Uređenje istranke iz 1974

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Uređenje istranke iz 1974

PostPostao/la racko2290 » 01. 05. 2017. (21:11)

STmoreplovac je napisao/la:Vec duze vrime planiram ovako srediti svoju istranku,dobar dio posla san i odradija ali ima toga jos,ovo je odlicno odrajeno po mom sudu.
Kolega divin se tvom radu,svaka cast,opet san dobija volju da nastavin sa svojon tamo di san sta.
Ako ti nije problem kazat di si nabavija spojler sa brkovima,zelin ga i ja ugradit,moze info i na PP..


Hvala bit ce uskoro jos slika uređenja kabine i ljepljenja tikovine . ako vas sta zanima samo pitajte
Avatar
racko2290
New Entry
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 17. 01. 2016. (17:52)
Lokacija: Kaštel Gomilica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Istranka, Tohatsu 9.8

Re: Uređenje istranke iz 1974

PostPostao/la greben » 18. 05. 2017. (22:22)

ginekol7 je napisao/la:Čudo su te Istranke... Ono kao zastarjele, g.... od plastike, nikakve... A puni su ih porti
i lučice, prodaju se i traže... Ti obnavljaš jednu od 42 godine!! i još će 20 ploviti.
Dobra natkabina!


...slažem se...čudo su.. nema di ih nema... nažalost svoju prodajem.
viewtopic.php?f=54&t=18662
isto sređena do detalja. trebam veći brod. da imam dva veza nikad je ne bi dao u prodaju.
..imaju dušu...
Avatar
greben
New Entry
 
Postovi: 62
Pridružen/a: 27. 07. 2009. (13:54)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: M600

Re: Uređenje istranke iz 1974

PostPostao/la racko2290 » 03. 06. 2017. (17:56)

uređivanje kabine tj. tapeciranje bokova tapetom i vrh kabine u umjetnu kozu
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
racko2290
New Entry
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 17. 01. 2016. (17:52)
Lokacija: Kaštel Gomilica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Istranka, Tohatsu 9.8

Re: Uređenje istranke iz 1974

PostPostao/la racko2290 » 03. 06. 2017. (17:58)

evo kako izgleda nakon tapeciranja
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
racko2290
New Entry
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 17. 01. 2016. (17:52)
Lokacija: Kaštel Gomilica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Istranka, Tohatsu 9.8

Re: Uređenje istranke iz 1974

PostPostao/la racko2290 » 03. 06. 2017. (18:02)

Ljepljenje tikovine na pod i klupe :D :D :D :D :D


Kad se nema sta stavit dobri su i matuni :P :P :P :P :P
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
racko2290
New Entry
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 17. 01. 2016. (17:52)
Lokacija: Kaštel Gomilica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Istranka, Tohatsu 9.8

Re: Uređenje istranke iz 1974

PostPostao/la racko2290 » 03. 06. 2017. (18:05)

Fugirana i pobrusena spreman za pituravanje sa internacional woodskin
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
racko2290
New Entry
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 17. 01. 2016. (17:52)
Lokacija: Kaštel Gomilica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Istranka, Tohatsu 9.8

Re: Uređenje istranke iz 1974

PostPostao/la racko2290 » 03. 06. 2017. (18:09)

Evo kako izgleda kad je premazana sa woodskinom .Boja je na bazi ulja nije lak razlog premazivnja je da ne bude stalno mokra jer se ipak tu ulazi mokar iz mora a zna se skupit vode od kise je jos nema zimsku tendu.

I evo kako izgleda kabina sa kusinima koje treba jos promjenit .
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
racko2290
New Entry
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 17. 01. 2016. (17:52)
Lokacija: Kaštel Gomilica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Istranka, Tohatsu 9.8

Re: Uređenje istranke iz 1974

PostPostao/la fizio88 » 03. 06. 2017. (20:32)

Jedno pitanje u vezi tikovine. Vidim da si prvo lijepio letvice na neku ploču pa onda u kompletu zaljepio na pod od barke. Zanima me koji je to materijal na koji si lijepio tikovinu? Planiram obložiti spojler tikovinom pa da znam hoću li letvice lijepiti direktno na spojler ili prvo sve iskrojiti i u komadu zaljepiti na spojler
Avatar
fizio88
New Entry
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 17. 06. 2015. (22:47)
Lokacija: Dubrovnik
Tip plovila: Dalmatinka 590

Re: Uređenje istranke iz 1974

PostPostao/la racko2290 » 03. 06. 2017. (20:35)

fizio88 je napisao/la:Jedno pitanje u vezi tikovine. Vidim da si prvo lijepio letvice na neku ploču pa onda u kompletu zaljepio na pod od barke. Zanima me koji je to materijal na koji si lijepio tikovinu? Planiram obložiti spojler tikovinom pa da znam hoću li letvice lijepiti direktno na spojler ili prvo sve iskrojiti i u komadu zaljepiti na spojler



Prvo san napravia sagum od lesonita pa na njega letvice zavidava sa donje strane lesonita da ostanu na mjestu
Avatar
racko2290
New Entry
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 17. 01. 2016. (17:52)
Lokacija: Kaštel Gomilica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Istranka, Tohatsu 9.8

Re: Uređenje istranke iz 1974

PostPostao/la el passo » 04. 06. 2017. (16:49)

Racko svaka čast jako pedantno i lijepo izvedeno :thumbup:

Ja isto muku mučin sa razmišljanjima kako tapicirati kabinu na svojoj sessi. Razmišljao sam da na plafon stavim isto kao i ti skaj preko špere a bočne dijelove nekakav uzorak sličan tvojem samo malo življi. Ako ti nije problem opiši malo postupak kako si to ljepio ...ako ima koja cakica pa da imam neku polaznu točku :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Uređenje istranke iz 1974

PostPostao/la racko2290 » 04. 06. 2017. (17:01)

el passo je napisao/la:Racko svaka čast jako pedantno i lijepo izvedeno :thumbup:

Ja isto muku mučin sa razmišljanjima kako tapicirati kabinu na svojoj sessi. Razmišljao sam da na plafon stavim isto kao i ti skaj preko špere a bočne dijelove nekakav uzorak sličan tvojem samo malo življi. Ako ti nije problem opiši malo postupak kako si to ljepio ...ako ima koja cakica pa da imam neku polaznu točku :thumbup:



napravi prvo šagum od nailona pa ga prinesi na tapet i ako imas stakla na kabini nemoj ih otvarat odma nego kad sve zalipis
ljepljeno je sa bison ljepilo slican neostiku samo se lakse maze od njega rjeđi je
Avatar
racko2290
New Entry
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 17. 01. 2016. (17:52)
Lokacija: Kaštel Gomilica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Istranka, Tohatsu 9.8

Re: Uređenje istranke iz 1974

PostPostao/la da se čovek pita » 20. 10. 2017. (13:36)

Svala čast na sredjivanju Istranke. Uradjena za primer. Ja sam prošle godine kupio Istranku, sredjivao sam je sam malo po malo, sam svoj majstor-zamena zrcala, zatvaranje zadnje komore, prepravka vrata, izgradnja biminija. Ima na forumu MOJA LADJA, i temi PASARA ISTRANKA, kako sam to radio. Sad ste mi dali ideju kako bi se još mogla srediti da bude blistava kao ova vaša. Bravo i uživajte na njoj u svakom trenutku provedenim na vodi. Pozdrav za sve sa foruma.
Avatar
da se čovek pita
New Entry
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 01. 09. 2015. (15:49)
Lokacija: Beograd
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara Istranka

Re: Uređenje istranke iz 1974

PostPostao/la peroLA » 20. 10. 2017. (14:17)

el passo je napisao/la:Racko svaka čast jako pedantno i lijepo izvedeno :thumbup:

Ja isto muku mučin sa razmišljanjima kako tapicirati kabinu na svojoj sessi. Razmišljao sam da na plafon stavim isto kao i ti skaj preko špere a bočne dijelove nekakav uzorak sličan tvojem samo malo življi. Ako ti nije problem opiši malo postupak kako si to ljepio ...ako ima koja cakica pa da imam neku polaznu točku :thumbup:


ja bih možda ako odlučim zamjenio stari tepih u kabini sa strane prozora, dolje ne jer preko plastike imam i bočne kožne kušine... gdje i po kojoj cijeni se taj tepih da kupiti i po kojoj cijeni? Na dalmatinki sam imao bočno obučeno u bijelu kožu ali ni nju neznam kamo nabavit, prije su moji po to odlazili u Trst...
šta se ljepljenja tiče stare sam ljepio kamo su se odvojili, koristio sam ljepilo u tubi na pištolj... drži super... rezao bi po mjeri starog kojeg bih pokušao odljepit ako se bude dalo bez kidanja... morat ću i zaštitit prozore kod ljepljenja... to je jedino ne zamjenjeno ostalo na mojoj barki..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Uređenje istranke iz 1974

PostPostao/la el passo » 21. 10. 2017. (18:45)

Više ne mučim muku, posao odrađen prije ljetne sezone :D

Imaš u Puli dučan sa restlovima i tamo sam našao mikrofibru sa kojom sam tapicirao kabinu. Ljetnu je sezonu odradila odlično, sad ćemo vidjeti kako se ponaša zimi. U svakom slučaju za sad sam zadovoljan . Pošaljem ti slike na mail za koji dan :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Uređenje istranke iz 1974

PostPostao/la RUŠE » 24. 10. 2017. (16:55)

racko2290 je napisao/la:Evo kako izgleda kad je premazana sa woodskinom .Boja je na bazi ulja nije lak razlog premazivnja je da ne bude stalno mokra jer se ipak tu ulazi mokar iz mora a zna se skupit vode od kise je jos nema zimsku tendu.

I evo kako izgleda kabina sa kusinima koje treba jos promjenit .





Kako ti se pokaza woodskin? jeli se kliže

sve pohvale za uređenje!
A dido je dobar i dobar je čovik i voli more!
Avatar
RUŠE
New Entry
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 15. 01. 2014. (16:11)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka 590 YANMAR 3JH25A

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.