Antares 760

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Antaries 760

PostPostao/la lvky » 13. 09. 2012. (21:47)

kutnjak je napisao/la:Bat, ako vec toliko volis ovog Antaresa 760, mala je razlika izmedju tih Antaresa od Beneteau-a i Merry Fishera sa unutrasnjim motorom od Jeanneau-a (recimo Merry Fisher 695). I ovih MF 695 ima dosta u charteru u Hrvatskoj, a bogami i lipo uredjenih primjeraka za privatnu uporabu.

Velika je razlika između antaresa 760 i merry fishera 695. Ne mogu se mjeriti ni po čemu.
Ja znam 3 vlasnika antaresa 760 koji nikada nisu iznajmljivali svoj brod. Među njima sam i sam.
Bat imaš pp
"Najveća draž braka je što bračne partnere prisiljava na -preljub" by Oscar Wilde
Avatar
lvky
Old Senior Member
 
Postovi: 1525
Pridružen/a: 12. 09. 2010. (22:23)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: beneteau antares 760, volvo penta 200ks

Re: Antaries 760

PostPostao/la lvky » 18. 09. 2012. (22:03)

za one koje zanima... ovaj brod ima različite motore volvo penta 200ks, 150ks, nanni 200ks i mislim 150 ks. moj ima motor volvo penta od 200 ks i optimalan je za ovu veličinu i tip broda.Snage ima uvijek i u svim režimima plovidbe. brod ima direct drive pogon . putna brzina je 16-18čv, ovisno o tome koliko su "čisti" kormilo i propela. izglisira sa 2500okr i tada mu je brzina od 10-12 čv. max brzina nakrcanog broda je 22čv. Potrošnja pri putnoj brzini je 25-27l/h, ili 1,7l po milji. Rezervoar je 220litara.S ovakvom računicom nikad se neće imati problema sa gorivom.
evo i test broda iz magazina more

Test: Antares 760

Zbog široke i visoke kabine nije baš da umire od ljepote, no nije ni ružan; s druge strane puno je razloga da o njemu sanjaju mnogi naši boduli



More koje držite u ruci je sedamdeset treće po redu. U svakome smo objavili barem jedan test motorne brodice, pa ih se tako već prikupilo devedesetak. U prosjeku četiri stranice po broju zajedno ih je tristo šezdeset. Bila bi to debela i lijepa knjiga kad bismo sve te stranice uvezali, zar ne? A svaki od tih tekstova valjalo je započeti barem malo drukčije od ostalih. Ovaj put možemo vam ispričati kako mi te testove radimo i u čemu se razlikujemo od drugih.
Isprobati novi model, a to je želja svakog novinara u reviji poput naše, prilično je teško. Problemi počinju obično već pri dogovaranju za test. Čudno je ali istinito da novi brod onog trenutka kad se porine u more odmah vrijedi nekoliko postotaka manje. Zbog toga dileri izbjegavaju na raspolaganje staviti nove brodove, a vlasnici pak žele najprije sami uživati u brodu, pa ga zato i oni nerado prepuštaju drugima.
Kako je brodogradilištima u interesu da se o brodovima piše, rješenje su našli u organiziranju promocija. Uzmu prototip ili jedan od prva dva-tri primjerka izgrađenog broda, pozovu dvadesetak novinara, ukrcaju ih po pet-šest na barku, opskrbe fotografijama i tehničkim podacima, provozaju sat-dva i eto testa. Da sve skupa ne bi izgledalo prozirno, novinar u ruku uzme neku spravu za mjerenje decibela i GPS pa izmjeri buku i brzine, prepiše podatke o potrošnji, napravi lijep graf i time tekst (test) učini vjerodostojnim.
Kad je pak o velikim brodovima riječ, za koje se na primjer specijalizirao talijanski Yacht Capital, nema ni te vožnje. Studijske fotografije, podaci iz kataloga i eto pet ili deset stranica da ljepše ne mogu biti. Tako čitatelj manje-više ne sazna ništa bitno, kao ni onaj tko o tom brodu piše. A brod je svugdje, pa i u nas, predmet tajnih želja. Kad nekoga zanima, taj o njemu želi saznati svaki detalj.
Sjećam se jednog našeg uvaženog znanstvenika i ministra kojem sam prodavao brod. Na radnom stolu na počasnom mjestu imao je fasciklu debelu barem pedalj na kojoj je krasopisom bilo ispisano “Brod”. Unutra su bili svi mogući podaci o barci koju je htio kupiti, ali i o konkurenciji. No to mu nije bilo dosta. Zanimao ga je svaki detalj. Da bih shvatio što me pita, morao sam tu i tamo posegnuti za Pomorskom enciklopedijom ili barem Pomorskim leksikonom. Kad ni tu ne bih našao pomoć, zvao sam škver. Ali ni tamo nisu znali odgovoriti na neka pitanja. Toliko je bio potkovan. I sad, takvim ljudima ne možete folirati s nekim brzinskim testom.
Zato kad ispitujemo i predstavljamo nove brodove nastojimo biti maksimalno pošteni. S tim na umu postavili smo nekoliko pravila. Prvo, brod moramo voziti mi, i to čim više. Drugo, nema službenih fotografija. Fotka može biti tehnički slabija, ali mora biti autentična. Treće, nastojimo doći do korisnika tih brodova i saslušati njihova iskustva. Četvrto, pokušavamo razumjeti dušu, uporabljivost i značajke broda, jer to je važnije negoli podaci o brzini, potrošnji i buci koji se nalaze u svakom prospektu, a osim toga se i mijenjaju, jer se može naručiti jači ili slabiji motor, može se staviti dodatna izolacija itd.
Tako zahtjevan test teško je napraviti u nekoliko sati vožnje, pa smo neke brodove vozili i po nekoliko dana. Katkad bismo brod posuđivali ili unajmljivali za peljarenja ili za pravljenje reportaža s dalekih otoka. I ovaj test u izravnoj je vezi s drugim morskim tekstom, koji ste mogli pročitati nekoliko stranica prije. Kapetan Čubretović napisao je za nas tekst o Starogradskom zaljevu, a nedostajalo nam je mnogo fotografija. Po istom poslu valjalo je otići i do Šćedra, a i naš dizajner Boris molio nas je da mu snimimo nekoliko morskih motiva. Rješenje je nađeno u posudbi Beneteauova Antaresa 760, koji smo ionako namjeravali isprobati. Na raspolaganje nam ga je stavila splitska tvrtka Nava Boats, koja te brodove i zastupa u Hrvatskoj. K tomu to je i brod koji je u Navinom čarteru, a istodobno je i osobno plovilo Darija Marijana, Navina vlasnika. Sve u svemu, motor mu je u godinu dana napravio dobrih 600 sati rada, pa je bio pogodan da usput pregledamo kako se nakon toliko milja drži.
Na ruku nam je išlo i vrijeme. Ta je dva dana dok smo navigavali oko Hvara puhalo jugo. Uglavnom jačine četiri, a na mahove i pet bofora. Bila je to odlična prilika da se vidi kako ta barkica drži more.
Antares 760 je već na prvi pogled po konceptu zanimljiv brod. Ponajviše zato što se može upotrebljavati za razne svrhe. Ta brodica-gliser nije prevelika niti preskupa. Trup joj mjeri tek sedam i pol metara, a njome se ipak može udobno krstariti jer ima izrazito puno prostora. Pogodna je za dnevne izlete i odlazak na kupanje, ali i za sportski ribolov. Predviđena je za jedan motor i dovoljno je brza, pa je i to čini ekonomičnom. Velika udobnost mora se nečim i platiti. Zbog široke i visoke kabine pomalo sliči na autobus i ne umire od ljepote, no iako je malo kusasta, nije ružna. S druge strane, puno je razloga da o njoj sanjaju mnogi naši boduli.
Osiromašeni posljednjih desetak godina, plovili su u svojim starim pasarama i gledali kako u modernim brodovima uživaju stranci ili oni koji su se snašli. Osobito im se, što je shvatljivo, dopadaju barke s tradicionalnim štihom, poput Sciallina, Callafurije, Portofina i Menorqina. Po čitavom Mediteranu takvi su brodovi u modi kod primorskog stanovništva. Samo što za njih treba dosta novca. Trend su zamijetila i velika brodogradilišta, pa su i oni najveći poput Beneteaua počeli graditi slične brodove. Kako njima treba veće tržište, orijentirali su se na nešto jeftinije i manje radikalne varijante. Najuspješniji se se pokazali Francuzi. Duga obala, pomorska tradicija, navika česte plovidbe i još mnogo toga doveli su do toga da peche promenade brodovi, kako ih nazivaju, imaju zavidan uspjeh. Toj skupini pripada i linija Antares.
Premda se kaže da svakom brodu uvijek nedostaje metar, Antares 760 je doista brod s dobrom mjerom za naše lučice. Ne prelazi duljinu broda koji možete vezati na starom mjestu u svojemu portu ili u svojoj klupskoj lučici. Čak je i nešto uži od popularnog Galeba, a niti metar duži od njega. I, vjerujte mi, zahvaljujući potpunoj iskoristivosti prostora i gotovo pravokutnom tlocrtu, u zbilji je gotovo dvostruko prostraniji. Ima veliku prednju kabinu, u kojoj mogu spavati dvije odrasle osobe. Tu je i relativno prostran toaletni prostor s WC-om, umivaonikom i tušem, kao i ormar. Dok mu se potpuno ostakljeni salon s kormilarnicom doima kao omanja garsonijera, kokpit je nešto kraći, ali zato vrlo širok. Sve u svemu, s Antaresom troje ljudi, a u pojedinim situacijama i četvero, može udobno ploviti više dana.
Ali da se vratimo pobližem opisu unutrašnjosti. Ono što svakoga iznenadi kad se iz salona spusti dvije stepenice u prednju kabinu njena je visina. Osoba visoka 190 cm u njoj komotno stoji. Kreveti su klasični, u V. Pod njima su dva velika gavona. Uzduž razme su police. U pretprostoru je veliki ormar i dodatno ugrađeni frižider. Jedini nedostatak u ovom dijelu broda je smještaj umivaonika, koji se nalazi ispod razme broda u jednom udubljenju.
Zato je salon pravo remek-djelo. Bio bi dovoljan i metar većem brodu. Vrlo je visok, negdje 1,95 m po sredini, a i širok, s udobnim mjestom za kormilara, velikim stolom, dvije klupe i kuhinjom. Zahvaljujući ostakljenju, izuzetno je svjetao, a može se potpuno zakriti zavjesama. Dva široka posmična prozora daju mu dovoljno zraka u svim mogućim uvjetima. Dečki iz Nave nisu bili posve zadovoljni stolom i nekakvim gavoncinom iza naslona klupe, pa su taj dio preuredili. Napravili su pravi i čvrsti stol, za kojim četvorica mogu udobno baciti briškulu ili trešetu i koji neće puknut kad netko u žaru igre štroca s kakvim karikom. Time je i ležaj u salonu postao veći i udobniji. Ovo bi rješenje i onima u brodogradilištu vrijedilo pogledati.
Kormilareva je stolica dovoljno visoka da ima dobar pregled. Iza leđa mu je kuhinjski prostor sa sudoperom i malim plinskim kuhalom. Ispod se nalaze jedan pretinac za suđe i ladica za boce. Prostora za odlaganje ima i pod kormilarevim sjedištem i pod klupama.
Pod salonom se nalazi motor. Kod nas je to bio Volvo TAMD 41 P od 200 KS. Dobro je izoliran. Da bi se do njega došlo treba odići stol i klupe, ali kad se to učini onda je vrlo pristupačan. Vrata koja se šire do polovice kokpitske širine daju dovoljno zraka.
U kokpit se mogu staviti četiri stolice i stol ili stolica za ribolov. Pod njim su spremnici za naftu, za vodu i za razne stvari. Svidjele su nam se unutarnje bitve na koje se kroz jedan otvor provlači cima, a višak se konopa sprema u neki pretinac na vratima prema platformi s koje se silazi u more, a koja je dodatno ugrađena. Inovacije Navinih momaka ni tu nisu završile. Na provi su ugradili delfinjeru i otvorili ogradu, pa se u brodicu jednostavno ulazi. Tu je još i sidreni vinč u prostranom gavonu, a i kadena ima svoje spremište, koje služi kao pramčana klupa. U Navi su dodali još jedan rezervoar i, što je najvažnije, na krov kabine su postavili rol-bar i četiri nosača za štapove. Dario nam ipak nije otkrio je li ovim brodom ulovio kakvog kapitalca. Mi smo po memoriji na fishfinderu vidjeli da je dosta panulavao. Bio je, uostalom, i na Palagruži. Kad smo postavili štapove na mjesta i s njima zavezli, učinilo nam se da je rukovanje jednostavno.
I ovaj brodić ima mane, osobito zna li se da mu je osnovna cijena 113.292 DEM. Ako se zanemari već spominjani izgled, nekako nam je isuviše plastičan. Premalo je na njemu drva, na što se ne možemo nikako naviknuti, a i razma je zbog širine kabine preuska. Osobito je nezgodno postavljena ručica na krovu kabine. U jednom trenutku dok s boka silazite u kokpit imate osjećaj da gubite uporište.
U dane kad smo vozili Antaresa puhalo je jugo snage 4, a na otvorenom i preko 4 bofora. To je dosta mora, ali brod ga se izvanredno držao i vožnja je bila pravi užitak. Budući da dobro sluša kormilo, očito zbog dubokog V, uvjereni smo da bi i po jačem moru išao bez velikih problema. Tu i tamo bi nas malo nagnulo, ali smo u svim mogućim pravcima išli jako dobro. Isprobali smo ga i vozeći autopilotom gotovo bočno na najače valove na koje smo naišli. To je tek bilo pravo iznenađenje. Od punte Kabla pa do Farske sjedio sam zavaljen u skipersko sjedalo prepušten odličnom Cetrekovom autopilotu 715 i jeo sendvič. Niti se brod prevrnuo (nije čak ni bježao niz val), niti sam ispao iz sjedišta. Očito ima odličan podvodni dio.
Mana u vožnji je jedino bočno zanošenje kod male brzine. To je danak visokoj i prostranoj kabini. Kad sam u starogradskom portu isključio motor, jednostavno sam nastavio ploviti nošen vjetrom. Umalo sam zaboravio napomenuti: zbog jednog motora i zanošenja valja biti oprezan pri pristajanju. Potrebno je malo vježbe, ali ne bojte se. Ako se zapletete u muringe, niste nadrljali. Propeler je ispod zaštićen i konop vrlo teško može do njega. A ako se to slučajno dogodi, nema problema. Uz propeler je i sjekač, dobije se uz doplatu, koji će zapletenu cimu presjeći. Za dvodnevne vožnje uvjerili smo se u solidnu izradu. Ništa nije otpadalo ni lupkalo.
Na našem brodu motor od 200 konja bio je blokiran na 3700 okretaja. Tako se to obično radi sa svim motornjacima koji idu u čarter. U protivnom bi ga ljetni kapetani spržili. Mi pak zbog toga nismo mogli izmjeriti najveću brzinu. Postigli smo tako 21 čvor, a pretpostavljamo da bismo sa 4000 okretaja mogli doći negdje do 25 čvorova. Inače, sa 1000 okretaja išli smo oko 5,5 čvorova, što je malo previše za panulavanje, pa bi dobro došao troling valve, koji se nudi kao opcija. Izglisirali bismo na 13 čvorova, a brzina krstarenja može biti ili maksimalna (blokirana) ili nešto manja. Sa 3500 okretaja postiže 18 čvorova i to je sigurno blizu optimalne mjere male potrošnje, dovoljne brzine i čuvanja motora.
Ukratko, Antares 760 je brod koji se može preporučiti svakome tko ima dovoljno novca da ga kupi. Unatoč ponekom nedostatku, čini mi se da će dobro služiti svog gospodara i pružiti mu puno užitaka. Baš kao što je i meni za dvodnevnog druženja.
"Najveća draž braka je što bračne partnere prisiljava na -preljub" by Oscar Wilde
Avatar
lvky
Old Senior Member
 
Postovi: 1525
Pridružen/a: 12. 09. 2010. (22:23)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: beneteau antares 760, volvo penta 200ks

Re: Antaries 760

PostPostao/la zore70 » 18. 09. 2012. (22:30)

Ma sve je to lipo ali di je ono pucanje broda popola o kojemu forum sve zna :? :sick:

Prica se da ih je puna splitska vrata,radi toga je i kocarenje zabranjeno..
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Antaries 760

PostPostao/la sans-ego » 19. 09. 2012. (10:26)

zore70 je napisao/la:Ma sve je to lipo ali di je ono pucanje broda popola o kojemu forum sve zna :? :sick:
Prica se da ih je puna splitska vrata,radi toga je i kocarenje zabranjeno..


Znam da su motorne Bavarie voljele pucati po savovima davno kad su se prvi puta pocele pojavljivati po Jadranu i da su kod nekih Bavarijinih jedrilica otpadali balasti. Isto tako Bénéteau i Jeanneau su ista proizvodna grupa pod okriljem Bénéteau grupe, pa vjerojatno sada neke velike razlike u kvaliteti nema. Bio sam prije par sezona u posjeti na nekom starijem Swift Trawler-u od nekih 13-14 metara i vlasnik je imao samo pohvale na maritimne kvalitete i udobnost, ali se zalio na neke detalje zavrsne obrade i puno skrivenih neobradjenih detalja tamo gdje se ne vide na prvi pogled, pa smo se salili na racun Francuza - "ili je napravljeno dobro ili je Citroen"... :mrgreen:
slika
Avatar
sans-ego
Senior Member
 
Postovi: 974
Pridružen/a: 27. 09. 2011. (12:46)
Lokacija: Otok Susak Sansego
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Lobster u dogradnji

Re: Antaries 760

PostPostao/la kutnjak » 19. 09. 2012. (11:01)

zore70 je napisao/la:Ma sve je to lipo ali di je ono pucanje broda popola o kojemu forum sve zna :? :sick:
Prica se da ih je puna splitska vrata,radi toga je i kocarenje zabranjeno..


Ima nas ovdje na forumu i neupucenih zore, ajde prosvijetli nas malo sa par detalja o tim Antaresima koji su pucali popola? Di, kad, kako, ja nemam pojma o tome... :o
Avatar
kutnjak
Member
 
Postovi: 332
Pridružen/a: 19. 06. 2011. (22:15)
Lokacija: Antwerpen, Vis-Kut
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Merry Fisher 725 / Honda 150

Re: Antaries 760

PostPostao/la Trogiranin » 19. 09. 2012. (12:47)

To je bilo kad je Lvky tija potegnit Mrduju bračanima, a nije skužija da su je šoltani vezali za Šoltu, i onda mu se desila mala nezgodacija ... :twisted:
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: Antaries 760

PostPostao/la kutnjak » 19. 09. 2012. (18:35)

A mozda mu je i zadila za dno kad ju je vuka... :D
Avatar
kutnjak
Member
 
Postovi: 332
Pridružen/a: 19. 06. 2011. (22:15)
Lokacija: Antwerpen, Vis-Kut
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Merry Fisher 725 / Honda 150

Re: Antaries 760

PostPostao/la zore70 » 19. 09. 2012. (19:58)

kutnjak je napisao/la:
zore70 je napisao/la:Ma sve je to lipo ali di je ono pucanje broda popola o kojemu forum sve zna :? :sick:
Prica se da ih je puna splitska vrata,radi toga je i kocarenje zabranjeno..


Ima nas ovdje na forumu i neupucenih zore, ajde prosvijetli nas malo sa par detalja o tim Antaresima koji su pucali popola? Di, kad, kako, ja nemam pojma o tome... :o


Pa i ja bi to tija doznat,nisan primjetija iako ih dosa održavam .Svojevremeno su se takve glasine vrtile na ovim stranicama..znaš ono ja san čuja da se znaš ono...ali niko nije vidija..ali ima bit da je glavno bit faca makar 3 minute..

Ali san čuja da je Ivky kupija paletu silikona u tubi pa nosi u krmenom spremištu :wave:

Postoji jako malo domaćih brodova koje bi uzeja prije nekog od familije Antares.

Pustimo domaće,legendarno i sl. ,godišnja produkcija grupacije Bénéteau i Jeanneau premašuje nekoliko desetaka puta cilu HR malu brodogradnju,morima plove stotine tisuća njihovih brodova desetljećima i ljudi odavno znaju napravit brode.

Kod nas na žalost radi razoraznih uzročnika kvaliteta varira od primjerka do primjerka..čast izuzetcima..
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Antares 760

PostPostao/la MURTERINJO » 20. 09. 2012. (00:22)

E sad si ga U@ra guda guda guda :lol: :lol: :lol:
Avatar
MURTERINJO
Member
 
Postovi: 382
Pridružen/a: 05. 11. 2010. (22:13)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leidi 660

Re: Antares 760

PostPostao/la tg-boy » 20. 09. 2012. (19:30)

zar pobogu i ti zore surađuješ s okupatorima :D :D :D :D
a domaće je domaće ;)
a legendarni ;)
mili ranko :o
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: Antares 760

PostPostao/la peroski » 23. 05. 2015. (05:59)

Evo prijatelj se interesira za antaresa 760 pa ako ko zna za kojeg da se prodaje a da nije charter može javit.. :wave:
Avatar
peroski
Member
 
Postovi: 373
Pridružen/a: 17. 08. 2011. (12:12)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ocqueteau 610

Re: Antares 760

PostPostao/la bajica » 22. 11. 2016. (12:21)

http://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi/ ... s-16866777

i

http://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi/ ... s-20966481

molia bi komentare na ova dva broda. 760 ima jaču konjicu, ali je i stariji. prostorom mi se čini ok. koja cifra vam se čini realna za ova dva broda, na temelju dostupnih podataka (znam da će tu bit različitih mišljenja, ali svako je dobrodošlo).
wearing shoes with no socks in cold weather
Avatar
bajica
Member
 
Postovi: 468
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (08:58)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: SAGA 26LS / Yanmar 4JH2-DTE 88Ks

Re: Antares 760

PostPostao/la pasara zadar » 22. 11. 2016. (15:25)

Neusporedivo.
Nije to razlika u pola metra, to je 2 broja veći brod.
Avatar
pasara zadar
New Entry
 
Postovi: 88
Pridružen/a: 06. 03. 2015. (21:39)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: pasara 6m, fariman

Re: Antares 760

PostPostao/la legi » 22. 11. 2016. (15:55)

bajica je napisao/la:http://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi/benetau-antares-710-oglas-16866777

i

http://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi/ ... s-20966481

molia bi komentare na ova dva broda. 760 ima jaču konjicu, ali je i stariji. prostorom mi se čini ok. koja cifra vam se čini realna za ova dva broda, na temelju dostupnih podataka (znam da će tu bit različitih mišljenja, ali svako je dobrodošlo).

educiraj se...uči...
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: Antares 760

PostPostao/la SEA » 22. 11. 2016. (18:00)

ovi 710 ima TAMD 31P sta je 4cilindar 2,4l

ovi 760 ima tamd 41 sta je 6 cilindara ili 3,6l koliko se sjecam inace to je slabija verzija te baze
izuzesto naj i izdrzljiv motor
ako je motor uredu i unutrasnjist pristojna ja se nebi mislio izmedu
760 :thumbup:

cijenu nisam komentirao...
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 762
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.

cron