Maestral 700

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Maestral 700

PostPostao/la amiklic1 » 09. 11. 2009. (12:20)

lupis je napisao/la:Činjenica "1" je da je M700 prije pravljen za jedne brzine, koje su se postizale s tada običnom puku dostupnim motorima kao Torpedo ili IMR,a činjenica "2" je da tko želi putovat brže to može i ostvarit s M700 uz malo jači motor raznih marki i oblika, i ipak relativno mali zahvat na krmi!:


A da kakva je situacija s Galebom? U potpunosti ista, s tom da M700 nikad nije postigao brzine koje su postignute s Galebom, Gull-om itd...

Ne kažem da je to potrebno (dokaz mog stava je motor koji imam), ali ako čovik želi 12-15 putne s Gull-om (koji je izvedenica iz galeba) onda ima rješenje, dok bi ti za 12 putne na M700 mora satrat par bačava smole. Da ne govorim da neko ko želi kupit taj novi brod (na pošten način) nema šanse.

je_i ga, takva su vrimena došla (u slučaju M700 su ostala ;) ;) jer uvik je bilo tako, kupovali su doktori i pjevači priko veze, a obični puk je uvik čeka i gziza _ovno...)

A za ono gori boldirano, moram se osvrnut na to i to činjenicom da ja nisam triba nikakav zahvat na krmi radit.
Pošto si kupio gotov brod, moraš priznat da bi to kopanje i tebi radilo probleme, u odnosu na našto šta možeš kupit gotovo, provjereno... ;)

Al ajde...
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Maestral 700

PostPostao/la lupis » 09. 11. 2009. (14:09)

amiklic1 je napisao/la:
A da kakva je situacija s Galebom? U potpunosti ista, s tom da M700 nikad nije postigao brzine koje su postignute s Galebom, Gull-om itd...



Čekaj malo,prvo treba reć da je M700 daleko veći i komotniji i teži od starog Galeba,proporcionalno tome treba mu i jači motor...

Čovik ovdi ima starog galeba i u njemu takav motor kao ti ,i može nategnut 12 s tim da sam već napisao kako ga je ovih dana 3 put ove godine izvukao i dao novi koper te očistio temeljito propelu.a ne makao se s ove stolice na kojoj sad sjedim lik svaki put na kupanju prođe dno krpom ili spužvom....,i ima 60 kila a 99 % vrimena je sam na barci!I što se to postiglo?
Inače se vozi 8-9,uz potrošnju koju taji.
E sad pročitaj Zubačeve performanse s Lombardinijem pa reci što se nije postiglo?Postiglo se sve,a o prostoru netrebamo trošit riječi!

Brzine možda neke nisu dostignute s M700,ali ne zbog toga jer nije ostvarivo,nego ljudi znaju računat i mogu priznat sebi dali im je bolje udobno se vozit 8-9 milja ili nešto drugo...

;)
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10390
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Maestral 700

PostPostao/la unije » 09. 11. 2009. (14:34)

zubatac ima jedan lipi i skladni produžetak trupa. efektno, dobro uklopljeno, funkcionalno i s dobitkom brzine.
to su klasične forme, jednostavne i vječne. evo ajmo se kladit koliko će miseci trajat forma gulla 754453 ?? 6 ? 9 ? možda godina ? već će se naći razlog da se kao nešto mijenja. ono što treba mijenjati nije dobro i to je jedini odgovor. linija trupa podvodno gulla meni nije lijepa. zapravo čudna. možda se ne razumin toliko u brodove ali to je naprosto čudna forma. ona platforma na krmi mu stoji ka kurcu nokat : Laughing4:

takvi brodovi su u vječitoj promjeni, a zašto ? zato što im uvik nešto fali ;) fali im metar dužine, fali im malo širine, fali im visine palube, fali im površine palube, brate stalno nešto. :lol:
najbolje od svega stavu u te brodove male motoriće i onda šalju ženu, punicu i dicu na provu da im držu balancu :lol:
pa brate ako vam piše po svjedodžbama da možete staviti 150 konja pa stavite ih onda i stojte s mirom. a ne triba nešto mudrovat i onda evo ti belaja naleti neki m700 kao
http://www.youtube.com/watch?v=zi1QfNDZbX8
i onda dobijete komplekse :lol:
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: Maestral 700

PostPostao/la unije » 09. 11. 2009. (14:46)

...ipak se tu radi o jednom šete bandijere sindromu
da je prošlo, bilo bi malo drukčije ;)
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: Maestral 700

PostPostao/la Thomy » 09. 11. 2009. (18:58)

unije je napisao/la:. ona platforma na krmi mu stoji ka kurcu nokat :




Šta si me nasmija dobra ti je ova.
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2474
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Maestral 700

PostPostao/la lupis » 09. 11. 2009. (20:16)

Ta mu je i jedina....
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10390
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Maestral 700

PostPostao/la amiklic1 » 09. 11. 2009. (20:26)

Thomy je napisao/la:
unije je napisao/la:. ona platforma na krmi mu stoji ka kurcu nokat :




Šta si me nasmija dobra ti je ova.



J_bi ga kad je tebi funkcija iza izgleda. Znam i zašto je to al' neću... ;) ;)

Usput, ona platforma natrag je dosta neadekvatno riješena jer se moglo dobit dosta više da se nisu bokovi onako usjekli. Al' šta je tu je.
I ovako je dobra...
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Maestral 700

PostPostao/la amiklic1 » 09. 11. 2009. (20:34)

unije je napisao/la:1. zubatac ima jedan lipi i skladni produžetak trupa. efektno, dobro uklopljeno, funkcionalno i s dobitkom brzine.
to su klasične forme, jednostavne i vječne.
2. evo ajmo se kladit koliko će miseci trajat forma gulla 754453 ?? 6 ? 9 ? možda godina ? već će se naći razlog da se kao nešto mijenja. ono što treba mijenjati nije dobro i to je jedini odgovor.

3. linija trupa podvodno gulla meni nije lijepa. zapravo čudna. možda se ne razumin toliko u brodove ali to je naprosto čudna forma. ona platforma na krmi mu stoji ka kurcu nokat : Laughing4:

takvi brodovi su u vječitoj promjeni, a zašto ? zato što im uvik nešto fali ;) fali im metar dužine, fali im malo širine, fali im visine palube, fali im površine palube, brate stalno nešto. :lol:

4. najbolje od svega stavu u te brodove male motoriće i onda šalju ženu, punicu i dicu na provu da im držu balancu :lol:
pa brate ako vam piše po svjedodžbama da možete staviti 150 konja pa stavite ih onda i stojte s mirom. a ne triba nešto mudrovat i onda evo ti belaja naleti neki m700 kao
http://www.youtube.com/watch?v=zi1QfNDZbX8
i onda dobijete komplekse :lol:


1. Da, u pravu si. Kod mene je sve to ukomponirano u trup (sve vezano uz formu trupa) a kod vas to nikad neće bit moguće jer su vam proizvođači zaostali u prošlom svršenom vremenu.

Nego, kad smo već kod toga, izazivam te da staviš slike svog kokpita sad kad si ga "sredio" odnosno kad si stavio poklopce na klupe. kad je tako lip brod šta se stidiš. Nisi cura od 15 godina da bi se stidio. A takav brod sigurno je dobio zasluženo rješenje. Ipak je to legenda koju ne valja pokvarit ;)

2. 3 godine traje. I ja bih volio da su je već u nekim stvarima prominili, ali nažalost naši proizvođači ništa ne moderniziraju, pogotovo šta se tiče nadgrašđa i unutrašnjosti. A o Grebenu da i ne govorim. One klupe u kokpitu su valjda zamišljeene za napunit pjenom da brod bude nepotopiv. Triba mu to??

3. Mišaš platformu i liniju trupa. ne razumiš se ni toliko? Linija trupa podvodno, amigo, je ista ko na starom Galebu, samo je na bokovima raširena radi povećanja otpora i boljeg strujanja mora. Lipa il' ne, bočna stabilnost joj je veća nego kod uobičajene forme koju smo navikli gledat. Al' to smo se dogovorili nać pa potvrdit... pa kom obojci kom opanci ;)

4. A šta ti nisi stavio sad 50 KW neg si osta na "jadnih" 51KS? Pa stavi to brate i uživaj. Al' fora je u tome šta su oni sad dobili dozvolu za jači motor, a stavljanjem tog motora na brod koji oni izbace (ne izbace jel ga nisu sposobni napravit', , al' ajde eto...) stavio si jedno 50 KS viška :lol: :lol: pa di to ima?? Ko bi to normalan radio??? 75KS???? ma daaaaajjj...
Prodaju muda pod bubrige.....
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Maestral 700

PostPostao/la lupis » 09. 11. 2009. (20:55)

amiklic1 je napisao/la:
Usput, ona platforma natrag je dosta neadekvatno riješena .... Al' šta je tu je.
I ovako je dobra...


A jebaj ga Amy,pa kad tako razmišljaš onda si mogao uzet onog s točkicama..., kao naš,...šta je tu je,nije adekvatno napravljen ali je i ovako dobar!

Tamo ti smetaju dvi točkice koje vidiš tek kad poljubiš đelkot,a ovdi balkoni ne smetaju....

nego ostavi se Legende ,daj da vidimo tamo na "novokomponiranima" što si danas radio.. ;)
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10390
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Maestral 700

PostPostao/la amiklic1 » 09. 11. 2009. (21:04)

ma mislim da je triba platformu izvuć punom širinom do kraja, ne usijecat one bokove za nosač pomoćnog motora. Moga je stavit skale na bok, a pom. motor da ide na sredinu natrag i to je to.

Al' to je samo moje mišljenje i ne da mi se sad ništa muinjat jer i ovako je skroz funkcionalno.

A danas radio? Nećeš virovat ali ništa :-(

Kiša lije cili dan pa sam proveo nešto vrimena u mirenju i crtanju nekih stvari, a i ima san dosta posla. Oko 2 smo išli iz kuće i sad se vratili prije po ure...
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Maestral 700

PostPostao/la unije » 09. 11. 2009. (22:19)

mislim uveli smo puno pojmova i skračenica tu na forumu koje će malo po malo ući u pomorski terminologiju i rječnike....
recimo skračenice m700, m21, p 720 i slično, ali nova stvar je ipak NŠ ilitiga u prijevodu "nosač šugamana". ok pojam je zaživio, rodio se dapače i krenuo u život i neka mu je sa sričom.
mene jedna druga stvar sad kopka i molio bih nekoga od zagrepčana da mi pomogne. radi se o vertikalnoj prečki, inox cijevi koja će se nalaziti u kokpitu jednog PD (nećemo ga spominjati) te će se protezati od palube kokpita do krova natkabine.to sam vidio u zg u tramvajima i sigurno ima ime. e pa ako ima neki tu iz metropole neka pomogne.
tražimo toj vertikalnoj cijevi u kokpitu ime, a bože moj ako već ima neko ime makar i tramvajsko zašto ne, bar za prvu ruku....
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: Maestral 700

PostPostao/la zubatac » 10. 11. 2009. (08:17)

unije je napisao/la:mislim uveli smo puno pojmova i skračenica tu na forumu koje će malo po malo ući u pomorski terminologiju i rječnike....
recimo skračenice m700, m21, p 720 i slično, ali nova stvar je ipak NŠ ilitiga u prijevodu "nosač šugamana". ok pojam je zaživio, rodio se dapače i krenuo u život i neka mu je sa sričom.
mene jedna druga stvar sad kopka i molio bih nekoga od zagrepčana da mi pomogne. radi se o vertikalnoj prečki, inox cijevi koja će se nalaziti u kokpitu jednog PD (nećemo ga spominjati) te će se protezati od palube kokpita do krova natkabine.to sam vidio u zg u tramvajima i sigurno ima ime. e pa ako ima neki tu iz metropole neka pomogne.
tražimo toj vertikalnoj cijevi u kokpitu ime, a bože moj ako već ima neko ime makar i tramvajsko zašto ne, bar za prvu ruku....


aaaaaahahahahahahaaaaaaaaaaa nisi normalan
: Laughing4: : Laughing3: : Laughing4: : Laughing3: : Laughing4: : Laughing3:
Avatar
zubatac
Senior Member
 
Postovi: 796
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (16:40)
Lokacija: P U L A
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: MAESTRAL 800 LOMBARDINI 60KS

Re: Maestral 700

PostPostao/la zubatac » 10. 11. 2009. (08:17)

još se smijem
: Laughing3: : Laughing4: : Laughing3: : Laughing4: : Laughing3:
Avatar
zubatac
Senior Member
 
Postovi: 796
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (16:40)
Lokacija: P U L A
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: MAESTRAL 800 LOMBARDINI 60KS

Re: Maestral 700

PostPostao/la josme » 10. 11. 2009. (08:24)

unije je napisao/la:mislim uveli smo puno pojmova i skračenica tu na forumu koje će malo po malo ući u pomorski terminologiju i rječnike....
recimo skračenice m700, m21, p 720 i slično, ali nova stvar je ipak NŠ ilitiga u prijevodu "nosač šugamana". ok pojam je zaživio, rodio se dapače i krenuo u život i neka mu je sa sričom.
mene jedna druga stvar sad kopka i molio bih nekoga od zagrepčana da mi pomogne. radi se o vertikalnoj prečki, inox cijevi koja će se nalaziti u kokpitu jednog PD (nećemo ga spominjati) te će se protezati od palube kokpita do krova natkabine.to sam vidio u zg u tramvajima i sigurno ima ime. e pa ako ima neki tu iz metropole neka pomogne.
tražimo toj vertikalnoj cijevi u kokpitu ime, a bože moj ako već ima neko ime makar i tramvajsko zašto ne, bar za prvu ruku....

Iako nisam zagrebčanin već iz Pule reći ću ti za tu cijev što ti opisuješ; zove se"štanga" i služi za ples striptizetama(ako nisi znao). :lol: :lol: :lol:
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Maestral 700

PostPostao/la amiklic1 » 10. 11. 2009. (11:50)

Pa jasno, na Gullu skupiš ženske kojima je među sisama lančić, a na M700 one kojima je među sisama pupak...

Ipak je M700 za postarije gospoje kojima je koža kao kod onog M700 kojeg su meni pokušali prodat.. Sav je jadan bio smežuran...

Da, sad kužim... Najvjerojatnije mi se ne bi ni diza više da san dobio onaj M700 kako valja... U tome je fora... Hm... vidiš, ko bi reka...

Aj neka, radije bi ja vako.. al svak po sebi sudi....


Štanga.. hm.. eto vidiš.. ima smisla....
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.