SAGA 26 LS

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: SAGA 26 LS

PostPostao/la mivan » 22. 07. 2017. (21:47)

lipog li broda...ko stvoren za uopće ne ić kući.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: SAGA 26 LS

PostPostao/la bajica » 22. 07. 2017. (21:52)

to mu je i svrha; '' home away from home''. :thumbup:
wearing shoes with no socks in cold weather
Avatar
bajica
Member
 
Postovi: 468
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (08:58)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: SAGA 26LS / Yanmar 4JH2-DTE 88Ks

Re: SAGA 26 LS

PostPostao/la dragi7 » 23. 07. 2017. (05:37)

bajica je napisao/la:to mu je i svrha; '' home away from home''. :thumbup:

Bravo vidim zadovoljan si izborom broda i sad uživaš u njegovim blagodatima.A ono šta sam bija vidija stvarno je nabildan svime što đaku treba. Još kad ga prilagodiš malo svojim potrebama a vidim počeo si još češ više uživat.Dobro more i puno lipih milja sa Sagom XXL :wave: :thumbup:
Rado informiram ali ništa ne sugeriram
Avatar
dragi7
Senior Member
 
Postovi: 843
Pridružen/a: 05. 02. 2015. (13:12)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatik 790 IMR M33/T Bajbot 3m Mercury 5ks

Re: SAGA 26 LS

PostPostao/la bajica » 10. 02. 2018. (21:25)

som je napisao/la:Vidim da imaš dobar koper a?

evo je buddy vanka i nisam zadovoljan koperom. doduše ne znam koliko je bia star. planiram dat hempel mille dynamic (selpolishing). prije toga bi pripremia površinu i da neki temeljni/vezivni premaz. rado bi da je jednokomponentni jer će mu glavni smisao bit ne zaštita, nego da antifouling ne otpadne. ako imate predloga.....
mislim da bi i taj vezivni moga bit hempelov; 26030 underwater primer.???
IMG_20180209_110603461.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
wearing shoes with no socks in cold weather
Avatar
bajica
Member
 
Postovi: 468
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (08:58)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: SAGA 26LS / Yanmar 4JH2-DTE 88Ks

Re: SAGA 26 LS

PostPostao/la SEA » 11. 02. 2018. (21:31)

ukoliko neznas koji si intonak ima oprije obavezno je dat underwater primer
on je kao poveznica
ali imas jna hempel stranice listu svih intonka i s cime su komopatabilni
za dosta intonka ne treba underwater primer neovisno dali je ispod jotun pa ide hempel ,internactional ili slicno
znaci skini tablicu ako znas koji ti je intonak i vidi dali ti treba underwater primer
on ne skodi i nece odmoc ..

ako vec ides na hempel polish bolja opcija je seajet 33
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 756
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: SAGA 26 LS

PostPostao/la bajica » 11. 02. 2018. (23:27)

problem je šta je brod prvu godinu u mene i ne znam mu povijest. kad sam ima patrola mille polish se pokazao jako dobrim (ali tada su i brzine bile veće- ovdje je putna 9/10knts). pogledat ću malo ovo šta si predložia. thanx.
wearing shoes with no socks in cold weather
Avatar
bajica
Member
 
Postovi: 468
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (08:58)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: SAGA 26LS / Yanmar 4JH2-DTE 88Ks

Re: SAGA 26 LS

PostPostao/la SEA » 12. 02. 2018. (11:45)

s obzirom da neznas koji jei ntonak stavi underwater primer za poveznicu(skini hempel katalog sve pise i jednostavno je)
hempel mile meki je ok pogotovo ako vadis brod jednom godisnje
da ga se nac po 400kn ispod ruke ili nesto ispod 500kn u butigu
sejet samo wassi drzi i neces ovi seajet 33 dobit ispod 600kn sa svim poznastvima,ja sam ga stavio jer je plan bio da brod stoji dvi godine u moru
ali planovi su da se minjaju :thumbdown:

tako da je mile tu skroz ok ja nebi tu nista filozofirao,skines ga pumpom nije potriba brusit ili minimalno...
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 756
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: SAGA 26 LS

PostPostao/la peroLA » 12. 02. 2018. (11:56)

po meni je tu pitanje posla skidanje starog premaza da bi stavljao primer, i to je najveći posao(ne misli se valjda stavit primer na premaz?)... a bez primera možeš samo preko... ja sam bio stavio mile dinamic prve godine preko starog talijanskog premaza i niti malo nije otpao... čak sam imao prilike vidjet odpadanje sa primera više nego u mom slučaju... ako sve izgleda zdravo i ravno ja nebi išao skidat stari iako sam na svim to napravio jednom da vidim kakvo je stanje... i nakon muke skidanja pogotovo na rebrastom trupu, gutanja otrova, uništavanja brusilca naučio meni najbolji način... ali prije svega izbjeć ako se da..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: SAGA 26 LS

PostPostao/la SEA » 12. 02. 2018. (12:21)

underwater primer se stavlja kao veza izmedzu starog i novog intonka
onda kad se nezna dali koji je stari intonak
zmaci nikako skidanje starog intonka vec pobrusit ga i stavit underwater primer


ima tablica i tacno pise koji intonak je s kojim kopatabilan
nebitne su tu firme koje proizvode vec vrsta intonka

Podvodni je univerzalni temelj s izvanrednim svojstvom nepropusnosti. Također služi i kao izolacioni premaz između različitih tipova antifaulinga ili ukoliko premazujemo novi antifauling na nepoznati.
[url]
http://www.hempelyacht.hr/hr-HR/product ... imer-26030[/url]

ovde sve je objasnjeno za hepel ,nema kemije i 2 u 1
http://www.roma.rs/wp-content/uploads/2015/12/Prirucnik-za-Hempelove-boje.pdf

http://www.seajetpaint.com/en/products/antifouling-compatibility-chart/ ovo je karta ko s kim gre
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 756
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: SAGA 26 LS

PostPostao/la bajica » 12. 02. 2018. (12:59)

To je ono što sam pitao za iskustva koja imate. Underwater nije narebren i malo pomegat za pripremit površinu nije problem. Brod će jednom godišnje vani. Mislim da ću dat ovi međusloj,vezivni stavit, jer se ne bi tija kockat da se uvalim u dupli posal. Mada bi vjerovatno direkt mille drža. Malo listam stare topice i čini se da mille white fercera u mojoj lučici. Nisam jedini kojem je bia ok.
wearing shoes with no socks in cold weather
Avatar
bajica
Member
 
Postovi: 468
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (08:58)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: SAGA 26LS / Yanmar 4JH2-DTE 88Ks

Re: SAGA 26 LS

PostPostao/la peroLA » 12. 02. 2018. (13:17)

bajica je napisao/la:To je ono što sam pitao za iskustva koja imate. Underwater nije narebren i malo pomegat za pripremit površinu nije problem. Brod će jednom godišnje vani. Mislim da ću dat ovi međusloj,vezivni stavit, jer se ne bi tija kockat da se uvalim u dupli posal. Mada bi vjerovatno direkt mille drža. Malo listam stare topice i čini se da mille white fercera u mojoj lučici. Nisam jedini kojem je bia ok.


ovo za rebra sam pisao za rebrasti trup, ako bi se išlo skidat stari premaz jer sam ja uvjek kad sam stavljao primer sve skidao, pa je brušenje rebrastog trupa teže nego kod ravnog... ali u slučaju sa među slojem kako ste napisali to nije važno jer nećete skidat staro... na ovaj način kako ćete radit nisam imao iskustva sa primerom pa neću to ni komentirati, osim što sam već naveo da sam jednom stavilo mile dinamic na na neki talijanski premaz i ništa nije otpalo(pa vođen tim iskustvom uvjek bi riskirao tako, a primer(light primer) bi stavljao samo kad renoviram tj. sve skidam)
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: SAGA 26 LS

PostPostao/la bajica » 12. 02. 2018. (13:26)

Sve 5. Na to sam i mislio. Brod ima rebra samo iznad vodene. Ovi Hempel underwater deklariraju baš za ovakve situacije di se na nepoznati antifouling stavlja ......poznati. Inače trup je u dobrom stanju. I da znam točno koji je bia dosad intonak ne bi ga ponovia. Kako god čini se da mille lipi dobro bez obzira. Nekako mi se pari više po zanatu stavit ovi međupremaz. Vrijeme će pokazati.
wearing shoes with no socks in cold weather
Avatar
bajica
Member
 
Postovi: 468
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (08:58)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: SAGA 26LS / Yanmar 4JH2-DTE 88Ks

Re: SAGA 26 LS

PostPostao/la peroLA » 12. 02. 2018. (13:31)

bajica je napisao/la:Sve 5. Na to sam i mislio. Brod ima rebra samo iznad vodene. Ovi Hempel underwater deklariraju baš za ovakve situacije di se na nepoznati antifouling stavlja ......poznati. Inače trup je u dobrom stanju. I da znam točno koji je bia dosad intonak ne bi ga ponovia. Kako god čini se da mille lipi dobro bez obzira. Nekako mi se pari više po zanatu stavit ovi međupremaz. Vrijeme će pokazati.

aa krivo sam razumio a i na slici se vidi kad se bolje pogleda :) onda stavi tako i miran si
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: SAGA 26 LS

PostPostao/la SEA » 12. 02. 2018. (13:36)

bajica je napisao/la:To je ono što sam pitao za iskustva koja imate. Underwater nije narebren i malo pomegat za pripremit površinu nije problem. Brod će jednom godišnje vani. Mislim da ću dat ovi međusloj,vezivni stavit, jer se ne bi tija kockat da se uvalim u dupli posal. Mada bi vjerovatno direkt mille drža. Malo listam stare topice i čini se da mille white fercera u mojoj lučici. Nisam jedini kojem je bia ok.


nebi isao na white mile jer ima puno manji udjel bakra kao biocida
teze je napravit bjelu boju s velikim udijelom bakra..
radje na crveni ili modri, crni

drugi problem je da moras pokrit staru crvenu boju i za sve dobro pokrit ici ce puno vise bile boje nego sta bi inace trebalo ,racunaj na to
ovo iz vlastitog iskustva kad sam prekrivao crnu s bilim mille i tad saznao za bakar i za pokrivanje stare boje..

ali ako je gust bila boja onda ok jer ide vani jednom godisnje,kupit ces malo vise intonka i sve 5
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 756
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: SAGA 26 LS

PostPostao/la bajica » 12. 02. 2018. (14:16)

Razmišlja sam i o tome. Thanx. Nek se sad suši dok se ne odlučim.
wearing shoes with no socks in cold weather
Avatar
bajica
Member
 
Postovi: 468
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (08:58)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: SAGA 26LS / Yanmar 4JH2-DTE 88Ks

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 6 gostiju.

cron