Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Potreba za vecim brodon. gradac, dalmatinka, primorka

PostPostao/la Interceptor023 » 07. 04. 2021. (12:08)

Jedan moj poznanik u Zd je na antaresu radio tehnički. Prijavio i došli mu doma.
Što po tebi PeroLa gliser od 6m sa 90ks npr ne triba tehnički?
Koliko sam ja shvatio brodica preko 7m ili snage veće od 15kw odnosno 20ks mora imati tehnički.
Interceptor023
New Entry

Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Arimar 420

PostPostao/la peroLA » 07. 04. 2021. (12:30)

Interceptor023 je napisao/la:Jedan moj poznanik u Zd je na antaresu radio tehnički. Prijavio i došli mu doma.
Što po tebi PeroLa gliser od 6m sa 90ks npr ne triba tehnički?
Koliko sam ja shvatio brodica preko 7m ili snage veće od 15kw odnosno 20ks mora imati tehnički.

gliser nemam pa sam pratio ono samo što se mene tiče, ali mislim da 90ks nije ni prije novog zakona bilo na trajnoj registraciji tako da za njih se nije niš mjenjalo osim što se prije tehnički nije radio nego samo potpisao a sad očito netko izlazi na teren... moja primorka je na trajnos registraciji još uvjek ali po zakonu to što ima unutarnji motor i više od 20ks kad dođe dan morat će na tehnički i kad to dođe navodno moram dodat alarm za vodu u santini to ću lako rješit... i nabavit nešto za ispod motora za odvajanje vode... a wc ću sakriti jer ne mislim crni tank radit na primorki
peroLA
Old Senior Member

Tip plovila: Primorka 700byElPasso-Sole 26

PostPostao/la el passo » 07. 04. 2021. (20:04)

Interceptor023 je napisao/la:Dosta ljudi za gradac govori da im je potrošnja jako slična sa vanbrodskim u odnosu na unutarnji, iskreno nisam proba pa neznam. Nisam mislio usporediti lombardini i hondu. Nego sam za male novce moga naći gradac bez motora i srediti ga za tu hondu al opet to traži vrimena kojeg trenutno baš nemam

Gradac ili drugo nešto u tom rangu po pitanju razlike potrošnje iste snage vanbrodski/unutarnji...isti kaco. Debljinu plastike za gradac neznam...nisam ga bušio...kvaliteta plastike ista kao i kod kvarnerplastike...puna rupica, piša na sve strane. Ako gradac i je deblji ne znači da je čvršći...govorim o koritu...jer rebra ojačavaju konstrukciju pa kad gledaš za ravni trup treba nešto više materijala da bi se dobila ista čvrstoća kao kod rebrastog.
Po meni je dalmatinka bolja radi šire krme, u slučaju unutarnjeg motora u gradacu u kokpitu mjesta nemaš. I ona niska nadkabina...nije mi nešto. Ali eto, to je moje mišljenje i viđenje stvari
Postoje samo dvije vrste žena. Jedne puno pričaju a druge ne prestaju pričati ...dalai lama
el passo
Old Senior Member

Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5,7 bravo II

PostPostao/la Interceptor023 » 07. 04. 2021. (20:36)

Meni najviše i odgovara niska nadkabina kao što je ima Gradac ili one Primorke koje imaju onaj niski tip nakdkabine gdje su im gornji prozori identični onima donjima sa kabine. Al malo je takvih.
Interceptor023
New Entry

PostPostao/la bobipu » 10. 04. 2021. (18:09)

josey je napisao/la:primorkica sa lombardinijem 20ks je super brodic.
neznam samo zasto se lome koplja oko tog lombardinija.
i slazem ae da njuskalo nebi trebalo bit nekakvo mjerilo, al
zasto se nebi nasa dobar al stvarno dobar motor na njuskalu?
evo kroz god dana ja cu prodavat motor sa 100 radnih uri. i onda ce bit da san vratija ure da nije to to.
je to je to, kupicu jaci motor. zajeba san se i sta sad odma san lazljivi peder koji pokusava nesto uvalit?
ocu rec, zasto bi bija zajeb sa tim lombardininem? vjerojatno je motor 1/1

Evo ja sam u takvoj situaciji...prodajem motor 2011god. kupija ga u Entradi osobno...490 sati...Lombardini 40ks...Ljudi i ako zovu čuje se sumnja u govoru jer misle da je neki zajeb...
Ja kupujem motor od 90kw koji je teško nač..ovaj put polovni, to mi je maksimalna snaga za barku po papirima...jebiga hoču na pošte za pecat koje su mi sve dalje a vremena sve manje...neko če reč kupi gliser..ali meni je ova barka za mene idealna..kupija san je novu,sve san napravija kako je meni pasalo jedino motor zbog straha od polovnog u to vrime san poša na novi...
..
kuraja do jaja
bobipu
Senior Member

Tip plovila: Marušić 21

PostPostao/la josey » 10. 04. 2021. (18:48)

a evo ja kupija novi motor 2016 ugradija 2017, ima 108 uri, i prodavat cu ga. 88kw
i normalno da ce svi mislit da je zajeb, a nije :(
kako ces uvjerit nekog da ure nisu vracane i da su prave? nemos kad je takav mentalitet.
stica iman fotke brojaca okretaja (i uri motora) svakih par miseci.
josey
Member

Tip plovila: Drveni guc

PostPostao/la Interceptor023 » 11. 04. 2021. (21:20)

Ekipa danas sam iša do St pogledati jedan Gradac, stanje više nego solidno, stariji čovik vlasnik. Nije ga baš koristija. Ima yanmar 15ks, sate neznam ali lipo radi. Tendu ima. Kabina ima kusine, nakon prespanave noći odluka. Ali mislim da je to to.
Interceptor023
New Entry

PostPostao/la peroLA » 12. 04. 2021. (08:57)

eto ovo je za čestitat Interceptor, bitno da motor dobro radi... predpostavljam da je 2cil? još si pogledaj stanje trinele ili manžete i ležaj osovine kad bude brod vani i to je to... a Josey i bobipu na vama je odlična prilika da se dogovorite za motor, a lombardinija možda netko uzme za adriatika ili nešto slično tko te pozna pa će ti vjerovat.. dobra je to mašina ima zvuk ko da ima turbinu..
peroLA
Old Senior Member

PostPostao/la josey » 12. 04. 2021. (10:47)

Interceptor023 je napisao/la:Ekipa danas sam iša do St pogledati jedan Gradac, stanje više nego solidno, stariji čovik vlasnik. Nije ga baš koristija. Ima yanmar 15ks, sate neznam ali lipo radi. Tendu ima. Kabina ima kusine, nakon prespanave noći odluka. Ali mislim da je to to.

ma i da ima 1000 uri, to je motor taka taka, ako je dobro odrzavan (a citaj to je uglavnom samo redovno ulje, filteri i cinkovi) trajat ce jos 30 god. reka bi moj pokojni dida, nadzivice i mene i tebe :D
josey
Member

PostPostao/la peroLA » 12. 04. 2021. (11:25)

predpostavljam da si mislio 10 000 zato jer na 12 mislim da ide tek neki veći servis na starim ovakvim yanmarima
peroLA
Old Senior Member

PostPostao/la josey » 12. 04. 2021. (12:30)

10 tesko koji da ima to se sve vrti oko 3-4000.
a ako je onaj stari sta nema izmjenjivac topline to ce napravit 20 000 uri bez da ga takne kljucem 13
oltiga, prioje ce se prestat prodavat dizel na benzinskima nego sta ce se taj motor "istrosit"
josey
Member

PostPostao/la peroLA » 12. 04. 2021. (13:50)

bilo je tu forumaša nekada sa tim slinim satima... više ih nema možda i dalje tuku sate... bio je čak Sole sa +10tisuća... moj DMB je bio prodan sa 3600sati radio ko ura i išao doma morskim putem i to preko Kvarnera
peroLA
Old Senior Member

PostPostao/la josey » 12. 04. 2021. (15:55)

nemaju ljudi vise vrimena tolko bit na moru,
a i povecale su se putne brzine, pa makine imaju i upola radnih uri.
al dobro da ne seremo po temi, mislin da je taj gradac sa yanmarićem 15ks odlicna opcija.
josey
Member

PostPostao/la el passo » 12. 04. 2021. (20:20)

Interceptor023 je napisao/la:Meni najviše i odgovara niska nadkabina kao što je ima Gradac ili one Primorke koje imaju onaj niski tip nakdkabine gdje su im gornji prozori identični onima donjima sa kabine. Al malo je takvih.

Zato jer su neprtaktične. Ali imaju svojih prednosti. Slično kao učestalost dalmatinskih tendi koje idu preko uzdužne grede pa na krajevima imaju poprečne. Meni ružno, ali za razliku od klasičnih biminija puno iskoristivije.
Bitno da se tebi sviđa i da ti odgovara...kako bi rekao Vitasović...gušti su gušti :thumbup:
Postoje samo dvije vrste žena. Jedne puno pričaju a druge ne prestaju pričati ...dalai lama
el passo
Old Senior Member

Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5,7 bravo II

PostPostao/la jerga » 13. 04. 2021. (19:34)

Gradac je dobra barka, meni najljepši od svih pasara s kabinom koje plove okolo. Ipak je ugradnja VB motora umjesto unutarnjeg korak naprijed jer imaš mjesta dok kasun od motora smeta budući nema previše širine unutra. Govorim iz prve ruke jer sam ga imao i ugradio sam vanbrodski. 15 KS optimalno, ali i 10 je u OK. Natkabina je niža, ali meni je bila ok i unatoč mojoj visini od 185 cm nije mi smetala manja visina natkabine, naučiš se, a taman lijepo gledaš naprijed preko krova kad stojiš iza. Ljetna tenda 15-17 cm iznad natkabine do krme se pokazalo odlično rješenje.
U svakom slučaju savjetujem ubacivanje težine u klupe u kabini i prema kokpitu, ja sam otežao sa oko 220 kg i to je bila jedna druga barka, približila se drvenoj po ponašanju na valovima. Jako lako izvedivo, a može se izvaditi van po potrebi.
Interceptor, dobar izbor
ono čega nema to se ne kvari
jerga
Member

Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Marinello Eden 20.05, e-tec 115; pasara Elan

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 14 gostiju.