JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Lando » 30. 09. 2010. (11:22)

Ma ja neznam u što si ti Pape gledo kad si kupovo ovaj brod :geek: ,











pa vidi kako ti je kriva crta vodene linije :think:

ja ti poznam jednoga jometra da ti drica tu crtu :lol:

:wave:
Avatar
Lando
Old Senior Member
 
Postovi: 3442
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:25)
Lokacija: db
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Arta mala

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 30. 09. 2010. (21:07)

... :lol: :lol: :lol: ...koji ste vi papanjerosi... :lol: :lol: :lol: ... :thumbup: ...a je san se iskesija...a šta bi rekli da san stavijo onu sliju di se vidi puna kesa wc papira?... možda biš te ljudi od broda bit će sr@**a!.... :lol: :lol: :lol:

Lando...kad buden vuka novu vodenu liniju...ti ćeš bit glavni čif od špaga i krede... :thumbup: :lol:

...evo od danas počelo demontiranje...rušim sve s reda...ono šta skinem a valja ide u garage na čišćenje i sređivanje...a ono šta mi odma na prvu ni drago, ili mislin da bi moglo malo kasnije zahebavat leti u smeće...za god dvi ne želin opet raskopavat brod rad neke gluposti šta san tija uštedit 200-300 kn...ne dolazi u obzir...ima nekih stvari šta su ka napravljene i popravljene...ali po meni nedovoljno dobro...skidaj brajo, deri sve s reda...

a struja mi je najjača...nemoš nać jednu žicu iz komada...u po metra jednog ka vodića 4-5 različitih žica različitih boja i presjeka nadožuntani luster klemama...kad vidin luster klemu na brodu odma mi se kosa digne na glavi! koliko su puta uzrok požara i ostalih sr@**a bili loši spojevi po brodima...nevjerovatno...ali našem svitu je i dalje nadraži način za spojit dvi žice...luster klema... lemilo ko da ne postoji....nekidan san vodija raspravu lemit sve spojeve na brodima ili ne...samo ću van reć da svaki spoj koji san napravija lemljenjem nikad nije zajeba...na brodu ili bilo di drugdi...ovi ostali jesu...masu puta...pa sad kako ko voli nek izvoli...

dakle večeras opet ništa od slija triba ih skinit sa moba...sutra ćemo...nemojte se pripast kad ih vidite...Pape je još pri zdravoj pamet...dont worry....... :lol: :lol: :lol: :thumbup:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la massa.st » 01. 10. 2010. (08:50)

PAPE cestitke na brodu.............odlicno brod izgleda.......zelim ti puno sretnih milja i mirnoga mora.... :thumbup: :thumbup:
Avatar
massa.st
Old Senior Member
 
Postovi: 1058
Pridružen/a: 30. 08. 2010. (09:31)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Leidi 600/Suzuki 150

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 04. 10. 2010. (12:05)

...evo konačno malo slika šta se radi. dakle čupa se sve šta je na oko, a bogami i na nos sumljivo. u wc-u je bija neki oriđiđi ka skaj, ili šta već, ko zna ko je tu sve kakija i čita novine, tako da je školjka izletila vani macon, a ta obloga u par minuti sa špatulom. onda sam skinija sve odljeve i usise šta se tiče kenjare...ispod vodene su linije i sa tim se nije za zahebavat. možeš radi 200-tinjak kuna odljeva otić šoto kad se najmanje nadaš. zanimljivo je šta je sve to u wc-u još uvik bila oriđiđi instalacija. ispod toga svega plastičurina i drvenarija je još uvik zdrava ko cekin. triba malo pobrusit očistit i deri sa novom oblogom (plastična kontraštampa). kalup za oblogu je već napravljen sa dezenom ka skaja. svi kušini, i drvene obloge u kabini su isto poskidane, kao i sva struja, instrument ploča, i još mali miljun pizdarijica. viđenom plastikom ispod sveg pokrova i više nego zadovoljan...tipična stara dobra vrst gradnje plastičnog broda, udri brajo plastikom i pojačanjima di god stigneš. recimo krov je debel sa svim pizdarijama priko 2 i po centa...onda je ostavljeno jedno 3 cm za instalaciju, pa ide obloga. nije ni čudo da kad je mojih 115kg skakalo po kabini da ova nije me ni ositila. nadkabina je mrvu tanja, ali isto brajo rađena ko da će ić na tenk a ne na brod. još je ostalo izvuč motor van na stol (sve pregledat), onda ispraznit rezervoar pa i njega izvuč prigledat i očistit, a onda pregledat osovinski vod, a za timun, sve bi to otpila i napravija novi osovinski vod, i list timuna, onda ide hidraulika za timun, te petu preradija. prema zaključenom, timunu još fali do 10-tak cenata da "pokrije" propelu, a peta je malo u sjeni propelera, pa bumo i to ispravili. brod ima i samoprazneći kokpit, pa ćemo prigledat sve odljeve, i usise mora ispod motora, prominit sva crijeva od goriva, auspuha, osposobit slatku vodu ( uz naravno pranje rezervoara), motorni prostor stuć mini washem, sve još jednom zaštitit i opiturat i onda ide slaganje svega nazad..... eto to je za sad plan, a sve će bit dokumentirano, segment po segment...

slika

slika
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la moreplovac » 04. 10. 2010. (12:23)

Pape ... svaka cast ... bit ce brod cakum pakum kad to sve finis ..
Avatar
moreplovac
New Entry
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 30. 08. 2008. (17:07)
Lokacija: ZG/Pag

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 04. 10. 2010. (12:37)

moreplovac je napisao/la:Pape ... svaka cast ... bit ce brod cakum pakum kad to sve finis ..




Mora bit!... ;)

...evo taman dogovoreni inox radovi, ide šperun, i krmena platforma, sa tim da na platformu idu nove skale za u more, nosać pomočnog motora, a po krmi one stare skale se prerađuju i sužit će za sa platforme uskočit na krmeni kokpit. naprid ide šperun sa klackalicom za sidra za meka dna, a sa strane ide pomočna kolotura za vadit mačka. postoječa ograda se širi na provi, produžuje i spaja sa šperunom.... nakon 15-tak min pregovora, cijenom više nego zadovoljan, i neču van je reč.... :lol: :lol: :lol: 8-)
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la baraba » 04. 10. 2010. (12:44)

kako si krenuo sa pruređenjem, napraviti ćeš od barke brod. :D

čestitam na kupnji i sretno sa obnovom. neka ti cijene opreme i majstora budu čim prihvatljivije!
Avatar
baraba
Member
 
Postovi: 438
Pridružen/a: 19. 08. 2009. (18:56)
Lokacija: Opatija

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 05. 10. 2010. (20:49)

Pape je napisao/la:...šugavo vrime danas, nema ništa od rađe po brodu... :?




...a ipak nisan izdrža, otiša san dvi ure i uspija oslobodit makinu za sutrašnje vađenje. nije bilo smisla sad ništa slikavat, ne bi se vidilo šta se je rastavilo na tim slijama (sajle komandi, odvojen sa propele, odvojen sa usisa mora i odvojena struja)...sutra kad bude iša motor vani ćemo nabacit koju sliju kako to sve izgleda. kaljužni prostor nije čiščen od stoljeća sedmog, pa kad izađe motor, čupamo staru poluraspadnutu zvučnu izolaciju motora (piramide), i onda sve triba oprat mini wash-om koliko god buden moga žešče....tu će morat bit ko u apoteci kad se vrati motor pituran u...u...hm...aha!...plavu!
ima jedna zanimljiva plava...i meni je :thumbup: ...dakle još ostaje izvadit rezervoar posli toga na pranje i poskidat neke sitnice...i onda idemo sa unutarnjim radovima. i naravno prozori se minjaju, ne okviri nego stakla. na nadkabini su prednja kaljena stakla, bočna plexiglass, i kabina sve plexi. sve šta je plexi...ide novo...prozore pribrtvit...i onda san miran...

daklen, nove slije do sutra... :wave:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la borro » 06. 10. 2010. (09:14)

Pape je napisao/la:...šugavo vrime danas, nema ništa od rađe po brodu... :?


Vidim iz ovog slijedećeg tvog posla da radiš sve na brodu isto što i ja, samo sam ja još malo više toga. (generalka na motoru, osovinskom vodu, obnovljena sva unutrašnjost i dodana nova, novi rezervar i hrpa dugog, bit će sve opširnije u zasebnoj temi). A vidim da te vrijeme zajebava. E sad znaš zašto moj nije gotov već godinu dana (za 2 tjedna9. Do 6. mjeseca je bilo jebeno hladno i - temperature, cijelo ljeto kiša pa nemaš kad plastificirati, nego leteći, kad vrijeme dozvoli, a i dijelovi za makinu su se čekali pola godine. Ma eto mene pri kraju sa radovima, sve vraćam polako nazad i prilagođujem!
Ako trebaš šta god javi se!
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 06. 10. 2010. (11:54)

...ma fala Borro...samo eto ne radin generalku na motoru neko radin veliki servis...očistit hladnjake, prigledat pumpu mora, semeringe, gumetine, prominit sve brage, na kopči upresat nova crijeva, pripakovat je i tako to...ono sve šta je potrošno...inače srce makine je zdravo, kopča također i motor radi ko singerica... rezervoar je od inoxa iz 1978 godine i na ovako koliko mogu vidit za sad još je u perfektnom stanju, samo eto izvuč ću i njega, pregledat, i isprat...ko zna šta je sve u njega bilo točeno i koliko taloga ima na samom dnu...kad ga isperen i provjerin do kraja onda san miran šta se tiče vode u nafti i ostalih sr@**a bar neko vrime. naravno sva crijeva (gumena) minjam, i onda san i po tom pitanju miran...šta se tiče uređenja, sve san to mislija i prije napravit, šta ja znan ko je tu sve leža, balija, slinija, hompa-cumpa se i tako to, tako da to sve radin više iz nekih higjenskih razloga, i naravno kad već sve to radin, onda ću i nadodat neštzo opreme u svemu tome.
sve ovo meni nije nepoznato, da san kupija brod star 4-5 godin, vjerovatno bi mu isto bilo, doduše vjreovatno u nešto manjem omjeru, i to je boljka svega polovnog...nagleda san se i brodova novijih starih samo par godin...sa iskrivljenim osovinama, stučenim propelama, sjebanim osovinskim vodovima, jakim motorima koji su spremni za generalnu, napuklim trupovima, požmarilim đelkotima...i da sad ne nabrajan a prodaju se po 40, 50, 60 pa i više tisuča eura, a imaš da to dovedeš u red potrošit kišu Isusovu nojaca da bi to doveja u red, a možda ni tada jer su u startu napravljeni kako nevaja....a iman i masu primjera ovoga o čemu govorin, tako da počmen o tome...ne bi do ujutro završija pisat. ovde mislin uložit još 5-6 pataka i dovest ga u stanje da bude bombončić i za nekih sve skupa recimo do 25 pataka iman kus broda i mogu di oču sa njim i šta oču...i bez straja i ikakve bube u glavi da će nešto mi riknit...ideja o ovom brodu kuvala je u meni jedno 6-7 miseci i sve je stavljeno na papir i povučena je crta....nisan iša ka velika večina zaglavinjat...pa onda kasnije plači voljena zemljo...jer se ne mogu pokrit novcima i onda ili su po moru sa glavom u torbi ili su negdi ti brodi ostavljeni po ledinama i trunu...i to ti je zaključak cile ove priče, samo eto otvorija san temu da pokažen ljudima kako se triba radit.
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 07. 10. 2010. (14:15)

evo motor je izvađen van i odvezen u radionu jučer. sad ga treba oprat poskidat instalaciju struje, alternator, zaštitit usis goriva, ispist pumpe, auspuh, i onda direktamente na pjeskarenje tako da se može onda na njemu lipo radit kad je očiščen. motorni prostor je šporak, ali čin se skine izolacija i to sve prvo opere već će ličit na nešto. kasnije samo triba proletit malo brusilicom i ponovo dat top coat i vratit nazad sve nazad do motora...dakle crijeva goriva, el. instalacija, crijeva usisa mora, auspuha, kaljužnu pumpu...

evo slija kako to za sad izgleda...

slika
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la pomorac » 07. 10. 2010. (19:29)

Dobra barka, svaka čast, danas sam baš jednog takvog gledao, to je baš ono pravo.
Avatar
pomorac
Member
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 01. 09. 2008. (17:14)
Lokacija: Raša
Lokacija: Raša
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Stefini 12m, A-1020, Amon 790, Crestliner ...

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Mali Dabar » 09. 10. 2010. (08:56)

Motor dobro izgleda na slikama, nema ruzine,zasto ga pjeskariti,ako se ne rastavlja i ne radi generalka.
Ipak mislim da je tvornicka boja puno bolja zastita .
Dobro ga oprati,popraviti na mistima di ima ruzine i samo pošpricati s novom istom farbom .
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la primorac » 09. 10. 2010. (09:30)

Ne brini MD, to će Zore sriktat da će izgledat bolje neg novi... Sve će se to razvidat, premjerit, tarirat visokotlačna pumpa, reparirat brizgaljke (ili će dobit nove), uglavnom motor mora bit za šetnju do Maroka i nazad bez razmišljanja oće li šta crknut...
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 09. 10. 2010. (17:18)

http://anciensbateaux.jeanneau.fr/2007/ ... 3&cas=desc

evo ovde su neki tvornički detalji, slike, oriđiđi user manual, i sve ostalo kad su se Islanderi još proizvodili...tu se vidi originalan raspored broda ka šta me je netko pita ovde neke slike. iz ovoga će mu bit sve jasnije. jedna recimo zanimljiva meni stvarčica šta san je otkrija zadnjih dana kopajuči po brodu je ta da trup ima uzdužna ojačanja svako 25-30 cm i to od prove do krme..i to kus pojačanja, poprilično gusto raspoređena. budem to uslika. onda dalje ima svako metar i po poprečna. čak su izveli dvodno poklopivši ta uzdužna pojačanja od prove do poprečnog pojačanja (pregrade cijelom visinom i širinom broda) do motornog prostora...tako da se desi da u nešto drmneš provom imaš veće šanse za ostat plutat i negdi se dovuč... nadalje ono šta me fascinira je da u brodu ima toliko neiskorištenog prostora da je to za nevirovat. po prijašnjim slikama vidili ste kašetu motora, iza kašete je bazen za živu ješku, i onda ide ona kutija od timuna. livo i desno od te širine motornog prostora do bande broda je mrtvi prostor. i to je tako cilom dužinom krmenog kokpita. dole nema apsolutno ničeg. golemi boxevi broda totalno neiskorišteni....a današnji proizvođači tu trpaju šta god stignu, rezervoare, baterije, jacere, boxeve za stvari... e sad bumo videli šta bi moglo dole se ukopat.... isto tako nešto slično je i u dijelu poda ispod kabine...čudo neviđeno mista, a opet ničeg tamo...

evo za sad toliko...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.