JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la amiklic1 » 27. 10. 2010. (17:00)

Evo, pa vidi ako ti paše.

nakon dugo misli i razbijanja glave, doša san do nekih dimenzija.

Jacera bi bila volumena oko 100l, vanjske dimenzije 40 širina, 45 visina i 110 dužina.

može dobro poslužit ko neka klupa.

U biti radit će se od tri dijela, sve iz kalupa od plastike.

Vanjski, unutarnji i poklopac. Predviđena izolacija je Armaflex AF (najbolje šta trenutno kod nas možeš nać'), al' možeš stavit i poliuretan ili bilo šta drugo.

Pogledaj paše li ti ovo pa da minjamo ako se možemo prilagodit tvom "otočnjaku" a da meni ne smeta...
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 27. 10. 2010. (20:14)

amiklic1 je napisao/la:Evo, pa vidi ako ti paše.

nakon dugo misli i razbijanja glave, doša san do nekih dimenzija.

Jacera bi bila volumena oko 100l, vanjske dimenzije 40 širina, 45 visina i 110 dužina.

može dobro poslužit ko neka klupa.

U biti radit će se od tri dijela, sve iz kalupa od plastike.

Vanjski, unutarnji i poklopac. Predviđena izolacija je Armaflex AF (najbolje šta trenutno kod nas možeš nać'), al' možeš stavit i poliuretan ili bilo šta drugo.

Pogledaj paše li ti ovo pa da minjamo ako se možemo prilagodit tvom "otočnjaku" a da meni ne smeta...



aj bumo se našli na biri ovizih dana, pa ćemo prodiskutirat... :thumbup:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la amiklic1 » 28. 10. 2010. (00:08)

Ja napravio nacrte, naručit ću ploče za kalupe, a ti ako ne bude pasalo prikrajaj.

Al' sve skupa, jebeš brod šta u krmi nema slobodnog mista za još jednu jaceru od metra ;-)...

Aj laku noććć
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 28. 10. 2010. (20:52)

amiklic1 je napisao/la:Ja napravio nacrte, naručit ću ploče za kalupe, a ti ako ne bude pasalo prikrajaj.

Al' sve skupa, jebeš brod šta u krmi nema slobodnog mista za još jednu jaceru od metra ;-)...

Aj laku noććć


...ma dobro i kažeš...za mene moš odma salit i tri ...pa mogu birat oću li po širini ili dužini ih stavit! :D
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la amiklic1 » 29. 10. 2010. (12:37)

Pape je napisao/la:
amiklic1 je napisao/la:Ja napravio nacrte, naručit ću ploče za kalupe, a ti ako ne bude pasalo prikrajaj.

Al' sve skupa, jebeš brod šta u krmi nema slobodnog mista za još jednu jaceru od metra ;-)...

Aj laku noććć


...ma dobro i kažeš...za mene moš odma salit i tri ...pa mogu birat oću li po širini ili dužini ih stavit! :D


najbolje 4 , pa ih moš ko pajete koristit priko bande... a bit će i štagod za stavit u njih ;-) (vino, panceta, naravno...)
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la primorac » 29. 10. 2010. (13:02)

zore70 je napisao/la:
Pape je napisao/la:
amiklic1 je napisao/la:Ja napravio nacrte, naručit ću ploče za kalupe, a ti ako ne bude pasalo prikrajaj.

Al' sve skupa, jebeš brod šta u krmi nema slobodnog mista za još jednu jaceru od metra ;-)...

Aj laku noććć


...ma dobro i kažeš...za mene moš odma salit i tri ...pa mogu birat oću li po širini ili dužini ih stavit! :D


Jel to oćeš reć da imaš brod sa velikim kokpitom...aj ne hvali se ton staron gnjilon kanturinom :lol:


Šta će neki guštat sad ;)


Nego jesi li ti razvida Perkinsa, kakva je situejšn?!? Šta kaže komparater, ima li zazubica na vrhu stubline? Klipni prsteni?
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la zore70 » 29. 10. 2010. (15:04)

Nego jesi li ti razvida Perkinsa, kakva je situejšn?!? Šta kaže komparater, ima li zazubica na vrhu stubline? Klipni prsteni?[/quote]

Nisan ga ni taka bidnega...nije to lako,velike su to akcije,duge pripreme :lol:
Računan da če narast kompresija bude li se malo kisellija,možda se pripadne :lol:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la primorac » 29. 10. 2010. (15:12)

Pa je, kažu da blok motora valja tek nakon 20 godina ležanja na livadi... ;)
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la zore70 » 29. 10. 2010. (16:42)

primorac je napisao/la:Pa je, kažu da blok motora valja tek nakon 20 godina ležanja na livadi... ;)


Pa ako se uračuna 28 godina modre livade...taman bi moga sad negdi bit za obradu :lol:
Odoh pa večeras obisim slike uškopljenog Brutusa :lol:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 29. 10. 2010. (22:35)

a jeee, jeee...saaamooo vi piiiizdiiiiite... :lol:

ŽorŽ nemoj da se zajebaješ, vamo trulež, a vamo meni prodaješ neke baze da za otvorit tunel da ti tribaju neke freze, delamiti, bušilice sa dijamantnim glavama specijalno naručene...ko da gledan na Discoevriyu Mega Builder-se....pa po ovome šta kažeš gnjilež moga bi taj tunel onda pošadon otvorit! evo da ne falijemo za iduću sedmicu kad dojde tunel La Manš za thruster mujsnem ženi iz bešteka i dvi...ono da ne falijemo!...pa čeprkaj... :lol: :lol: :lol:

primorac...situejšn je i dalje s motorom ...po onoj staroj narodnoj...kako lega, tako se i diga!....dakle kocka ruzine i dalje na kolicima kraj vrata, a ova druga ruzina 450kg lakša.... dva metra dalje ispija birušu...i pita jesi donija šta kuna... :lol: :lol: :lol:

dabre, prika...falija si temu stari, tema Dosada je u Parlaonici pod imenom Dosada..... :wave: :lol: :lol: :lol:

amiklicu...e sad baš ću izlit šest komada..jedna za pancetu, jedna za vino, jedna za biru, jedna za bržole, jedna za odojka, jedna za ufačenu ribu...i mogu svih 6 stat i mogo bi ih još 3...i ne tribaju glumit pajete...za pajete ćemo obisit mihove za dodatne litre vinca na brodu, pa mogu dobro poslužit i za tu namjenu... :thumbup: a inaće sa tih 6 ili 9 jacera kad ovo lito dodjen negdi u valu....izbacin ih po krmi ka terasu...ko ponton kad složiš!...jebate ni MoP mi nije ravan sa ovim idejama.... :lol: :lol: :lol:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la hrv.ratnik » 29. 10. 2010. (22:51)

istina je da je stari blok motora puno bolji nego novi,dugotrajnim radom cestice ugljika koje se nalaze u bloku zbog cestog grijanja i hladenja pojacavaju strukturu i kvalitetu metala.Sta starij to bolji ka i vino,a i mlade cure recu nema udarca do starca. ;)
Poljubi zemlju po kojoj hodas...
Avatar
hrv.ratnik
Korisnik baniran
 
Postovi: 41
Pridružen/a: 15. 10. 2010. (17:27)
Lokacija: zasada trogir

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la zore70 » 29. 10. 2010. (23:24)

hrv.ratnik je napisao/la:istina je da je stari blok motora puno bolji nego novi,dugotrajnim radom cestice ugljika koje se nalaze u bloku zbog cestog grijanja i hladenja pojacavaju strukturu i kvalitetu metala.Sta starij to bolji ka i vino,a i mlade cure recu nema udarca do starca. ;)


U potpunosti se slažem...da dugotrajnim radom dolazi do učestalog trošenja goriva,maziva kao i dijelova pa samim time i nečijega novčanika...dakle Papina definitivno...
Ja bi ipak volija u ovom brodu jedan friški "neodležani" blokVM-a slabije strukture ugljika od jedno 230-250 ks,nebi mi smetalo šta je mlad i neiskusan bidan : Laughing3: : Laughing3:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la zore70 » 29. 10. 2010. (23:39)

Ajmo sad ozbiljno neozbiljno se uvatit analize...
Daklem danas smo izvršili akciju razvalitisa Brutusa..osta mali na brzinu bez dijelova..a da gazda nije ni zna :lol:
SAM_0903.JPG

Nosač zadjeg ležaja je za statvu bija uvaćen sa dvi gnjile mesingane vide za drvo,bez kita,sikafleksa ili sl....a stvar bude gora,veza statvene cijevi i nosača zadnjeg ležaja je pukla,sve je požderano od galvanske struje,neko je očito u prošlosti štedija na cinkovima :thumbdown: :thumbdown:
U kolombi cijev je bila zalivena gipsom :!: :?: ..koji je sagnjija u neku čudnu masu..bar je bilo lako razvalit :lol: ;)
Ići će i peta kormila doli..uz bitne izmjene nakon toga...
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la zore70 » 29. 10. 2010. (23:53)

I još se razvalilo toga..da Pape ima šta radit za vikend..nemaj brige bit ćeš kontroliran,moraš timbrat kartelu na ulazu :lol: :wave:
Pasićima obavezno štagod donit :thumbup:
Kao šta se vidi izginija je i kompletan mehanizam timuna..eto,nije mi se svidija : Laughing3:
Na zadnjoj slici je prikazan model izuzetno kvalitetne anaboličke kenjare višenamjenskog tipa koja će biti ugrađena po projektu..
Inače,još nije viđena na nađem tržištu ali je osvojila zapadno svojom polivalentnošću pa proizvođač,poznati WHEY &Co. daje specijalne uvjete i dobre popuste za distributere i servisere :thumbup:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 30. 10. 2010. (10:40)

eto da samo ne ispadne da stalno rušimo, u moja radiona, počele su pripreme za građenje. sve je oslobođeno i sastavit će se radni stol za plastiku. par ploča je već naliveno, rade se kalupi za neke stvarčice, a ovi vikend na brodu nastavljamo sa "pametnim" radovima. da me ne hebu kompovi, bilo bi još slija. u sridu (bar su tako rekli) dolaze barbe za pjeskopižđenje po brodu, tako da će dno bit kristalno čisto u jedan dan. nešto opreme je opet stiglo, neka je još u naruđbi, neka se još čeka da stigne. sad je najbitnije izać iz "pametnih" radova, a onda ide saniranje, zaštita, pa onda slaganje i igranje...

evo kako je ŽorŽ objasnija i pokaza slijama, sve to lipo i divno izgleda kad gledaš izvana...međutizim kad počmeš kopat vidiš pravo stanje stvari. sve je to radilo bez blema, i neko je napisa da bi neki još godinama ovako...u 90% slučajeva i bi! eto mi sa korčule došli bez blema, a sad kad vidiš ovo...počeškaš se po glavi....kako si uopće izaša iz porta sa ovim. naletija san ovde na još par "bisera" kako se utopit u nekoliko minuta. iman par slija koje ču stavit kad stignem, ali sad ću objasnit. prije 2-3 god ( zaključeno po slojevima intonka) netko je bušija trup za sondu fish findera. kad je probija svatija je da neće moć poravnat sondu sa trupom, a onda je napravija pizdariju. napravija je drvene kajle sa unutarnje strane i pazi sad... sa vanjske! rupu je napunija sa silikonom za ne znan šta i utopija sondu, opitura drvo (vanjsko) sa lak sprejom za auspuhe i onda to sve još zamaza intonkom čak i preko sonde :!: :?: ...kako san skinija sondu kasnije?...lako... kacavida od ispod broda (niti odvida dvi vide) i karga...ispala je ko babin zub....bez ikakva blema.

baza u svemu ovome je da sve fercera, radi bez blema, sve do jednog trena...a onda se desi dernek, pa mjaukanje, a ako se izvuče živa glava onda češkanje ...a kako se to moglo dogodit....brod nije samo trup i plastika i eno ga pluta...brod je puuuno više od toga...a svaki brod je jak onoliko koliko mu je jak njegov najslabiji dio....

aj odo sad radit... :wave:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 4 gostiju.