Adriatic 790 Adria 800

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Žabar » 06. 03. 2009. (00:34)

Je,problem je što nikako nemogu spojiti tri dana za redom slobodnog,a i sada kad sam zadnj put bio u Puli,nisam ga se sjetio poslikati ga.

Ali evo nešto malo,za sada,gdje se vide kreveti:

slika

Uglavnom,za četri stokilaša i previše kreveta.
Kabina je spavaonica i ništa više,a bome i ne vidim nekog smisla u tome da bih cijeli dan proveo u kabini.

Negdje sam napisao da je trup od starog modela,a kontraštampa od novog.Uglavnom,raspored je totalno isti kao i kod Opusovog,osim kreveta na kat.
Avatar
Žabar
Old Senior Member
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: 24. 07. 2008. (00:45)
Lokacija: Pula-Vrbovec

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la vili » 07. 03. 2009. (12:07)

Evo i mene konačno na forumu .Imam adriatica kupljenog u 12 mj. , i krenio sam u obnovu odnosno šminkanje te dodavanje spojlera s bočnim stabilizatorima .
Interesira me dali je netko montirao elektro vinč , pa me intersira koje snage je , koliko je lanac dug i funkcijonira li.
Pozdrav od Vilija. :clap:
Avatar
vili
New Entry
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 19. 02. 2009. (18:22)

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Goldfinger » 08. 03. 2009. (21:17)

Bok
Ja sam uspio uhvatiti tri dana i spustiti se na more.Srećom jer kad sam došao na brod koji je na suhom vezu doćekao me je dublji akvarij u brodu unatoć tendi. Kabina je bila poplavljena, svojih 1o-etak cm od poda.Plafon orošen,tapicirung na plafonu uništen.Vjerojatno mi je nabacalo vodu ispod tende preko veznog mjesta na nadkabini. Uspio sam to izbacit i posušit.Ostavio sam sada sve prozore otvorena da se rasuši - srećom je jućer poćela bura i tramuntana poslije.Nadam se da će se osušit.
Za 2 ili 3 tj idem ponovo dolje i dat ću ga stolaru na uređeneje i zovem električara da mi ugradi kaljužne pumpe na plovak i ostale električne stvarčice.Komandna ploća mi je u dosta lošem stanju tako da ću sve obnovit ispočetka, od prekidaća žica i ostalog.Ne znam da li da se zezam sa solarnim ploćama ili ne? Ima li tko solarke na svom brodu?
Snimio sam još neke fotke ali nisam ih prebacio.To ću sutra učiniti.
Moja polovica broda je iz 1984.
Pozdrav svima od Goldfingera
Avatar
Goldfinger
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 23. 02. 2009. (17:23)

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la lupis » 09. 03. 2009. (17:54)

Goldfinger je napisao/la:Uvjek je stalna borba između estetike i funkcionalnost.
Dok su mi klinci mali mogu ih ugurati u predkabinu, ali za 2-3 godine to će biti krakate pubertetlije i neću imati kamo s njima.Već sada razmišljam o improviziranim krevetima na krmi.Istina spava se pretežno samo noću, ali kad se izmorimo svatko hoće imati malo komfora.
Imam tešku zimsku ceradu i ljetnu tendu. Noću nisam nikad spavao u brodu ( uvijek je bio aktivni noćni ribolov na sviću) tako da neznam, da li da si skrojim ljetnu tendu od laganog materijala, ako ću noćiti na krmi?!
Kakva su vaša iskustva sa spavanjem na krmi s obzirom na vlagu ? Da li je dovoljna laka tenda?
(pokušavam staviti slike ali mi stalno napominje da mi datoteke nisu ispravne.....valjda ću skužiti postupak...do tada skužajte)


Kad ti djeca dođu u pubertet neće se oni više htjet vozikat sa starcima naokolo...
Inače malo mi je čudno da nema mjesta za 4-5 osoba u tom brodu!

Spavat u krmi po ljeti zna bit "vlažno",ako nije "burna" noć,a onda pak zna bit burno pa opet nije ugodno!
A opet ti zavisi od vale do vale,ima nekih u kojima nema zraka,a ima i onih u kojima uvik lagano poteže odnekud ...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10393
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la tomi » 09. 03. 2009. (19:19)

a jebi ga mi bi htjeli od metara 6, 4 osobe,od metara 8 ,8 osoba.ma di to ima.ma to su super brodi.fantazija.novi projektanti izmislili kako složiti ljude u brodu.aj ti meni složi u mojoj leidi 6 osoba,a kupija san je za 6. I ta 2 su previše, ko koga jebe? oprostite na izrazu :D
Avatar
tomi
Old Senior Member
 
Postovi: 1173
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:45)
Lokacija: poreč

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Goldfinger » 10. 03. 2009. (12:45)

Istina nezasitni smo.
Meni treba minimalno 5 kreveta, za sada imam četri ležaja na brodu jer imam staru verziju A790.
Za 2 tj idem pogledati brodice koje je uredio moj potencijalni marangun.Navodno radi ležajeve na kat koji se mogu sakriti, kad nisu u upotrebi tako da ne narušava interijer i ne smanjuje prostor.
Što se tiće klinaca mislim da će još 3 g. biti zainteresirani za boravak s nama, jer je na moru s nama stalno akcija - ribolov; pecanje , panulavanje, ronjenje, ribolov s puškom, parangalima, samicama, vađenje školjaka, podvodno fotografiranje....
Još ih možemo supruga i ja impresionirati, tako da još štošta mogu naućiti. Dok im nije dosadno znaći pali... :lol:
Avatar
Goldfinger
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 23. 02. 2009. (17:23)

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la raptor » 10. 03. 2009. (15:13)

Goldfinger je napisao/la:Istina nezasitni smo.
Meni treba minimalno 5 kreveta, za sada imam četri ležaja na brodu jer imam staru verziju A790.
Za 2 tj idem pogledati brodice koje je uredio moj potencijalni marangun.Navodno radi ležajeve na kat koji se mogu sakriti, kad nisu u upotrebi tako da ne narušava interijer i ne smanjuje prostor.
Što se tiće klinaca mislim da će još 3 g. biti zainteresirani za boravak s nama, jer je na moru s nama stalno akcija - ribolov; pecanje , panulavanje, ronjenje, ribolov s puškom, parangalima, samicama, vađenje školjaka, podvodno fotografiranje....
Još ih možemo supruga i ja impresionirati, tako da još štošta mogu naućiti. Dok im nije dosadno znaći pali... :lol:


Krasan opis vrsta ribolova i alata samo jedan od navedenih izbaci iz upotrebe i sve pet :thumbup:
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la opus » 10. 03. 2009. (22:39)

vili je napisao/la:Imam adriatica kupljenog u 12 mj. , i krenio sam u obnovu odnosno šminkanje te dodavanje spojlera s bočnim stabilizatorima .
Interesira me dali je netko montirao elektro vinč , pa me intersira koje snage je , koliko je lanac dug i funkcijonira li.
Pozdrav od Vilija. :clap:

Daj malo detalja o spojleru i cijenu.
Ja sam prosle godine ugradio vitlo od 900 W s 50 m inox lanca. Funkcionira uz predvidjene poteskoce. Prije svega dubina sidrenog prostora je mala za normalno slaganje lanca pa ga treba rukom "pomoci". Inox lanac je upravo uzet zbog toga sto je gladji od cincanog pa se lakse slaze iako nije dovoljno bez pomoci. Mislim da je 600 W dovoljno. Racuna se: (tezina sidra + tezina lanaca) X3 = maksimalna tezina dizanja i prema tome odabire model. Ionako se sidro ne cupa na struju nego na motor.
Goldfinger je napisao/la:Komandna ploća mi je u dosta lošem stanju tako da ću sve obnovit ispočetka, od prekidaća žica i ostalog.Ne znam da li da se zezam sa solarnim ploćama ili ne? Ima li tko solarke na svom brodu?

Ja planiram ove godine staviti solarne panele. Nisam jos odlucio koje ali mi fali struje jer premalo vozim tijekom dana, a volimo piti i jesti hladno. :Drink27:
Ja sam upravo ovih dana montirao novu komandnu plocu jer je stara bila u katastrofalnom stanju i cim uhvatim malo vremena objaviti cu slike o tome. :Other8:
Avatar
opus
Senior Member
 
Postovi: 858
Pridružen/a: 18. 08. 2008. (12:12)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: A790

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Goldfinger » 11. 03. 2009. (00:04)

Bok dječaci
Opus jedva čekam vidjeti slike komandne ploče. Od čega si napravio podlogu komandne ploče (plastika ili drvo) ?
Da li postoje priključci( adapteri ) za punjenje laptopa i mobitela na brodu ? Osim zasebnih solarnih panela?



[quote="raptor"]Krasan opis vrsta ribolova i alata samo jedan od navedenih izbaci iz upotrebe i sve pet

Hvala na pohvalama što se ribolova tiče.Vjerojatno misliš na podvodni ribolov kao stavku koju treba izbaciti. I taj sport je prihvatljiv ako ti služi za opuštanje i ako poštuješ pravila.Pod opuštanjem mislim na uživanje u ronjenju i nadmudrivanjem s ribom (kapitalcima) a ne bezobzirni izlov.


Goldfinger
Avatar
Goldfinger
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 23. 02. 2009. (17:23)

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la raptor » 11. 03. 2009. (00:07)

Goldfinger je napisao/la:Bok dječaci
Opus jedva čekam vidjeti slike komandne ploče. Od čega si napravio podlogu komandne ploče (plastika ili drvo) ?
Da li postoje priključci( adapteri ) za punjenje laptopa i mobitela na brodu ? Osim zasebnih solarnih panela?



raptor je napisao/la:Krasan opis vrsta ribolova i alata samo jedan od navedenih izbaci iz upotrebe i sve pet

Hvala na pohvalama što se ribolova tiče.Vjerojatno misliš na podvodni ribolov kao stavku koju treba izbaciti. I taj sport je prihvatljiv ako ti služi za opuštanje i ako poštuješ pravila.Pod opuštanjem mislim na uživanje u ronjenju i nadmudrivanjem s ribom (kapitalcima) a ne bezobzirni izlov.


Goldfinger


Ma na samice mislim jebaga pas :mrgreen: zajebaješ ti mene aaaa :lol: :thumbup:
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Nino » 11. 03. 2009. (00:49)

[quote="Goldfinger"]Bok dječaci

Da li postoje priključci( adapteri ) za punjenje laptopa i mobitela na brodu ? Osim zasebnih solarnih panela?



Najbolje ti je uzet pretvarač 12/220V od 100-tinjak W i imaš rješeno sve u svezi svih mobitela i laptopa.
Ja san svog uzeja u Chipoteke za male novce.

A solar od 55W mi je drža frižider (42l klasika) cilo lito na stari brod. Sad san stavija 80W i "prst u uvo".
Piscare necesare est
Avatar
Nino
Member
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 27. 02. 2009. (13:50)
Lokacija: SPLIT

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la lupis » 11. 03. 2009. (21:39)

Imaš u Metrou za kupit adapter za laptop..s jedne strane su razni priključci za lap,ima ih jedno 10-tak raznih ,a s druge prilljučak za upaljač 12 v.I na samom adapteru se da namjestit voltaža adekvatna laptopu!Od Trusta sam platio 80 i par kuna a ima još jedan od stotinjak čini mis e!
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10393
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Goldfinger » 11. 03. 2009. (21:59)

Super!
Hvala na savjetima.
Vidim da imate veliko iskustvo. Šta mislite kakav je "hladnjak" dovoljan? Ledenica koja se puni ledom, ledenica koja ima napajanje odnosno održava led(12 V) ,plinski hladnjak, ili original hladnjak za brod na struju?Ovi na struju su mi nekako mali, a bojim se kod ovih ledenica da će se led brzo otopiti.Kakva su vaša iskustva?
Navodno imalu ulošci za led koji drže do 7 dana i višekratno se daju zamrzavati?! :?
Avatar
Goldfinger
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 23. 02. 2009. (17:23)

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Žabar » 12. 03. 2009. (01:20)

Ako imaš mogučnosti,napravi si jaceru iznad zadnjeg poklopca nad statvenoj cijevi.Izoliraj sa onim panelima 10 cm i sve lijepo plastificiraj sa matom... Meni je onaj ribarski led trajao tjedan dana po največoj vručini.
Avatar
Žabar
Old Senior Member
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: 24. 07. 2008. (00:45)
Lokacija: Pula-Vrbovec

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la vili » 12. 03. 2009. (16:18)

Spojler s bočnim stabilizatorima koji idu do pola broda ( ukupna dužina spojler+stabilizatori 470 cm) , te će služiti i kao platforma , u kojem će biti još dva rezvoara za vodu od po cca 70 l te rupa za konope sidri i sl. koštat će 1700 eu.
Čovik će mi još napravit prolaz s platf. za u brod te napraviti tvrdi pl. krov do kraja krme.
Sljedeči tjedan bi to tribalo bit napravljeno , pa ču vam slikat i valjda uspit stavit na forum.
Drug put čete dobiti još detaljniji opis.
Pozdrav.
Avatar
vili
New Entry
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 19. 02. 2009. (18:22)

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: SHETLAND, Visokogore i 6 gostiju.