Adriatic 790 Adria 800

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Rocking Sergio » 17. 06. 2024. (22:52)

bono2 je napisao/la:Tezina broda 3.5 tone vagan sa dizalicom.najbolja voznja na 2800 okretaja.brzina 12 milja i potrosnja 18 litara.na 3200 potrosnja 25 litara i brzina 15 milja a na fulu 45 litara i brzina 21.3 izmjereno sa garminovim gps.nisam doma pa nemogu stavit slike ali kroz desetak dana stavljam spojler i skrok a ostalo kad podjemo u more.

Kako je sa registracijom broda sa takvim motorom? Da li kapetanija radi probleme?
Avatar
Rocking Sergio
New Entry
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 09. 07. 2022. (15:46)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la lupis » 17. 06. 2024. (23:11)

Zašto bi radili probleme?
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10393
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Rocking Sergio » 19. 06. 2024. (11:00)

lupis je napisao/la:Zašto bi radili probleme?

Negdje sam čuo da neki ne dozvoljavaju registraciju broda sa motorima jačim nego što je predviđeno za takav brod....
Avatar
Rocking Sergio
New Entry
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 09. 07. 2022. (15:46)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Rocking Sergio » 19. 06. 2024. (11:11)

Ekipa bok,

jučer sam išao gledati jedan A 790. Preko telefona, čovjek nahvalio brod ( rekao da ga samo treba opiturati ) i garantirao mi da ide 8 knts putne i 10 knts max te da motor prede kao urica
Nakon 550 km i 6 sati vožnje, došli prijatelj i ja do broda, brod na suhome, vidi se da je dobro udaren na par mjesta, da ga osim pituranja čeka i laminiranje, kitanje.....
Unutrašnjost od drveta počela truliti jer gornji prozor kabine pušta vodu. Mnogi šarafi i čavli više ne drže spojeve i sve se klima....
Brod je produživan i taj produžetak nekako ide prema dolje tako da, kad smo stavili brod u more vidjeli da taj spojler/produžetak diže krmu broda gore i baca pramac prema dolje...
Upalili brod, to trese, buči a najbolja stvar, brod nikuda ne ide. Jedva održava 5 knts, krma mu stalno bježi lijevo desno i dojam je nekako da propela radi u prazno. Kao da pjeni more umjesto da stvara propulziju....
Sve u svemu, brod ili za reciklažu ili za kompletnu restauraciju a pod kompletnom mislim na kitanje, laminiranje, novi gelkoat, nova drvenarija, micanje tog spojlera i eventualno ugradnja adekvatnijeg, promjena motora.....znači ogromno ulaganje i vremena i novaca...jer u stanju kakvom je, plovidba je čisto mučenje - rađe plovim na luft madracu.
Cijena nakon inicijalnih pregovra 18k no mislim da ne vrijedi ni 3 puta manje jer tko ga kupuje, kupuje višegodišnji projekt...
Avatar
Rocking Sergio
New Entry
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 09. 07. 2022. (15:46)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la josey » 19. 06. 2024. (12:00)

kao sto sam do sad jedno 100 puta bez pretjerivanja napisao, stvar je perspektive, nekome raga za otpad, nekom super brod koji treba samo malo farbanja.
nazalost u tu teoriju si se uvjerio i sam.
takav brod u vrhunskom stanju kao i bilo koji drugi brod te velicine u vrhunskom stanju neces nac za male novce. Pogotovo svi oni koji pricaju da mogu dobit francuze tog godista za pola manje novce nego adriatice.
Mogu al u kakvom stanju!
Mislim da ces morat posegnut duboko u dzep i spremit oko 30-35ke za taj brod u 1/1 stanju.
Francuzi su po 60. (antares 760 ili serie 8)

sretno dalje u potrazi
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2181
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la 4ever » 19. 06. 2024. (13:41)

Rocking Sergio je napisao/la:Ekipa bok,

jučer sam išao gledati jedan A 790. Preko telefona, čovjek nahvalio brod ( rekao da ga samo treba opiturati ) i garantirao mi da ide 8 knts putne i 10 knts max te da motor prede kao urica
Nakon 550 km i 6 sati vožnje, došli prijatelj i ja do broda, brod na suhome, vidi se da je dobro udaren na par mjesta, da ga osim pituranja čeka i laminiranje, kitanje.....
Unutrašnjost od drveta počela truliti jer gornji prozor kabine pušta vodu. Mnogi šarafi i čavli više ne drže spojeve i sve se klima....
Brod je produživan i taj produžetak nekako ide prema dolje tako da, kad smo stavili brod u more vidjeli da taj spojler/produžetak diže krmu broda gore i baca pramac prema dolje...
Upalili brod, to trese, buči a najbolja stvar, brod nikuda ne ide. Jedva održava 5 knts, krma mu stalno bježi lijevo desno i dojam je nekako da propela radi u prazno. Kao da pjeni more umjesto da stvara propulziju....
Sve u svemu, brod ili za reciklažu ili za kompletnu restauraciju a pod kompletnom mislim na kitanje, laminiranje, novi gelkoat, nova drvenarija, micanje tog spojlera i eventualno ugradnja adekvatnijeg, promjena motora.....znači ogromno ulaganje i vremena i novaca...jer u stanju kakvom je, plovidba je čisto mučenje - rađe plovim na luft madracu.
Cijena nakon inicijalnih pregovra 18k no mislim da ne vrijedi ni 3 puta manje jer tko ga kupuje, kupuje višegodišnji projekt...




Moga si i pitat prije nego se uputis tako daleko :)
Taj brod je tvornicki produzen pola metra a sve ostalo vidim da ocekujes puno vise za tu lovu sta je bas i tesko naci
Nema broda te vrste koji nece trazit ulaganje
Sta se motora tice tu je slab,ubacia je golfov motor i dalo bi se tu jos navuc koju milju ali samo po bonaci vec na maestralu treci val ga za dvi tr milje uspori :thumbup:
Avatar
4ever
Old Senior Member
 
Postovi: 1106
Pridružen/a: 07. 12. 2010. (21:42)
Lokacija: Omiš
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: adriatic790 m 34T

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la josey » 19. 06. 2024. (13:49)

4ever je napisao/la:Moga si i pitat prije nego se uputis tako daleko :)
Taj brod je tvornicki produzen pola metra a sve ostalo vidim da ocekujes puno vise za tu lovu sta je bas i tesko naci
Nema broda te vrste koji nece trazit ulaganje
Sta se motora tice tu je slab,ubacia je golfov motor i dalo bi se tu jos navuc koju milju ali samo po bonaci vec na maestralu treci val ga za dvi tr milje uspori :thumbup:


ima ima,
ima ih sa motorima od 100 uri, koji su odrzavani kako treba, bez mora i ulja u santinama, di drvenarija nije istrulila itd, al nece kostat 18...
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2181
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la 4ever » 19. 06. 2024. (13:56)

....znam i ja da ima ali sam zato napisa povise za tu lovu da je ocekiva previse :thumbup:
Avatar
4ever
Old Senior Member
 
Postovi: 1106
Pridružen/a: 07. 12. 2010. (21:42)
Lokacija: Omiš
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: adriatic790 m 34T

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la lupis » 19. 06. 2024. (21:04)

Rocking Sergio je napisao/la:
lupis je napisao/la:Zašto bi radili probleme?

Negdje sam čuo da neki ne dozvoljavaju registraciju broda sa motorima jačim nego što je predviđeno za takav brod....


Jedino ako je bila greška u koracima..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10393
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la peroLA » 19. 06. 2024. (22:47)

Vidim vise greski, prvo u susjedstvu se prodavalo par, sad isa na tu km bez pitat...nema sanse da ces usparat a bar 3 prilike tu blizu su otpale... ja i dalje govorim o 18te koliko vrijedi adriatic..i pojednostavi si zivot kupi bez spojlera ili onog s pogodjenim..taj dio ces vec rjesit. .daj si rok ako ne nadjes kupi 7m sa vb i mirna bih
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3382
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Rocking Sergio » 20. 06. 2024. (21:04)

4ever je napisao/la:
Rocking Sergio je napisao/la:Ekipa bok,

jučer sam išao gledati jedan A 790. Preko telefona, čovjek nahvalio brod ( rekao da ga samo treba opiturati ) i garantirao mi da ide 8 knts putne i 10 knts max te da motor prede kao urica
Nakon 550 km i 6 sati vožnje, došli prijatelj i ja do broda, brod na suhome, vidi se da je dobro udaren na par mjesta, da ga osim pituranja čeka i laminiranje, kitanje.....
Unutrašnjost od drveta počela truliti jer gornji prozor kabine pušta vodu. Mnogi šarafi i čavli više ne drže spojeve i sve se klima....
Brod je produživan i taj produžetak nekako ide prema dolje tako da, kad smo stavili brod u more vidjeli da taj spojler/produžetak diže krmu broda gore i baca pramac prema dolje...
Upalili brod, to trese, buči a najbolja stvar, brod nikuda ne ide. Jedva održava 5 knts, krma mu stalno bježi lijevo desno i dojam je nekako da propela radi u prazno. Kao da pjeni more umjesto da stvara propulziju....
Sve u svemu, brod ili za reciklažu ili za kompletnu restauraciju a pod kompletnom mislim na kitanje, laminiranje, novi gelkoat, nova drvenarija, micanje tog spojlera i eventualno ugradnja adekvatnijeg, promjena motora.....znači ogromno ulaganje i vremena i novaca...jer u stanju kakvom je, plovidba je čisto mučenje - rađe plovim na luft madracu.
Cijena nakon inicijalnih pregovra 18k no mislim da ne vrijedi ni 3 puta manje jer tko ga kupuje, kupuje višegodišnji projekt...




Moga si i pitat prije nego se uputis tako daleko :)
Taj brod je tvornicki produzen pola metra a sve ostalo vidim da ocekujes puno vise za tu lovu sta je bas i tesko naci
Nema broda te vrste koji nece trazit ulaganje
Sta se motora tice tu je slab,ubacia je golfov motor i dalo bi se tu jos navuc koju milju ali samo po bonaci vec na maestralu treci val ga za dvi tr milje uspori :thumbup:


Pa naravno da sam pitao i to vrlo detaljno.
Covjek rekao da ga samo mozda treba opiturat a glede motora da prede ko urica i da ide 10 milja. Naravno da sam spreman na ulaganja, uređivanja ali ovaj je takav krš da ga ne bi ni besplatno uzeo...
Avatar
Rocking Sergio
New Entry
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 09. 07. 2022. (15:46)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Rocking Sergio » 20. 06. 2024. (21:11)

peroLA je napisao/la:Vidim vise greski, prvo u susjedstvu se prodavalo par, sad isa na tu km bez pitat...nema sanse da ces usparat a bar 3 prilike tu blizu su otpale... ja i dalje govorim o 18te koliko vrijedi adriatic..i pojednostavi si zivot kupi bez spojlera ili onog s pogodjenim..taj dio ces vec rjesit. .daj si rok ako ne nadjes kupi 7m sa vb i mirna bih

Izrazgovarao sam se s covjekom prije polaska na put a koncepcijski mi se dopao ( produzena natkabina itd )... Tu u susjedstvu ne nalazim nista sto mi se dopada. Ima jedan u Pjescanoj uvali, vrlo uredan no improvan toliko da mi ga je tesko gledat.... I ovaj u Dalmaciji je improvan dosta, veli prodavatelj da je sipao beton u kobilicu samo ne znam da li ga je sipao samo kod prove
M700 mi je jako lijep brod ali ipak malo premali za ono sto trazim ( kašun motora u kokpitu mi je veliki ne )...
Avatar
Rocking Sergio
New Entry
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 09. 07. 2022. (15:46)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la 4ever » 20. 06. 2024. (23:25)

....mislia sam da si moga pitat tu na forumu ima li ko blizu da ti rece ili slika brod
bia sam kraj toga broda sat prije nego si ti dosa i znam covika a i brod odlicno :thumbup:
Avatar
4ever
Old Senior Member
 
Postovi: 1106
Pridružen/a: 07. 12. 2010. (21:42)
Lokacija: Omiš
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: adriatic790 m 34T

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la peroLA » 21. 06. 2024. (11:23)

Ja sam isto mislio da preko foruma nadjes koga od dole..ja sam isto vjerovao nekad tako ljudima..cesto i imao srece..auti motori barke... ali na barkama najvise ljudi jednostavno blencere..i sto je nekome najvaznije drugome nije itd
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3382
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Rocking Sergio » 24. 06. 2024. (12:36)

Znaju li iskusniji ovdje kakva je debljina plastike kod Adriatica 790 ( i Adrie 800 )?
Meni neiskusnom na prvi dojam plastika na mnogim koje sam gledao, djeluje dosta tanko, krckavo... nerjetko se uvija pod nogama i gelcoat se trusi....
Da li je Adria 800 sta bolja i kakva je plastika u odnosu na Francuze i ostale...?
Avatar
Rocking Sergio
New Entry
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 09. 07. 2022. (15:46)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 10 gostiju.