Maestral 700

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Maestral 700

PostPostao/la peroLA » 01. 08. 2017. (17:21)

iako ga nemam odgovorit cu ti... brod nema mana kad je funkcionalan i siguran... a takvog je tesko kupiti.. pa bolje da si postavio pitanje koja je mana kupit staru kramu... a odgovor je cijena jer ako kupis jwftino imat ces stari torpedo o tome imas drugu temu..a za funkcionalnost treba utuc vremena i novca za sve sredit... ili pak iskesirat se i kupit neki top model... bilo kako sve to okrenes makar se predomislis pa kupis francuza opet te ceka slicno i kad sve to zavrsis onda godinama istinski uzivas... eto vise manje..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Maestral 700

PostPostao/la Turcin » 01. 08. 2017. (20:38)

Ako mislis na to kako se ponasa na moru, sve je super osim mora direkt u provu.
Sto se tice ostalih stvari, ovise od primjerka do primjerka.
Po meni za ribolov bolji maestral 600, a za djite metar vise dosta znaci.
Avatar
Turcin
Senior Member
 
Postovi: 898
Pridružen/a: 13. 11. 2008. (22:00)
Lokacija: Vis
Tip plovila: maestral 600

Re: Maestral 700

PostPostao/la dimulius » 02. 08. 2017. (07:14)

Turcin je napisao/la:Ako mislis na to kako se ponasa na moru, sve je super osim mora direkt u provu.


Potpisujem.
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Maestral 700

PostPostao/la Granata » 02. 08. 2017. (08:08)

Hvala na pomoci
Avatar
Granata
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 01. 08. 2017. (16:43)
Lokacija: Blace

Re: Maestral 700

PostPostao/la lupis » 02. 08. 2017. (08:55)

Turcin je napisao/la:Ako mislis na to kako se ponasa na moru, sve je super osim mora direkt u provu.
Sto se tice ostalih stvari, ovise od primjerka do primjerka.
Po meni za ribolov bolji maestral 600, a za djite metar vise dosta znaci.


Da ,mana mu je more u provu jer se s tim brodom može izać kad ima malo više mora,a s drugima brodovima ne,pa tako ti drugi nemaju problema ni s morem u provu ni u krmu ni u bok ni u kvartir... :mrgreen:

Što se tiče druge tvrdnje,jedini minus 700 u odnosu na 600 je što je za ribolov na sidru potrebno teže sidro,koje se teže diže bez vinča.Drugo su sve prednosti jer ima više mjesta. :wave:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Maestral 700

PostPostao/la Turcin » 02. 08. 2017. (09:32)

Sjedis na krmi i panulajes, lovis lignje, bacas paragal ili nesta cetvrto.. I kakvu prednost imas ako je ispred tebe 7m broda, za razliku od 6m?
Manji brod je okretljiviji, neusporedivo lakse je bacit parangal u sami kraj, lakse se sidrit na 2 sidra u kraju, puno si brzi kod panule liganja.. I tu je po meni 6m optimum.
Avatar
Turcin
Senior Member
 
Postovi: 898
Pridružen/a: 13. 11. 2008. (22:00)
Lokacija: Vis
Tip plovila: maestral 600

Re: Maestral 700

PostPostao/la teo_ribar » 02. 08. 2017. (09:47)

Turcin je napisao/la:Sjedis na krmi i panulajes, lovis lignje, bacas paragal ili nesta cetvrto.. I kakvu prednost imas ako je ispred tebe 7m broda, za razliku od 6m?

Koliko više ribe stane va tih metar više broda? :mrgreen: :mrgreen:
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Maestral 700

PostPostao/la brfun » 02. 08. 2017. (10:03)

još ako imaš kajak od 6 m možeš od savudrije do prilake di očeš.ne triba ti niko ni dat ruku za stavit ga na krov fiće.
Avatar
brfun
Member
 
Postovi: 219
Pridružen/a: 29. 10. 2014. (13:03)
Lokacija: Trogir
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 490

Re: Maestral 700

PostPostao/la peroLA » 02. 08. 2017. (10:04)

lupis je napisao/la:
Turcin je napisao/la:Ako mislis na to kako se ponasa na moru, sve je super osim mora direkt u provu.
Sto se tice ostalih stvari, ovise od primjerka do primjerka.
Po meni za ribolov bolji maestral 600, a za djite metar vise dosta znaci.


Da ,mana mu je more u provu jer se s tim brodom može izać kad ima malo više mora,a s drugima brodovima ne,pa tako ti drugi nemaju problema ni s morem u provu ni u krmu ni u bok ni u kvartir... :mrgreen:

Što se tiče druge tvrdnje,jedini minus 700 u odnosu na 600 je što je za ribolov na sidru potrebno teže sidro,koje se teže diže bez vinča.Drugo su sve prednosti jer ima više mjesta. :wave:

išli ste u offtopic totalini jer je tema m700 a i čovjek je pitao točno za njega... ja sam više đitaš nego ribić i nesmisleno mi je govoriti o prednosti manjeg broda, osim ako nisi ograničen vezom... i da i ja idem u offtopic, meni je puno zgodnije ribarit sa vegom nego sa primorkom, jer sve radiš na krmi lakše mijenjaš pošte, koristiš vesla ako treba, imaš bolju brzinu za zubonju tako i za ostale panule, puno je jeftinije trošit mali motor nego veći dizel, manje te nosi kad puše u natkabinu itd... treba ti manje sidro itd... jedina mana što se smrzneš po zimi
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Maestral 700

PostPostao/la borro » 02. 08. 2017. (10:05)

Molim da mi malko pojasnite što znači da mu je mana more direktno u provu!? A kad "ima mora" kako onda, plovit bokom!? Pa zar nije brodu najlakše i najsigurnije na val - provom!? Ne znam, znate čime ja plovim. Čisti deplasman, al nikad ne bih rekao da mu je mana more direkt u provu. Ok, u nekim situacijama tad sam najsporiji al najmanje ljulja.
Kako uopće brodu može biti mana more u provu?
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Maestral 700

PostPostao/la Turcin » 02. 08. 2017. (10:16)

brfun je napisao/la:još ako imaš kajak od 6 m možeš od savudrije do prilake di očeš.ne triba ti niko ni dat ruku za stavit ga na krov fiće.

Kakve veze imaju mrtvi kajaci a ovim sto sam ja pisao?

Borro, kad ima mora najbolje je hvatat krmeni ili proveni kvartir, maestral direkt u provu dosta buba, ali u svim ostalim uvjetima dobro podnosi more tako da to nije neka mana.
Avatar
Turcin
Senior Member
 
Postovi: 898
Pridružen/a: 13. 11. 2008. (22:00)
Lokacija: Vis
Tip plovila: maestral 600

Re: Maestral 700

PostPostao/la brfun » 02. 08. 2017. (10:34)

Turcin je napisao/la:
brfun je napisao/la:još ako imaš kajak od 6 m možeš od savudrije do prilake di očeš.ne triba ti niko ni dat ruku za stavit ga na krov fiće.

Kakve veze imaju mrtvi kajaci a ovim sto sam ja pisao?

Borro, kad ima mora najbolje je hvatat krmeni ili proveni kvartir, maestral direkt u provu dosta buba, ali u svim ostalim uvjetima dobro podnosi more tako da to nije neka mana.


ista veza ka i m600 i m700.dva sasvim različita plovila sa svojim karakteristikama.to bi trebalo u neku temu o usporedbi plovila po meni.
Avatar
brfun
Member
 
Postovi: 219
Pridružen/a: 29. 10. 2014. (13:03)
Lokacija: Trogir
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 490

Re: Maestral 700

PostPostao/la Turcin » 02. 08. 2017. (10:48)

Slazem se :thumbup:
Necemo vise OT :wave:
Avatar
Turcin
Senior Member
 
Postovi: 898
Pridružen/a: 13. 11. 2008. (22:00)
Lokacija: Vis
Tip plovila: maestral 600

Re: Maestral 700

PostPostao/la lupis » 02. 08. 2017. (11:16)

Turcin je napisao/la:Sjedis na krmi i panulajes, lovis lignje, bacas paragal ili nesta cetvrto.. I kakvu prednost imas ako je ispred tebe 7m broda, za razliku od 6m?
Manji brod je okretljiviji, neusporedivo lakse je bacit parangal u sami kraj, lakse se sidrit na 2 sidra u kraju, puno si brzi kod panule liganja.. I tu je po meni 6m optimum.


sve radim od toga bez problema...,imam komande i unutra u potpuno zatvorenoj natkabini,i vani.
Ako je čovik spretan ko ja,nema zime.Ovdi imamo dva M600 i oni obojica vlasnika ulove (a love)kvarat od onog što ja ulovim,da nisam skroman i samozatajan razlika bi bila i veća...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Maestral 700

PostPostao/la dimulius » 02. 08. 2017. (11:41)

borro je napisao/la:Molim da mi malko pojasnite što znači da mu je mana more direktno u provu!?


M700 ima jako siroku i jako tupu provu sta rezultira time da ga veci val digne i zna dosta neugodno plesnit nakon toga.
Ovo se izbjegava tako da kad naidjes na takav val, smotas malo tako da se spustas po njemu, a da ne propades.
Dakle, maritimno jako dobar brod, ali uz tu manu koja zna smetat u nekim situacijama.
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.