ven 590 iskustva

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: ven 590 iskustva

PostPostao/la šetač pasa » 24. 02. 2013. (10:57)

lupis je napisao/la:... i nikakve govorancije o nekoj rezervi konja tu nema,brod ili ide ili ne ide toliko putne i amen...,pa nećete vozit brod na pol gasa vječno..

Ako postoje samo jedna ili dvije moguće varijante te samo jedan ili dva znalca koji su uvijek u pravu onda ne treba ni o čemu raspravljati. :thumbdown:

Meni auto na punom gasu ide 240 i troši 12 litara. Na 130 i oko pola gasa troši 7. I sad nek mi neko veli da ga ne vozim na pola gasa. Isto tako, nek me neko uvjeri da je ta logika neprenosiva na vanbrodske motore. Ili je glupost da će motor koji se vozi na pola do tri četvrtine gasa u redovnoj eksploataciji trajati duže nego koji se vozi na punom gasu?

Sad prvi put čujem i da nije ispravno razmišljanje da je korisno imati nešto snage u rezervi. Razlika u cijeni motora od 15 i 20 konja je mala. Zato sam uzeo 20 iako sam razmišljao o 15 ks. Iskustva u eksploataciji ću rado podijelit sa svima. Možda nekome bude od koristi. :wave:
"Ja se ne slažem niti s jednom riječi koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš." - Voltaire
Što više upoznajem ljude, draži su mi moji psi.
šetač pasa
Old Senior Member

Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Ven 590 Z

PostPostao/la dimulius » 24. 02. 2013. (11:08)

po meni je ovde (obzirom da se radi o deplasmancu) najvaznije da je motor high thrust (veca propela i drukciji prijenosni omjer).
Odnosno, puno ce ovo bolje gurat 9.9 high thrust, nego normalni 15ks.

30ks2t je primjer onoga sta se na ovaj brod ne bi trebalo stavljat ;)
dimulius
Old Senior Member

Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ex Maestral 700

PostPostao/la el passo » 24. 02. 2013. (12:18)

Po meni nije najvažnje da je motor high thust jer dotično plovilo nije remorker i tegliti će drugo plovilo samo u slučaju nužde, te nije toliko teško kao recimo drveno iste dužine i konfiguracije. Motor od 15 ks ima sasvim dovoljan potisak da plovilo ide bez večih poteškoća.
Postoje samo dvije vrste žena. Jedne puno pričaju a druge ne prestaju pričati ...dalai lama
el passo
Old Senior Member

Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5,7 bravo II

PostPostao/la škarik » 24. 02. 2013. (14:19)

Mlaka Šport 5.90 sa Yamahom 30KS 4t, putna brzina oko 7-8 nm. Bez spojlera. Provjereno od strane vlasnika.

Karamba, najidealniji motor za ovi brod je 15KS i onda se vozikaš putne brzine 6nm i guštaš. To mi je jasno.
škarik
Old Senior Member

Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: TBB - trenutno/trajno bez broda

PostPostao/la hobotnica » 24. 02. 2013. (14:47)

josme je napisao/la:izgleda da će i ovu temu brzo zaključati.... :mrgreen:

ma nadam se da nece...dobro o motorima se puno raspravljalo u drugim temama ali mi nitko nije reka dali se isplati kolombu rizat (ja osobno ju nebi) i dali se gubi na stabilnosti puno???
ima li itko ideju kako napraviti vrata nadkabine ili bolje zatvoriti sve tendom ????kod nas dere bura pa i nema nitko nista tako, jer bi ju odnilo odavno u italiju.. :D :D neznam ni sam jos..mozda bi bilo najbolje pustit tako kako je proizvodjač napravija...
hobotnica
Old Senior Member

Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

PostPostao/la škarik » 24. 02. 2013. (14:55)

nema razloga zaključavat. nismo tu da se vriđamo. prvi ja govorin samo na osnovu feelinga i špurijusa o brzini, motorima i normalno je da me razuvjere svi koji misle drukčije. ali argumentirano i na osnovu iskustva. Ka da plivamo u parama, da znan da ću sa 30KS dobit milju brži brod u odnosu na 15KS pari da bi trošija te pare. Lud čov'k ;)
škarik
Old Senior Member

PostPostao/la hobotnica » 24. 02. 2013. (20:01)

skarik daj mi reci molin te jesi li te stvari u vena mora naruciti(one za kabinu od zore) ili ima vec gotove???sad si mi da ideju i mislim da cu isto napraviti ko ti.iskreno neda mi se stalno zivkati u venzora i nesto ispitivati vec me je i pomalo sram... :oops: :oops:
hobotnica
Old Senior Member

PostPostao/la škarik » 24. 02. 2013. (21:33)

Naručija san skipersku konzolu i kužinu. Malo rizanja i prilagodilo se običnom VEN-u. Mogu ti detalje slikat ali mislim da možeš vidit na slikama:
viewtopic.php?f=8&t=375&start=810
škarik
Old Senior Member

PostPostao/la hobotnica » 25. 02. 2013. (10:48)

e vec sam vidija zato i pitam pa mislim isto napravit kao i ti...lp i hvala
hobotnica
Old Senior Member

PostPostao/la škarik » 25. 02. 2013. (14:56)

to ti je najpametnije ako možeš. sve ostalo možeš "kemijat" ali oduzima vrimena. Stane špaher sa jednim plamenikom i još ću stavit neku plastičnu kvadratnu posudu za perune, žlice....
Skiperska konzola se može podilit horizontalno na dva dila. Na gornji dio će doć drvena šperploča na koju dolazi sidalica a kad se digne iman prvi nivo za spremanje. Donji dio će na pola bit odvojen još jednom šperom a bočno ću stavit portelu. Mista nikad dosta. Makar da stanu rezervni konopi.
škarik
Old Senior Member

PostPostao/la hobotnica » 25. 02. 2013. (19:21)

malo poslikaj kad budes gotov sa tim ako ces imat vrimena bas me zanima ,kad buden isa u venzora cu se dogovorit za te stvari pa napravit isto ko ti,nije da kopiram ali... :D :D ideja nikad dosta.hvala lipa
hobotnica
Old Senior Member

PostPostao/la škarik » 25. 02. 2013. (21:10)

samo naprid, kad pribacin brod u lučicu i kad počnn radit unutra i oko struje, bit će više slika. ovako uvik isto :-) Šalim se, sutra mokri gavun, prekosutra tank vode (od PVC-a) 100l u privu, pumpu san kupija (Jabsco 12l/min), crivo fi 38, crivo fi 18, obujmice, probiven na bandi (gazištu) inox komad za uliv vode u tank. Criva sakrivena. Armirano crivo fi 60 proveeno od krme do prove za žice instalacija sa krme. U kabini planiram napraviti glavni box sa sklopkom, osiguračima,... ima dovoljno mista. Kaljužnu pumpu ću tek stavit kad opteretin brod sa svin artima, konopima, vodom, gorivon i posli ulijen par kanti jupola vode u kokpit.
škarik
Old Senior Member

PostPostao/la škarik » 25. 02. 2013. (22:44)

pardon. skrenuli van teme.
Iskustva?
škarik
Old Senior Member

PostPostao/la hobotnica » 26. 02. 2013. (10:34)

ma nisi skrenija sa teme lipo je da sve opises ionako me zanima kako ce ti sve ispast a pod iskustva sam mislija na brod opcenito kako su ljudi zadovoljni ...kvaliteta ,cekanje itd..ma vidim da su ljudi zadovoljni pa se ne sekiram previse.cili forum sam okrenija naopako i nasa masu stvari o dalmatinki ...sad pratim tvoj projekt i bas me zanima kako ces rijesit par stvari... hvala i lp :wave:
hobotnica
Old Senior Member

PostPostao/la zvonina » 15. 02. 2018. (10:09)

Mislim da je pisano već o tome ali ajmo ponovo. Kupija sam VEN 501, rođo VEN 590. Kod naruđbe sam naručio pojačano zrcalo radi honde 20 dobio zavidanu sperploću koju sam skinija i preradia cilo zrcalo, kad pada kiša ulazi mi voda u provu kroz klupu pa sam nasra silikon, pušta negdi more u duplo dno to sam ispila i stavija kaljužnu pumpu, samopražnjenje radi samo u vožnji. Kod rođe je popuca đelkot, stavija yamaha 30 popucalo zrcalo, spojler se puni morem, na reklamaciji je gazda nakon dvi godine da novi VEN 590 isto smo pojacavali zrvalo počela je pucat plastika di je spojena inox ograda, dopizdilo je prerađivat pa ga je proda. Tribalo bi kupit ZORU 590 pa vidit nakon par miseci jer sve je lipo dok je novo. Niko neće reć da se zajeba odnosno da su ga drugi zajebali.

Na VENU 5001 ili 590 maritivna sposobnost je samo takva. Pogođeno je sve kako triba.
zvonina
New Entry

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.