ven 590 iskustva

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

ven 590 iskustva

PostPostao/la hobotnica » 17. 02. 2013. (10:34)

postovanje

novi sam ovdi pa molim za malu pomoc.kupio bih novog vena 590 pa me zanima kakva su vasa iskustva sa cekanjem pri venzoru?dali se drze rokova i sl...ne zelim nikoga uvrijediti samo informativno da mi neko kaze sto i kako...cujem da su dosta kvalitetni ali da se dugo ceka....bez zamjere gospodinu venu....lp ;)
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

ven 590 iskustva

PostPostao/la šetač pasa » 17. 02. 2013. (11:38)

hobotnica je napisao/la:postovanje

novi sam ovdi pa molim za malu pomoc.kupio bih novog vena 590 pa me zanima kakva su vasa iskustva sa cekanjem pri venzoru?dali se drze rokova i sl...ne zelim nikoga uvrijediti samo informativno da mi neko kaze sto i kako...cujem da su dosta kvalitetni ali da se dugo ceka....bez zamjere gospodinu venu....lp ;)


Evo ću odgovorit. Nije reklama. Prema ugovoru dovršetak moje Zore bio je planiran za kraj siječnja ove godine. Uz neke naknadno dogovorene radove produžili smo taj rok za dva tjedna i trebao sam ga bacit u more ovaj petak, ali sam zbog osobnih razloga pomaknuo preuzimanje do kraja sljedećeg tjedna. Dakle što se tiče rokova, sve je prema dogovoru i to obostrano. Plačanje u dogovorenim terminima i radovi dogovorenim tempom. :thumbup:

U vezi s kvalitetom mogu samo pohvaliti Vedrana, jer sam pratio redovito svaku fazu proizvodnje. Pored mene, obišli su radionu i neki moji znanci koji su baš stručnjaci s iskustvom i također su zadovoljni. Konačno, i prijatelj s brodarskog instituta je zadovoljan. :thumbup:

Odnos Vedrana prema kupcima mogao bi biti za primjer kako treba poslovati. :thumbup:

Dakle, moje iskustvo je odlično. :thumbup:
"Ja se ne slažem niti s jednom riječi koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš." - Voltaire
Što više upoznajem ljude, draži su mi moji psi.
Avatar
šetač pasa
Old Senior Member
 
Postovi: 1528
Pridružen/a: 15. 02. 2010. (17:28)
Lokacija: Supetar - Zagreb
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Ven 590 Z

Re: ven 590 iskustva

PostPostao/la golum » 17. 02. 2013. (11:42)

Moja osobna iskustva ista su kao i kod šetača.
Još ponešto možeš vidjet u mojoj temi u parlaonici pod nazivom KOLO (NE) SREĆE SE OKREĆE.
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: ven 590 iskustva

PostPostao/la riberer » 17. 02. 2013. (11:44)

hobotnica, molio bih te da se predstaviš u temi Predstavite se, nakon toga ću ti vratiti post(ove) u kojem je odgovoreno na tvoje pitanje.
Do onda će ova tema ostati zatvorena.

Molio bih te da ubuduće ne postavljaš identične postove (pitanja) u različitim temama.
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7118
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: ven 590 iskustva

PostPostao/la hobotnica » 17. 02. 2013. (12:32)

super hvala lipa na informacijama ma brod cu itako uzeti kod njih samo me bilo strah cekanja jer znate kako je svaki bi hti sto prije zaploviti,pa ne mores docekat....ma bit ce,hvala vam,razmisljam za prvu ruku dat gori tomosa 18 dok ne kupim drugoga .mislite da je to dovoljno ili triba jaci motor?
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: ven 590 iskustva

PostPostao/la šetač pasa » 17. 02. 2013. (13:02)

Ja sam uzeo novog od 20 ks. Da sam imao 18 ks ne bi mijenjao. Mislim da je to dovoljno. Možda griješim, ali to ću znati kad počnem ploviti. U svakom slučaju, imaš u temi o Zori dosadašnja iskustva i obećane testove novih vlasnika pa malo poprati. :wave:
"Ja se ne slažem niti s jednom riječi koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš." - Voltaire
Što više upoznajem ljude, draži su mi moji psi.
Avatar
šetač pasa
Old Senior Member
 
Postovi: 1528
Pridružen/a: 15. 02. 2010. (17:28)
Lokacija: Supetar - Zagreb
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Ven 590 Z

Re: ven 590 iskustva

PostPostao/la el passo » 17. 02. 2013. (14:49)

hobotnica je napisao/la:razmisljam za prvu ruku dat gori tomosa 18 dok ne kupim drugoga .mislite da je to dovoljno ili triba jaci motor?


Biti će kako kažeš za prvu ruku, a poslije stavi 20. Tomos 18 nema 18 na propeli nego nešto manje a barka je dosta trška i ima visoko nadgrađe. Uzmi poslje bar 20 tako da imaš i korisnu rezervu snage a uz put i motor se manje napreže i troši budući da ga se ne vozi na visokim okretajima
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: ven 590 iskustva

PostPostao/la hobotnica » 17. 02. 2013. (18:13)

pa tocno tako mislim i napraviti posli bi uze jednu yamahu recimo 25 konja cetverotaktnu pa lipo pomalo na panulu .ma soldov nikad dosta.evo brod je narucen isti kao onaj (sefica)samo neznam dali bi montira i taj spojler odnosno platformu iza.jel zna tko dali se da kupiti extra platforma i jeli tesko ju montirati???znam da sam dosadan sa tom temom ali bio bih zahvalan za svaki savjet.lp
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: ven 590 iskustva

PostPostao/la šetač pasa » 17. 02. 2013. (18:34)

Sve se može ugovorit i odmah, ali i naknadno. Da ne bi bilo ponavljanja, pogledaj nalo po sličnim temama. Imaš i rasprave o prednostima spojlera, brzinama.... :thumbup:
"Ja se ne slažem niti s jednom riječi koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš." - Voltaire
Što više upoznajem ljude, draži su mi moji psi.
Avatar
šetač pasa
Old Senior Member
 
Postovi: 1528
Pridružen/a: 15. 02. 2010. (17:28)
Lokacija: Supetar - Zagreb
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Ven 590 Z

Re: ven 590 iskustva

PostPostao/la madi » 17. 02. 2013. (19:59)

Prije 3tjedna sam dovukao svog vena 501 fly koji je isporučen par dana prije roka, o kvaliteti, ozbiljnosti i profesionalnosti samo :thumbup: :wave: .

Mislim da je tvoj odabir "best buy"
Avatar
madi
Old Senior Member
 
Postovi: 1094
Pridružen/a: 15. 10. 2008. (12:37)
Lokacija: Senj / Karlobag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: GULL 745 // Nanni 175ks

Re: ven 590 iskustva

PostPostao/la el passo » 18. 02. 2013. (16:02)

hobotnica je napisao/la:pa tocno tako mislim i napraviti posli bi uze jednu yamahu recimo 25 konja cetverotaktnu pa lipo pomalo na panulu .ma soldov nikad dosta.evo brod je narucen isti kao onaj (sefica)samo neznam dali bi montira i taj spojler odnosno platformu iza.jel zna tko dali se da kupiti extra platforma i jeli tesko ju montirati???znam da sam dosadan sa tom temom ali bio bih zahvalan za svaki savjet.lp


Spojler se može kupiti naknadno, ima ponude na tržištu pa možeš odabrati. Ovaj venov pušta vodu pa ljudi imaju problema sa tim. Kad se postavi može se ljepo uplastificirati da se ne vide prijelazi šta kod vena nije slučaj ( to nije radi fušarenja nego radi zakonskih regulativa )
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: ven 590 iskustva

PostPostao/la hobotnica » 18. 02. 2013. (19:32)

aha dobar savijet,malo cu pripaziti.hvala vam najljepsa na informacijama svima,ako ima tko kakvu sredjenu 590 molio bih kakvu slikicu iako sam ih puno vidio da dobim jos kakvu ideju.puno hvala.lp
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: ven 590 iskustva

PostPostao/la hobotnica » 21. 02. 2013. (21:33)

no evo brod se dela kako kaze barba vedran ,drugi misec gren doli malo bacit oko i motor mu dovest da mi ga montira gori.covik je za svaku pohvalu stvarno se da sa njim lipo dogovorit a i pomaze sa svojim savjetima svaka cast.zva sam i druge prije njega ali niti blizu kao u venzoru.necu sad ja reklamirat firmu tu ali meni ste vi preporucili pa i ja toplo preporucam naprid.slikice ce bit kad pojdem doli.cujemo se...lp
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: ven 590 iskustva

PostPostao/la tg-boy » 21. 02. 2013. (22:31)

ma sve pet samo nemoj čovika baš čvrsto držat za rokove :D :D , slika imaš i u mojoj temi o ven 590 (ako je to šta ti triba onda je dobar odnos dobiveno - uloženo )- a odmah štedi za 4t motor - 15ks dovoljno - tomos je loš općenito i veliki potrošač :wave:
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: ven 590 iskustva

PostPostao/la gre » 22. 02. 2013. (12:03)

Što se tiče motora mislim da je 15 ks malo.
Prije se redovno u dalmatinke ugrađiva torpedo 18-24 ks.
Mislim da je minimalno 25 ks 4T. Sve je ok kad si sam na brodu, ali znas kako to bude liti kad se ide na kupanje onda bi cila rodbina i pola prijatelja pošlo s tobom. Kada se nakrca brod potrošnja manjeg motora rapidno raste a brzina pada.
Avatar
gre
Member
 
Postovi: 252
Pridružen/a: 29. 06. 2009. (11:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Jedrilica El Bimbo

Sljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.