Maestral 700

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Maestral 700

PostPostao/la beba » 18. 06. 2008. (10:12)

i kad je prazan ne naginje se :D
Avatar
beba
Senior Member
 
Postovi: 866
Pridružen/a: 10. 06. 2008. (22:36)
Lokacija: Ploče
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: maestral 710,marušić 580,damor 300

Re: Maestral 700

PostPostao/la lupis » 18. 06. 2008. (11:42)

unije je napisao/la:lupis aj ne bilo ti zapoviđeno izmjeri mi par udaljenosti od donjeg dijela crne bokoštitnice do mora;
a) na samom kraju (krmi) kod vida šta spajaju gumu sa trupom,
b) u visini krmene stijenke natkabine,
c) spoj prednjih prozora natkabine s krovom kabine i
d) na samoj provi.
dobro, dobro, znam da metar košta 13 kuna i da će se posoliti u moru aj dobro kad se vidimo na kavi ću ti već ben to refundirati :D


a)desni bok 55,lijevi 59(prislonio mezomariner ispod gume a ne na mesing ili šta već,okomito koliko može bit na površinu)
b)49,53(u visini rupe na boku koja služi za odvod vode iz kokpita)
c)48,52
d)prova 88(od ispod gume do površine mora,kakva takva okomica,nisam nosio vaservagu)

Danas je muving u luci,bonaca je za sad ali svako toliko prođe neki kreten na gliseru i radi maretu.A je.. ga nakon par dana su jedva dočekali na more,sad svi žure na pumpu pa dalje.Zato uzmi rezervu od centimetra!Ja mislim da sam a jedno 98% izmjerio točno.

Evo jedna sličica s okusom mora Unije za tebe,možda ubrzaš radove! ;)
slika
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Maestral 700

PostPostao/la unije » 18. 06. 2008. (20:06)

Ne stavljaj mi soli na ranu....
Ovo je koliko vidim more jedna dvica. znači puca ti val u one bokobrane po provi ? Sad sam se logira šteta da nisam prije da mogu povuć tvoje visine. Sad sam 3 dana na putu, a mogu ti reć da mi je dobro došla pauza i opet srce vuče u prašinu i smrad smole. :) Nego koja je ovo brzina? Biće si na full ?
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: Maestral 700

PostPostao/la Ogius » 19. 06. 2008. (17:29)

lupis je napisao/la:pa da,to sa galebom.....I di ti je na motoru smješten termo indikator?

Evo slika, koju sam ostao duzan prilikom prošlog odgovora, evo i malo današnjih slikica, kako to izgleda bez pajola, koji dan prije porinuća, redovni servis i pregled (Ulje, ventili, antifriz, filteri,impeler....)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Taxi boat Ogius (Vodice, Srima...)
Avatar
Ogius
New Entry
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 10. 06. 2008. (10:51)
Lokacija: Srima (Vodice) i zimi ZG
Lokacija: Srima (Vodice)
Tip plovila: super galeb

Re: Maestral 700

PostPostao/la lupis » 23. 06. 2008. (12:45)

Meni je jedan "galebaš" reko da mi je brod ko kasarna,vjerojatno zbog toga jer je kabina i natkabina neusporedivo prostranija nego na njegovom galebu,e i pazi ovo:da ni vidil ružniji kokpit i krmu,sve na kantun!A to mu je brižnome odma upalo u oči jer on ni nema krmu kad zadtvori šiber.Ajde da je rekao,spora ti je barka,ok,nego to!
Ča bi se sad ja trebal upustit u raspravu?
Ne pada mi na pamet uvjeravat ga da on ni nema krme,da ako mu je motor šoto ne može ni prd..t oko istoga,da može nasrat mali milijun spojlera,brkova ako želi nešto šta neće nikad dobit,da je ona portela za glavu na natkabini viđena zadnji put na T-55,da u kabini nema ni blizu mjesta.....,ja cvjetam kad on misli da me podj...a, a ja znam da njemu baš to fali na galebu.

A brzina?He,he,he jučer sam bio najbrži na moru ispred Krka.U 8 i 30 bio sam na željenoj plaži,veza se po sred(kako i priliči),nakon 2 sata (oko 10-11) kad su počeli pristizat sa gliserima i polugliserima(poludeplasmancima),mjesta više nema.
Eto,na udaljenosti od 3-4 milje ostavio sam ih dobre dvi ure!Lipo je rekao Konfucije:"ne treba žurit,treba partit na vrime!" :lol: :lol: ;)
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Maestral 700

PostPostao/la beba » 23. 06. 2008. (13:39)

Prvo kad te neko zajebaje triba ga krizmat ako ti je pri ruci , ako ne počastiš ga pričom. :D
Evo malo o mom maestralu: svaki dan sa na njemu brusim i mislim da ču ga do kraja tjedna opiturat. Danas sam izvadija motor kojem je poskočila
boja pa ču ga večeras odnit na pjeskarenje(200 kn) i lipo pošpricat temeljnom i volvo zelenom bojom pa bi moga za dva-tri dana na nove gumene nosače.
Ljudi ko ima para nek plati majstora za pituravanje jer ovo me psihički ubija. Cijena materijala za pituravanje bez brusnih papira če me doč oko 4500 kn. :(
Ali kad ga ubacin u more stat ču gol na provu i vozat ču se uz rivu u mistu :lol:
Avatar
beba
Senior Member
 
Postovi: 866
Pridružen/a: 10. 06. 2008. (22:36)
Lokacija: Ploče
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: maestral 710,marušić 580,damor 300

Re: Maestral 700

PostPostao/la beba » 23. 06. 2008. (13:42)

vo mene bas zanima zasto toliko price pricate o maestralu 700, nista posebno, krajnje nekvalitetno građen(novi maestral660kg na 7 metri duzine) brzina nako prosjecna uglavnom nista posebno

Nove tegnologije i materijali danas čine čuda po tebi formula 1 sa svojih 500kg i od karbona nije dovoljno čvrsta pa bi je tribalo izlit od željeza da bude bolja. :D
Viruj mi volvo i lada nisu najtvrđa auta na svitu :D :D :D :D :D
Avatar
beba
Senior Member
 
Postovi: 866
Pridružen/a: 10. 06. 2008. (22:36)
Lokacija: Ploče
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: maestral 710,marušić 580,damor 300

Re: Maestral 700

PostPostao/la kalafat » 23. 06. 2008. (16:20)

Poštovanje
evo već duze pratin ovi forum a pratija san i stari al nisan bija registriran. vlasnik san maestrala 700 iliti stare gude iz 1984 godine. Ima san priliku ugrađivat motor u novoga maestrala i nije bas ka stari, dno je malo tanko, tribalo je pojačat sa kojin slojen vune i smole za u tvrdo zavidat usis mora, uglavnom ja san zadovoljan sa svojim maestralon ima san motor od 35ks perkinsa, sad san stavija scama 50ks, nalija spojler 9milja plovno, 12 na ful, sve u svemu odlican brod..
I napomena ,ima pravo svak rec svoje sta misli ... gustajte , plovite, lovite
iz motora gredu okrugli dimovi (torpedo dizel) - by Uroš
Avatar
kalafat
Senior Member
 
Postovi: 905
Pridružen/a: 23. 06. 2008. (11:57)
Lokacija: trogir
Tip plovila: primorka630+60cm/ vidović 300

Re: Maestral 700

PostPostao/la raptor » 24. 06. 2008. (00:02)

I san se zajebajen sa nekin stvarima ali san mišljenja da su svi brodi ok,oni plastični a bome i oni drveni ;) u oni škverski željezni se ne kužim pa o tome neću @.Čovik kad kupuje brod triba odma znat za ča će isti rabit i to je to.Samo nixferšten da ti brod more plovit 12 milja :o Meni se trup pari deplasmanski pa mi ni jasno da isti more toliko ić :o Ako je poludeplasmanski trup onda bi moga ić 12 milja ali po meni ne sa tim motorom.Biće prije - cigo fali konja svoga :mrgreen:
ps.oli kalafati radu plastični brodi :o i jel i ja moren reć ča mislim oli ne :roll: :mrgreen:
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: Maestral 700

PostPostao/la unije » 24. 06. 2008. (08:26)

može ići 10 -14 milja! ovaj potonji sa spojlerom samo trup s malom kabinicom i neopterećen brod. dokaz su škampari iz riječkog područja. je da ovaj ima motor od cca 100 ks(ne znam točno). važna je svakako forma broda ali i težina ništa manje.
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: Maestral 700

PostPostao/la lupis » 24. 06. 2008. (10:26)

Onako poluobjektivno,meni se galeb sviđa pogotovo stari sa nižom natkabinom što se tiče siluete,na novom može proć ali stari mi je ljepši(o kvaliteti ne znam ništa),jedino mene na tom starom dvije stvari smetaju,a možda i tri a to su da ja sa 195 ne stanem pod natkabinu,da imam ženu i dvoje dice pa mi je to (ruku na srce) sve malo skučeno,i treće ograničen motorni prostor.
Brat,bratu,više mjesta je u krmi mog maestrala sa svim IMR-om kakav je nego u galebu s motorom od šoto!
Da imam 180-85 cm visine,ida sam u dvoje odma bi uzeo galeba,s tim da ni njega ne bi natjeravao preko 7-9 milja!
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Maestral 700

PostPostao/la Laminator » 24. 06. 2008. (20:57)

lupis je napisao/la:Onako poluobjektivno,meni se galeb sviđa pogotovo stari sa nižom natkabinom što se tiče siluete,na novom može proć ali stari mi je ljepši(o kvaliteti ne znam ništa),jedino mene na tom starom dvije stvari smetaju,a možda i tri a to su da ja sa 195 ne stanem pod natkabinu,da imam ženu i dvoje dice pa mi je to (ruku na srce) sve malo skučeno,i treće ograničen motorni prostor.
Brat,bratu,više mjesta je u krmi mog maestrala sa svim IMR-om kakav je nego u galebu s motorom od šoto!
Da imam 180-85 cm visine,ida sam u dvoje odma bi uzeo galeba,s tim da ni njega ne bi natjeravao preko 7-9 milja!


SVAKA ČAST PRIJATELJU! 8-)
Čuvao vas sve Lamon, bog zaštitnik svih onih koji rade sa stakloplastikom i laminiraju.(Povremeno se javlja na tv-u materijaliziran u prodavača krema i padela na novoj tv.)
Avatar
Laminator
New Entry
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (17:52)
Lokacija: Primorsko goranska

Re: Maestral 700

PostPostao/la NOŠTROMO » 24. 06. 2008. (23:42)

Neko je napisa i to je cila istina: nije bitno koliko si brz, već je bitno krenit na vrime! :D
Avatar
NOŠTROMO
Member
 
Postovi: 371
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (22:16)
Lokacija: ST-Palagruža-ST

Re: Maestral 700

PostPostao/la Ogius » 25. 06. 2008. (02:15)

kalafat je napisao/la:vlasnik san maestrala 700 iliti stare gude iz 1984 godine. uglavnom ja san zadovoljan sa svojim maestralon ima san motor od 35ks perkinsa, sad san stavija scama 50ks, nalija spojler 9milja plovno, 12 na ful, sve u svemu odlican brod..
gustajte , plovite, lovite

:? Moze li koja slika broda :?: i spoilera :!:
Taxi boat Ogius (Vodice, Srima...)
Avatar
Ogius
New Entry
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 10. 06. 2008. (10:51)
Lokacija: Srima (Vodice) i zimi ZG
Lokacija: Srima (Vodice)
Tip plovila: super galeb

Re: Maestral 700

PostPostao/la lupis » 27. 06. 2008. (12:06)

NOŠTROMO je napisao/la:Neko je napisa i to je cila istina: nije bitno koliko si brz, već je bitno krenit na vrime! :D


To je Konfucijeva "fora",ja sam samo citirao!
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.