Adriatic 790 Adria 800

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Juraj » 21. 04. 2023. (12:46)

Evo ću i ja koju pa nek Ribi premješta di misli da treba..
Dakle dečki..
Svi smo mi na ovom forumu jer volimo more,brodove i ovdje smo našli ekipu koja isto tako diše.Kako nismo svi isti neko voli ovako neko onako.Neko lovi ribu,neko kupuje,ja u zadnje vrijeme ni jedno ni drugo Imam par kućnih prijatelja ribara,pa da neko nebi mislio da ribe fali:
slika
Da nebi opet neko mislio da se niš ne lovi:

slika
Pa u svezi zadnje slike,ako se ima volje potegnut do Istre,nudim vjerujte dobar čobanac od prikazanog.Smještaj za ove izdalje rješimo.Pa da nazdravimo i izgrlimo se,štogod ko pisao.
Bez ljubljenja jasno!!!!!
Da nebi bilo of ,dotaknimo se i A790.
Bio sam jučer na barci ,sjeo na klupu i čekao da mi se prilagodi guzici i da postane ugodna za sidit.Možda bi se i prilagodila ali mi je dosadilo čekat pa sam stavio kušin.
Avatar
Juraj
Senior Member
 
Postovi: 631
Pridružen/a: 30. 04. 2009. (20:22)
Lokacija: Ližnjan
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 790,Mercedes 60

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la lupis » 21. 04. 2023. (13:18)

dimulius je napisao/la:dobija je i neke dobre savjete ja bi reka.
Za pocetak, oni kvarner sa yanmarom (motor je 2010g) za 33.000 je 10x bolji od onog splitskog adriatica za 24.000


Evo drago mi je da se i ti jednom slažeš samnom. :mrgreen:

Sergio je vjerojatno skinuo 3000 eu i kupio taj brod i sad gušta,pa ga nema tu.

Zato se slažem i s konstatacijom da je nakon što sam mu predložio navedeni K26,sve ostalo trlababalan,osim Jurajevih slika i informacija,jer čovik ima brod iz teme.

Ugodan vikend svima!
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10393
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Rocking Sergio » 21. 04. 2023. (22:37)

lupis je napisao/la:
dimulius je napisao/la:dobija je i neke dobre savjete ja bi reka.
Za pocetak, oni kvarner sa yanmarom (motor je 2010g) za 33.000 je 10x bolji od onog splitskog adriatica za 24.000


Evo drago mi je da se i ti jednom slažeš samnom. :mrgreen:

Sergio je vjerojatno skinuo 3000 eu i kupio taj brod i sad gušta,pa ga nema tu.

Zato se slažem i s konstatacijom da je nakon što sam mu predložio navedeni K26,sve ostalo trlababalan,osim Jurajevih slika i informacija,jer čovik ima brod iz teme.

Ugodan vikend svima!


heheheh, nisam još ništa kupio. SKupljam dojmove i nekakva znanja...Teško se odvažit kupit prvi brod. Jedno je gumenjak kojeg dijelim sa ženinim zrmanom koji ima vez i suhi vez adrugo je svoj brod ob 8 metara. Ovaj Kvarner 26 je na prvu predivan.....
Avatar
Rocking Sergio
New Entry
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 09. 07. 2022. (15:46)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la josey » 22. 04. 2023. (07:17)

sergio nemoj ni kupovat, to su ti sve zablude
30 za brod (ako skines cjenu)
jos 2 godisnje za vez i odrzavanje = 20keka u 10 god
i jos da ne dizes sidro na ruke i da ne polupas ostale brovove u lucici 4k
A skupice se cca 60 u 10god (i to da nista ne crkne)

za te pare mozes rentat brod od 10m 10 god i miran, nula radnih sati, po principu kljuc u bravu i brod uvik spreman za plovit.
jer sve ostalo je financijska greska, jer ko sta si sam reka, jedno je gumenjak od 4m drugo je brod od 8
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2181
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Gec » 22. 04. 2023. (20:41)

Rocking Sergio je napisao/la:heheheh, nisam još ništa kupio. SKupljam dojmove i nekakva znanja...Teško se odvažit kupit prvi brod. Jedno je gumenjak kojeg dijelim sa ženinim zrmanom koji ima vez i suhi vez adrugo je svoj brod ob 8 metara. Ovaj Kvarner 26 je na prvu predivan.....
Ja sam prije par mjeseci kupio svoj treći brod pa eto da vidiš kako to ide kad kupiš i što te čeka.....Pitam bivšeg vlasnika (Švabo) što treba raditi na brodu, kaže ništa, natoči, upali i otvori sezonu 2023. :D Naravno da mu nisam povjerovao iako brod izgleda fantastično za svoje godine. E sad da vidiš što sam sve do sada napravio: papirologiju ću preskočiti to se još uvijek rješava, idem provjeriti kolektore ispuha i otkrijem da je na jednom malo puštalo vodu jer je netko stavio prekratki vijak i sj.....navoj...radi duži vijak (colni) buši još rupu i narezuj novi navoj, strojna obrada dosjeda, nove brtve, ispitivanje pod tlakom. Kad sam već skinuo kolektore imam lakši pristup anlaseru, svječicama, razvodniku paljenja, itd, grijehota je to sve ne prekontrolirati :D
Anlaser reparirao kod autoelektričara a ovo sve ostalo stavio novo jer je trebalo mijenjati. Idem mijenjati cinkove na Z nogi a ono zadnja propela neće van, složio radapciger i izvlačim a izvlači se i guma na propeli (morao sam reparirati propelu), idem ispustiti ulje u peti a ono izlazi bijela kava :eh: , hoću skinuti nogu i pokušam ju spustiti na trimu a ono ne radi pumpa trima, skinuo nekako nogu i eto malo prije došao iz radione baš sam ju završio....uglavnom do sada ukucao petaka na opremu i "prilagođavanje" broda, mislim da on mene više prilagođava sebi nego ja njega :) Još me čekaju sigurno neka iznenađenja i naravno 1800 keka za godišnji vez na Krku. Sve sam to već prošao dva puta u zadnjih 20 godina i opet ulazim svjesno u tu priču, da li vrijedi truda i novaca....APSOLUTNO! Nismo mi svi skupa baš normalni ali hebiga gušti su gušti i koštaju i živaca i para. Ovaj Kvarner 26 lijepo izgleda samo nemoj misliti da je to plug & play, svaki brod ima svoju priču a na tebi je da otkriješ njezine tajne, nitko ne prodaje brod u savršenom stanju a u brod od 8m već stane puno priča, para i sati rada.
Avatar
Gec
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 27. 08. 2008. (16:54)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Crownline Bayside 765

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la peroLA » 22. 04. 2023. (21:06)

Gec uzeo si brod kojeg mi klasicni bas ne zagovaramo bas u smislu pogona gleda z noge kolektora i ostalo, opet s druge strane dobar odabir za ljeto i cestitam..vjerojatno nije ni njemac znao sve to, kao ni moj bivsi vlasnik nije ni znao da motor ima antifriz...to su cari uvoza...znam ja za primjere 100posto sigurnog pa na kraju nije bilo bas tako a znam dq je i frend kupio brod slican ko tvoj i to na pijano pa po nizoj cjeni i evo vec dvije sezone ide bez iznenadjenja...pojacao si je tendu i dodao solar... post ti je na mjestu ali da sad treba neko zastrasivanje ne treba..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3382
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la josey » 22. 04. 2023. (21:29)

svaki brod treba pregledat pa i onaj iz ducana, a i sam bivsi vlasnik vjerojatno nije svjestan mana.
danas sam pricao sa prijateljem on do mene radi damora 900 furiu, dao je za njega 55k, i kaze bivsi vlasnik toci i vozi.
i stvarno je bilo tako, al malo po malo u 2 god kaze on svi kusini, dvi tende zimska i litnja, sjenila na prozorima, pa motor pocea balit ulje i dimit lagano, pa motor van, uglavnom kad podvuce crtu kaze da je jos na 30k, i kaze treba ce jos cca 5 da brod bude u tip top stanju

moj francuz bi si vlasnik isto kaze toci i vozi je za sad na 35k u dvi god samo djelova jer sve radim sam.

svi smo drukciji, neko bi mozda stvarno ostavio stare kusine i litnju i zimsku ceradu i jos 100 sitnica, neko minja.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2181
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Gec » 23. 04. 2023. (15:29)

peroLA je napisao/la:Gec uzeo si brod kojeg mi klasicni bas ne zagovaramo bas u smislu pogona gleda z noge kolektora i ostalo, opet s druge strane dobar odabir za ljeto i cestitam..vjerojatno nije ni njemac znao sve to, kao ni moj bivsi vlasnik nije ni znao da motor ima antifriz...to su cari uvoza...znam ja za primjere 100posto sigurnog pa na kraju nije bilo bas tako a znam dq je i frend kupio brod slican ko tvoj i to na pijano pa po nizoj cjeni i evo vec dvije sezone ide bez iznenadjenja...pojacao si je tendu i dodao solar... post ti je na mjestu ali da sad treba neko zastrasivanje ne treba..
Gledao sam ja jedrilicu jer mi je u duši ali su u zadnjih dvije godine cijene otišle u nebo a i nemam više vremena za jedrilicu, kad sam sve sagledao treba mi vikend cruzer a to je ovo. Išao bi i moj dvije godine sigurno bez problema a onda bi se možda desio veliki kvar na motoru ili z-pogonu a to dvoje je cifra koliko sam platio cijeli brod. Ovo su sve normalni kvarovi za 30 god. stari brod, ništa posebno, takve stvari sam i očekivao. Inače Z- noga je vječna ako se pravilno održava i nema tu velike drame, mijenjaju se cinkovi, svake godine propela van i podmazivanje, ulje isto svake godine baš da se vidi da li je ušlo more a uđe i na novoj ako namotaš neki konop koji spali semeringe, to je ovdje bio slučaj, našao komad konopa, prošao sam sa 100 eura za materijal.
Nije mi bila namjera nekoga zastrašiti već realno prikazati kako to kod kupovine polovnog broda ide, to su normalne stvari i nije istina da je vlasnik broda uvijek sretan kada ga kupuje i prodaje, ja sam uvijek bio nesretan kod prodaje. Kao da se rastajem od prijatelja. Nakon prodaje prvog sam izdržao tri mjeseca pa kupio drugi, a nakon toga eto sada dvije godine izludio i morao kupiti treči :) ali da, jesmo mi svi ovdje malo opičeni, kad ti more uđe u krv teško ga je isprati :thumbup:
Avatar
Gec
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 27. 08. 2008. (16:54)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Crownline Bayside 765

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la porer » 23. 04. 2023. (16:28)

Gec harmoniku na Z nozi si zaboravio! Po meni to je kritična točka i treba je što češće promijeniti!
Prije par godina u Baderni sam montirao FF na jedan brod (suhi škver). Ujedno i "majstori" radili servis noge. Podloga šljunak a vide i matice rasute okolo, nisam htio komentirat ali vidio sam da ne ide na dobro, vide i matice pomiješane sa šljunkom. Da je moj brod otjerao bi ih ali nisam se htio mješati.
Prošlo 7 dana vlasnik me zove kaže na pola Kvarnera sam, pušta brod more tamo di si stavio sondu! Ma reko nije moguće, nema šanse. Dovezao on brod u marinu Veruda ja pregledao, nema šanse, pušta na nekom drugom mjestu. Zvao sam Juraja on je odmah skužio - stisnuo je harmoniku prstima a ona šprica ko fontana :) Majstorčine rastavili cijelu petu a nisu zamijenili truli komad plastike...
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8692
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Gec » 23. 04. 2023. (16:43)

Naravno, ima dvije harmonike, od auspuha i od kardana, to se potopi brod bez problema.
Avatar
Gec
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 27. 08. 2008. (16:54)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Crownline Bayside 765

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la lupis » 24. 04. 2023. (08:49)

Lani sam baš bio na jednom Adriatiku s nekom kumpanijom,isto su bile dvi harmonike,Usna i Dugmetara..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10393
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la peroLA » 24. 04. 2023. (08:50)

Paolo Soprani?
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3382
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la porer » 24. 04. 2023. (09:56)

lupis je napisao/la:Lani sam baš bio na jednom Adriatiku s nekom kumpanijom,isto su bile dvi harmonike,Usna i Dugmetara..


Već odvno sam te uljudno zamolio da ne komentiraš moje postove. Živi u svom svijetu, moj je daleko od tebe.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8692
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la lupis » 24. 04. 2023. (15:36)

Tvoji savjeti mi nisu čitljivi dok sam "prijavljen",zbog postavki koje sam odabrao.


Gec je spomenuo neke instrumente,to sam vidio,i na to se nadovezao.
Eto,nema veze s tobom.

Tvoj vapaj sam vidio tek nakon vanforumske dojave ,pa reko da vidim šta te sad muči.

Ako je jasnije,završimo tu priču i vratimo se brodu iz teme.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10393
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la porer » 24. 04. 2023. (20:25)

Ne kužim što znači moj "vapaj". A tvoje trolanje i provociranje po forumu prelazi sve granice. Nije moja stvar nego moderatora ali nemoj više ni blizu meni.
A vanforumske dojave okači svojoj mački na rep. Znam da ću sad dobiti ban za ovo ali seronja si bio i ostao. Jebi se!
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8692
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.