Obnova Gradac 580 - Damor 580

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la mivan » 16. 08. 2019. (06:52)

ide prema kraju lagano, danas druga ruka kita ide, a za vikend je već nanošenje high protecta protiv osmoze, ako uspijemo primer,zavisno o vremenu sušenja, a ako ne , onda drugi tjedan primer i koper.

rsz_img-20190816-wa0000.jpg


ostavili smo na platfromi otvor, čisto radi iskoristivosti prostora, (konopi, sidro...) napravili smo odvodne kanale, i dali blagi nagib, a ako se ispostavi da se svejedno puni prostor vodom, morem, zatvorit ćemo da nema otvora.
rsz_img-20190816-wa0001.jpg


Bočna silueta nije loša, treba uzeti u obzir da je ovo prvi put da ovako nešto izvodimo, ne znam kako će se ponašati u moru, ali vizualno nam se čini dosta ok.
rsz_3img-20190816-wa0003.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la macro » 16. 08. 2019. (09:03)

Pripazite da se high protect dovoljno osuši, prema uputama.

Dobro izgleda produžetak. Okini koju sliku odzada i bočno, al niže i s veće udaljenosti, da se vidi podvodni dio.

Jeste stavili umjetnu tikovinu? Ima kakvih novosti?
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la mivan » 16. 08. 2019. (09:09)

da , dobro izgleda, baš smo zadovoljni...ima slika od ispoda stranica prije, i dvije čak možda.

Nisam slikao iz daljega jer bi se vidilo unutra sve a gotovo je sve, a ne želim da se vidi, ostavljam to za sami kraj...

Stiglo ljepilo za tikovinu prekjučer, ide idući tjedan lipljenje, to ćemo vjerojatno u početku sporije malo dok ne uvatimo ruku, nije se s tim zajebavat , preskupo je da bi fulali...jedno 8000 kn sve skupa, kad malo zbrojiš i oduzmeš možda čak i suluda investicija ali jebiga biće lipo, jednom ga sređujemo...za svagda.

još ovako je ostalo - prominit ulje, remen filtere u motoru, ofarbat koper i cili brod izvana, zalipit dek king, i to je to...montirat akumulator i bokoštitnicu novu. A jedno misec dana biće, a što je to, usprkos ovih 1000 do sada utrošenih :lol: jedva čekam
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la macro » 19. 08. 2019. (08:13)

Slika je iz velike blizine pa neman puni osjećaj, al strpit ću se...
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la mivan » 24. 08. 2019. (21:44)

Počelo se danas sa dek kingom...

U početku malo se čini zeznuto, ali zapravo je vrlo jednostavno samo kad se malo uvati ruka. Dvije su vrste ljepila, jedno je za spajanje profila, Stelmax, i jedno je za postavljanje tepiha na željenu površinu, Saba. Lako se režu profili, ljepilo brzo stišće i sam proces nije toliko kompliciran, ali treba biti oprezan, jer se lako sve zamaže.
rsz_img-20190824-wa0001.jpg

rsz_img-20190824-wa0000.jpg

rsz_img-20190824-wa0006.jpg

rsz_img-20190824-wa0003.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la mivan » 24. 08. 2019. (21:48)

Nastavak..
Rubne letvice se mogu završiti na način da se baš kupi ona sa rubnim završetkom - dakle jedna strana nema fugu nego je zaobljena prema dolje i povučena je plastična završna fuga u smeđoj boji (slika ova gore), ili da se koristi isti profil sa utorom s fugom s jedne strane i zubom s druge, pa se na tom mjestu gdje je zub samo povuče sa ljepilom Saba u crnoj boji fuga i onda je to završetak. Mi smo kupili ove sa završetkom.
rsz_img-20190824-wa0007.jpg

rsz_img-20190824-wa0002.jpg

rsz_img-20190824-wa0004.jpg


Spojler od ispod, pripema, brušenje, i slijedi mazanje high protecta.
rsz_img-20190824-wa0008.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la mivan » 28. 08. 2019. (10:01)

Stigla zadnja oprema konačno...

prsluci za spasavanje, akumulator, čaklja, rukohvati mali, aparat za gašenje itd...čekamo danas poštara sa bokoštitnicom i mislim da je to onda to. Još fishfinder .

Dek ide dobro, danas se nastavlja, brod je popituran gornji dio skroz, ostao je trup još i koper. Bliži se dan... kako bacanja u more tako i zbrajanja računa, imamo ih sve, od prvog dana se skupljaju u kuverti, sve što se ticalo broda, nemamo pojma koliki je iznos, nije se još zbrajalo nikad, od straha, a možda bolje da tako i ostane :lol:
rsz_2img-20190828-wa0002.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la ginekol7 » 28. 08. 2019. (13:30)

Svojevremeno sam tako skupljao račune i zapisivao troškove uređenja broda.
Onda sam to skrivao od žene. Potom i od samoga sebe...
Avatar
ginekol7
Member
 
Postovi: 489
Pridružen/a: 22. 04. 2016. (07:38)
Lokacija: Stari Grad, otok Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka, Yamaha 25 high trust

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la macro » 29. 08. 2019. (07:14)

ginekol7 je napisao/la:Svojevremeno sam tako skupljao račune i zapisivao troškove uređenja broda.
Onda sam to skrivao od žene. Potom i od samoga sebe...


Nema to smisla. Da kupiš novi brod/auto pa kreneš računat koliko gubi na vridnosti svake godine uz visoke obavezne troškove u garantnom roku, nećeš se bolje financijski provest.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 29. 08. 2019. (15:15)

ginekol7 je napisao/la:Svojevremeno sam tako skupljao račune i zapisivao troškove uređenja broda.
Onda sam to skrivao od žene. Potom i od samoga sebe...

.... potpisujem :D ....
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1898
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la mivan » 30. 08. 2019. (09:07)

Šablone za tendu, drugi tjedan montirana. Uzeli smo platno kao materijal, umisto pvc-a. Doduše ja sam nekako inzistira na platnu, stari je tija pvc. Zanima me kako čistite platno vi koji imate, a većina vas ima tende. Često vidim te tende izasrane od galeba (dobro mi nemamo gornju plohu) pa me zanima kako se to pere, ostaju li fleke itd...? Čuo sam da se fleke baš i ne mogu oprati sa tog materijala i da je zato bolje uzeti tamniji da se manje vidi. P.s. ako se prozori na slici čine tamni, nisu, pod kutom ovako možda se čini, ali nije toliko taman pleksi, tek je blago toniran, jedva da se kuži kad se gleda ispred njega baš.

rsz_img-20190830-wa0005_1.jpg


Ofarbala se prva ruka drvenih masivnih rukohvata (pašamani) koji uokviruju krmeni radni dio. Moram zakrenit sliku jer kad je okomita kako je i slikano neće da mi aploda.
rsz_img-20190830-wa0007.jpg


Zadnja slika - dogodila se mala nezgoda koja je puno štete napravila. Još lovimo ruku sa ovim Dekom, i na kraju stavimo na purtelu i kako je bila pored boca razrjeđivača s kojim peremo špatulu od lipila, izvrnila se i kako je tresnula tako je 5-6 kapi se prolilo na Dek, i u roku 5 sekundi progrizlo gornji sloj...sad imamo tih nekoliko bijelih flekica koje a realno se vide, i nemam ih kako sanirati. Jedino mi je palo na pamet sa nekog ostatka možda nekako skalpelom skinit malo gornjeg sloja pa zalipiti na ovo. Ma katastrofa, odma me glava zaboli kad vidim što je, najrađe ti dođe da digneš ruke taj tren ili ideš raditi sve iznova, i novi poklopac (jer ovo nitko živ ne može odlipiti, stislo je ko blesavo) i sve novo lipiti gori, što nije isključeno ako ostane ostataka toliko.

Muka mi je doslovno, novo a zasrano. Inače neke pikljice lipila se lako skinu samo se blago zagrebe sa skalpelom kad se osuši, ali izrazito blago i površinski, također kemijska olovka koja se negdi vidi se lako opere sa deterđentom i spužvicom, nije problem. S obzirom da na krmi imamo jedan veći dio zalipljen , možda veličine kao tri ova, probalo se gaziti bos, odlično drži, ne grebe kad se hoda. Ali proliti razrjeđivač :crazy: ajme ajme. P.s. purtela se kida još 1,5 cm, dakle bit će niža, i treba je ofarbati, ovo je samo primer x 2.
rsz_img-20190830-wa0006_1.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la peroLA » 30. 08. 2019. (09:30)

tenda ti je siva ili bjela, ogromna razlika u temp. kad si ispod... trebao bi uzet u obzir da je možeš na koso imat tako da iza natkabine ulazi zrak a prema krmi da može bit spuštena radi boljeg hlada... po meni neće se bočno toliko zaprljat... ja je nikako posebno bočno ne perem osim jednom godišnje doma sa slatkom vodom... ako sam radiš mjere uzmi u obzir da se platno steže pa ako ne uzmeš u obzir pucat će drukeri... platno se pogotovo steže ako ploviš po žešćem moru pa kad se potpuno tenda namoći mora... nakon takvih plovidbi isto preporučam pranje slatkom vodom... meni su se tako načeli šavovi radi soli a tenda je izdržala... moja tenda na primorki koštala je kao jedna Vega.. ali zato je vrlo korisna ako boršavić više dana po jakom sunci i noći po rosi itd...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la mivan » 30. 08. 2019. (09:48)

peroLA je napisao/la:tenda ti je siva ili bjela, ogromna razlika u temp. kad si ispod...


nije bijela radi prljavštine, boja je mali milijun kad ti oni pokažu uzroke, a opet se sve svede na dvije tri boje koji svi u 99 posto uzimaju, jer odma znaš da nećeš crnu, nećeš smeđu, nećeš žutu itd i sve one njihove nijanse...tenda je neka boja malo tamnija bila kava, dakle neki mrvicu tamniji bež. Teško je dočarati bilo je bar 6-7 varijanti beža, pa jedna od njih eto.

peroLA je napisao/la:... trebao bi uzet u obzir da je možeš na koso imat tako da iza natkabine ulazi zrak a prema krmi da može bit spuštena radi boljeg hlada...


imat će ona neki sistem otvaranja, obe stranice bočno se mogu nakositi i još sa strane se mogu zatvoriti tako da dobiješ kao mali šatorić ajmo reć koji u dnu ima jednu cijev koja ga otežava da ne klepeta toliko, prvenstveno namjenjeno ribolovu kad pada kišica vani da moš spustiti tunju a da te ne moči sa strana.

peroLA je napisao/la:... ako sam radiš mjere uzmi u obzir da se platno steže pa ako ne uzmeš u obzir pucat će drukeri... platno se pogotovo steže ako ploviš po žešćem moru pa kad se potpuno tenda namoći mora... nakon takvih plovidbi isto preporučam pranje slatkom vodom... meni su se tako načeli šavovi radi soli a tenda je izdržala...


Nije, neki čovik što radi tende radi sve.

peroLA je napisao/la:...moja tenda na primorki koštala je kao jedna Vega.. ali zato je vrlo korisna ako boršavić više dana po jakom sunci i noći po rosi itd...


Nisam shvatio ovo, tenda ti je koštala kao brod Vega? Kvarnekplastika onaj 4,50 m? Ne znam koliko je to novca, naša je oko 2500 kn, obično ljudi u ovakvim gabaritima koliko sam se raspitao plate ajmo reć do 3 tisuće maks.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la peroLA » 30. 08. 2019. (10:20)

mivan je napisao/la:
peroLA je napisao/la:tenda ti je siva ili bjela, ogromna razlika u temp. kad si ispod...


nije bijela radi prljavštine, boja je mali milijun kad ti oni pokažu uzroke, a opet se sve svede na dvije tri boje koji svi u 99 posto uzimaju, jer odma znaš da nećeš crnu, nećeš smeđu, nećeš žutu itd i sve one njihove nijanse...tenda je neka boja malo tamnija bila kava, dakle neki mrvicu tamniji bež. Teško je dočarati bilo je bar 6-7 varijanti beža, pa jedna od njih eto.

peroLA je napisao/la:... trebao bi uzet u obzir da je možeš na koso imat tako da iza natkabine ulazi zrak a prema krmi da može bit spuštena radi boljeg hlada...


imat će ona neki sistem otvaranja, obe stranice bočno se mogu nakositi i još sa strane se mogu zatvoriti tako da dobiješ kao mali šatorić ajmo reć koji u dnu ima jednu cijev koja ga otežava da ne klepeta toliko, prvenstveno namjenjeno ribolovu kad pada kišica vani da moš spustiti tunju a da te ne moči sa strana.

peroLA je napisao/la:... ako sam radiš mjere uzmi u obzir da se platno steže pa ako ne uzmeš u obzir pucat će drukeri... platno se pogotovo steže ako ploviš po žešćem moru pa kad se potpuno tenda namoći mora... nakon takvih plovidbi isto preporučam pranje slatkom vodom... meni su se tako načeli šavovi radi soli a tenda je izdržala...


Nije, neki čovik što radi tende radi sve.

peroLA je napisao/la:...moja tenda na primorki koštala je kao jedna Vega.. ali zato je vrlo korisna ako boršavić više dana po jakom sunci i noći po rosi itd...


Nisam shvatio ovo, tenda ti je koštala kao brod Vega? Kvarnekplastika onaj 4,50 m? Ne znam koliko je to novca, naša je oko 2500 kn, obično ljudi u ovakvim gabaritima koliko sam se raspitao plate ajmo reć do 3 tisuće maks.


a malo sam se našalio uglavnom moje tenda je ugrađena dok je barka bila u Italiji pa je koštala 1000€, sa time da nemam hardtop nego ima i gornji dio od natkabine, iza se može otvorit kao šator ili namotat, ima zatvara se patentima plus čičak, bočno isto ima patent vertikalni tako da recimo zimi u ribolovu može bit strana od natkabine zatvorena a krma otvorena radi ribolova, a ljeti ispred otvorena radi zraka a iza zatvorena radi hlada, plus šta ima prozore one pvc ili šta već... kad sam je tu pokazao meštru rekao je da takva bi i tu bila skupa..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la macro » 30. 08. 2019. (17:01)

platno čistiš samo vodom i po potribi bruškinom.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.