elan 450 family

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

elan 450 family

PostPostao/la psenicadenis » 01. 11. 2012. (19:59)

Uskoro krećem u sređivanje nedavno kupljenog fishermena. Na njemu je nekakav koper koji ću skinuti do plastike pa me zanima sljedeće:
kad skinem stari koper i izbrusim donji dio čamca kako ga zaštiti? Naravno da ću pokrpati eventualne pukotine smolom i kitom. Dali da stavljam primer pa ga samo pofarbam ili da ga nakon primera zaštitim koperom s obzirom da će u moru biti max 45 dana u sezoni pa na čišćenje, konzerviranje motora i na prikolicu i u zagreb u garažu? Isplati li mi se (ako je to uopće moguće) odvojiti gornji dio fishermana od donjeg radi čišćenja i eventualnih popravaka jer ga mislim temeljito urediti da sam miran nekoliko godina s njim??? Ako sam napisao neku glupost ne zamjerite jer sam novi u ovome. Mogu i slike staviti ako su potrebne. Hvala unaprijed na odgovorima!
Avatar
psenicadenis
New Entry
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 01. 11. 2012. (15:21)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: fisherman elan 450 f sa evinrude 60 vro

Re: elan 450 family

PostPostao/la el passo » 01. 11. 2012. (20:17)

Slike moraš staviti zato jer je to jedno od pravila otvaranja teme o plovilu.
Što se tiče pitanja o koperu tu su na forumu mišljenja vrlo kontradiktorna.
Postoji mogučnost da je ispod kopera prethodno nanesen primer. Dobro bi bilo da se kod prodavatelja informiraš sa kojim je bojama gliser farban pa ti nije na odmet dodati recimo dvi ruke primera kad matiraš postoječi jer ćeš skidajuči koper stanjiti sloj primera ako postoji. Poslje je dovoljno da ga pofarbaš u željenu boju - pretpostavljam bijelu. Dakle po mom mišljenju koper ti nije potreban jer ćeš ga jednom tjedno pobrisati vrečom od krompira. Brzina će biti veča, potrošnja manja, biti će ekološkije i bez opasnosti od osmoze.
Dali ti se isplati odvajanje to je krivo pitanje. Ili moraš ili ne, ovisno o stanju. Ako je pod tvrd i ne uvija se, krmeno zrcalo čvrsto ,dno čvrsto onda ti to jednostavno nema smisla. Sve navedeno si morao provjeriti prije kupnje jer u slučaju potrebe odvajanja i sanacije cijena drastično pada.
Što se tiče dna ako i ima koja strugotina koja ne ukazuje da se može raditi o puknuču onda se to sanira izvana. Obično je dovoljno malo kita
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: elan 450 family

PostPostao/la riberer » 01. 11. 2012. (20:38)

I ne samo slike ... teme otvorene bez osnovnih podataka o plovilu (minimum truda) u uvodnom postu se brišu ili zaključavaju. ;)

Kod otvaranja teme o nekom plovilu u ovom dijelu foruma potrebno je, dakle, osim fotografije, navesti i osnovne podatke o njemu, kao dužina.širina i ostalo, a radi jednostavnog razloga da znamo o čemu se u nekoj temi govori bez da gubimo vrijeme tražeći neke podatke. koje, onaj koji je temu otvorio, itekako dobro zna ... ili bi trebao znati prije nego što otvori temu.
To piše na više mjesta:slika


Inače, psenicadenis, dobro nam došao na forum! :D
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7117
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: elan 450 family

PostPostao/la psenicadenis » 01. 11. 2012. (21:30)

Isprike na neznanju. Model fishermana je elan 450 family. Duzina 450, sirina mislim 190. Slike cu staviti za koji dan kad ih prebacim na komp. Novi sam pa se jos snalazim na forumu. Slikat cu sve korake obnove pa.ih stavljat. Hvala na dosadasnjim savjetima.
Procitao pravila i jos jednom isprika zbog neznanja. Knjizica mi je u radioni pa cu i sve podatke o njemu postaviti za koji dan kao i slike. Ispao sam glup jer nisam procitao sve prije otvaranja teme.
Avatar
psenicadenis
New Entry
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 01. 11. 2012. (15:21)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: fisherman elan 450 f sa evinrude 60 vro

Re: elan 450 family

PostPostao/la enzoenglez » 01. 11. 2012. (22:47)

psenicadenis je napisao/la:Model fishermana je elan 450 family. Duzina 450, sirina mislim 190. Slike cu staviti za koji dan kad ih prebacim na komp

Da pomognem dok ne prebaciš slike...
Dužina 4,50 m
Širina 1,94 m
Težina 245 kg
I jedna slikica sa neta
slika
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.
Avatar
enzoenglez
Old Senior Member
 
Postovi: 1082
Pridružen/a: 09. 10. 2011. (00:26)
Lokacija: Heilbronn DE
Tip plovila: bez plovila

Re: elan 450 family

PostPostao/la Škrpun » 02. 11. 2012. (12:09)

za koliko si ga šoldi dobia ako se smi znati,ja razmišljan o elanovim fishermanima pa čisto informativno pitam.
Avatar
Škrpun
New Entry
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 04. 09. 2009. (17:32)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Bez plovila :)

Re: elan 450 family

PostPostao/la psenicadenis » 02. 11. 2012. (12:24)

Platio sam ga sa motorom evinrude 60 vro i prikolicom koja nema papire ali je u ok stanju 18 000 kn. Kad stignem stavit cu slike. Nedostaje nekoliko stvari ali koliko para toliko muzike. Isproban u moru motor se pokazao ok.
Avatar
psenicadenis
New Entry
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 01. 11. 2012. (15:21)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: fisherman elan 450 f sa evinrude 60 vro

Re: elan 450 family

PostPostao/la psenicadenis » 03. 11. 2012. (00:17)

evo par slika. nadam se da sam sve dobro napravio glede postavljanja slika na forum.

slika

slika

slika
Avatar
psenicadenis
New Entry
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 01. 11. 2012. (15:21)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: fisherman elan 450 f sa evinrude 60 vro

Re: elan 450 family

PostPostao/la Škrpun » 03. 11. 2012. (13:21)

nemaš tu puno ni posla,mislin da si super proša ako je plastika ok pobrusiti,opiturati i u more :thumbup:
Avatar
Škrpun
New Entry
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 04. 09. 2009. (17:32)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Bez plovila :)

Re: elan 450 family

PostPostao/la psenicadenis » 03. 11. 2012. (21:59)

Nakon rastavljanja svega što se moglo rastaviti, elan je skinut s trailera i postavljen za skidanje kopera. Danas sam započeo i čini mi se da je dno dosta krpano i da će biti dosta posla da se uredi. Vjerojatno ću trebati savjete kad sutra postružem stari koper komplet jer sam uočio nekoliko manjih rupa ( cca 1x2 cm), a tko zna šta će biti kad cijelog postružem. Krmeno zrcalo mi se čini odlično, čvrsto bez pukotina. evo slike:

slika
slika
Avatar
psenicadenis
New Entry
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 01. 11. 2012. (15:21)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: fisherman elan 450 f sa evinrude 60 vro

Re: elan 450 family

PostPostao/la psenicadenis » 04. 11. 2012. (22:40)

Danas sam skoro sav koper skinio ali dno je toliko krpano da nisam mogao vjerovati. Osim dvije, tri manje pukotine (ako se vide na slikama) sve ostalo je čvrsto i nema uvijanja dna. Ja sam sa svojih 100 kg stajao na dnu, hodao i čučao dok sam strugao boju i sve je čvrsto i stabilno. Bilo je i dosta kita pa kako nisam mogao šlajfericom sve skinuti uzeo sam brusilicu sa brusnim papirom i uspio većinu kita skinuti dok nisam koliko toliko izravnao dno. Na nekoliko mjesta sam i "zaorao" nekoliko milimetara. E sad trebam savjet: s obzirom da mi je ostalo još malo brušenja šta mi je najpametnije raditi dalje??? Pretpostavljam da bi trebao one male rupe zakrpati sa smolom pa izbrusiti. Kad izbrusim do kraja i pokitam sve i kad dno bude glatko onda nanosim primer pa ga obojam? Hvala unaprijed!

slika
slika
slika
slika
slika
Avatar
psenicadenis
New Entry
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 01. 11. 2012. (15:21)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: fisherman elan 450 f sa evinrude 60 vro

Re: elan 450 family

PostPostao/la riberer » 04. 11. 2012. (22:57)

psenicadenis je napisao/la:... evo slike:

slika
slika


Nestale slike od jučer ... :eh:
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7117
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: elan 450 family

PostPostao/la psenicadenis » 04. 11. 2012. (23:19)

kako su nestale nije mi jasno? jesam ja nešto sjebao?
Avatar
psenicadenis
New Entry
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 01. 11. 2012. (15:21)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: fisherman elan 450 f sa evinrude 60 vro

Re: elan 450 family

PostPostao/la el passo » 04. 11. 2012. (23:28)

Nije ti dno toliko loše ovako preko fotki. Ako se na mjestima di je krpano ne odvaja laminat, to samo zagladi sa štukom Malo mi je krma sumljiva, ali ako stoji čvrsto isti ti je postupak kao na dnu
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: elan 450 family

PostPostao/la riberer » 04. 11. 2012. (23:37)

psenicadenis je napisao/la:kako su nestale nije mi jasno? jesam ja nešto sjebao?

Vjerovatno ... pobrisao si ih iz photobucket-a :(
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7117
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Sljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.