JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

PostPostao/la Pape » 06. 09. 2017. (10:43)

...eto. zato neki s novom plastikom iz 91 vec pripituranom i motorom novim novcatim od 8 godina koji ne pije nego naftu pravi ...nemore za 22 keke da ga hebes...

...cudni su putevi Gospodnji... :lol:

...eto cisto da se javin..da znate da jos mrdan.

..aj odo ja u spizu, kotlove na brodu san vec uzga, ...neka grije...pa iden malo prije juzine....kazu da nema nista...al sve jedno...odo provat... :wave:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

PostPostao/la greben » 06. 09. 2017. (16:40)

lupis je napisao/la:ma dokaz je to kako ne....
...ali za nešto drugo.... ;)


...G.lupis nisam Vas pitao za mišljenje. Molim da se suzdržite komentara bar na moje postove. Zahvaljujem unaprijed.
Avatar
greben
New Entry
 
Postovi: 62
Pridružen/a: 27. 07. 2009. (13:54)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: M600

Re: JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

PostPostao/la greben » 06. 09. 2017. (16:50)

Pape je napisao/la:...eto. zato neki s novom plastikom iz 91 vec pripituranom i motorom novim novcatim od 8 godina koji ne pije nego naftu pravi ...nemore za 22 keke da ga hebes...


...slažem se cijenjeni Pape. Prodaja Tomy-evog broda pokazuje samo koliko ste dobar posao napravili na vašem brodu i po meni stvorili dodatnu vrijednost. A mi ostali forumaši i puno naučili. :clap: :thumbup:
Avatar
greben
New Entry
 
Postovi: 62
Pridružen/a: 27. 07. 2009. (13:54)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: M600

Re: JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

PostPostao/la lupis » 06. 09. 2017. (17:29)

greben je napisao/la:
lupis je napisao/la:ma dokaz je to kako ne....
...ali za nešto drugo.... ;)


...G.lupis nisam Vas pitao za mišljenje. Molim da se suzdržite komentara bar na moje postove. Zahvaljujem unaprijed.


nisam ni ja tebe...,ja pričam sam sa sobom a ti mene citiraš.....ne moraš se zahvaljivat jer ću ovdje na forumu pisat gdje hoću,kad hoću i što hoću,u skladu sa pravilima ovog foruma.
Ako ti moj text štiplje oči nemoj čitat,a još manje odgovarat.Imaš tamo opcija....

Volio bih upoznat čovika koji je kupio ovaj brod pa da je platio i 28....
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10393
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

PostPostao/la greben » 06. 09. 2017. (18:34)

[/quote]...,ja pričam sam sa sobom... [/quote]

..G.lupis, pričate sami sa sobom??!!... Krasno.... G.lupis na forumu pišete, a ne pričate.

G.lupis ovo ste napisali u temi Torpedo 18/24 (naravno isto kad vas nitko nije ništa pitao)

lupis je napisao/la:Nakon neprospavane noći zbog tereta krivnje kojeg mi se stavlja na leđa,odlučio sam da je ovo moj zadnji post na forumu,i da napuštam forum zauvjek,te se nadam da će se svi oni koji su forum napustili zbog mene,vratiti!


...G.lupis vrlo ste nepristojni, jer se ne držite riječi koje ste napisali, a to je da napuštate forum ZAUVJEK!

Ponavljam, molim vas da se suzdržite komentara bar na moje postove. Zahvaljujem unaprijed.

Povratak temi. Islander je brod koji sređen kao od Tomy ili Pape drže vrijednost. To puno govori o francuzima dizajnerima koji su ga stvorili, a i o hrvatima koji su mu dali novu mladost.
Avatar
greben
New Entry
 
Postovi: 62
Pridružen/a: 27. 07. 2009. (13:54)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: M600

Re: JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

PostPostao/la plavnik » 06. 09. 2017. (19:33)

Nisam dugo pisao, ali moram...

Svaka cast i to iskreno mislim, ljudima koji imaju volje renovirat prastare brodove, prastarog dizajna. Mozda zvuci sarkasticno, ali ponavljam, svaka cast...

Ne znam sto bi mi trebalo doc u glavu da dam preko 30t€ za ovakav brod. Za taj bi novac da sam ljubitelj Francuza kupio tamo puno ljepsi, a najvaznije noviji brod.

Nije sad da branim Lupisa, al Greben tvojih 51 post u 8 godina govori sve...
Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! by Lupis
Avatar
plavnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1345
Pridružen/a: 13. 10. 2011. (09:41)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Grašo 20 - Lombardini 2204MT

Re: JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

PostPostao/la greben » 06. 09. 2017. (19:54)

plavnik je napisao/la: Nije sad da branim Lupisa, al Greben tvojih 51 post u 8 godina govori sve...


...kolega plavnik lijepo od vas da ste me nasmijali, ali i nepristojno od vas da komentirate nešto što se vas ne tiče...

Moja konstatacija je sljedeća: brodovi starijih godišta i renovirani do temelja se kod nas prodaju za navedene iznose bez problema. Svatko ima pravo raditi sa svojim novcem što želi, a izgleda da tržište diktira cijenu.
Plavnik slažem se da netko nebi dao ni upola manje iznose, a netko bi dao možda još više. Dokaz da smo svi različiti. Zar ne?
Avatar
greben
New Entry
 
Postovi: 62
Pridružen/a: 27. 07. 2009. (13:54)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: M600

Re: JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

PostPostao/la lupis » 06. 09. 2017. (21:16)

greben je napisao/la:
Ponavljam, molim vas da se suzdržite komentara bar na moje postove.


Neću.

Ja bi Vas zamolio da me više to ne molite.
Hvala.
Zadnja izmjena: lupis; 06. 09. 2017. (21:27); ukupno mijenjano 1 put/a.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10393
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

PostPostao/la lupis » 06. 09. 2017. (21:18)

plavnik je napisao/la:Nisam dugo pisao, ali moram...

Svaka cast i to iskreno mislim, ljudima koji imaju volje renovirat prastare brodove, prastarog dizajna. Mozda zvuci sarkasticno, ali ponavljam, svaka cast...

Ne znam sto bi mi trebalo doc u glavu da dam preko 30t€ za ovakav brod. Za taj bi novac da sam ljubitelj Francuza kupio tamo puno ljepsi, a najvaznije noviji brod.

Nije sad da branim Lupisa, al Greben tvojih 51 post u 8 godina govori sve...


Ma ima on još postova.... :shh: ;) samo u njima ne persira i ne oslovljava sa g..

A ti u opće ne zvučiš sarkastično... :mrgreen:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10393
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

PostPostao/la macro » 07. 09. 2017. (10:15)

Ne triba uvik razmisljat da je nesto novo nuzno bolje i uopce potrebno. Novi mobitel, novi auto, novi brod, novi posa, nova zena, nova vlada, novi svjetski poredak...
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

PostPostao/la peroLA » 07. 09. 2017. (10:38)

plavnik je napisao/la:Nisam dugo pisao, ali moram...

Svaka cast i to iskreno mislim, ljudima koji imaju volje renovirat prastare brodove, prastarog dizajna. Mozda zvuci sarkasticno, ali ponavljam, svaka cast...

Ne znam sto bi mi trebalo doc u glavu da dam preko 30t€ za ovakav brod. Za taj bi novac da sam ljubitelj Francuza kupio tamo puno ljepsi, a najvaznije noviji brod.

Nije sad da branim Lupisa, al Greben tvojih 51 post u 8 godina govori sve...


ovisi tko od čega pati, ko pati od novog kupi novo šuti i uživa, ko pati od većeg primjerice 6,5m i više takvi novi koštaju preko 50tisuća pa su izvan buđeta onda ljudi rade i renoviraju(bitno je bit svjestan da nemožeš kupit brod koji je novi koštao preko 50 a ti ga kupiš za 10 i nadat se bez rada i ulaganja uživat i dobivat od broda isto ko prvi kupac)... meni je recimo važno da je brod dovoljno velik i da ima noviji motor i vitalne dijelove, tj. ako preformuliram da je siguran i da ne staje u sred sezone pa mi je rad u tom smislu razumljiv... jer ima slučaja brod 77 god renoviran s novijim motorom ide ali se trebalo radit i ulagat bitno da sad ide i nestaje... brodovi 90-98 iz uvoza dobra cijena ali redovito ako se nije uložilo crkne tu i tamo nešto pa stoji u sred sezone... treča priča je sređivat više sezona motor bacat lovu i imat star npr. motor i brod manji od 6m.. onda je to već bezveze... i za kraj spominjat prastari dizajn u kontekstu ružnog i imat graša ne pije vodu nikako..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3382
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

PostPostao/la lupis » 07. 09. 2017. (12:21)

ljudi ne trošite riječi i živce uzalud..
jasno je o čemu se ovdje radi( kad se uzme u obzir način ophođenja nekoga tko je u toliko godina uspio napisati to što je napisao i pod takvim nikom)

takve textove "puše" još jedino oni koji se mrdaju..

Ni brod kao ni njegov bivši,a ni sadašnji vlasnik nemaju s tim veze.


:wave:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10393
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

PostPostao/la el passo » 07. 09. 2017. (21:03)

greben je napisao/la:Povratak temi. Islander je brod koji sređen kao od Tomy ili Pape drže vrijednost. To puno govori o francuzima dizajnerima koji su ga stvorili, a i o hrvatima koji su mu dali novu mladost.


I o neznaju ljudi koji su spremni keširati bijesne cifre za prastare škafove jer se oni trenutno dižu u nebesa od strane ljudi koji o plastici poima nemaju...jer da imaju znali bi da tokom godina...a pogotovo 20 i kusur...plastika gubi svojstva, postaje krta i lomljiva što brodu uvelike umanjuje vrijednost. No štuk i pitura fa bella figura pa svakoj budali svoje zadovoljstvo. Daleko od toga da je takav brod za smeće ...samo jednostavno ne vrijedi te pare
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

PostPostao/la peroLA » 07. 09. 2017. (21:20)

ja sam do sad vidio mogucnost pucanja krhke plastke vecinom na novijim godistima slabe kvalitete... na starijim sam cuo skvrc na gliseru opatija... ili skvrcanje na koverti ili provi ali da ce brod puknut npr saga iz 74. ne vjerujem kao ni vega
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3382
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: JEANNEAU ISLANDER 750 - uređenje

PostPostao/la brfun » 07. 09. 2017. (22:59)

peroLA je napisao/la:ja sam do sad vidio mogucnost pucanja krhke plastke vecinom na novijim godistima slabe kvalitete... na starijim sam cuo skvrc na gliseru opatija... ili skvrcanje na koverti ili provi ali da ce brod puknut npr saga iz 74. ne vjerujem kao ni vega


podržavam u potpunosti. :thumbup:
Avatar
brfun
Member
 
Postovi: 219
Pridružen/a: 29. 10. 2014. (13:03)
Lokacija: Trogir
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 490

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.