JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 23. 11. 2010. (16:14)

evo još koja slika izvana tunela thrustera...

na ovoj drugoj slici se vidi dobro špic prove, i ako malo bolje zagledate vidit čete rupe od 6mm. tu je bila zaštitna obloga gumena od prove protiv udaraca....i ništa to nebi bilo novo da kod skidanja iste nismo ostali :wtf: ....naime dotična guma je bila fixirana za provu pomoču plastičnih tipli za beton dužine 4-5 cm...prvo su vjerovatno tiple bile zabivene a onda je stavljen nekakav silikon i guma zavidana za trup... :?: čirija san te buže malo baterijom unutra da vidim šta se tu dešava sa trupom i vidim da je sve bilo zatiplano u plastiku nikakvi tragovi drva (balse, špere...) nisan naša...sad se još uvik mislim da li uopče vračat tu gumu nazad....vidit ćemo....

slika
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la primorac » 23. 11. 2010. (22:17)

Zore, top-coat je isti vrag ko i gel-coat, samo što ima dodat parafin. I jedno i drugo JE porozno, mali experiment će to dokazati: Polir pastom za automobile, npr crvene boje namažemo malu površinu top-coata. Obrišemo polir pastu, crvenilo ostaje, jer je ušlo u mikro- pore. Zašto ovo govorim, do osmoze može doći i u unutrašnjosti broda. Malo teže, al ipak može.

Jedino su epoxy "barrier coatings" potpuno vodonepropusni, a dva sloja sasvim su dovoljna."Ideally, two coats of any coating product is best because it protects against thick and thin spots and pinholes left behind by a single coat."

Sigmni proizvodi su odlični, nisu loši ni Internationalovi, a meni su za amatersku uporabu dobri i Hempelovi - ako ništa, prihvatljive su cijene i može ih se nabaviti svuda. (Eto, rado bih kupio par litara Sigma antifoulinga, ali nema ga u slobodnoj prodaji).

Eto, ja sam na barku stavio kad je bila nova 2 sloja hiprotecta, jednu light primera i 2 ruke hard racing. To je bilo prije dvi godine. Nakon toga 2 ruke hard racinga godišnje, prije dobro operem mini washem, malo manem vodobrusnim papirom.
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Jadranko » 23. 11. 2010. (22:24)

primorac je napisao/la:
2 sloja hiprotecta


što je to?
Avatar
Jadranko
Senior Member
 
Postovi: 900
Pridružen/a: 29. 05. 2009. (18:20)
Lokacija: Vž-Zd
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bayliner fly

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 23. 11. 2010. (23:09)

Jadranko je napisao/la:
primorac je napisao/la:
2 sloja hiprotecta


što je to?


ukratko objašnjenje....

http://www.rallus.hr/index.php?subactio ... eljne_boje


Hempelov priručnik....
http://www.rallus.hr/cjenik/Hempel%20prirucnik.pdf
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la zore70 » 24. 11. 2010. (00:06)

aladin je napisao/la:
Trogiranin je napisao/la: strše djelovi neaktiviranih projektila iz stare podrtine


pa sta ne vidis da od Koreja pocinje III svjetski rat. Pape sprema torpedne cijevi :-D


Ma nemate vi pojma šta je to...to je buža za provuđ konop kad Oleandera bude šlepalo u slučaju da mu krepa ona štraca od Ingleškoga motora :lol: :lol:

Primorac..i epoksi premaz će ostat crven u tvom malom pokusu ;)
Inače u Sigmin program boja san s ezaljubija kad san radija svoj čelični brod...ovaj Hempel kojega mi u HR imamo za kupit nije Sigmi do kolina...

Ali najvažnije od svega je da brod iznutra ne pliva i još uz to nezaštićen...to smo riješili odjeljivanjem potpalulja u četiri potpuno odvojena i do palube nepropusna prostora..pramčani dio,..dio di je rezervar i baterije,motorni prostor i prostor iza krmene pregrade strojarnice do zrcala..
Svi prolazi komunikacija crijeva, sajli,zraka,kabela če biti hermetizirani pa će tako i mogućnost ulaska mora ili kiše bit svedena na miminum...a da o sigurnosti u plovidbi ne govorimo...
Tri od ta 4 prostora će imat i svoje neovisne pumpe za šekavanje sa plovkom,motorni prostor najveću radi osovinskog voda,crijeva po motoru ,usisa mora i sl...tamo je povećana mogućnost nekakvog curenja..
Tako smo uz ne velike troškove opreme podigli sigurnost na maksimum..a onda je prst u uvo i plovi..
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Mali Dabar » 24. 11. 2010. (09:03)

primorac je napisao/la:Eto, ja sam na barku stavio kad je bila nova 2 sloja hiprotecta, jednu light primera i 2 ruke hard racing. To je bilo prije dvi godine. Nakon toga 2 ruke hard racinga godišnje, prije dobro operem mini washem, malo manem vodobrusnim papirom.


Mozeš pojasniti zašto preko hight protect-a,stavljati light primer ?
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Jadranko » 24. 11. 2010. (09:25)

Mali Dabar je napisao/la:
primorac je napisao/la:Eto, ja sam na barku stavio kad je bila nova 2 sloja hiprotecta, jednu light primera i 2 ruke hard racing. To je bilo prije dvi godine. Nakon toga 2 ruke hard racinga godišnje, prije dobro operem mini washem, malo manem vodobrusnim papirom.


Mozeš pojasniti zašto preko hight protect-a,stavljati light primer ?


se to stavlja samo na "starije" brodove ili na sve?

što se događa kad je brod potpuno nov nikad mazan... 2-3 ruke prajmera pa 2-3 hardracing ili bi bilo dobro još nešto ispod svega ili između?!
Avatar
Jadranko
Senior Member
 
Postovi: 900
Pridružen/a: 29. 05. 2009. (18:20)
Lokacija: Vž-Zd
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bayliner fly

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la josme » 24. 11. 2010. (10:39)

Jadranko pošto kupuješ novo plovilo,ugovori i zaštitu podvodnog djela.Koliko se sjećam ti kupuješ Leidi a oni imaju 4 ruke prajmera i 3 ruke antivegetativnog sloja.
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Mali Dabar » 24. 11. 2010. (11:41)

josme je napisao/la:Jadranko pošto kupuješ novo plovilo,ugovori i zaštitu podvodnog djela.Koliko se sjećam ti kupuješ Leidi a oni imaju 4 ruke prajmera i 3 ruke antivegetativnog sloja.


Vaznije je s kojim materijalom radiš nego koliko si ruku namzao.
Ako je brod novi,a vidim da je,najbolje je pustiti sve tezine unutra ,koje ce biti,rezervari,konopi,sidra...............
Neka brod malo odstoji u moru,koji dan,moze i misec, da se dobije tocna vodena linija i onda odraditi posao.
Ovako,pogodi se ali otprilike,kome odgovara moze,ali meni je draze da se lipo ocrta vodena linija.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 24. 11. 2010. (11:51)

Jadranko je napisao/la:
Mali Dabar je napisao/la:
primorac je napisao/la:Eto, ja sam na barku stavio kad je bila nova 2 sloja hiprotecta, jednu light primera i 2 ruke hard racing. To je bilo prije dvi godine. Nakon toga 2 ruke hard racinga godišnje, prije dobro operem mini washem, malo manem vodobrusnim papirom.


Mozeš pojasniti zašto preko hight protect-a,stavljati light primer ?


se to stavlja samo na "starije" brodove ili na sve?

što se događa kad je brod potpuno nov nikad mazan... 2-3 ruke prajmera pa 2-3 hardracing ili bi bilo dobro još nešto ispod svega ili između?!



stavija san vam tamo Hempelov priručnik, pogledati stranu 32 di se piše o Hempelovom High protect-u.... :wave:

inače prijašnji brod san zaštitija sa Sigminim prajmerom 4 ruke i onda u da Sigmin međupremaz ka zaštitu...a onda 3 ruke hard racinga...kasnije je samo bilo...izvuč brod dobro ga stuć mini vashem...laganini proletit kartom...i 3 ruke harda nazad....ludaja....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Jadranko » 24. 11. 2010. (12:19)

josme je napisao/la:Jadranko pošto kupuješ novo plovilo,ugovori i zaštitu podvodnog djela.Koliko se sjećam ti kupuješ Leidi a oni imaju 4 ruke prajmera i 3 ruke antivegetativnog sloja.


Je! i cjenu za to od 5 000 kn!

zato ću to ipak sam!

:D
Avatar
Jadranko
Senior Member
 
Postovi: 900
Pridružen/a: 29. 05. 2009. (18:20)
Lokacija: Vž-Zd
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bayliner fly

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la borro » 24. 11. 2010. (13:36)

Mislim da je zato što na light prajmer ne ide direktno antifouling, već mora ići light prajmer. Mislim da je tako i u priručniku.
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la josme » 24. 11. 2010. (16:27)

borro je napisao/la:Mislim da je zato što na light prajmer ne ide direktno antifouling, već mora ići light prajmer. Mislim da je tako i u priručniku.

????????????????
Borro šta ti ovo znaći???
Pobrkao si lončiće.. :lol: :lol: :lol:
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la Pape » 24. 11. 2010. (20:41)

josme je napisao/la:
borro je napisao/la:Mislim da je zato što na light prajmer ne ide direktno antifouling, već mora ići light prajmer. Mislim da je tako i u priručniku.

????????????????
Borro šta ti ovo znaći???
Pobrkao si lončiće.. :lol: :lol: :lol:



...nije...čovik ti samo drugačije kaže da staviš dvi ruke light primera....e! :lol:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750

PostPostao/la mikula moli » 24. 11. 2010. (20:44)

da prjamer na prajmer na prajmer na prajmer......... :thumbup: :thumbup:
i opet tako dok se ne postigne debljina trupa ka na islanderu, e onda jos dvi ruke pa onda antifouling...... :thumbup:
Avatar
mikula moli
Senior Member
 
Postovi: 820
Pridružen/a: 11. 10. 2010. (09:10)
Lokacija: Split-Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leidi 600 + Suzuki 140

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.