Calafuria 950 Scorpionero

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Calafuria 950 Scorpionero

PostPostao/la scorpionero » 29. 05. 2016. (23:55)

Evo ukratko zanima me kupnja ovog broda polovnog normalno ali i vase misljenje opcenito, brod bih kao prvo kupio u privatnu svrhu ali bih ga i iznajmio liti normalno ako se da vratit ulozeno Di bi ja bio skiper.
E sad mene zanima druga stvar a to je odrzavanje, cijena
Veza, cijena kasko osiguranja, potrosnja gorivo na 2 motora Yanmara 240 ili 260 ks.
Ukratko godisnji trosak, a kako kazu sretan si 2put sta se broda tice a to je kad ga kupis I kad ga proda, imam malu barku al tija bi I imat dobar brod, e jos nesto da li to kupit u nas ili narucit od catarsija iz italije pa ga doma opremat, eto bio bih zahvalan na korisnim savjetima
Avatar
scorpionero
New Entry
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29. 05. 2016. (22:01)
Lokacija: Peljesac
Lokacija: rotterdam
Tip plovila: calafuria scorpionero 950

Re: Calafuria 950 Scorpionero

PostPostao/la dimulius » 30. 05. 2016. (07:46)

Ako uopce razmisljas da ces bit sritan kad ga prodas, nemoj ga ni kupovat.
Ako ne znas di ces ga vezat, nemoj ga kupovat.
Ako su ti troskovi ikakav problem, nemoj ga kupovat.
Ako ga moras iznajmljivat da bi ga moga imat, isto ga nemoj kupovat.

To je veliki, ozbiljni, dobri (skupi) brod sa dva dobra (skupa) motora i adekvatnom (velikom) potrosnjom.
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Calafuria 950 Scorpionero

PostPostao/la luc » 30. 05. 2016. (07:58)

Potrošnja na 20 čv cca 50 litara, godišnji redovni servis cca 1000 eur
Avatar
luc
Senior Member
 
Postovi: 940
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (08:19)
Lokacija: Split-Brač
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Fantastikus 32 Volvo D3 2x190

Re: Calafuria 950 Scorpionero

PostPostao/la Lady M » 30. 05. 2016. (09:51)

Po meni je to previše lijep , dobar i skup brod , da bi da' fureštima da mi skaču po njemu :shh:
Avatar
Lady M
Member
 
Postovi: 114
Pridružen/a: 30. 04. 2011. (20:34)
Lokacija: jaska
Tip plovila: gull 745 turist , mitsubishi S4L2-T

Re: Calafuria 950 Scorpionero

PostPostao/la levan » 30. 05. 2016. (14:51)

Računaj da ti ostane bar 10000e sa strane nakon kupnje a možda sam i malo rekao.

Vez u nekoj marini ti je cca od 3000 do 7000e godišnje. Sportske luke su pretpostavljam kao i ovdje prenatrpane pa je i tu borba za vez velika (čitaj skupa)

Potrošnja je najmanji problem -ne voziš -ne tankaš .Ja bi se recimo bojao nekih većih kvarova na motorima jer su skupi i majstori i djelovi. A par novih košta kao novi brod od 7m.
Avatar
levan
Senior Member
 
Postovi: 561
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:39)
Lokacija: Pula
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Jouet 920

Re: Calafuria 950 Scorpionero

PostPostao/la nostromo » 30. 05. 2016. (16:19)

Da nadodan, ovi scorpioneri sta su se radili u Donata nisu po kvaliteti ravni talijanskim originalima, tako da pripazis.
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1962
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Calafuria 950 Scorpionero

PostPostao/la shamrock246 » 30. 05. 2016. (19:51)

nostromo je napisao/la:Da nadodan, ovi scorpioneri sta su se radili u Donata nisu po kvaliteti ravni talijanskim originalima, tako da pripazis.

I ja mislim isto da nisu ravni originalima.
Po njuškalu su cijene preko 100000 eur. Pogledaj na subito.it šta možeš kupiti od 50000 do 75000 eura.
Potrošmja će po mojem mišljenju biti min 60-70 litara.
Inače brod izgleda fantastično.
E da valjda misliš raditi dnevne đite jer za više dana sa skiperom mislim da je ipak premali odnosno mislim da dužina na vodenoj nije 9.5
Avatar
shamrock246
Member
 
Postovi: 113
Pridružen/a: 25. 03. 2015. (19:53)
Lokacija: Cres

Re: Calafuria 950 Scorpionero

PostPostao/la scorpionero » 30. 05. 2016. (20:18)

Pa ajmo od pocetka :
dimulius prema tvom savjetu najbolje da ga ne kupim, hvala jedino mi je problem vez isprid kuce ga nemogu di veza jer je plitko, mogu ga vezat nasred vale sta se nece svidi susidima, ha to je uobicajeno u svakom nasem malom mistu :D , al zato ima u drugom mistu lucica pa san razmislja o tom, a marina mi je daleko
tako san i mislio da mu je potrosnja al kad ide 30cv onda bice guta i 80l al to su gusti , al opet na potrosnju utjecu i valovi mislim vrime uopce, tezine na brodu ...
znaci sto se tice vecih kvarova bolje kupit novu makinu nego popravljat staru ha to mi je vec poznato po malim pentama.
E sad koja je razlika donatovog scorpionera i catarisjevog u italiji ako je raden po njegovoj licenci onda je sve 5, ispravite me ako grisim. Otkad je donat otiso u stecaj dosta ovih plovila se rasprodalo po ko zna koliko manjoj cijeni i ko zna di su ta plovila zavrsila. I ako imate kakav info od ovim donatovim da se prodaju molim javite. ] Bilo je prije koju godinu na njuskalu kit one calafurije scorpiopesssa iste duzine sta ima veliku slobodnu krmu samo kit je bio 27000 eur, jel to ok cijena za to ??
Jos nesto posto je ovo brod s 2 motora dali mogu koristit samo 1 pa nakon nekog vremena prebacim na drugi ili 2 moraju uvik u paru radit ??
Avatar
scorpionero
New Entry
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29. 05. 2016. (22:01)
Lokacija: Peljesac
Lokacija: rotterdam
Tip plovila: calafuria scorpionero 950

Re: Calafuria 950 Scorpionero

PostPostao/la shamrock246 » 30. 05. 2016. (20:57)

Ovo uzmi samo kao moje mišlkenje koje možda ništa ne vrijedi.
Prvo mislim da ima više proizvođača brodova Calafuria. Ona prava je Calafuria slr mislim. Catarsi se bio u jednom trenutku odvojio od firme i počeo raditi brodove koji nemaju reputaciju u Italiji kao oriđiđi. Kasnije je ušao u priču sa firmom iz Zadra. Ja sam isto ćuo da kvaliteta nije najbolja.Normalno da sve može biti rekla kazala ali najbolje ti je da dobiješ informacije iz prve ruke odnosno nekoga koji posjeduje ili je posjedovao takav brod.
Što se tiće motora mislim da su napravljeni da se brod najbolje ponaša kad rade oba. Jedan desno a drugi lijevo okretni. Osim za neku panulu mislim da brod moras uvijek voziti sa oba.
Ponavljam brod izgleda čudo ali i košta puno.
Ja bi radije neki polovni sciallino za koji govore da su isto odlični a slićno izgledaju.
I potrošnja će biti min 60 litara na 20 knots.
U svakom slučaju šta god odlučiš puno millja ti želim :thumbup:
Avatar
shamrock246
Member
 
Postovi: 113
Pridružen/a: 25. 03. 2015. (19:53)
Lokacija: Cres

Re: Calafuria 950 Scorpionero

PostPostao/la scorpionero » 30. 05. 2016. (21:59)

hvala shamrock246,

nije zurba al gledan neki obiteljski brod, pa eto moze i vas savjet ostalih slicnih brodova kao npr. damor fjera 980,piculjan, sessa dorado, sas vektor, al sve ispod 8m osobno mislim da je malo ako gledam brod za 4 osobe sta se tice lezaja i komoda.
Avatar
scorpionero
New Entry
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29. 05. 2016. (22:01)
Lokacija: Peljesac
Lokacija: rotterdam
Tip plovila: calafuria scorpionero 950

Re: Calafuria 950 Scorpionero

PostPostao/la Bourbon » 30. 05. 2016. (22:57)

Tvorac Calafurie je Vicenzo Catarsi i njegovi brodovi su pojam do 12 metri ča je je još i danas svi kopiraju njegova podvodna djela. Prvenstveno je gradil brodove za ribariju a kasnije i plesure boats a danas i jahte samo je on danas već dosta star pa vjerovatno i neki mlađi ljudi danas vode taj biznis. Ima još jedna firma Calafuria ali to je njegova stara firma tj njegovi stari modeli koje je on radio 80 godina, tj neznam točno kad ali je zapravo on bio primoran prodat tu svoju prvu firmu jer je zapao u dugove i ti novi vlasnici koriste njegova stara korita i ime Calafuria( bili su kasnije i po sudovima jer su se sudili za korištenje imena Calafuria) , a on je kasnije opet otvorio drugu firmu gdje radi nove modele kao šta su i taj Scorpionero tj.velika je razlika između starih i novih modela. Ovi iz Zadra su dobili njegovu licencu da rade ta dva modela ovaj manji i Scorpionero.
Ujedno rečeno Catarsi je izmislio sve šta se dalo izmislit uvezi linije podvodnog djela poludeplasmanskih brodica...Svaki model ima mogućnost sa jednom ili dve kolumbe ovisno dal je namjenjena za jedan ili dva motora.
Avatar
Bourbon
Member
 
Postovi: 115
Pridružen/a: 14. 01. 2015. (10:51)
Lokacija: Vrbnik
Lokacija: Velebitski kanal - Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Antares 620 - Nanni 85 hp

Re: Calafuria 950 Scorpionero

PostPostao/la kazo » 31. 05. 2016. (11:54)

Pogledaj Šibenik800, brod ima dosta mjesta za četvero.
Šepić Commerce d.o.o
Rastočka 14
10020 Zagreb
098 398525
info@motooprema.hr
Avatar
kazo
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 260
Pridružen/a: 30. 12. 2010. (16:19)
Lokacija: Zagreb-Jezera
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Šibenik800(Cummins370) Betina500cabin (yam30)

Re: Calafuria 950 Scorpionero

PostPostao/la nostromo » 31. 05. 2016. (15:55)

Pazi-u Donatovim se fusarilo-pricalo se da umisto termanta stavljaju svasta...sad koliko ima istine u tome ne znan jer nisan prisustvova gradnji, cinjenica da je Donat propa i ocito je ima i razlog, brodovi se rasprodali po niskim cijenama-mislim da i to nesto govori...sad opet me nemoj krivo shvatiti. Komentar je dobronamjeran jer se o tome puno pricalo, a di ima dima ima i vatre ;) Misljenja san da svejedno neces kupit calafuriu i da ces se predomisliti, uzet neki jeftiniji i manje zahtjevan brod i uzivati s njin i vise nego u troskovima s calafuriom.
Sto mislis da se Sasova Adriana radila od nekog specijalnog gelcoata i smole-je k... :lol: Kelteks, gelcoat standardni nista specijalno. Ko i sta ven radi :lol: u tom je problem nasih brodograditelja, radu skupe brode od istih materijala ka i kvarnerplastika i cudu se sta ne ide-balkan u krvi. instalacije krpaju od ostataka kablova i sl.-vidija brodomehanicar kojeg poznan. Necu dalje, pozdrav!
Graditi se mora korablju iz snova, da nam slavi rod...
Avatar
nostromo
Old Senior Member
 
Postovi: 1962
Pridružen/a: 26. 02. 2010. (17:57)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15, Mercury 60 4t

Re: Calafuria 950 Scorpionero

PostPostao/la scorpionero » 31. 05. 2016. (21:53)

A svasta al dobro je znat, e jos nesto kako provjerit recimo da taj polovni brod da nije bio potopljen najprije mislim na motore, jer opet prodavatelj to nece rec a mestri ce napravi sve samo da rade i ako su bili potopljeni koliko oni mogu posli tako dugo radi bez vecih kvarova,
Avatar
scorpionero
New Entry
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29. 05. 2016. (22:01)
Lokacija: Peljesac
Lokacija: rotterdam
Tip plovila: calafuria scorpionero 950

Re: Calafuria 950 Scorpionero

PostPostao/la bajica » 31. 05. 2016. (22:40)

scorpionero je napisao/la:Pa ajmo od pocetka :
al zato ima u drugom mistu lucica pa san razmislja o tom,

tako san i mislio da mu je potrosnja al kad ide 30cv onda bice guta i 80l al to su gusti , al opet na potrosnju utjecu i valovi mislim vrime uopce, tezine na brodu ...

E sad koja je razlika donatovog scorpionera i catarisjevog u italiji ako je raden po njegovoj licenci onda je sve 5, ispravite me ako grisim.

jesi li razmislja ili imas garancije da ces u to drugom mistu imat vez? i ako ih imas to ne znaci da ces garancije i realizirat.

gusti su gusti, meni npr je gust eco speed od 20ak milja, brzo a: tise, udobnije, makinja gusta, trup gusta, ali ajde.....

ovo sa licencom i sve 5 je poprilicno naivno. mislim da se u rotterdamu nedavno opremao jedan megabrod sa freefall lajbotima najjace firme na svitu,radjenim licencno u dalekoistocnoj zemlji pa su ti lajboti-ajme.

vozit livu makinju u parne, a desnu u neparne dane, well........sto reci????
ipak mslim da ces ovdje dobiti (vec si dobio) dobrih savjeta i zelim ti uspjeha u tvom lipom planu.
wearing shoes with no socks in cold weather
Avatar
bajica
Member
 
Postovi: 468
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (08:58)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: SAGA 26LS / Yanmar 4JH2-DTE 88Ks

Sljedeća

Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.