JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 29. 11. 2010. (19:04)

tramontana je napisao/la::idea: he he sad sam skužio što na onoj majici piše:

JEA... :Happy31: radosni usklik tipa "bingo" kad je Pape kupio brod i dopeljo ga doma;

NNE ... :Other54: to je trenutak kada je naš junak pogledo pod pajole, otvorio motor, ... ukratko: vidio što ga čeka!

AUuuu :Craying43: uzvik u trenutku kad su sve kuglice na abakusu već prešle na desnu stranu, a trebalo je još zbrajati :Other12:

:lol:



...pa cili dan ti je trebalo za ovo... :Other12: ..... : Laughing4:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la tramontana » 29. 11. 2010. (19:23)

Pape je napisao/la: ...pa cili dan ti je trebalo za ovo... :Other12: ..... : Laughing4:

:angel: he he, nije.

Ovu temu čitam tek poslije ručka, kao desert :thumbup:
Avatar
tramontana
Moderator
 
Postovi: 2612
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:42)
Lokacija: Volosko
Tip plovila: MAESTRAL 6,70, kabina, natkabina i TORPEDO 24

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la kk22 » 29. 11. 2010. (20:42)

Svaka čast na postovima :thumbup:
;)
Hrana je najbolje jelo.
Niti jedna bolest nije zdrava.
Avatar
kk22
Member
 
Postovi: 251
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:26)
Lokacija: ZG-ŠB
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: pasara učka 410, 78g.

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la zore70 » 29. 11. 2010. (21:13)

tramontana je napisao/la::idea: he he sad sam skužio što na onoj majici piše:

JEA... :Happy31: radosni usklik tipa "bingo" kad je Pape kupio brod i dopeljo ga doma;

NNE ... :Other54: to je trenutak kada je naš junak pogledo pod pajole, otvorio motor, ... ukratko: vidio što ga čeka!

AUuuu :Craying43: uzvik u trenutku kad su sve kuglice na abakusu već prešle na desnu stranu, a trebalo je još zbrajati :Other12:

:lol:


A kako će se Pape ekipa glasat kad nas bude ispraćala na probnu vožnju..JEA....AUUUUUUU..ŠTA JE DOBAR BRALE :thumbup:
pa ćemo in ovdi obisit malo sličica Sveca..Palagruže..Sušca..tamo nekih destinacija di većina niti povirit ne smi :lol:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la zore70 » 30. 11. 2010. (00:02)

Ajmo nazad u klupe dico :lol:
Počeli smo nešto o alatima za meljanje plastike pa sad evo nešto i za rušenje :lol:
Kako je Pape već uslika Veliku Žutu..meni najdražu pili za remonte i rušenje po brodima evo i par informacija o
pilicama koje su pogodne za pilanje detalja po stakloplastičnim konstrukcijama...

Za pilanja di nema dobra pristupa,di je kombinacija drva i laminata,pila lisičji rep je nezamjenljiva..
Inače spada u profi alate ali je u zadnje crime ima nabavit i u hoby izvedama pa je i cijenom i kvalitetom dostupna..
Listova pilica za nju ima u raznim izvedbama ali svima je zajedničko da imaju zube od tvrdog metala- HM šta im omogućava
pilanje laminata,tvrda drva i sendvič sistema bez problema..
Iste takve pilice se prave i za obične ubidne pile,isto se označavaju sa ounakom HM..
Osim HM pilica sa zubima za pilanje laminata su pogodne i pilice koje umisto zubiju imaju navarene mrvice tvrdog metala,obično im je namjena za pilanje keramičkih pločica i isto imaju oznaku HM
pilica lisice.JPG
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la mikula moli » 30. 11. 2010. (22:33)

pape ako ti bude tribalo imam ti ja ovih zubarskih sta se vrte 350 000 u minuti....

a zore kad ce predavanje za veceras, ja bi ranije isa lec, svaku vecer zaglavim na forumu cekajuci predavanje, evo vec sidim u klupi :lol: :lol: :wtf: :roll: :wtf:
Avatar
mikula moli
Senior Member
 
Postovi: 820
Pridružen/a: 11. 10. 2010. (09:10)
Lokacija: Split-Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leidi 600 + Suzuki 140

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la zore70 » 30. 11. 2010. (22:38)

mikula moli je napisao/la:pape ako ti bude tribalo imam ti ja ovih zubarskih sta se vrte 350 000 u minuti....

a zore kad ce predavanje za veceras, ja bi ranije isa lec, svaku vecer zaglavim na forumu cekajuci predavanje, evo vec sidim u klupi :lol: :lol: :wtf: :roll: :wtf:


Nema za večeras ništa nova..doša kasno sa terena,mokar,promrza..ide se njonjit brzo..
A vi dico malo ponovite staro gradivo,utvrdite znanje.. :lol: :wave:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 30. 11. 2010. (23:09)

mikula moli je napisao/la:pape ako ti bude tribalo imam ti ja ovih zubarskih sta se vrte 350 000 u minuti....

a zore kad ce predavanje za veceras, ja bi ranije isa lec, svaku vecer zaglavim na forumu cekajuci predavanje, evo vec sidim u klupi :lol: :lol: :wtf: :roll: :wtf:


...mislija san na ovako nešto....

slika
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la mikula moli » 30. 11. 2010. (23:18)

pa evo kod mene izgleda ovako 40 000 rpm....
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
mikula moli
Senior Member
 
Postovi: 820
Pridružen/a: 11. 10. 2010. (09:10)
Lokacija: Split-Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leidi 600 + Suzuki 140

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 30. 11. 2010. (23:27)

...yup! :thumbup: ...samo je ova Bosch-eva 600...ili 700 w...ta je za miče radove...ali istu funkciju ima... :thumbup:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la amiklic1 » 01. 12. 2010. (09:23)

U toj fazi u kojoj si ti sad super su te pile i brusilice, al' za kasnije mislim da bi bilo fer spomenit i Fein Multimaster.
Strašan alat koji riže, brusi, pila, i sve skoro bez prašine. Strava stvar za brodove. Pogotovo za finije radove nakon što već zaplovimo, kad uporaba brusilice značila dane i dane ćišćenja.
Ajmo Zore, kad si već krenio da ti ne rušin profesorski autoritet.
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 01. 12. 2010. (09:33)

evo da profešuru pomognem sa slajdom.... :lol:

slika
slika
slika
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la zore70 » 01. 12. 2010. (23:01)

amiklic1 je napisao/la:U toj fazi u kojoj si ti sad super su te pile i brusilice, al' za kasnije mislim da bi bilo fer spomenit i Fein Multimaster.
Strašan alat koji riže, brusi, pila, i sve skoro bez prašine. Strava stvar za brodove. Pogotovo za finije radove nakon što već zaplovimo, kad uporaba brusilice značila dane i dane ćišćenja.
Ajmo Zore, kad si već krenio da ti ne rušin profesorski autoritet.


Ma kakvo rušenje Ami,nemaj brige...Fein Multimaster je alat kojemu nema ravna za masu situacija,ja ga iman odavno,stariji model,sve i svašta san radija sa njim i mogu reć da je ludilo... :thumbup:
Svaka kuna mu se pozlatila..tamo di ni jedan drugi ne dođe,sa njim stigneš napravit...
Radi na principu kratke oscilacije,"ljuljanja" alata i nema veliku učinkovitost za razliku od npr. ubodne pile ili brusilice sa diskom za rezanje ali di triba zasić u kantunu,na gotovom panelu probit rupu...negdi zahtjevno a da nema puno toga nezamjenjiv je.
Ima jako zanimljive dodatke za kopanje fuga kod tikovine pa je nezamjenljiva alatka kod radova zamjene ili popravka brtvene mase u fugama..
Ima samo jednu "manu"..a to je cijena samog alata a i pribora pa ko nema veći brod sa dosta posla,nije neka isplativa investicija..
Spada u profi alate ka ona prije spomenuta brzotrčeća ravna brusilica pa ih nema u onim izvedbama tipa Enhel i sl.. :(
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la zore70 » 01. 12. 2010. (23:26)

Ajmo dalje.....od glavnih,svima dostupnih alata spomenija bi malu brusilicu,kutnu koja je nezamjenljiv alat za
rizanje,brušenje...svašta nešto..
Tu funkcioniraju sve kombinacije od renomiranih marki do onih PRC bezimenih...ovisno o količini posla..na izbor ;)
Šta se tiče pribora za nju najkorisniji su elastična podloga za brusne paprire,takozvane fiber diskove..
Rezanje ravnih dijelova u amaterskoj upotrebi je najpovoljnije tankom brusnom pločom debljine 1.5-2mm ili nešto skupljom
dijamantnom pločom koja se koristi za rezanje kamena ili pločica...to je dosta trajnije i sigurnje rješenje
Postoji profesionalna rezna ploča baš za laminte,sa navarenim karbidnim mrvicama,ali je jako skupa pa je koriste uglavnom rijetki profesionalci..

Sikire,šegaci,zolje i motorne pile isto spadaju u ovu grupu ali se njima više Pape koristi :lol: :wave:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la zore70 » 02. 12. 2010. (00:07)

E da ...dico nemojte zaboravit na zaštitna sredstva jerbo kad napravite brode tribalo bi
dugo i sretno uživat u njima...

Da bi vaše jetrice bile zdrave i da vam gospođe,ljubavnice i sl. nebi kljucale da imate plastike ispod noktiju,
po rukama i sl. lipo koristite najobičnije lateks medicinske rukavice.. kutija od 100 komada 35-40 kn..;)
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron