Bellingardo 570 cabin

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Bellingardo 570 cabin

PostPostao/la ToniN » 31. 08. 2014. (17:53)

golum je napisao/la:Šta nije mogao taj frižider stati širom stranom u tu konzolu?

moglo bi ako bi konzola bila široka 60 cm ali kako bi se onda prolazilo do kabine?
ovako je 40 cm i taman sve stane, samo poklopac frižidera otvaraš bočno, ali je djeljiv pa nije problem. ;)
...bolje loš dan na moru nego dobar dan na poslu!
Avatar
ToniN
New Entry
 
Postovi: 94
Pridružen/a: 12. 10. 2013. (23:10)
Lokacija: kaštela
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belingardo Cabin Fish 550/Suzuki DF 70

Re: Bellingardo 570 cabin

PostPostao/la el passo » 31. 08. 2014. (21:14)

Odlično odrađeno tonin ! Nije moglo šire radi druge stolice a za ideju si dužan cugu :D

Oni rukohvati sa strane dobro dođu ali su odrađeni bezveze. Strpi se ako ti nije žurba pa ću ti ih pokloniti kad si napravim nešto što mi se više sviđa.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Bellingardo 570 cabin

PostPostao/la ToniN » 31. 08. 2014. (21:44)

hvala hvala :)
da je bilo još malo strpljenja kod završne obrade bilo bi super ali uvik me na kraju izda strpljenje.
na par mista mi je malo procurija Poliemajl a moglo se to lipo pomalo, samo ko će izdržat, triba to odma montirat :oops:
...bolje loš dan na moru nego dobar dan na poslu!
Avatar
ToniN
New Entry
 
Postovi: 94
Pridružen/a: 12. 10. 2013. (23:10)
Lokacija: kaštela
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belingardo Cabin Fish 550/Suzuki DF 70

Re: Bellingardo 570 cabin

PostPostao/la ToniN » 16. 06. 2015. (22:27)

nakon duge pauze napravih nešto novo a to su krmene platforme sa inox rukohvatima.
lakše se izlazi/ulazi u more i korisne su za boravak na njima (toćat noge kad je vruće) ili nešto radit kad triba bit blizu površine...
zadovoljan :)

slika
...bolje loš dan na moru nego dobar dan na poslu!
Avatar
ToniN
New Entry
 
Postovi: 94
Pridružen/a: 12. 10. 2013. (23:10)
Lokacija: kaštela
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belingardo Cabin Fish 550/Suzuki DF 70

Re: Bellingardo 570 cabin

PostPostao/la brodić » 20. 06. 2015. (13:49)

Gleda san montažu i malo sprda sa strane al napravljeno je bolje nego original :thumbup:
Avatar
brodić
Member
 
Postovi: 312
Pridružen/a: 31. 01. 2010. (13:59)
Lokacija: Kaštela
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: gliser 4m, Patrol 690 by Antares yamaha 150

Re: Bellingardo 570 cabin

PostPostao/la pasara zadar » 03. 08. 2016. (22:53)

Je li itko od forumaša isprobao ovaj brod po malo jačem moru?
Jel se da probit šta s njin?

koji su brodovi slični ovome? oko 6m, manja kabinica...
Avatar
pasara zadar
New Entry
 
Postovi: 88
Pridružen/a: 06. 03. 2015. (21:39)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: pasara 6m, fariman

Re: Bellingardo 570 cabin

PostPostao/la ToniN » 06. 08. 2016. (19:15)

ima puno ovakvih brodova, ta klasa je dosta zastupljena. sve se svodi na to koliko novca platiš i šta ti triba.
jučer sa Visa po jugu bez problema, a Viški kanal nije Novigradsko more ;)
u bok je loš, nema se tu šta filozofirat, glisersko dno, kabina + tenda + vanbrodski i eto veselja ;)
lagan je to brodić, samo 660 kg, niz val 21 čv a uz val 17 čv sa istin okretajima.
ali je kralj prostora u malenih 540 cm i jako ekonomičan, pravi izbor za nas sirotinju.
za 50% više dobiješ MF koji je kvalitetniji ali ima manje prostora u kokpitu...
:wave:
...bolje loš dan na moru nego dobar dan na poslu!
Avatar
ToniN
New Entry
 
Postovi: 94
Pridružen/a: 12. 10. 2013. (23:10)
Lokacija: kaštela
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belingardo Cabin Fish 550/Suzuki DF 70

Re: Bellingardo 570 cabin

PostPostao/la el passo » 06. 08. 2016. (21:16)

Sve 5 ali čude me tvoji komentari o nestabilnosti. Nema veze što ja imam sessu koja jest nešto kvalitetniji brod, no za kupnju sam se odlučio nakon što sam probao frendov bellingardo. U to sam vrijeme imao istranku i razlika je bila dan i noć. No pustimo istranku koja je kraće i uže plovilo, bellingardo je stabilniji po bočnim valovima i od primorke sa um.
Osim toga, moj se jedva nagne kad hodam po boku iako imam 107,5 kg. Nemaš feeling da ćeš pasti u more kao na dalmatinki ili da ćeš prevrnuti plovilo kao na bakan 5 cabin.

Mora se uzeti u obzir činjenica da to nije veliko plovilo i da nije napravljen za glisiranje po nekim extra lošim uvjetima no brzina smanjuje duljinu tako da bi radije sa njim do npr.Zadra nego sa npr. M 700. Popratiš dnevnu prognozu i za manje od 4h si dole. Za M 700 moraš gledati tjednu koja zna biti dosta neprecizna :D

A francuzi su priča za sebe. Oni rade brodove kao što igraju rukomet. Unajme afrikance i kojeg balkanca pa im paše da se stavi koji sloj smole više jer im je satnica manja pa dobiju veću kvalitetu za isti trošak proizvodnje
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Bellingardo 570 cabin

PostPostao/la pasara zadar » 06. 08. 2016. (22:50)

Koja je visina ispod nadkabine i je li iko umisto ove glupaste stolice stavlja neki puni komad u koji dođe frižider, kuvalo ili slično?
Avatar
pasara zadar
New Entry
 
Postovi: 88
Pridružen/a: 06. 03. 2015. (21:39)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: pasara 6m, fariman

Re: Bellingardo 570 cabin

PostPostao/la el passo » 07. 08. 2016. (08:28)

Na prethodnoj stranici ove teme imaš stolicu koju si je tonin napravio. Ispod stane friđ. Na mojoj temi o sessi 550 cabin imaš slike kako sam ja to izveo...kao sjedište ispod kojeg se nalazi kuhalo. Meni je friđ smješten u boku između kraja kabine i skiperske klupe.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Bellingardo 570 cabin

PostPostao/la ToniN » 07. 08. 2016. (16:14)

el passo je napisao/la:Sve 5 ali čude me tvoji komentari o nestabilnosti. Nema veze što ja imam sessu koja jest nešto kvalitetniji brod, no za kupnju sam se odlučio nakon što sam probao frendov bellingardo. U to sam vrijeme imao istranku i razlika je bila dan i noć. No pustimo istranku koja je kraće i uže plovilo, bellingardo je stabilniji po bočnim valovima i od primorke sa um.
Osim toga, moj se jedva nagne kad hodam po boku iako imam 107,5 kg. Nemaš feeling da ćeš pasti u more kao na dalmatinki ili da ćeš prevrnuti plovilo kao na bakan 5 cabin.

mislim da se tu krije dobar dio odgovora zašto drugačije gledamo na stabilnost. ti si priša na stabilniji brod a ja, nakon 12 god. sa gumenjakom, na nestabilniji, pa je meni lošiji feeling a tebi bolji.
u gumenjaku si nisko, tube ne daju naginjane, nema uranjanja jer je lagan i sl. svakakve oluje san proša i žena i dica se nikad nisu pripali (osim prijatelja koji bi znali i molit za spas duše :lol: )
...bolje loš dan na moru nego dobar dan na poslu!
Avatar
ToniN
New Entry
 
Postovi: 94
Pridružen/a: 12. 10. 2013. (23:10)
Lokacija: kaštela
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belingardo Cabin Fish 550/Suzuki DF 70

Re: Bellingardo 570 cabin

PostPostao/la ToniN » 07. 08. 2016. (16:18)

pasara zadar je napisao/la:Koja je visina ispod nadkabine i je li iko umisto ove glupaste stolice stavlja neki puni komad u koji dođe frižider, kuvalo ili slično?

imaš 30 stranica pa prouči malo ;)
visina je oko 185 cm i da je koji cm više zlata bi vridilo, jer san se par puta solidno nasuka :eh:
...bolje loš dan na moru nego dobar dan na poslu!
Avatar
ToniN
New Entry
 
Postovi: 94
Pridružen/a: 12. 10. 2013. (23:10)
Lokacija: kaštela
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belingardo Cabin Fish 550/Suzuki DF 70

Re: Bellingardo 570 cabin

PostPostao/la el passo » 07. 08. 2016. (19:29)

ToniN je napisao/la:visina je oko 185 cm i da je koji cm više zlata bi vridilo, jer san se par puta solidno nasuka :eh:


:lol: samo se nadam da imaš više kose od mene :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Bellingardo 570 cabin

PostPostao/la ToniN » 09. 08. 2016. (21:16)

ma ne pomaže ovih par dlaka kad zvekneš :lol:
svidila su mi se ona vrata od plexija, uredno i efektno. kod mene je bila daska piturana grbavo i još kad san pripila vrata i popravija boju priko reza, užas, iman dvi nijanse bile :thumbdown:
...bolje loš dan na moru nego dobar dan na poslu!
Avatar
ToniN
New Entry
 
Postovi: 94
Pridružen/a: 12. 10. 2013. (23:10)
Lokacija: kaštela
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belingardo Cabin Fish 550/Suzuki DF 70

Re: Bellingardo 570 cabin

PostPostao/la el passo » 10. 08. 2016. (12:45)

Jbg, ja imam nekoliko nijansi sive...ali samo kad stavim peškir preko njih 8-)
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: simpul i 2 gostiju.