Maestral 700

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Maestral 700

PostPostao/la amiklic1 » 06. 05. 2009. (15:59)

Opa, evo i novosti... I to ne baš lijepih...

Upravo me zvao "gospodin" Tonći Gavranić, tehnički direktor Grebena.

Nakon uviodnog dijela u kojem mi je objasnio da je poslao poruku u kojoj smo se dogovorili za postavljanje temelja motora na mjeru g. Donjerkoviću, svom zamjeniku, počeo je drukčijim tonom.

Rekao je da me u poruci nazvao "gospodine", ali da to trebam shvatiti jako cinično.
Onda je rekao da ovo moje ponašanje, pisanje po internetu i slično sliči na najgore udbaške i komunističke metode i da to rade samo ljudi koji rade za nekog, koji su nečiji plaćenici.

Onda je rekao da drugi put zaboravim da će sa mnom u Greben doć netko iz AB Brodova, jer je poznato kako ta firma radi (sa mnom je jučer bio kolega iz ADB i to smo im rekli, jer nismo imali razloga skrivat tu činjenicu)...

Uz obilje loših riječi i negativnih komentara na moj račun, pri čemu ja nisam skoro ništa govorio, na koncu mi je zaprijetio da pripazim kad drugi put dođem u greben jer je kao čovjek "tvrdo, tvrdo ogorčen na mene" i d apripazim kome ću "ja prijetit po internetu"...

I rekao je da će on platit iz svog džepa temelje motora na miru i da će popravit brod, na što sam ja rekao da tamo nema popravka. On je onda rekao da će to popravit makar cili brod izlili ponovno.

Sad sam malo zbunjen, da mi je ovde isprid mene bio bi "tilt", jer ovo nisam očekivao ni u snu. Sutra ću im zvat direktora i o svemu ga izvijestit, a radit će i mediji, samo ovaj put ne ovaj internetski koji je dostupan samo nama koji se bavimo ovim nego i svekolikom pučanstvu...

Da ja plaćenik.... jebate, sad san stvarno ispalio... AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Maestral 700

PostPostao/la mrkac » 06. 05. 2009. (16:11)

Daj u sve medije, priloži dokumetaciju, E-poštu, postoji i društvo za zaštitu potrošača, ima i ona
emisija na HTV- u o potrošačima ( potrošački kod). Daju svakakve reportaže o prevarenim kupcima.
Sigurno bi pokazali interes i za tvoj slučaj. Mislim da do sada nisu imali takav slučaj, a izlaze u javnost
sa činjenicama.
A od kog si plačen da i mi što ušičarimo?
Mirno more
Avatar
mrkac
Member
 
Postovi: 158
Pridružen/a: 08. 06. 2008. (10:12)
Lokacija: Rijeka
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Scand Boats 26

Re: Maestral 700

PostPostao/la franco » 06. 05. 2009. (16:22)

Šta te mi plaćamo da "tiltaš" ili ....... vraćaj pare
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: Maestral 700

PostPostao/la sinitram » 06. 05. 2009. (16:24)

Znate sta Englezi kazu, dobar si onoliko koliko i zadnje odradjeni posal.
U sta ce se ovo jos pretvorit.
Drzi se Amiklic, nedaj im disat.
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Maestral 700

PostPostao/la franco » 06. 05. 2009. (16:39)

Svaka ti čast na strpljenju a bogami svaka čast i ovima iz Grebena šta prate događanja na forumu,to je pohvalno.Samo nije lijepo da vide nakon toliko stranica o Maestralu da su ga ukakali.Pa ako već čitaju komentare,šta nisu reagirali pred koji misec dok si počeo pisat o čekanju,pa danas ćemo,pa sutra ćemo....Nego gospoda su se sad uvrijedila,a vjerovatno među nama ima neka "špija" koja im je dojavila da neki klijent nije zadovoljan.Ma čekaj malo pa kao škaf nije dobar - nije dobar zašto neko mora uzet neku stvar na silu.To je bilo u vrijeme socijalizma ne zato jer si morao nego jer nije bilo drugog izbora.Lipi moj direktoru Grebena,prije nego napadaš čovika budi pametan i dajmu ono šta si mu obeća,čak i više da spasiš obraz sebi i firmi.Tako rade pametne i profesionalne firme
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: Maestral 700

PostPostao/la sinitram » 06. 05. 2009. (16:52)

Kapetane franco,

Slazem se sa svime, i napomena da spije citaju komentare pa triba pazit sta pisemo :shh:

Citiram:
" i da pripazim kome ću "ja prijetit po internetu"....
Kraj citata.
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Maestral 700

PostPostao/la franco » 06. 05. 2009. (17:05)

A kapetane Sinitram ,reci ti meni da li je neko nešto oko ove trakavice izmislio? Koliko ja vidim nezadovoljstvo amiklica je poduprjeto dokazima- slikama i odgovorima nadležnih u kojima oni priznaju da to ne valja,nakon pet minuta to valja,nakon deset minuta ne znaju na čemu su ,nakon pola sata šta imamo mi tu kritizirat,nakon dva dana "šta serete po internetu"!!!.Pa ko kome tu prijeti??? Malo su pobrkali pojmove i lončiće.Da li kod bilo kojeg malog proizvođača imate Vi koji ste kupili njihov proizvod takav tretman ili!!! Dajte čovjeku stojadina ako ga je pošteno platio i naručio a ne fiću,niti je platio fiću niti je naručio fiću,i na kraju dajte mu stojadina ali opituranog izvana i iznutra a ne samo di nema tapecirung(nekada je to bila fora u Crvenoj zastavi iz Kraguijevca).A poruka špijama: ako se tako ponašaju prema onima koji plaćaju,šta mislite da ćete dobit džabalesku ovaj koji ne valja? E uzalud vam trud svirači.
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: Maestral 700

PostPostao/la Gaso » 06. 05. 2009. (17:22)

amiklic1 je napisao/la:...
Onda je rekao da ovo moje ponašanje, pisanje po internetu i slično sliči na najgore udbaške i komunističke metode i da to rade samo ljudi koji rade za nekog, koji su nečiji plaćenici....

Meni se čine ove prijetne od Grebena, udbaške, izgleda da bi njima više koristilo, da nema slobode govora. Pa nisi ti amiklic zahebao broda, nego oni, a mogli su pratiti forum ne prije mjesec dana, nego prije skoro godinu dana, rok isporuke i to, pa kaži ti njima da cjeli forum zna kad je poštovani "gospodin" na marendi, dok si ga pokušao kontaktirati, izgleda da če bit još interesantno sve to.
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: Maestral 700

PostPostao/la tramontana » 06. 05. 2009. (18:23)

Moj amiklić, bojim se da tu neće biti sreće sve dok taj Gavranić na svojoj koži ne osjeti reperkusije i to takve da se uplaši za svoju guz**u (mislim radno mjesto), i dok ne bude deset puta na dan trčao u proizvodnju kontrolirati kako rade tvoj NOVI brod (i ne samo tvoj).
Vidiš da ga je do sad bolio kua za nekog "gnjavatora s posebnim prohtjevima". Nije mu pritom bilo jasno da je taj isti toliko zaljubljen u njihov brod i da ga je dizanjem u nebesa toliko besplatno izreklamirao, da su mu ga trebali zlatnog napraviti (ajde, ne baš zlatnog, bio bi pretežak :lol: ).
Avatar
tramontana
Moderator
 
Postovi: 2612
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:42)
Lokacija: Volosko
Tip plovila: MAESTRAL 6,70, kabina, natkabina i TORPEDO 24

Re: Maestral 700

PostPostao/la sinitram » 06. 05. 2009. (18:28)

franco je napisao/la:A kapetane Sinitram ,reci ti meni da li je neko nešto oko ove trakavice izmislio? Koliko ja vidim nezadovoljstvo amiklica je poduprjeto dokazima- slikama i odgovorima nadležnih u kojima oni priznaju da to ne valja,nakon pet minuta to valja,nakon deset minuta ne znaju na čemu su ,nakon pola sata šta imamo mi tu kritizirat,nakon dva dana "šta serete po internetu"!!!.Pa ko kome tu prijeti??? Malo su pobrkali pojmove i lončiće.Da li kod bilo kojeg malog proizvođača imate Vi koji ste kupili njihov proizvod takav tretman ili!!! Dajte čovjeku stojadina ako ga je pošteno platio i naručio a ne fiću,niti je platio fiću niti je naručio fiću,i na kraju dajte mu stojadina ali opituranog izvana i iznutra a ne samo di nema tapecirung(nekada je to bila fora u Crvenoj zastavi iz Kraguijevca).A poruka špijama: ako se tako ponašaju prema onima koji plaćaju,šta mislite da ćete dobit džabalesku ovaj koji ne valja? E uzalud vam trud svirači.


Kolega, slazem se opet! Jos ce rec da ti se stekam...
Ja sam ima vrlo slicnu situaciju samo ne sa brodom ali skupom stvari kao kod Gsp. Amikilc-a.
Rijesia sam to na svoj nacin, a ne volim se petljat u tudje probleme jer se sicam kako to frustrira kad ti
ljudi sugeriraju svasta a ti si lud u glavi. Zato porucujem jos jednom, pruzam moralnu podrsku nasem Amikilic-u i zelim mu svu srecu. On je pametan covik, zna sta mu je ciniti.
A sto rec o ovim Galebarima, sve sam napisa u prvom postu. Sramota. :thumbdown:
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Maestral 700

PostPostao/la franco » 06. 05. 2009. (18:55)

Kolega kapetane,svaka čast na pravom odgovoru i mislim da bi i mi možda trebali pustit našega Amiklića na miru a ne da mu ložimo oganj.Stoga moralna podrška i od mene i nemoj se ljutit ako ti dižemo živac ili stavljamo soli na ljutu ranu,a s druge strane ako skoro pa popizdimo na tvoje probleme sa njima, ča bi bilo tek da nas tako izj....u Daj mi Bože pacijence
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: Maestral 700

PostPostao/la mrkac » 06. 05. 2009. (19:49)

Ma ja mislim da mi ne dižemo nikome živac, nego samo suosjećamo sa kolegom amiklicem1 i da smo mu u ovom trenutku
moralna podrška, koliko mu to može olakšati muke.
Prateći ovaj forum razmišljao sam što jednog dana, ako Bog da, kupiti za stare dane i guštati u moru. Pročitao sam bezbroj recenzija i testova, uvažavao svako objektivno mišljenje pojedinih vlasnika svojih plovila i došao do poluodluke da to može biti jednoga dana Maestral 700. Sada nakon ovoga što je doživio kolega, nisam siguran, da si sada mogu priuštiti kupovinu, da bi to bio Maestral. Vjerovatno ljudi koji rade u Grebenu čitaju (špijaju) ovaj forum. Nisam siguran da su im plače do neba i da posla imaju preko glave, te im je svejedno kako to menangment posluje za njihovo dobro.
Možda se na forumu nalaze i špije iz Burze nautike ili Otvorenog mora, pa se kod njih probudi zrno istraživačkog novinarstva,
u smislu da provjere kakva je to stvarna kvaliteta izrade kod Grebena. To bi bilo jako interesantno, neka samo pokušaju naručiti brod i da vide koji rok isporuke bi dobili kao odgovor, a one slike treba pogledati zavod koji im je dao certifikat za izradu. Htjeli ili ne oni su odgovorni i za živote i sigurnost posade na Maestralu.
Stalno se spominje pravna država, jednom mora i proraditi.
Nedaj se!
Mirno more
Avatar
mrkac
Member
 
Postovi: 158
Pridružen/a: 08. 06. 2008. (10:12)
Lokacija: Rijeka
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Scand Boats 26

Re: Maestral 700

PostPostao/la franco » 06. 05. 2009. (19:55)

"Možda se na forumu nalaze i špije iz Burze nautike ili Otvorenog mora, pa se kod njih probudi zrno istraživačkog novinarstva,
u smislu da provjere kakva je to stvarna kvaliteta izrade kod Grebena."
Kad ne bi bilo photo shop-a i kad se te reportaže nebi radile zbog reklame a ne zbog objektivnosti.Hajde svi Vi koji pišete za nautičke mjesečnike uzmite stvar u svoje ruke pa raskupusajte to.
A Amikliću nisam mislija ništa drugo nego samo da mu dan do znanja da sam uz njega do krajnosti.Samo tvrda jaja jer će ti nažalost trebati.
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: Maestral 700

PostPostao/la lupis » 06. 05. 2009. (21:00)

A di vi živite,pa naravno da se prati forum...,zato i postoji,da se prati...,ko želi...

Ne znam,to su tipična "naša" posla,nedodirljivi,"boli nas urac",igra na neku "pozadinu",čovika proglasit "nepodobnim" kad nema argumenata....,ma sere mi se od toga više....,pa jeba te nas 4-5 smo ih tu izreklamirali u pozitivnom smislu za "đabe",i Amiklić izmeđuostalog,a oni njemu tako....


Ova kanta je za u mlinac,pa u reciklažu,plastične žličice za kavu moru još jedino od tog poluproizvoda napravit,za ništa drugo nije,koje točkice,rupice,poliranja....

Amy,ako imaš kakav papir s rokom isporuke ulovi se toga i ne mrdaj,za 15 dana ako ti ne naprave novi brod TIP-TOP...papir pod ruku i po pravdu ,natovarit sve živo na vrat,ima toga sigurno...,i kupi nešto drugo!Ali s njihovom lovom!


Ma jeba te ne moren vjerovat da nisu više u stanju brod napravit....
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10393
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Maestral 700

PostPostao/la BRATISLAV » 06. 05. 2009. (22:01)

Šta drugo da kažem nego da i mi u Novom Sadu čitamo ovaj forum.
M700, verovali ili ne, čekam već 2 godine. Šta sad?!
Avatar
BRATISLAV
New Entry
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 03. 09. 2008. (10:10)

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.