PIČULJAN - RAB 720

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: PIČULJAN - RAB 720

PostPostao/la šalvađente » 14. 10. 2020. (08:55)

jedino što je isto na pičuljanu i damoru je motor y. drugo sve na damoru je klasa ispod, recimo kao alfa i mercedes, nekom ja alfa puno ljepša od mercedesa
Avatar
šalvađente
New Entry
 
Postovi: 99
Pridružen/a: 15. 03. 2018. (10:46)
Lokacija: Zadar

Re: PIČULJAN - RAB 720

PostPostao/la SEA » 16. 10. 2020. (00:51)

šalvađente je napisao/la:jedino što je isto na pičuljanu i damoru je motor y. drugo sve na damoru je klasa ispod, recimo kao alfa i mercedes, nekom ja alfa puno ljepša od mercedesa


prvo moram reci da govoris gluposti

jer oba broda su sastavljena od osculati djelova

nemoj misliti da piculjan koristi nesto skuplje djelove ili ozbiljnije proizvodzace od damora

drugo damor ima drvo da se nema koga posramiti cak mi je tu iznad piculjana

bio gledao oba..svojevremeno

plastika piculjana je bila od zadarskog sasa i bolje je izvedeno od damora to je istina pa i geolcat puno pedantnije i kvalitetanije

prozori su na oba nautica f4...cisto primjer

furija je neka kopija calafurije...

da se razumimo je piculjan je slozen lipo u detalje ali preskupo za ono sto nudi u tome mi je cila ponata

platit 720 kao damor furiju,pricam o polovnome meni to nema smisla

ima sam furiju odvozio 370hrs i znam sto govorim..

odvijena kabina ,wc komodniji plus dodatnilezaj salon komodniji

720 je na moru bolji ali nista znatno
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 762
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: PIČULJAN - RAB 720

PostPostao/la el passo » 18. 10. 2020. (13:14)

Ma dobro, ne trebaš se paliti. Svako ima pravo na copy paste mišljenje. To što si ti bio vlasnik damora ne znači da će ti to uzeti kao olakotnu okolnost
Evo, iz mog primjera koji sam otvorio nebrojeno dalmatinki različitih proizvođača ne znači da će moje mišljenje validirati više od copy pastera koji kategorički tvrde da je dalmatinka 40 godina stara bolja od nove mlakine.
No ajmo natrag na tematiku ovog space shuttlea. Kako se radi o Bogu među hr proizvodnjom kako po kvaliteti tako i po hidrodinamici, neznam zašto je leidi puno prije u proizvodnji uveo maxguard 2. gen, dok je pičuljn ostao na gen 1.
Ali nepobitno je da je zasigurno 2 nivoa više po kvaliteti od francuskih štancera
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: PIČULJAN - RAB 720

PostPostao/la peroLA » 18. 10. 2020. (21:32)

el passo je napisao/la:Ma dobro, ne trebaš se paliti. Svako ima pravo na copy paste mišljenje. To što si ti bio vlasnik damora ne znači da će ti to uzeti kao olakotnu okolnost
Evo, iz mog primjera koji sam otvorio nebrojeno dalmatinki različitih proizvođača ne znači da će moje mišljenje validirati više od copy pastera koji kategorički tvrde da je dalmatinka 40 godina stara bolja od nove mlakine.
No ajmo natrag na tematiku ovog space shuttlea. Kako se radi o Bogu među hr proizvodnjom kako po kvaliteti tako i po hidrodinamici, neznam zašto je leidi puno prije u proizvodnji uveo maxguard 2. gen, dok je pičuljn ostao na gen 1.
Ali nepobitno je da je zasigurno 2 nivoa više po kvaliteti od francuskih štancera

evo me prozvan, u obranu imam reci, ja sam korisnik ne majstor,volim plovit i ribat. Dalmatinke ako si puno radio to je zato sto ih ima puno pa u postotku opet ispadne malo jer ove ostale plove. Mlaka ima puno manje a opet su skoro nove a puno se rade, krpaju i farbaju a desetak godina a osjecaj plovidbe i pripada Mlaki, tj. jezeru. Ajmo na temu Piculjan je za mene Meca sa svim manama i prednostima, ja gledam proizvod kompletan ne plastiku jer mi ona nije dosta za plovit, ako nije na naj tehnologiji nego na provjereno dobroj meni nije problem. Drugo poznan vlasnika piculjana i takvi mi se vise svidjaju jer koriste brod na nacin kao ja, poznam i vlasnika Leidi ali on je ima jer ima love pa da zamjeni dalmatinku sa vb pa je koristi isto kao i dalmatinku za pokazat i za do vale susjedne. Leidi plastika mi se svidja ali kao brod jedino 8 jer ima um a mene ne pale vanjski. i za kraj predstavljanje piculjana bude prikazano kao patrolni brod na moru 4 a Leidi govori o solarima i opremi koju ima svaki bolje opremljen kaic i umjesto da hvali tu spomenutu tehniku on spota brodove iz uvoza i hvali se standardima koje on kao ozbiljan mora imati eto tu mi se nije dojmio i zato ga necu svrstat u klasu sa piculjanom.. i na kraju neki brodovi su sigurno bolji od fr brodova ali opet domaci su novi ili skoronovi pa ce lakse cjenovno uletit stariji francuz jer za ostalo treba puno puno suske :)
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: PIČULJAN - RAB 720

PostPostao/la el passo » 18. 10. 2020. (21:51)

Pa di si Pero kućo stara! Šta ima?
Maritimno...ok, svako voli što voli. Neko um, neko vm...ja sam više za vanjski ali eto, trenutno me dopao unutarnji.
Većina jbt ko da će brod koristiti u SAR uvjetima a ono plove između kopna i otoka. To ko da ja kupujem SAR brod ...čisto nek se nađe ako me u Raškom kanalu ulovi armagedon :roll:

Ps... zaboravio sam u prethodnom postu...fish čestitke na kupnji...neću reći uživaj jer to sigurno hoćeš :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: PIČULJAN - RAB 720

PostPostao/la peroLA » 19. 10. 2020. (07:59)

el passo je napisao/la:Pa di si Pero kućo stara! Šta ima?
Maritimno...ok, svako voli što voli. Neko um, neko vm...ja sam više za vanjski ali eto, trenutno me dopao unutarnji.
Većina jbt ko da će brod koristiti u SAR uvjetima a ono plove između kopna i otoka. To ko da ja kupujem SAR brod ...čisto nek se nađe ako me u Raškom kanalu ulovi armagedon :roll:

Ps... zaboravio sam u prethodnom postu...fish čestitke na kupnji...neću reći uživaj jer to sigurno hoćeš :thumbup:


ejla eto, slabo stignem na kalamare a trenutno sam u ulikama, čak sam jedan akumulator skinuo sa barke jer mi treba za tresač ;), pa sigurno svakome ne treba SAR brod nego samo manjem broju zato sam napisao da Pičuljana kupuju oni koji mogu i koji su face... zamisli nevera u kanalu i ono dvije njemice na supu i nemogu ni napred ni nazad... i uletiš sa Pičuljanom, ljepo ih spasiš, digneš na platformu(veliku jer ne smeta motor), ugriješ i tako to ;) ...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: PIČULJAN - RAB 720

PostPostao/la el passo » 19. 10. 2020. (21:01)

...zaboravljaš da to možemo i bez pičuljana :D ...bogu hvala imamo pristojne platforme ;)

...a i zagrijao bi ih obe na ležaju 160x190...čak i lakše nego na pičuljanu :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: PIČULJAN - RAB 720

PostPostao/la fishbone » 23. 10. 2020. (14:32)

Hvala na čestitkama! Prezadovoljan sam..
Izvadio ga na suho, slijedi servis i jos malo opreme.
Radim bazen za lignje iza u klupi, ugradjujem veći solar, novi ff (raymarine pro) sa dvije th sonde, pumpa za pranje palube od krvi i crnila :mrgreen: , holderi za stapove i big game, nova tenda u bež boji sa bocnim komaricama, podvodna svijetla, itd... :D
Avatar
fishbone
Old Senior Member
 
Postovi: 1311
Pridružen/a: 09. 10. 2011. (14:39)
Lokacija: Rijeka-Baška
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Piculjan 720ng, Yanmar 240

Re: PIČULJAN - RAB 720

PostPostao/la Đivulin » 23. 10. 2020. (16:33)

fishbone je napisao/la:Hvala na čestitkama! Prezadovoljan sam..
Izvadio ga na suho, slijedi servis i jos malo opreme.
Radim bazen za lignje iza u klupi, ugradjujem veći solar, novi ff (raymarine pro) sa dvije th sonde, pumpa za pranje palube od krvi i crnila :mrgreen: , holderi za stapove i big game, nova tenda u bež boji sa bocnim komaricama, podvodna svijetla, itd... :D

Top! Samo naprijed.
Dosta je meni i mojih laži......
Avatar
Đivulin
New Entry
 
Postovi: 99
Pridružen/a: 17. 02. 2019. (17:52)
Lokacija: Elafiti, Dubrovnik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 501, Beta Marine 25 KS

Re: PIČULJAN - RAB 720

PostPostao/la Rivieros » 26. 10. 2020. (12:33)

R720.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Rivieros
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 24. 06. 2018. (22:27)
Lokacija: Makarska
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Pičuljan Rab 720 Yanmar 315

Re: PIČULJAN - RAB 720

PostPostao/la Darkopic » 09. 11. 2020. (23:13)

fishbone je napisao/la:Hvala na čestitkama! Prezadovoljan sam..
Izvadio ga na suho, slijedi servis i jos malo opreme.
Radim bazen za lignje iza u klupi, ugradjujem veći solar, novi ff (raymarine pro) sa dvije th sonde, pumpa za pranje palube od krvi i crnila :mrgreen: , holderi za stapove i big game, nova tenda u bež boji sa bocnim komaricama, podvodna svijetla, itd... :D




Samo ti pripazi da ti frižider bude u funkciji i pun pive a za ovo drugo ćemo lako! :D
Avatar
Darkopic
New Entry
 
Postovi: 87
Pridružen/a: 24. 05. 2017. (20:53)
Lokacija: Omišalj
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ocqueteau 695

Re: PIČULJAN - RAB 720

PostPostao/la Piper AVart » 19. 01. 2021. (22:52)

Ako netko zna da se prodaje RAB 720 NG, molio bih da mi javi. U potrazi sam za jednim.
Avatar
Piper AVart
New Entry
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 19. 01. 2021. (20:53)
Lokacija: Artatore
Tip plovila: Rab 720

Re: PIČULJAN - RAB 720

PostPostao/la lupis » 23. 01. 2021. (07:55)

Jedan iz Krka polovni ništa korišten je kod proizvođača ,ako nije prodan..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: PIČULJAN - RAB 720

PostPostao/la Piper AVart » 23. 01. 2021. (09:37)

Hvala !
Avatar
Piper AVart
New Entry
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 19. 01. 2021. (20:53)
Lokacija: Artatore
Tip plovila: Rab 720

Re: PIČULJAN - RAB 720

PostPostao/la fishbone » 23. 01. 2021. (22:09)

Mislim da je prodan, ide u Malinsku
Avatar
fishbone
Old Senior Member
 
Postovi: 1311
Pridružen/a: 09. 10. 2011. (14:39)
Lokacija: Rijeka-Baška
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Piculjan 720ng, Yanmar 240

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.