Maestral 700

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Maestral 700

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 09. 12. 2019. (07:48)

... svako koliko se minja ulje u sistemu hidraulicnog kormila ( SCAM) , kako se prazni staro ulje i kako se uliva novo ... :wave:
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
M710 SEA PEARL
Old Senior Member

Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

PostPostao/la legi » 09. 12. 2019. (08:35)

M pozdrav,jel ti brod vani,i di ti je smješten cilindar hidraulike? Ako je vani na krmi,onda je lako,još ako je brod na suhom noproblem...otpustiš dvi male vidice za odzračivanje ključ 6-8(cice) i vrtiš timun livo desno dok ti pumpa ne izbaci sve ulje,na pumpi imaš čep ključ mislim 17 i njega otvoriš,gore livaš friško ulje,kad ozračuješ otpustiš cicu jednu pa drugu i vrtiš timun,dok ti sav zrak ne izađe iz sistema,staviš neku kantu ispod da ne usereš sve s uljem il još bolje na cice natakneš tanko crijevo,tako da skupljaš ulje u posudu(bocu)....Ne znam koliki su intervali zamijene,dok ulje pokupi vlagu,5-6 godina..možda i više ... :wave:
Ne lovim lignje
legi
Old Senior Member

Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

PostPostao/la peroLA » 09. 12. 2019. (09:50)

po meni je to kao na servu na autu.. mijenja se rijetko... ja nisam nikad... sad imam vetus hidrauliku prije na dalmatinki sam imao scam... i jednom po zimi skočim na barku i padnem u koookpitu pa skužim da je ulje samo izašlo... pa smo sve rastavili i trebalo je semering mijenjat, kojeg ima još uvjek za kupit u scamu.. osovina je bila pojedena dosta ali sa novim semeringom još uvjek funkcinira...
peroLA
Old Senior Member

Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka 700byElPasso-Sole 26

PostPostao/la the_mustra » 02. 03. 2020. (14:51)

Pozdrav svima!
Nedavno sam kupio Maestrala 700 i ostvario svoj dječački san. Naravno, kao i mnogo drugih nije u nekom bajnom stanju, te ga treba srediti. Brod držim na Korčuli, gdje dolazim svako ljeto. E sad, bio sam u kontaktu sa gospodinom Miroševićem koji radi plastiku i u prvotnom planu sam htio puno toga mijenjati; spojler, kabinu i još pizdarija. To je očito bilo previše pa mu se nije dalo. Na kraju se trebalo dogovoriti samo oko spojlera, ali svejedno nakon pola godine natezanja i odgađanja mi je puko film i otkazali smo, ali izgubili jedno ljeto (pa mu puno hvala). Zna li tko od vas nekog meštra koji je na Korčuli, u Veloj Luci ili negdje u blizini koji radi takve stvari i da imate kontakt? Danas mi je skoro nemoguće takve ljude naći na internetu, jer nitko od njih nema firme, obrte, ni telefone izgleda...
the_mustra
New Entry

Tip plovila: Maestral 700

Prethodna

Natrag na Plastični brodovi

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 5 gostiju.