Maestral 700

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Maestral 700

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 17. 05. 2009. (08:28)

Postovana gospodo!

Vec dugo pratim ovu pricu o Maestralu 700 koji se mjesecima "pravio" u Grebenu za gospodina Amiklica. Inace , Ja sam ponosni vlasnik M 710 kojeg gospodin Amiklic nije htio uzeti u Grebenu prije Nove Godine. Navodno, nije bio napravljen po njegovoj zelji. Htio bih vam u par crta napisati kako sam ja dosao do tog broda.
Prica pocinje u 7. mjesecu 2008 godine. Nakon desetak poziva u Greben i isto toliko odgovora "Zao nam je, ali trenutno ne radimo M710", predlazem gospodinu Gavranicu da cemo moja 3 prijatelja i ja doci u Skver kao radna snaga, a da oni osiguraju mestra koji ce voditi posao. Na moje iznenadenje covjek je pristao na taj prijedlog i mi smo se ubrzo nakon toga nasli u Vela Luci. Docekao nas je Gavranic i smjestio. Malo smo razgovarali i vjerujte mi, covjek je (nakon svega sto je napisano o njemu na forumu) sasvim OK. Koliko sam ja vidio u 10 - tak dana provedenih u Skveru on je doslovno razapet izmedu kupaca, uprave i prozvodnje.
Sto se tice samog Skvera, to vam je tipicna firma iz "Malog Mista". Kronicno im nedostaje radne snage i pravih mestara. Stari su otisli u mirovinu, a mladi nisu bas zainteresirani za plastiku ma kolika im bila placa. Imaju puno posla. Kad sam ja bio u Skveru zavrsavali su veliki policijski brod , jednu kocu, nekoliko spasilackih brodova i nekoliko policijskih brodova na remontu. Kad ti nema tko raditi to je "luda kuca". Moje misljenje je da bi najbolje bilo da nekom prodaju kalupe iz sportskog programa da ih poredi, malo poradi na linijama broda i nastavi proizvodnju.
Sto se tice proizvodnje mog M 710 nakon gelcoat-a stavili smo 250 ili 350 gramsku matu (ne sjecam se dobro) i mazali s smolom pomjesanom s gelcoat-om. Vjerujte mi da je to napravljeno bezprijekorno i profesionalno. Nakon toga stavili smo rowing i tako dalje itd. Moram priznati da se bas ne razumijem u plastiku i da smo moji prijatelji i ja proveli vise vremena u setnji skverom i na marendama, ipak su na kraju sve to odradili/le "Grebenovci " vrlo profesionalno.
Svaki laminat su mazali i istiskivali zrak dok sve ne bih bilo stvarno ok. Sto se toga tice mozete stvarno biti mirni.
Na mojem M 710 takoder se vidi rowing kad se gleda pod ostrim kutem , ima i nesto rupica, ali to me puno ne brine. Isto to ima i M 700 mog prijatelja koji je napravljen u Grebenu oko "stoljeca sedmog". Sto se tice cijene, za jednog poludeplasmanskog ljepotana nove generacije mozete kupiti dva M 710 ili jos bolje jedan M 710 i jedan novi motor od
50- tak KS. Mogao bih vam ja jos puno toga , dobrog i loseg napisati o tih desetak dana provedenih u Vela Luci .
Gospodinu Amiklicu bih savjetovao da ne gleda brodove monoklom kao inspektor Kluzo' ,jer ce jos dugo s kopna promatrati pucinu. Preporuka svima koji imaju posla s firmama iz "Malog Mista" da moraju biti: smireni , mudri, lukavi, ponekad dignuti glas, ponekad kupiti kutiju keksa, ponekad se praviti lud i ponekad se praviti pametan pa ce vam ta firma dovesti brod besplatno do smokve do koje cete ga vezati.
PS. Citajuci sve sto ste napisali Za i Protiv na ovom forumu, dosao sam do zakljucka da je M 710 stvarno SEA PEARL.
Puno pozdrava
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1908
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Maestral 700

PostPostao/la amiklic1 » 17. 05. 2009. (08:40)

Pozdrav,

samo da napomenem da mi je gavranić najavio tvoju ekipu i tebe kao ljude s kojima je postignut dogovor da naprave nekoliko brodova, između toga i moj, pa je na krtaju rekao "...Ah, meštri ko' meštri. napravili svoj brod pa digli sidro...".

Sad ne bih ulazio u to koliko u tome ima istine i što se dogodilo, ali ti ćeš, M710 SEA PEARL, sigurno znat.

I, da. taj brod kojeg sam ja vidio u hali desno kad se uđe (hala montaže) nije bio napravljen, ali ne kako ti kažeš po mojoj želji, nego po mojoj narudžbi na koju su oni pristali...

Drago mi je da si dobio brod i da si zadovoljan. Samo, ja sam takav brod isto mogao kupit', ali pošto se nešto kužim u to nisam želio. Ipak je to poluproizvod. U stvari, na koncu sam im i predložio da ga kupim po povoljnijoj cijeni, ali oni nisu htjeli...

Sad se lagano odmaram od svega jer sam drugom dao da mi to vodi... Uključit ću se kad me zovnu...

A tvoja konstatacija "ipak su na kraju sve to odradili/le "Grebenovci " vrlo profesionalno" ogleda se u činjenici da se i na tvom brodu vidi rowing tkanje i da ima rupica...

Oprosti, al' ja ne dam da me povuku za nos, koliko god želio taj brod...

Mirno more ti želim...
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Maestral 700

PostPostao/la Gaso » 17. 05. 2009. (08:44)

M710 SEA PEARL, ja ti predlažem da ideš malo pogledat i u koji drugi škverič, dobro radit češ druge brodove, ali naučit kako se radi kvalitetan odlitak, bez da se vide rupice i roving i slično.....
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: Maestral 700

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 17. 05. 2009. (09:57)

Dragi Amiklicu!

Koji dogovori, koji mestri, koja ekipa i koji brodovi????
Ne budi naivan! Ja i plastika, nebo i zemlja.!
Samo sam ti htio napisati kako sam ja dosao do M 710 za desetak dana. Isporuka je trajala malo duze.
Mjenjam ono "vrlo profesionalno" u "temeljito ispeglano".

Pozdrav
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1908
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Maestral 700

PostPostao/la amiklic1 » 17. 05. 2009. (10:42)

Nisam naivan nego čovjeku vjerujem dok ne saznam ovo šta si upravo ti napisao. Sad tebi vjerujem, jer kad uzmem u obzir kako me je sve ove mjesece laganinio profesionalno lagao taj Gavranić, pa i o tome kako ćeš baš ti poslužit njegovoj firmi da izlije te Maestrale (ima to negdi ovde u temi, ne znam sad na kojoj stranici), vidim da nema od poštenja tu ni "P", a ne kako se on osobno potrudio uvjerit me...

Koja je cijena bila?

A to "temeljito ispeglano" mene opet ne zanima. Postoje nekakvi standardi u maloj brodogradnji kojih bi se svi trebali pridržavati. Rupice na gelcoatu su najvjerojatnije rezultat "uskuhanog" gelcoata, odnosno njihove želje da se nabrzinu napravi brod.

U njihovom kalupu brod, po ruiječima njihovog tehnologa, stoji "najmanje 24 sata".

A vidi sad ovo:
...Osmoza je prisutnija u toplim morima, a većinom napada brodove slabije kvalitete, zbog nekvalitetne obrade laminata, premalo i prejako zasićeni smolom, lošeg gelcoata a osobito ako nakon laminiranja nisu dovoljno dugo odležali u kalupu (na žalost to je čest slučaj kod malih proizvođača koji imaju samo jedan kalup za određeni tip broda i ne mogu čekati 15 dana da se proces laminiranja kvalitetno dovrši)....
citat s: http://www.inet.hr/~antuivan/faq.html

Ima i na stranim stranicama dosta..
http://www.howardboats.com/faqs.html (2 tjedna), da sad ne nabrajam dalje...
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Maestral 700

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 17. 05. 2009. (16:54)

Neznam o cemu ste razgovarali,ali da nije bilo gosp.Gavranica, koji se stvarno zauzeo i dao sve od sebe ja danas ne bih imao SEA PEARL. Po skveru se pricalo da su navodno dosli neki ljudi (mi)i da ce proizvoditi brodice !!?? Kako ja Gavranica kasnije nisam vise vidio po skveru, mozda je i on to mislio!? Stvarno neznam ! Sve mi se cini da ce ova "prica" zavrsiti ovako;.......... GLEDAS ROWING - VOZIS M710 , NE GLEDAS ROWING - NE VOZIS M710 !!! Znas sta kazu oni koji su vidjeli moj M710 i usli u njega ? " JEBATE , ODE JE KA U TINELU " ili " DI TI VIDIS OTI ROVING " !!
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1908
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Maestral 700

PostPostao/la Drago » 17. 05. 2009. (17:28)

A i kako bi se mogao vidjeti rowing ako ste poceli laminirat sa matom od 250 ili 350 gr/m2.Jedino ste trebali pocet sa jos manjom gramaturom,ali ako su dobro istiskivali zrak dobro ce biti i ovako.
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Re: Maestral 700

PostPostao/la amiklic1 » 17. 05. 2009. (17:39)

Vidi, ja stvarno želim taj brod, al' odlučio sam već davno u svom životu da se neću nikom naguzit za nešto šta nije u redu, pa ma šta dobio time.

I neću dozvolit da me se vuče za nos. Sad, ako s njima ne bude pomaka s mrtve točke, imam nekoliko dobrih opcija od kojih će svaka rezultirat' brodom. neke brodom M700, neke nekim većim, ovisi šta odlučim.

Sad mogu otić u bilo koji HR škver i naručit bilo koji brod dužine do 8m, nije to problem. Poanta priče je da ne želim kupit poluproizvod.

u Hrvatskoj je uobičajeno da se ljude uvjeri (kao i tebe, izgleda) da je bolje uzet' išta nego ništa. Po tome ja nisam iz ovih krajeva ;)

A rowing se vidi, itekako. Pogledaj na 151. stranici kakva je oplata broda, pa vidi je'l tvoja isto takva. Ako je, ja bih se zabrinuo.
Zaštita je moguća, al' ubitačno temeljita i skupa.

A to koliko je Gavranić dao od sebe, o tome ne bih. napisao sam i previše o njemu ovdje na forumu, i kad su mi svi govorili da mu ne vjerujem ja sam bio pozitivan... Sad, ne virujem mu ni kako se zove. A bolje bi i drugima bilo da se tako ponašaju. Tu nije ostalo ni prvo slovo od nekad slavne brodogradnje malih brodica.

O veličini M700 ne trebaš govorit'. To je jedan od bolje iskorištenih brodova te veličine. A ti koji ga uspoređuju s tinelom imaju mali tinel (moj je 50 kvadrata ;) )...

I nije se pričalo po škveru da ćete vi proizvodit brodice. To je meni gavranić rekao...
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Maestral 700

PostPostao/la luli » 17. 05. 2009. (21:42)

M 700 ĆE UVIJEK BITI POLUPROIZVOD!!!!! :crazy:
Avatar
luli
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 17. 05. 2009. (20:39)

Re: Maestral 700

PostPostao/la kalafat » 18. 05. 2009. (20:15)

M710 SEA PEARL je napisao/la:Neznam o cemu ste razgovarali,ali da nije bilo gosp.Gavranica, koji se stvarno zauzeo i dao sve od sebe ja danas ne bih imao SEA PEARL. Po skveru se pricalo da su navodno dosli neki ljudi (mi)i da ce proizvoditi brodice !!?? Kako ja Gavranica kasnije nisam vise vidio po skveru, mozda je i on to mislio!? Stvarno neznam ! Sve mi se cini da ce ova "prica" zavrsiti ovako;.......... GLEDAS ROWING - VOZIS M710 , NE GLEDAS ROWING - NE VOZIS M710 !!! Znas sta kazu oni koji su vidjeli moj M710 i usli u njega ? " JEBATE , ODE JE KA U TINELU " ili " DI TI VIDIS OTI ROVING " !!


moj covik ocito ne razumis Amiklica , samo oce da ono sta je platija bude kako triba napravljeno a ne nesto sta je napravljeno lose i priko one stvari
iz motora gredu okrugli dimovi (torpedo dizel) - by Uroš
Avatar
kalafat
Senior Member
 
Postovi: 905
Pridružen/a: 23. 06. 2008. (11:57)
Lokacija: trogir
Tip plovila: primorka630+60cm/ vidović 300

Re: Maestral 700

PostPostao/la amiklic1 » 18. 05. 2009. (20:41)

Ma nije to za mene. Nažalost, tako se svima u ovoj našoj jadnoj državi uvaljuju stvari koje su zapravo poluproizvodi...
Plači voljena zemljo...

Kako vidite, sad je lagano zatišje... zatišje p..d ....., ...

Ja nisan lik koji priko veze dolazi do nekih stvari, i prezirem sve te sheme. Ima brodova za kupit. I previše. I radije ću uzet polovni brod il' nešto drugo nego se nekom naguzit il' progutat "stolicu". Ta vrimena su iza mene...

A taj "gospodin" Gavranić, čovik, kako se je jednom nazvao, mi je osobno telefonom rekao "...i pripazi se kad sljedeći put dođeš u Greben...".

Ja sam pitao nakon toga g. Donjerkovića "treba li sutra ujutro doć' na kapiju gol do pasa?", je'l dotle došla priča, pa me on malo urazumio i ispričao mi se... To je jad nad jadovima, kako sam se ja uvjerio... lagao me mjesecima. Bilo ko ko ima mrvu obraza umro bi od sramote od toliko laži, samo izgleda da njega to ne dira previše. Mora da je navika tako lagat i inače...
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Maestral 700

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 18. 05. 2009. (21:45)

Zna li tko koja firma je napravila prozore na "zelenom" M710 ? (Edov) .

( kako su "svladali krivine" na kokpitu ?? )
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1908
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Maestral 700

PostPostao/la skanap » 18. 05. 2009. (22:20)

ja osobno bi mu kicmu malo drica priko kolina.......zasluzija je a i ostali redom bez iznimki
ko neplati kurbu plati likara...:)
>INOX NAUTIKA<
Avatar
skanap
Member
 
Postovi: 463
Pridružen/a: 29. 07. 2008. (13:57)
Lokacija: Uvala Promajna
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: guc 7,15 sa kabinom volvo md21a 75 ks

Re: Maestral 700

PostPostao/la amiklic1 » 19. 05. 2009. (10:58)

M710 SEA PEARL je napisao/la:Zna li tko koja firma je napravila prozore na "zelenom" M710 ? (Edov) .

( kako su "svladali krivine" na kokpitu ?? )




Zadarplast ti radi te prozore. zakrivljenost trupa (ili šajbe natkabine) zovu nekako "bombe", pa im tribaš odnit šagum po kojem će radit i dat mire zakrivljenosti.

Računaj da su dva prednja fiksna, dva bočna klizna i dva mala na kabini cca 1500 Eur (možda malo više)... Nek me neko ispravi ako zna bolje, ovo je po starim informacijama...
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Maestral 700

PostPostao/la bota » 19. 05. 2009. (20:54)

Evo jedan M700 na prodaju. Naišao sam slučajno na oglas, pa ako koga zanima evo link.

http://www.avto.net/mornar2003/ad.asp?ID=66614
Avatar
bota
Member
 
Postovi: 261
Pridružen/a: 12. 09. 2008. (13:44)
Lokacija: Solin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Reful 490 sea, Evinrude e-tec 40

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.