Kuster 15

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Kuster 15

PostPostao/la nostromo » 27. 12. 2014. (07:58)

Za hardtop ce naravno biti zadužen nas neprikosnoveni majstor El passo ( ni on to jos ne zna) jer san se ima iz prve ruke uvjeriti u kvalitetu njegovih rukotvorina :thumbup: Inox konstrukciju ce radit naravno onaj ko da najbolju ponudu, a po mom nacrtu.
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1965
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Kuster 15

PostPostao/la nostromo » 07. 01. 2015. (19:05)

Evo par slicica dna na Baskov upit :wave:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1965
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Kuster 15

PostPostao/la Baško junior » 07. 01. 2015. (19:28)

Hvala Nostromo,ocemo još :wave:
Avatar
Baško junior
Senior Member
 
Postovi: 596
Pridružen/a: 29. 12. 2011. (00:40)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Betina 500 cabin honda 8 ks

Re: Kuster 15

PostPostao/la el passo » 07. 01. 2015. (20:58)

nostromo je napisao/la:Za hardtop ce naravno biti zadužen nas neprikosnoveni majstor El passo ( ni on to jos ne zna) jer san se ima iz prve ruke uvjeriti u kvalitetu njegovih rukotvorina :thumbup: Inox konstrukciju ce radit naravno onaj ko da najbolju ponudu, a po mom nacrtu.


E da sam pažljivije pratio temu nebi ti dao toliko argumenata protiv hard topa :Other12:

A ništa, onda ćemo izmisliti kakav bazen za živu ješku :D
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5577
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Kuster 15

PostPostao/la nostromo » 13. 01. 2015. (16:40)

Evo danas raskopali sve sto triba minjat, sutra montaza, iman dobrog majstora pa sve ide ka po loju :thumbup: Novi impeler, semerinzi pete, ulje, termostat je ok, nove svicice i to je to, stanje motora je odlicno jedino da mi je naci trim bilo bi super.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1965
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Kuster 15

PostPostao/la hobotnica » 13. 01. 2015. (18:24)

odlicno samo naprid!!!!to je odlicna penta ..ja iman 30 malo noviju ma to je ista pašta ajd u more cim prije :thumbup:
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: Kuster 15

PostPostao/la grabac » 17. 01. 2015. (09:48)

Nostromo di su slike!!!!
Avatar
grabac
New Entry
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 14. 01. 2015. (20:14)
Lokacija: zadar
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena pasara

Re: Kuster 15

PostPostao/la nostromo » 17. 01. 2015. (13:40)

Majko mila sto ste nestrpljivi...evo par slika od sinoc, uvatila nas noc ali mestar je ipak zavrsija posa :thumbup:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1965
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Kuster 15

PostPostao/la nostromo » 17. 01. 2015. (14:02)

Penta pali i sve ok ali jedini je problem ugasiti je, odnosno nismo imali aparaturu za spojit je i vidit u cemu je problem, ocito su prijasnji korisnici nesto petljali po kablovima ili sl pa cemo vidit u ponediljak koji joj je pinac.
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1965
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Kuster 15

PostPostao/la hobotnica » 17. 01. 2015. (17:13)

aha,to je vec bolje za vidit vec to izgleda kako triba hehe :thumbup:
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: Kuster 15

PostPostao/la nostromo » 17. 01. 2015. (17:19)

Evo sve sredjeno pali ka mina, lipo radi, gasi se sve ok. Problem je bija u kablovima i masi
...nesto :lol: :mrgreen: majstor za preporucit, ako ko trazi dobrog i postenog majstora ne triba dalje trazit.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1965
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Kuster 15

PostPostao/la nostromo » 17. 01. 2015. (18:40)

Sljedeci put ide video o Kusteri pri svim rezimima voznje na bonaci, maestralu, buri, tramontani itd. jer vidin da nigdi na netu nema slican video. U biti svojevrstan test koji bi triba pomoci eventualnim buducim vlasnicima da vide o cemu se zapravo radi. Test naravno nece biti pristran jer nisan vincan s kusteron nego sa svojon zenon :lol: to je samo komad plasticetine koji bi triba omogucit kakve takve performanse i uvjete nekog priobalnog ribolova. Odma da kazen da nije nista posebno, u odnosu na prve modele je prilicno isfusaren a i postprodaja je nikakva. Kad das pare mores se j... Uostalom kao i u ostatku Hrvatske brodogradnje.
Sto se tice materijala, stedi se na siki u biti nigdi se i ne stavlja, kad san busija rupu u krmi za montazu motora jedna rupa je bila suplja banda-banda znaci nema spere...i kome se sad zalit, jbg.poija vuk magare, prigrmi i aj dalje, sad ga moran vozit u skver o svom trosku da mi otklone nedostatke koje san uocija a ti su da je na dosta mista izfrizan gelcoat, na bandama se pojavile bile tockice -male rupice u gelcoatu, nisu mi isporucili ono sta san platija a to je bravica u vratima od konzole, i inox podloska za motor, montiran mi je i dostavljen puknut plexi odnosno puklo im je prilikom zatezanja vide ali su ga svejedno isporucili puknutog, ispod ruba bokostitnice i na jos par mista vidi se kako je grubo glancano glanc papirom i onda prepiturano, a na puno mista cik ispod ruba i nije opiturano...ispod bitvi i inoxa uopce nema sike, sika koja je upotrebljavana za brtvljenje ispusta iznutra je nakrcana u nenormalnim kolicinama ali nije lipo zamazana vec kao u komadima sto upucuje na zakljucak da su koristeni retaji od malo stisnute sike pa je natrackano...ispusti s vanjske strane su napola silikonizirani... za ostalo nemam zamjerki. Rekli su mi greske otkloniti ali me smeta to sto ga ja moran vozit doli a to sve su mogli napravit i da dodju kod mene i vide u cemu je problem sto bi i bilo normalno. Moja je velika greska je ta sto nisan bija kod njih prilikom isporuke i to sto su mi ga dovukli svojin brodon kasno navecer...buducim vlasnicima savjetujem biti kod njih prilikom isporuke i sve detaljno prekntrolirati jer nece ti doc doma otklonit par sitnica nego triba kaic dovest u skver. Eto ako koga sta zanima nek pita sad ili nek zauvijek suti :wave:
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1965
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Kuster 15

PostPostao/la slot » 17. 01. 2015. (19:06)

ugradi nosac za pomocni motor,stavi za pocetak neku karanpanu od tomosakija zbog panule.....roge ribaru...brod,jednostavan i dobar :thumbup:
voda je gradu podarila ime
Avatar
slot
Old Senior Member
 
Postovi: 4385
Pridružen/a: 14. 10. 2010. (20:08)
Lokacija: šibensko kninska županija -VODICE
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval 19 Yamaha 40/60

Re: Kuster 15

PostPostao/la nostromo » 17. 01. 2015. (19:16)

Da imas pravo, nosac neman namjeru kupit novi tija san jos jucer stavit u oglase da kupujen ali zaboravih. Ne kazen ja da je kaic los ali je puno stvari napravljeno aljkavo i skrto. Protuklizna isto nije najbolje izvedena...a sta ces tako je to.
P.S. narucija san novi Tohatsu 5 2T za koji dan je doma.
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1965
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Kuster 15

PostPostao/la joze.makarska1 » 17. 01. 2015. (19:17)

nostromo je napisao/la:... Moja je velika greska je ta sto nisan bija kod njih prilikom isporuke i to sto su mi ga dovukli svojin brodon kasno navecer...

????????????????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------nesto mi poznat ovaj dio price :Other9: :oops: ma nema privarit ce te majci da si bozji ! izgleda da je to dovozenje navecer ustaljena i dobro uvjezbana stvar za uvaljivanje zajeba !
Zadnja izmjena: riberer; 19. 01. 2015. (03:53); ukupno mijenjano 2 put/a.
Razlog: Uređen citat
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.