preinaka unutarnji na vanbrodski motor

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: preinaka unutarnji na vanbrodski motor

PostPostao/la Rexi » 20. 10. 2024. (20:53)

oliowwe je napisao/la:... da li je isplativo ili uopce izvedivo i da li je to itko radio
naime moja brodica od 6,5 m duzine ima limun krmu (riva 750) i malu platformu iza, ...


Primorka sa limun krmom, imao 18ks Nanni, sada vb tohi 20ks.
Potrosnja jednaka. brzina.. 0.5 brze, tocnije maksimalna 7.
s time da je to puna kolumba, deplasmanac.
tezina 1,2t

za tvoj brod neznam odgovor, za primorku, moj je odgovor sada i svaki put - isplati se. ako imas volju raditi sam.
dobije se puno prostora, komotnije je i lakse baratati i manevrirati.
ja sam stavio motor na platformu, ali to nije bila dobra ideja, topi se limun krma. Ovu zimu stavljam platformu sa spojlerima.
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1677
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: preinaka unutarnji na vanbrodski motor

PostPostao/la josey » 21. 10. 2024. (06:48)

Rexi je napisao/la:
oliowwe je napisao/la:... da li je isplativo ili uopce izvedivo i da li je to itko radio
naime moja brodica od 6,5 m duzine ima limun krmu (riva 750) i malu platformu iza, ...


Primorka sa limun krmom, imao 18ks Nanni, sada vb tohi 20ks.
Potrosnja jednaka. brzina.. 0.5 brze, tocnije maksimalna 7.
s time da je to puna kolumba, deplasmanac.
tezina 1,2t

za tvoj brod neznam odgovor, za primorku, moj je odgovor sada i svaki put - isplati se. ako imas volju raditi sam.
dobije se puno prostora, komotnije je i lakse baratati i manevrirati.
ja sam stavio motor na platformu, ali to nije bila dobra ideja, topi se limun krma. Ovu zimu stavljam platformu sa spojlerima.



cekaj.
Nemoguce.
Kaze nas ivek da windy 22, 30cm dulja brodica, 40cm sira brodica, sa gliserskim dnom (dakle veci otpor u deplasmanu) i sa 300kg vise, sa 20ks ide 8-10 cvorova, da su mu rekli bivsi vlasnici.
Rexi, motor ti je u zescoj banani :shock:
prestani lagat ovaj napaceni narod.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2433
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: preinaka unutarnji na vanbrodski motor

PostPostao/la Ivek Zagorec » 21. 10. 2024. (07:33)

Koje ti gluposti pišeš, pišeš kako tebi paše.
Avatar
Ivek Zagorec
Senior Member
 
Postovi: 540
Pridružen/a: 19. 05. 2023. (19:21)
Lokacija: Zaprešić
Tip plovila: Wiking komet 350 Tohatsu 20mfs

Re: preinaka unutarnji na vanbrodski motor

PostPostao/la josey » 21. 10. 2024. (08:34)

Ivek Zagorec je napisao/la:Koje ti gluposti pišeš, pišeš kako tebi paše.

dakle strana 6
ti neams pojma ni koji bi motor ni sta bi,
yelis 20ks vb da nebi imao tehnicki svakih 5 god

onda bi d4, d6, d8, pa bi rakovicu 39ks, pa si zvao bivse vlasnike koji ti pricaju bajke, pa ti i som pise da ti pricaju bajke, pa ti porer kaze da ti pricaju bajke, ja ti govorim da ti pricaju bajke, al neeeeeeeeeeee, ti znas jer su ti oni rekli.
Ja sam ti na to odgovorio da onda stavis taj motor od 20ks i da probas kolko ti ide taj tvoj olmajti windi. da ti ja kazem - NE IDE i nece ic kolko si zamislio.
Rexi ti je napisao da ima primorku sa limun krmom i da mu je max 7 milja sa 20ks, ne i to nije dovoljno.
i onda frajer ti imas muda meni napisat da ja neznam i ja sam debil.
Neznam zasto uopce ulazim u diskusije s tobom. (al bogami sad cu i cesce)
al evo sve ono sta ti nisi rekao a ja izmislio

Ivek Zagorec je napisao/la:I dal opće ide neki dizel na taj pogon, jer ne zanima me brzina nimalo.
8 do 10 milja najviše.
Želio bi taj brod pretvoriti u brodicu za ljetne đite, godišnji odmor i obiteljska krstarenja.
Znači samo ljetnja vožnja.
Brodica već ima dosta toga za to, ležaje, kuhalo, vodu, wc nekorišteni još. Uz malo dobre volje sve bi to još dotjerao po svom guštu.
Pošto sam gledao taj brod kontaktirao sam sa vlasnicima koji su ga imali kod nas, zvao oglase koji još stoje na njuškalu i drugim raznim oglasnicima, da čujem iz prve ruke bivših vlasnika, i svi mi dali vjetar u leđa. Jedino je ta kabina oko 160cm,a ja skoro 190.



Ivek Zagorec je napisao/la:Svako živi svoje snove, tako i ja. I ne vidim razlog zbog kojeg ih nebi sanjao? Meni netreba nikakva brzina, nego lagano i uživat u moru, galebima, šum valova.
I nije mi jano zbog čega koji dio nije isplativ? Jedino je motor tu skup, druge stavke nema koju ja vidim.
20 konja bi meni bilo čisto dosta za moju vožnju. Ono najbitnije je da imam trajnu registraciju.



Ivek Zagorec je napisao/la:Ma znam da je najbolje tako, mislio sam to i napravit, nije veliki kvar motor pali.
Ali kad bude već u garaži ja bi najrađe stavio vanbrodski.
Ali kad dođem do toga onda budem znao kako i šta. :-)


Ivek Zagorec je napisao/la:Pa znači ni ja neznam dali idu sa 20 konja tolko, ali kako sam rekao sve naše oglase sam nazvao koji su ih imali, prijašnji vlasnici su rekli koji su imali vb motore, ne vidim razlog zašto bi mi lagali a nemaju ih više. Jedan je imao 15 konja i reko je putna 7 milja, drugi kaže sa 50 konja glisera.
Znači vlasnici koji su ih imali tako kažu o brodu.
Jedini probelm je da mu fali tereta kad se unutarnji motor makne, tako kažu.
Ali i to su riješili.
Ok ja sam rekao d6 ili d8 jer tih motora imamo, ali ne znači da sam rekao da ću ga staviti.
Znači ljudi su boravili cijelo ljeto na moru i bili zadovoljni brodicom, od svih dobip odgovor da su ga prodali zbog kupnje većega. I da sigurno netrebam brinut za bilo šta na brodici.


dakle ti, TI si napisao, a ne ja, da tebe zanima 8-10 cvorova, i u drugom postu da je tebi za tvoju brzinu 20ks dosta.
Meni logika nalaze da si ti zamislio da sa 20ks ides 8-10 cvorova, a tim vise sto ti je jedan od vlasnika rekao na tel da windi ide 7 covrova PUTNE sa 15ks! stoga sto nebi ti sa 20 isao putne 8 max 10, jelda?
i sad san ja imbecil a ti si to napisao, eto izvukao sam sto si napisao.

i na kraju jesi uopce kupio brodicu ?
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2433
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Prethodna

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], pero i 5 gostiju.