JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Kiana » 15. 10. 2010. (21:12)

som je napisao/la:
Kiana je napisao/la:
Pape je napisao/la:ee..da zaboravljan tunel za bow thruster...sad kad je sve raskopano idealno za postavit ga...jedino me malo muče ona pojačanja u kolombi i oko nje kad se bude bušija tunel. ne znan čime to roknit jer su pojačanja debela i utisno su pod provom, to još nigdi nisan vidija. ma valjda ću nekaj smislit...ako ne pape ima stroj na dijamantno bušenje sa stalkom nema šta taj ne pila i oderat bužu da bude ka picino joko.... :lol: :lol: :lol:


Pape, pozdrav čitan kako uređuješ novi/stari brod i guštan,...samo naprid..

Nego, za informaciju, negdje sam vidio (čitao, da li u Vetus katalogu-pogledao sam sad na brzinu ali nisam našao, ili negdje drugdje) da postoji bow thruster koji se montira izvana trupa...ne treba bušit trup. Ne zajebajem, sjećam se da sam tada pomislio, vidi kako dobra stvar za naknadno montirat. Prekopaj malo po netu...


Da ali za krmu.


Nisam siguran da nije i za provu...
Radio ne radio svira ti radio...
Avatar
Kiana
Member
 
Postovi: 448
Pridružen/a: 19. 04. 2009. (11:11)
Lokacija: Kranj - Malinska
Tip plovila: Adria 1002 - 2x Iveco Aifo 80 Ks

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 15. 10. 2010. (21:37)

waitapu je napisao/la:...još moran odletit po kalup za kontraštampu, i kad bude ciča zima zakveštat se u svoju radionu, grijanje, i peglaj ploče brajo...

Od cega kontrastampu,postoji kalup za kontrastampu za taj brod ili od nekog drugog pa upasivanje?
Dobro ce bit skockan remorker :thumbup:


ne i opet ne.... :lol: , taj kalup radi ramo ravne ploče. ti skineš šagume sa površina koje želiš prekrit, prebaciš na ploču koju si predhodno nalija u kalupu i otkineš šta ti triba za tu površinu prekrit...i samo lipiš i slažeš, spojeve kasnije moš "fugirat" sikom, ili pokrit nekim lajsama ako su ti prevelike fuge...

Jadranko je napisao/la:svejedno moraš bušit trup?! bio bowthruster van trupa ili unutra treba ga fiksirat i dovest struju...

inaće vidio sam to da stavljaju i na pramac i krmu!

ne loše riješenje!


da stavljaju i na provu i na krmu te thrustere, ali meni se osobno ne sviđaju. imaju svoje prednosti kao brza i laka montaža, lako održavanje, moš ih stavit i po krmi...a nedostaci su im šta vire van trupa pa su raznorazne začkoviljice u svezi toga...tipa prestavljaju (ipak) otpor u moru bez obzira na oblik suze, prilikom vađenja broda moraš pazit na njih, a i skupljaju plutajuče objekte tipa Kerumove kese, plutajuče konope, a o kakvoj grančurini u moru da ne govorim... pa mi je zato puno draža nutarnja izvedba....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la bronzin » 15. 10. 2010. (23:36)

čestitke na novoj brodini od srca ... iako mi oni gradac još uvik krasi skrinsejver na mobitelu :silent:
"ko se mača laća...la kukaraća
slika
Avatar
bronzin
Senior Member
 
Postovi: 764
Pridružen/a: 15. 10. 2010. (23:05)
Lokacija: šibenik-zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adria 500

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 17. 10. 2010. (21:45)

jučer nisan ništa taka po brodu, ujutro čuva malu, a popodne vodija ženu na wellness. dar za godišnjicu braka. banjali se u jakuziju, po bazenima, onda odali po saunama, i nakraju opizdili masažu cilog tila. gušta san ko prajac.

onda jutros se diga u 7:00 i kad san doša na brod pun elana. napravija posla u tri pm. očerupa prostor rezervara, i dobro ga očistija, onda još malo rušija po kabini, i konačno krenija u brusidbu. moje 4 tetke me nisu mogle pratit. (4 kutne brusilice) onda san u jednom trenutku mora stat na po ure jer su se ove više bile užarile da nisu se stizale oladit, a ima san i blema sa diskom koji je podloga za brusne papirne diskove. jedan mi se više od muke totalikus razbelja (rastopija), tako da je onaj drugi završava na svakom minjanja brusnog diska u kanti sa vodom da dođe sebi. to me je malo usporilo, jer svaki put skidaj stavljaj kad minjaš brusilicu ili papire. očito ću morat zaposlit jednog malog da samo mi minja diskove i puše u brusilice da ih oladi. :lol: uglavnom natuka san 6 punih sića jupola prašine, a kad san doša doma i otušira se nije mi triba voltaren ili andol da spriječin upalu mišića. dakle vratija san se u kondiciju za čerupat po brodu. osjećan sad da bi moga još cilu noć onako.

maska za brušenje položila sa plus pet! nekidan u Škare na Zenti kupija masku ka onu rusku vojnu sa dva oka. maska, adapter, filteri (4kom za prašinu) + filter za plinove sa aktivnim ugljenom = 460kn. 3M-ova maska sa vizirom bez filtera cijena za mene 780kn....pa sad biraj...ova "ruska", meni i više nego dovoljna, i mogu reć da je za pet. navodno je prodaju škveranima na tone za njihove radove di je potrebna...evo nisan se ni obrija, dosta san čupav, ali nije nigdi puštala sa strane. inače vidiš bijeli trag prašine ako ne dihtuju dobro na tom mistu. ova "suva" ko barut i ne umara u nošenju.čak ima unutar maske podmasku tako da kad se znojiš ne ide u oći, svud oko tebe kapa, ali nijedanput mi znoj nije uša u oko. bija san malo skeptičan za tu masku u početku oće li izdržat koji dan, al sad znan da ću bez blema sa njom napravit cili brod.

sad bi stavija slije al me kompovi i dalje zahebavaju...pa ću to kad uspijen. ili sa nekog drugog kompa ubacit....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 19. 10. 2010. (09:54)

evo konačno uspija natirat laptop da otvori forum. sve živo otvara po netu, ali čim iden na forum...brokva. evo par slija ću sad obisit, ostale ću kasnije. nemojte se samo pripast prizora u kabini, već je to sve sređeno i pobrušeno za zaštitu i vračanje podnice. otvara san to duplo dno da vidim šta je dole i da li je brod tu zdrav, a onda san naša vodu u tom dnu. kako san otvorija cilo to dno i pogleda zašto je ta voda dole, zaključak je da je voda ušla preko prozora u kabinu, a posli se slivala dole u duplo dno jer san naša da je netko probija rupu u tom dvodnu blizu wc-a i onda je poklopija sa komad željeznog tašela koji nije bija brtvljen ničim. kako je to bila najniža točka poda u kabini tako se je voda slivala na to misto i pomalo punila dvodno. tu vodu san išeka, očistija da vidim kakva je tu plastika, i prema viđenom, zdrava ko cekin. sad san to dno pobrusija, očistija, i onda bum udril dva-tri sloja plastike još ka za zaštitu i onda top coat. možda udren još koje pojačanje jer volim da je brod čvrst ko tenk. vidit ću još. onda san miran da je tu brod zaštičen maximalno. sad će neko reć voda u brodu...ajme! međutizim kod svih brodova koji su bili u moru koju godinu ima vode negdi koja se negdi zavukla i ne vidiš je, brod pari suv ko barut, ali nije! u to san se uvjerija masu puta. kad bi stavili brod na vagu kad je nov noventi prije bacanja u more, i izvadili ga nakon nekog vrimena i ponovo stavili na vagu naravno da je sve čisto i u istim uvjetima, vidili bi da bi vaga pokazala na kraju veći piz nego šta je bija. a taj piz je upravo ta voda koja se negdi zavukla. bilo u plstici, bilo u tim dvodnima, bilo u kolombi nalivenoj kvarcom bilo u drvenariji koja se je "napila".... tako da sve ovo ovde šta se radi je i jednim dijelom da se taj mrtvi piz od vode svede na minimum, i poboljša zaštita od iste.

evo sad slija raskopane unutrašnjosti i kako to "strašno" izgleda i kako se to čini ogroman posal, al to je sve igračka uz pravi alat i ako znaš radit. raščišćeno je sve u jedno jedino popodne.....a naravno i par slija nove hidraulike timuna...

slika
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la sinitram » 22. 10. 2010. (09:46)

Umjetnost prva liga! ;)
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Mali Dabar » 22. 10. 2010. (10:57)

Pape ove Ruske maske ostalo od Černobila,zato je dobra cjena ! :D
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 22. 10. 2010. (11:58)

Mali Dabar je napisao/la:Pape ove Ruske maske ostalo od Černobila,zato je dobra cjena ! :D



...je, je bit će je i sam imaš na glavi trenutno tamo sideć među pinturom.... :lol: :lol: :lol:

:wave: :wave: :wave:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 22. 10. 2010. (14:36)

evo još koja slija radi usporedbe. sve je to srušeno za uru vrimena sa žutom ubojicom na slici. takozvana lisica. pila rodica čak i prst kad joj staviš isprid nosa, a da ne kazujem šta sve ne... :lol: ... tako da pokažen da to ništa nije strašno, niti pusta ubijačina. imaš samo imat pravi alat i pravu obuču i zaštitu (rusku) i kad se uvališ sve je to igračka. a brušenje još veča igra. jebi ga ko se nikad nije počeša od svraba plastike njemu je sve problem, a najjače su mi teme montaža sonde (unutra ili vani) i kako nanit top coat iznutra. za vrime dok se sve to naškrabalo ja bi bija već montira 56 sondi i izmaza 20 brodi top coata od 10 metri. (dobro sad misliš u sebi Pape ne se*i, al tako ti je to prika moj, manje birca, više rađe)

šta se tiče rezervoara od inoxa on je oriđiđi. nađena oriđiđi naljepnica na njemu i piše god proizgvodnje 1978. još uvik je u odličnom stanju, triba ga oprat, i onda bi okrenija usis, povrat i špinicu za izlivanje na drugu stranu rezervoara tako da čim otvoriš purtelu u podu sve ti je odma nadohvat. doda bi još sa straner menzuru, tako da ako slučajno plovak počme ludat uvik moš vidit odokativnom metodom koliko još ima u njemu.

oni stol sa naslikanim jedrenjakom san tija bacit međutizim, kad san ga jučer okrenija onako kako je na slici zapeja mi jedrenjak za oko. onda došla mi matora u radionen, i odma da ajmeee ja ću to uokvirit, tako da ću njojzi to poklonit i pripremit za uokvirit. ipak ću imat jednu vrst uspomene od "starog" broda. :D slija će ić na zid u vikendicu na Visu, tamo je ionako sve u "morskom" stilu, tako da će se brod uklopit bez blema.

ako ko želi onu kenjaru (školjku) darujem je, samo neka dođe po nju, ne da mi se odat po busevima, zajebavat...ili leti u škovacen, jer znan da će se godinama vuć po skladištu da bi opet završila na Karepovcu. naručena je komplet nova sa električnom pumpom.

e sad vidite koliko stvari sa jednog broda, sinoć san to sređiva, sve je stivano i radionen je sad čista, samo čovče ne možeš virovat koliko se tu stavri nakupi, nađe. za neke stvari san i zaboravija da ih iman. i onda se svi čudimo da nan nakon nekog vrimena brod nešto sporije ide nego na početku. je dno obraste, šporka se propela, napije se brod malo vode, ali zaboravljamo na piz svih ovih stvari. ovde ima bar 200 njak kila raznoraznih pizdarija. eno samo kutiju sa alatom kad san stavija na vagu igla je pokazala 32 kg. hebaji ga dupli set ključeva, pa jedni gedori, pa drugi set gedora pa kacavide, pa raznorazne vide ( nikad ne znaš za šta će tribat) pa klišta papagajke jedne, pa druge, pa konbinirke, pa raznorazne brage,...pa sad da ne nabrajan do besvjesti... i sve to igra na brzini broda....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 22. 10. 2010. (14:52)

...evo sad san se naoruža za vikend. tako da će kabina i prostor rezervoara bit spreman za počet vračat nazad od ovog vikenda. triba sve dobro na kraju oprat slatkom vodom, a onda acetonom ugrubo jedanput, a onda kad se bude stavljala zaštita drugi put. evo danas je dogovarana cijev za bow thruster. najvjerovatnije ide fi 180, samo triba proračunat to sve malo da ne kupim preslab ili prejak truster. triba ga uzest da bude taman.

danas u obilasku malo mi je zapela jedna mala TV LCD za 1200kn, a u kabini iman misto za nju ka bombon. potrošnja joj je 55W, šta je sasvim pristojno. još bumo videli oćemo li je stavljat, ali budem predvidija instalaciju za nju. možda čak i paralelnu 220V kad si na vezu negdi di ima struje.

gleda san i one male brodske frižidere. hm...sve mi to pari bezveze. premali su. četiri limenke bire od po kila i moš još koju fetu mortadele ugurat ali tako da omotaš limenku sa svakom fetom mortadele. a skupi su za popizdit, a još tu ka nije kraj, vuću onda panele za sobom i još sto čuda, a šta, da moš popit ladnu biru tek nakon 6 sati. preskupo. bolje jedna jacera negdi na krmi i baciš par patrona unutra i malo leda i bez blema drže po par dana unutra sve ladno. kad ti ne treba odneseš je ča. jednostavno ko pasulj. za junački frižider neman mista, a niti mi se daje soma eura za njega i još najmanje soma za panele. to kad prodan ovoga pa uzmen brod od 12 metri. 8-)

eto dosta za danas, odo čagod papit, pa bi moga na remorker čagod otič radit. lip dan danas u 3pm.... :wave:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Thomy » 22. 10. 2010. (16:15)

Pape je napisao/la:...bolje jedna jacera negdi na krmi i baciš par patrona unutra i malo leda i bez blema drže po par dana unutra sve ladno. kad ti ne treba odneseš je ča...



Ovo si vidija u amiklića ;) i još koristiš za stol :mrgreen: .

:wave:
Zadnja izmjena: Thomy; 22. 10. 2010. (16:17); ukupno mijenjano 1 put/a.
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2474
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 22. 10. 2010. (16:34)

Thomy je napisao/la:
Pape je napisao/la:...bolje jedna jacera negdi na krmi i baciš par patrona unutra i malo leda i bez blema drže po par dana unutra sve ladno. kad ti ne treba odneseš je ča...



Ovo si vidija u amiklića ;) i još koristiš za stol :mrgreen: .

:wave:


nope, do ovoga san doša samostalnim razmišljanjem.... 8-)

:wave:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Mali Dabar » 23. 10. 2010. (07:36)

vidim sve si isplanira,kenjaru,frizider,pa i TV, ali nigdi ne vidim kužinu ?
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la amiklic1 » 23. 10. 2010. (11:05)

Pape je napisao/la:...evo sad san se naoruža za vikend. tako da će kabina i prostor rezervoara bit spreman za počet vračat nazad od ovog vikenda. triba sve dobro na kraju oprat slatkom vodom, a onda acetonom ugrubo jedanput, a onda kad se bude stavljala zaštita drugi put. evo danas je dogovarana cijev za bow thruster. najvjerovatnije ide fi 180, samo triba proračunat to sve malo da ne kupim preslab ili prejak truster. triba ga uzest da bude taman.

danas u obilasku malo mi je zapela jedna mala TV LCD za 1200kn, a u kabini iman misto za nju ka bombon. potrošnja joj je 55W, šta je sasvim pristojno. još bumo videli oćemo li je stavljat, ali budem predvidija instalaciju za nju. možda čak i paralelnu 220V kad si na vezu negdi di ima struje.

gleda san i one male brodske frižidere. hm...sve mi to pari bezveze. premali su. četiri limenke bire od po kila i moš još koju fetu mortadele ugurat ali tako da omotaš limenku sa svakom fetom mortadele. a skupi su za popizdit, a još tu ka nije kraj, vuću onda panele za sobom i još sto čuda, a šta, da moš popit ladnu biru tek nakon 6 sati. preskupo. bolje jedna jacera negdi na krmi i baciš par patrona unutra i malo leda i bez blema drže po par dana unutra sve ladno. kad ti ne treba odneseš je ča. jednostavno ko pasulj. za junački frižider neman mista, a niti mi se daje soma eura za njega i još najmanje soma za panele. to kad prodan ovoga pa uzmen brod od 12 metri. 8-)

eto dosta za danas, odo čagod papit, pa bi moga na remorker čagod otič radit. lip dan danas u 3pm.... :wave:


napravi jaceru s malim kompresorom (kao ugrađenu, samo prijenosnu. ima i gotvoih takvih al' su boli glava skupe). U jednu stranu udubljenje, priključak na utičnicu, zatvoriš inox mrižicon i imaš stvar za odnit doma (par kila kompresora ne znači ništa), a možeš danima stat na moru bez leda koji zauzima prostor unutra. Mo'š bnirat oćeš trošit struju il' ne. napuniš led, pa kasnije uključiš da duže traje.

nema ciđenja puste vode, smrada leda koji pokupi krv i slično ;-)... Iznutra obavezno inox (govorim o rješenju koje košta i radi se i računa duže vrime, ne ovako po jednom postu, naravno). ja ću to riješit do lita obavezno. Ako oćeš možemo se vidit za kalup kojeg ću napravit da bude gelcoat izvanka, s lipim original poklopcem, isto gelcoat ;-)... neću napravit pa bacit, nego ako kome triba nek uzme i napravi sebi... Nisan odredio dimenzije, pa možemo malo diskutirat'.

ja sam na kraju odlučio napravit 100l jaceru na taj način.

istina, to košta, al' neusporedivo je s drugim rješenjima.
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 23. 10. 2010. (23:41)

Mali Dabar je napisao/la:vidim sve si isplanira,kenjaru,frizider,pa i TV, ali nigdi ne vidim kužinu ?


ima i kužina, ne boj se. u početku san mislija stavit mali rešo na onu stranu di je tvornički sudoperčić i di ka i ide u oriđiđi verziji. međutizim nakon malo razmišljana box na kojem sidim je dimenzija onog malog obodina, i već ima rupu. tu u boxu su oriđiđi bile baterije predviđene, međutizim baterije premještan niže u prostor kraj rezervoara. pošto će ić dvi baterije od 140Ah, to i nije baš mali piz da stoje zajedno na istoj strani di i rezervoar odnosno još gora solucija na istoj strani poviše rezervara u tom boksu, a zašto još gora, jato jer ujedno šta naginješ brod na tu stranu, pomičeš mu i točku stabiliteta jer piz nije na dnu broda. pa još sidnem na tu stranu i ja dok vozin tako da je brod odma nagnut. zato baterije idu u kontra stranu od rezervoara, a u isti prostor. u ti prostor se još može i ugurat i rezervar slatke vode od nekih 60-70 lit, međutizim morat ću ga nekako posložit sam. ne bu iša kupovni. dakle da pojednostavnim, špaker ide ispod sica od timuna i vjerovatno će tu ispod njega ić i mala boca sa plinom međutizim to će bit onda odjeljeni dio di bude boca plina sa vratima prema krmi i prozračivanjem u dnu vrata spremišta. propan butan se inače u plinovitom stanju ponaša kao voda, puno teži je od zraka i traži pukotine/ rupe kao i voda dok se kreće po podu. ta vratašca prema krmi već postoje, samo treba napravit pregradu unutar tog boxa. kuvalo će prekrivat sic odnosno staklo od kuvala (ukopno kuvalo) drugi dio boxa će vjerovatno bit kakvi ormarić i još se razmišljan da na strani put timuna ukopam jednu nišu sa vratašcima di će bit smještena preklopna sklopka, osiguraći, ključ brava za prekid struje ( prema sitnim potrošačima), pretvarać 12V /220V, te koji osigurać i sklopka za napajanje preko 220V, ono za punjenje akumulatora, tv 220V i sl... vamo na strani di mi je oriđiđi bija predviđeno za mali rešo, ostat će radna ploha za sickanje i pripremanje, sušenje suđa...itd, itd...

Ami, može šta se tiče jacere lako se bumo mi dogovorili! :thumbup: a za "ruska" maska, ja san je tako nazva jer me na prvu na to sitilo, a i stavija san pod navodnike...može bit i G6 maska, al ja i dalje vidin Kakaljin kad je pogledan... 8-)
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.