Nautika Fortis 590

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Nautika Fortis 590

PostPostao/la lupis » 31. 08. 2017. (13:30)

Stavi kemijski kojeg moreš micat i koristit(držat u brodu) po potrebi ,to je mali brod i šteta je imat školjku izvan đite sa familijom,kad si sam na brodu da ti zauzima prostor kad imaš bujol za lignje... ...nema ventila nema rupa...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10370
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Nautika Fortis 590

PostPostao/la macro » 31. 08. 2017. (15:57)

peroLA je napisao/la:po meni je jedini razlog jednostavnija i jeftinija ugradnja, ovo drugo su gluposti, i sve drugo je negativa vozit pun tank, pa ga praznit čistit, kemije stavljat, na maloj barki koja se ljulja, dovoljno je probat samo stavit kemijski wc u oglas pa se vidi da zovu samo kontinentalci za vikendice, ljudi to ne vole... materija izađe van zdrobljena kažem samo zadimi van u živo more i morsku struju nije to ko da se olakšaš u kadi... svi stariji brodovi imaju tako i ne treba izmišljat toplu vodu... mjesec dana živim na brodu po svugdije sam bio i nikad nisam nimao neka slaba iskustva po tom pitanju... i definitivno mi je to jedna od važnije opreme i vrijedi svake kune

ljudi na vezu do tebe su zadovoljni? :twisted:
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Nautika Fortis 590

PostPostao/la teo_ribar » 31. 08. 2017. (16:20)

macro je napisao/la:
peroLA je napisao/la:po meni je jedini razlog jednostavnija i jeftinija ugradnja, ovo drugo su gluposti, i sve drugo je negativa vozit pun tank, pa ga praznit čistit, kemije stavljat, na maloj barki koja se ljulja, dovoljno je probat samo stavit kemijski wc u oglas pa se vidi da zovu samo kontinentalci za vikendice, ljudi to ne vole... materija izađe van zdrobljena kažem samo zadimi van u živo more i morsku struju nije to ko da se olakšaš u kadi... svi stariji brodovi imaju tako i ne treba izmišljat toplu vodu... mjesec dana živim na brodu po svugdije sam bio i nikad nisam nimao neka slaba iskustva po tom pitanju... i definitivno mi je to jedna od važnije opreme i vrijedi svake kune

ljudi na vezu do tebe su zadovoljni? :twisted:

Glavno da su bugve zadovoljne :D
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Nautika Fortis 590

PostPostao/la lupis » 31. 08. 2017. (16:27)

Ma to je nebitno ko je zadovoljan ko nije,osim onog tko se "iskrcao",jedino je on ili ona bitan i da bude zadovoljan i osjeti olakšanje....,po valama nitko nikog ne zadržava da ode ća ako mu smeta nečije gouvno..to je sastavni dio boravka u prirodi...ko nije spreman vidit tuđi drek na površini(ako pluta) taj nek stoji doma,uostalom ko ti kaže da drek neće ić fondo i u tom slučaju neće bit vidljiv?
Uostalom,ako je više plovila i ljudi u vali ko može znat čije je,neće ga niko slat na analizu..
Protivnik sam kemijskih wca ali na ovako malom brodu je šteta 365 dana vuć fiksnu školjku okolo samo da bi se moglo sr@t 7 ili 10 dana u nju...a i kemijski zahod moreš stavit u kokpit i tamo obavit na ariji posal..,lipo se namistiš i uzmeš nesto u ruke za fintu,ljudi okolo nemogu znat se**š li ili vezuješ udice ili čitaš peljar... ;)
Zadnja izmjena: lupis; 31. 08. 2017. (16:30); ukupno mijenjano 1 put/a.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10370
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Nautika Fortis 590

PostPostao/la macro » 31. 08. 2017. (16:39)

Kemijski WC najbolje i stoji u kokpitu. Odlično posluži ka klupica uz dodatak spužve, a od pogleda po potribi štite bočne tende.

odgovorno tvrdim da je najbolja kanta od jupola. zaitiš joj sadržaj priko bande na sike, ili na stranu di nema trudnica i dice. da je kome tuđe gov_o mrsko, nebi se kupa u moru :lol:

U klasičnoj šolji se uvik mogu držat bengalke i prva pomoć da se ne gubi na prostoru..
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Nautika Fortis 590

PostPostao/la bananko28 » 31. 08. 2017. (20:57)

Samo o govnima znate pricat
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: Nautika Fortis 590

PostPostao/la som » 31. 08. 2017. (21:57)

Ne treba komplicirati stvari. Omotaš ogradu špiruna šugamanom, naravno tri vanjske strane, lipo se malo sagneš, namjestiš onaj izraz lica i pljas u more. Svi ti vide samo noge i gornji dio tijela. U Kini svi imaju ograđen špirun trskom zbog toga. Dosta mi je trebalo da provalim zbog čega. Sve košta nulu.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2972
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Nautika Fortis 590

PostPostao/la pecho » 31. 08. 2017. (22:15)

Ha ha,od srca sam se nasmija na komentare :D :D :thumbup:

Da se samo mene pita, jupol kanta, do pola mora u njoj, odradiš i to je to. Moje gospoje su dale taj zahtjev, moram ga respektirati. Nisam 365 dana na moru, mozda ako doživim penziju, za sada godišnji odmor + 5-6 ribičkih vikenda (tunja & panula). Fortis je nadam se dobar odabir.
Avatar
pecho
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 30. 12. 2011. (09:22)
Lokacija: Otok Vir
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Elan T-401, T18

Re: Nautika Fortis 590

PostPostao/la peroLA » 01. 09. 2017. (07:29)

pecho je napisao/la:Ha ha,od srca sam se nasmija na komentare :D :D :thumbup:

Da se samo mene pita, jupol kanta, do pola mora u njoj, odradiš i to je to. Moje gospoje su dale taj zahtjev, moram ga respektirati. Nisam 365 dana na moru, mozda ako doživim penziju, za sada godišnji odmor + 5-6 ribičkih vikenda (tunja & panula). Fortis je nadam se dobar odabir.


Vidiš dobio si tri vrste odgovra... lupisov za koji sam gotovo siguran da koristi wc kao i ja, ali te odgovara radi prostora, pa to je veličina školjke kao u dječjem vrtiću i ne smeta, osim ako ne misliš držat pomoćni motor između ležaja ali i za to postoji lijeka... macro nema wc isto tako mu i ne treba pa piše svašta... ja koristim brod i wc na đitama kažem provedem po više od mjesec dana na njemu(ne u komadu) i znam šta pričam.. isto što se tiče male nužde kad sa probudiš nakon 100bevandi na muringu među jahtama nemožeš baš ni preko bande pa mi i onda koristi ne da moram odmah trčat u kafić... kako imam spor brod žena mi ne mora u vožnji npr preko kvarnera visiti na špirunu ili platformi nego lijepo ide obavit u kabinu a da ne govorim tko ima malu djecu... i što se vala tiče neznam kakve ste wc vi to vidjeli kad pričate o komadima gov... ko želi može se doć olakšat na moj brod a ja ći kod platforme plivat i ništa neću vidjet ni osijetit
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3332
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Nautika Fortis 590

PostPostao/la macro » 01. 09. 2017. (08:51)

Pero, iman kemijski wc, nemoj pisat dezinformacije. Misec dana spavanja na brodu je qr@c. Toliko i ja na svom spavam. Bez obzira sta ti reka, nisan zadovoljan kad neko kraj mene izasere, odnosno "zamuti" valu kuglicama govana, wc papira i tufera. Jel meko ili tvrdo gov_o, i nije neka utjeha.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Nautika Fortis 590

PostPostao/la peroLA » 01. 09. 2017. (09:14)

macro je napisao/la:Pero, iman kemijski wc, nemoj pisat dezinformacije. Misec dana spavanja na brodu je qr@c. Toliko i ja na svom spavam. Bez obzira sta ti reka, nisan zadovoljan kad neko kraj mene izasere, odnosno "zamuti" valu kuglicama govana, wc papira i tufera. Jel meko ili tvrdo gov_o, i nije neka utjeha.


misilo sam na to da nemaš normalan ručni wc, jer da ga imaš nebi ti sigurno bio draži kemijski i nebi to pisao, svjedok sam kao i ostali tu na formu da kemijski wc je nepoželjan i pogledaj samo na tu na forumu koliko se ga ljudi pokušavalo riješiti... pogledaj oglase njuskalo subito i francuske itd pa vidi šta je gotovo standard... pa se zapitaj dali smo svi ludi šta seremo toliko... ili bolje da kemijamo, i to koristimo kao stol, pa i jedemo od 20cm iznad kemije govana...razumijem da netko može bit za wc ili protiv wc, ali davat prednosti radi pražnjenja kemijskom je glupost... dovoljno je vidijeti široku masu šta koristi i zaključit
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3332
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Nautika Fortis 590

PostPostao/la teo_ribar » 01. 09. 2017. (09:27)

A i to sr@**e na barkama je precijenjeno, pravi gazda svoje nosi doma :mrgreen: : Laughing3: : Laughing4: : Laughing3:
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Nautika Fortis 590

PostPostao/la macro » 01. 09. 2017. (09:43)

peroLA je napisao/la:
macro je napisao/la:Pero, iman kemijski wc, nemoj pisat dezinformacije. Misec dana spavanja na brodu je qr@c. Toliko i ja na svom spavam. Bez obzira sta ti reka, nisan zadovoljan kad neko kraj mene izasere, odnosno "zamuti" valu kuglicama govana, wc papira i tufera. Jel meko ili tvrdo gov_o, i nije neka utjeha.


misilo sam na to da nemaš normalan ručni wc, jer da ga imaš nebi ti sigurno bio draži kemijski i nebi to pisao, svjedok sam kao i ostali tu na formu da kemijski wc je nepoželjan i pogledaj samo na tu na forumu koliko se ga ljudi pokušavalo riješiti... pogledaj oglase njuskalo subito i francuske itd pa vidi šta je gotovo standard... pa se zapitaj dali smo svi ludi šta seremo toliko... ili bolje da kemijamo, i to koristimo kao stol, pa i jedemo od 20cm iznad kemije govana...razumijem da netko može bit za wc ili protiv wc, ali davat prednosti radi pražnjenja kemijskom je glupost... dovoljno je vidijeti široku masu šta koristi i zaključit

Jedino pravo rjesenje je wc + crni tank. Ovo sve drugo je balkanski nacin.. usrat valu, pa slozit blazenu "nisan ja, ko je ovo..." facu.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Nautika Fortis 590

PostPostao/la peroLA » 01. 09. 2017. (09:53)

macro je napisao/la:
peroLA je napisao/la:
macro je napisao/la:Pero, iman kemijski wc, nemoj pisat dezinformacije. Misec dana spavanja na brodu je qr@c. Toliko i ja na svom spavam. Bez obzira sta ti reka, nisan zadovoljan kad neko kraj mene izasere, odnosno "zamuti" valu kuglicama govana, wc papira i tufera. Jel meko ili tvrdo gov_o, i nije neka utjeha.


misilo sam na to da nemaš normalan ručni wc, jer da ga imaš nebi ti sigurno bio draži kemijski i nebi to pisao, svjedok sam kao i ostali tu na formu da kemijski wc je nepoželjan i pogledaj samo na tu na forumu koliko se ga ljudi pokušavalo riješiti... pogledaj oglase njuskalo subito i francuske itd pa vidi šta je gotovo standard... pa se zapitaj dali smo svi ludi šta seremo toliko... ili bolje da kemijamo, i to koristimo kao stol, pa i jedemo od 20cm iznad kemije govana...razumijem da netko može bit za wc ili protiv wc, ali davat prednosti radi pražnjenja kemijskom je glupost... dovoljno je vidijeti široku masu šta koristi i zaključit

Jedino pravo rjesenje je wc + crni tank. Ovo sve drugo je balkanski nacin.. usrat valu, pa slozit blazenu "nisan ja, ko je ovo..." facu.

slažem se na velikom brodu većem od 7m, ali nemožeš reć da je drugo balkanski način pa naveo sam ti primjere talijana i francuza svi imaju tako brodovi od 6-7 metara..mislim na antarese mf bayliner itd plovila do 20t€ kakve imaju i uvoze moji prijatelji...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3332
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Nautika Fortis 590

PostPostao/la bananko28 » 01. 09. 2017. (10:02)

teo_ribar je napisao/la:A i to sr@**e na barkama je precijenjeno, pravi gazda svoje nosi doma :mrgreen: : Laughing3: : Laughing4: : Laughing3:


Ili iskoristi za brum u driftingu
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.