JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la zore70 » 09. 10. 2010. (20:54)

Mali Dabar je napisao/la:Motor dobro izgleda na slikama, nema ruzine,zasto ga pjeskariti,ako se ne rastavlja i ne radi generalka.
Ipak mislim da je tvornicka boja puno bolja zastita .
Dobro ga oprati,popraviti na mistima di ima ruzine i samo pošpricati s novom istom farbom .


Ne vidiš ti to na slikama,koja tvornička boja..ona zelena za škure pokojnoga nona je sad isprolivana po njemu kada ga je neki kondor sa prolivon pokenja :lol:

A tek ruzinave brage,ispucana gumena criva...nastavljane žice..sve radi samo nije to za poć na more i bit miran,nikad ne znaš kad bi moglo kleknit ;)
primorac je napisao/la:Ne brini MD, to će Zore sriktat da će izgledat bolje neg novi... Sve će se to razvidat, premjerit, tarirat visokotlačna pumpa, reparirat brizgaljke (ili će dobit nove), uglavnom motor mora bit za šetnju do Maroka i nazad bez razmišljanja oće li šta crknut...


Nemaj brige,neće taj motor u brod dok ne bude pic-pic :lol:
Neman namjeru ić sa Papon po moru i nosit ključe,dijelove...samo štape,udice,varalice i makinje :thumbup:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Višanin » 13. 10. 2010. (17:28)

Pape svaka čast na kupnji. Moran ti priznat da san se ja sa starin mislia bili ga uzeli. Ali očito nismo bili dovoljno brzi, da buden iskren nisan ni mislia da će tako brzo otič :D

:thumbup:
Avatar
Višanin
Member
 
Postovi: 262
Pridružen/a: 26. 05. 2009. (09:34)
Lokacija: Vis
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ven 501 fly

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la zore70 » 13. 10. 2010. (17:56)

Višanin je napisao/la:Pape svaka čast na kupnji. Moran ti priznat da san se ja sa starin mislia bili ga uzeli. Ali očito nismo bili dovoljno brzi, da buden iskren nisan ni mislia da će tako brzo otič :D

:thumbup:


A ja san godinama u Zenti prolazija kraj Vidre i mislija se kako bi bilo lipo jednu takvu kupit...bez motora pa sredit...
Mislim da me čak jednom tvoj otac zva za iskombinirat neke Mercedese jer vam je riknija neki novokupljreni iz kučne radinosti šta je zaminija fićeka?
Jeli se dobro sićan?
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 13. 10. 2010. (19:37)

Višanin je napisao/la:Pape svaka čast na kupnji. Moran ti priznat da san se ja sa starin mislia bili ga uzeli. Ali očito nismo bili dovoljno brzi, da buden iskren nisan ni mislia da će tako brzo otič :D

:thumbup:



...a eto priteka san te...ili vas... :lol: zna san da će se brod prodavat i prije nego je završija u oglas :thumbup: ... a sad ko prije njegova đevojka, samo me malo ovo podsječa na onu priču kod prodaje...kad prodava san svoje stare aute...pa ono misec dva tri svi gledaju i ništa, na kraju ga daš nekom samo da ga nosi...a onda počme...ajmeeee! a šta mi nisi reka! bija bi ga ja uzeja odma za te nojce!...tako sad kad je otiša i ovi moj brod šta san ga prodava 6 miseci. svaki dan zivkanje, trkanje u lučicu...i sad kad je otiša...opet...ajme!!!! a da san zna da ga prodaješ!.... ili ovi šta zovu po oglasu...prodano!??!! pa kad ste ga prodali...ajme!!!...ajme zakasnija san koji dan...a bija bi ga ja uzeja sigurno!....a mislin da su tice na grani više znale da se prodaje...

evo to me samo podsitilo na to, no hard fellings my friend!..... :thumbup: :wave: :wave:

eee....baš kad smo kod oglasa...odo ih deaktivirat...još uvik zovu...dobro san se sitija!
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Višanin » 13. 10. 2010. (21:13)

zore70 je napisao/la:
Višanin je napisao/la:Pape svaka čast na kupnji. Moran ti priznat da san se ja sa starin mislia bili ga uzeli. Ali očito nismo bili dovoljno brzi, da buden iskren nisan ni mislia da će tako brzo otič :D

:thumbup:


A ja san godinama u Zenti prolazija kraj Vidre i mislija se kako bi bilo lipo jednu takvu kupit...bez motora pa sredit...
Mislim da me čak jednom tvoj otac zva za iskombinirat neke Mercedese jer vam je riknija neki novokupljreni iz kučne radinosti šta je zaminija fićeka?
Jeli se dobro sićan?



Skužaj, nemam pojma o čemu pričaš :mrgreen: Je se mi znamo? :)


Pape je napisao/la:evo to me samo podsitilo na to, no hard fellings my friend!..... :thumbup: :wave: :wave:


E a tako je to. Puno gledamo tražimo, a još više razmišljamo (ili bolje reći ne razmišljamo).
Neka te dobro služi :thumbup:
Avatar
Višanin
Member
 
Postovi: 262
Pridružen/a: 26. 05. 2009. (09:34)
Lokacija: Vis
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ven 501 fly

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 13. 10. 2010. (22:05)

macro je napisao/la:nešto se pape slabo fali zadnjih dana.. ljudi ponudite koju kintu, mislin da ovo ide u prodaju :lol:


:lol:

...ma ne falin se jer, malo san u obilasku po butigama, a i vrime nije baš za radit. nešto me zeza ovi komp doma kad god iden stavit slike na net sa ovog kompa isključi cili browser, a sa laptopa u zadnje vrime neće na forum :?: ...sve stranice otvara, ali forum nikako, tako da san malo skračen za stavljanje slija. inače evo mob je pun novih slija...počela je i oprema stizat polako. hidraulika timuna je recimo već tu. inox stvari su dogovorene. evo riješija pokositrene kablove za instalaciju (pripoznat će se taj :thumbup: ) sutra dolazi čovik za pjeskarenje trupa (ispod vodene linije) dat ponudu. na ovo sa pjeskarenjem san se odlučija jer ću cili brod napravit bez po muke, al kad se sitin da triba dno ožuljat od đelkota uvati me mala forca. radije bi tri broda iznutra uređiva sa svom prašinom, nego dno. ovo sa pjeskarenjem je najbolja varijanta i nenadhebiva stvar šta se tiče žuljanja. s ničim neče brod tako ostat ka sa pjeskarenjem. pa san dogovorija prozore (polikarbonat ide)...i tako to...
još moran izvuč osovinu i pravac u tokara, a i oni rezervoar mi je još unutra...kabina je spremna za žuljanje unutra, još oču izvadit rezervar tako da počmem pripremat i taj dio broda za zaštitu....a onda na red dolazi motorni prostor sredit. radi vrimena (mislim na kišu i lipe dane) ću kombinirat kad se radi unutra a kad vani. o motoru moj ŽorŽ bere brigu tako da san sa te strane barem miran...

a sad šta se tiče same rađe to san doživija kad san radija i prošli brod. najviše vrimena ti oduzme priprema za radit. ono triba otić po rollere (miševe), pa po još brusnih diskova, pa po smolu, vunu, katalizator, aceton, pa pukne ti koja puntina, pa jel ima dosta rukavica (kirurških) pa miljardu ostalih stvari da ne nabrajan do besvjesti, pa iz jedne butige u drugu, pa sr@**e po cesti, pa sa jednog dila grada na drugi po uru vrimena jer je gužva, pa se nemaš di parkirat kad dođeš.... a di je još dogovorit sve ove ostale radove, nabavit opremu. tu se izgubi more vrimena, zapravo da mi sve neko donosi i opslužuje me dok radin, mislin da bi ja brod zboksa u misec dana da je spreman za u more...ovako će mi ipak trebat 5-6 puta više vrimena....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 14. 10. 2010. (21:20)

evo, naša san oni filmič šta san ga gleda di se koriste islanderi i njegovi nasljednici. jedan islander se vidi u par scena izdaleka, a najviše je sniman njegov nasljednik Esteou 630 i sa njega je čak sniman dio ovog filmiča. inače Jeanneau je razradija Esteua od 430 do 10000, pa imate verzije 430, 530, 630, 730, 830 i Esteou 1000 jedina međuverzija između islandera i esteoua je Lamparo 660 koji je po trupu isti ko i islander, ali kao tvorniča verzija nadkabina nije bila zatvorena i naravno brod je krači 6,60m ka šta mu broj i govori...evo filmič traje 20 min, radnja atlantik, tema ribolov bakalara panulom, vrijeme radnje...a nisu mogi izać na gore vrime...

http://ushant-island.fr/LIGNEURS/VISUEL.html
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 14. 10. 2010. (21:30)

dakle Esteou je u onoj sceni nakon šta teta odvergla svoju najavu, pa ide val sa krijestom na početku (islander je u daljini na po sekunde) a onda Esteou sa crvenim dnom kojeg mlati more sa svih strana....najbolje se vidi islander u jednoj sceni di je stinja sa pustim pticama na sebi i dva broda idu zajedno prvi (ne znan koji je) a drugi za njim ide islander...scena traje 2, 3 sec....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 15. 10. 2010. (20:30)

...buhahahahaha...

evo da obavjestim o radovima, slije kad uspijem i ako uspijem....kompovi me hebu

rezervoar goriva je vani zdrav je da ne može bit zdraviji, prostor oko rezervoara će bit za koji dan spreman za sređivanje. preuzeta hidraulika timuna...evo mi blišči doma nesmin ni pogledat u nju koliko je sjaji. jutros bili prašinari, dogovoreno pjeskarenje za cijenu koja je smiješna (nisam ni zna da iman takve pregovaračke sposobnosti), uštedit će mi bar 15 radnih dana za kojih napravin more posla, a likovi su gotovi za jedan dan, bolje od ovoga ne može. razradija plan za petu timuna i novi osovinski vod timuna, kenjara spremna za završnu obradu, ponuda za nova stakla prozora prihvačena i riješena...još moran odletit po kalup za kontraštampu, i kad bude ciča zima zakveštat se u svoju radionu, grijanje, i peglaj ploče brajo...
kad natiskam ploča, onda se radi kalup za hard top, a onda igranje sa instrument tablom, i ostalim strujnim sitnicama, lakiranje demontirane unutarnje drvenarije i još 100 drugih čuda...takvi radovi su za vrime kad vani ne moš promolit nosom...nema stajanja...

ee..da zaboravljan tunel za bow thruster...sad kad je sve raskopano idealno za postavit ga...jedino me malo muče ona pojačanja u kolombi i oko nje kad se bude bušija tunel. ne znan čime to roknit jer su pojačanja debela i utisno su pod provom, to još nigdi nisan vidija. ma valjda ću nekaj smislit...ako ne pape ima stroj na dijamantno bušenje sa stalkom nema šta taj ne pila i oderat bužu da bude ka picino joko.... :lol: :lol: :lol:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Jadranko » 15. 10. 2010. (20:36)

Pape?
ajd stavi par slija kako si montirao bowthruster? od početka do kraja ako može ja bih istu stvar na svoj brod...

već bi ga prije stavio ali sam išao nekom svojom logikom... šta će to meni!?

onda sam probao kod prijatelja sa skoro istim brodom... ajme igračke... prava stvar kad imaš propeler( sklopiv) kao ja i brod ti je u vožnji krmom skoro neupravljiv!
Avatar
Jadranko
Senior Member
 
Postovi: 900
Pridružen/a: 29. 05. 2009. (18:20)
Lokacija: Vž-Zd
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bayliner fly

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 15. 10. 2010. (20:46)

Jadranko je napisao/la:Pape?
ajd stavi par slija kako si montirao bowthruster? od početka do kraja ako može ja bih istu stvar na svoj brod...

već bi ga prije stavio ali sam išao nekom svojom logikom... šta će to meni!?

onda sam probao kod prijatelja sa skoro istim brodom... ajme igračke... prava stvar kad imaš propeler( sklopiv) kao ja i brod ti je u vožnji krmom skoro neupravljiv!


budem....kužim o čem pričaš...međutizim ja prvo iden poboljšat upravljivost na timunu, da bude maximalna i put naprid i unazad, a onda još kad imaš ovu igračku praktički se možeš vrtit u mistu....to će mi puno igrat kod akoštavanja, a pogotovo onda kad buden sam na brodu a dere neki kua a triba u tisno akoštat....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la waitapu » 15. 10. 2010. (21:02)

...još moran odletit po kalup za kontraštampu, i kad bude ciča zima zakveštat se u svoju radionu, grijanje, i peglaj ploče brajo...

Od cega kontrastampu,postoji kalup za kontrastampu za taj brod ili od nekog drugog pa upasivanje?
Dobro ce bit skockan remorker :thumbup:
Avatar
waitapu
New Entry
 
Postovi: 70
Pridružen/a: 08. 01. 2010. (15:04)
Lokacija: solin

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Kiana » 15. 10. 2010. (21:04)

Pape je napisao/la:ee..da zaboravljan tunel za bow thruster...sad kad je sve raskopano idealno za postavit ga...jedino me malo muče ona pojačanja u kolombi i oko nje kad se bude bušija tunel. ne znan čime to roknit jer su pojačanja debela i utisno su pod provom, to još nigdi nisan vidija. ma valjda ću nekaj smislit...ako ne pape ima stroj na dijamantno bušenje sa stalkom nema šta taj ne pila i oderat bužu da bude ka picino joko.... :lol: :lol: :lol:


Pape, pozdrav čitan kako uređuješ novi/stari brod i guštan,...samo naprid..

Nego, za informaciju, negdje sam vidio (čitao, da li u Vetus katalogu-pogledao sam sad na brzinu ali nisam našao, ili negdje drugdje) da postoji bow thruster koji se montira izvana trupa...ne treba bušit trup. Ne zajebajem, sjećam se da sam tada pomislio, vidi kako dobra stvar za naknadno montirat. Prekopaj malo po netu...
Zadnja izmjena: riberer; 15. 10. 2010. (21:08); ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: citiranje, citiranje, citiranje, citiranje, citiranje ...???
Radio ne radio svira ti radio...
Avatar
Kiana
Member
 
Postovi: 448
Pridružen/a: 19. 04. 2009. (11:11)
Lokacija: Kranj - Malinska
Tip plovila: Adria 1002 - 2x Iveco Aifo 80 Ks

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Jadranko » 15. 10. 2010. (21:08)

svejedno moraš bušit trup?! bio bowthruster van trupa ili unutra treba ga fiksirat i dovest struju...

inaće vidio sam to da stavljaju i na pramac i krmu!

ne loše riješenje!
Avatar
Jadranko
Senior Member
 
Postovi: 900
Pridružen/a: 29. 05. 2009. (18:20)
Lokacija: Vž-Zd
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bayliner fly

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la som » 15. 10. 2010. (21:10)

Kiana je napisao/la:
Pape je napisao/la:ee..da zaboravljan tunel za bow thruster...sad kad je sve raskopano idealno za postavit ga...jedino me malo muče ona pojačanja u kolombi i oko nje kad se bude bušija tunel. ne znan čime to roknit jer su pojačanja debela i utisno su pod provom, to još nigdi nisan vidija. ma valjda ću nekaj smislit...ako ne pape ima stroj na dijamantno bušenje sa stalkom nema šta taj ne pila i oderat bužu da bude ka picino joko.... :lol: :lol: :lol:


Pape, pozdrav čitan kako uređuješ novi/stari brod i guštan,...samo naprid..

Nego, za informaciju, negdje sam vidio (čitao, da li u Vetus katalogu-pogledao sam sad na brzinu ali nisam našao, ili negdje drugdje) da postoji bow thruster koji se montira izvana trupa...ne treba bušit trup. Ne zajebajem, sjećam se da sam tada pomislio, vidi kako dobra stvar za naknadno montirat. Prekopaj malo po netu...


Da ali za krmu.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 3011
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.