sliku unutrašnjosti, a možeš i otvoriti pod plovilima temu Jeanneau Leader Islander, pa tamo staviti više informacija o barci i još slika... dobro će doći onima koji traže nešto takvo.
Avatar
Eventum
Senior Member
 
Postovi: 538
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:25)
Lokacija: Zagreb - Havišće
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 500+6KS Suzuki & Bavaria Cruiser 37

Re: Fisherline novi ili polovni???

PostPostao/la SSreja » 04. 06. 2009. (12:39)

Kasun od motora je cili vanka ne ulazi u kabinu ali je bespotribno onoliko velik , u ovome brodu je bija originalni motor Reanult benzinac 150 ks koji je vjerovatno bija masu visok ,sada je Perkins 90ks heavy duty koji je masu nizi tako da bi se kasun moga spustit na 10 cm ,ali ja necu nista radit jer u buducnosti mislim stavit nekog yanmara ili toyotu mariniziranu od 150 ks pa cu onda primodernat kasun ,krma je ogromna tako da taj kasun uopce ne smeta sto se mene tice sluzi ko trpeza .

Sto se tice potrosnje ja ga nisma mirija realno zbog toga sta vecinom panulajem sto se tice kombinirano panula i voznja do odredista na 13 nm potrosija je oko 96 litara za 24 radne ure , ito san provjerija vec 2 puta , napominjen vecina vrimena je bila panula tako da nije realna potrosnja ali mislin da motor jako malo trosi,s obzirom da je jako solidno gradjen i tezak je ,

ja sam brod kupija u Pro...ke u ZG-u ,a kad sam cuja da je brod dosa iz Biskaja nije mi tribala nikakava garancija o stabilnosti broda ,jer bogu fala tamo nije vozija po bonaci sigurno ,ali mislim da je trup broda pogodjen totalno jer vidis na slici on ne kopa nista mora na full brzini ostjje iza njega ravna crta , malo vise baca mora sa provom jer mu vjerovatno fali force za skroz izac iz mora tako kad u njega dode motor od 150 ili 170 konja mislim da ce to onda bit idealno ,ali normalno za ribara profesionalca je ova kombinacija sa perkinsom bolja zbog jako male potrosnje ,a relativno dobre brzine ,a da ne govorimo da su djelovi od perkinsa bagatela prema yanmaru ili volvo penti
Avatar
SSreja
New Entry
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 02. 06. 2009. (22:19)

Re: Jeanneau 750 islander

PostPostao/la SSreja » 08. 06. 2009. (21:00)

Evo jos malo lipih slika od broda ;-)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: aladin; 22. 02. 2011. (10:25); ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: resize fotografija
Avatar
SSreja
New Entry
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 02. 06. 2009. (22:19)

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la czi » 31. 08. 2011. (16:37)

Pozdrav iz Punta!

ja imam isto jeanneau islandera 750 ali ne izgleda ni priblizno dobro ko ovaj nakon sredivanja Pape, svaka cast. :clap:
mislim da me neko vec spomenuo tu, ja sam na svoga ugradio steyr-ov motor.
iako nisam radio velike preinake po njemu - dao sam mu napravit platformu od plastike iza, za koji dan cu stavit koju sliku za usporedbu.
kad vidim kako dobro ovaj izgleda, nece bit meni druge nego lovit se posla...
Avatar
czi
New Entry
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 29. 10. 2009. (08:47)
Lokacija: Punat

Sljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 3 gostiju.