Adriatic 790 Adria 800

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Goldfinger » 27. 02. 2009. (19:58)

Kakva sidra koristite za Adriatic 790? S čim se sidrite na otvorenom moru kod "dubinskog" pecanja na 70 -100 m ? Ili to s tim brodom ne radite? :think:
Avatar
Goldfinger
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 23. 02. 2009. (17:23)

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la kapetanica Janeway » 28. 02. 2009. (18:25)

Pozdrav svima!
Evo i naše pohabane, stare ljepotice...
Samo da joj nađemo dobrog plastičara, kozmetičara i šminkera i biti će k'o nova!
Lijepi pozdrav od
kap.Janeway
Slika002.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Engage!
Avatar
kapetanica Janeway
New Entry
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:04)

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Žabar » 01. 03. 2009. (21:33)

Meni,ovako sa slike,ne izgleda pohabano :mrgreen:

Fali špirun i još malo rostfraja sa strane... Topla preporuka je začepiti ove prednje prozore,ako se već ide kod plastičara.

Što se tiče sidrenja,imam dva sidra,za ribičiju koristim sidro sa 5 krakova fi 10-12 (kako nažicam materijal :mrgreen: ),koja sam radim,uglavnom da se krakovi mogu razvinuti sa motorom kada zapnem,a za ozbiljno sidrenje ono plug-sidro,danfort 7,5-10 kg? I ta glavna sidra sam prije sam radio,a danas je cijena sidra tolika da mi se ne isplati više raditi,a bogami,taj danforti i bolje drži od mojih rukotvorina.
Avatar
Žabar
Old Senior Member
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: 24. 07. 2008. (00:45)
Lokacija: Pula-Vrbovec

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Goldfinger » 04. 03. 2009. (12:00)

Pozdrav,
Hvala na savjetu za sidro.Jedan problem manje.Za ribolov iz manjeg čamca isto koristim "uradi sam" sidro od armaturnog željeza.Napravit ću si isto, samo jačeg profila.
Volio bih vidjeti interijer tvog broda Opus, jer sam namjeravao napraviti krevete na kat.Da li bi ti sada šta mjenjao u unutrašnjosti da radiš ispočetka obnovu.Ja na lijevoj strani imam kuhinju i toalet, a s lijeve krevet.
Vidio sam da je desna "banda" tvog broda stanjena , a straga je klupa sa spremištem.Da li je to original klupa ili si to premjestio s desnog boka?
U spremištima na svom brodu naslijedio sam balast tovar na krmi.Cigle na desnoj strani i vreča kamenja na lijevoj ( poveča).Namjeravao sam tu ugraditi rezervoare za vodu i maksimalno iskoristiti prostor. Ima li boljih ideja? :?
Avatar
Goldfinger
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 23. 02. 2009. (17:23)

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la primorac » 04. 03. 2009. (12:56)

Žabar, Danforth nije plug sidro. Plug sidro je CQR :slika

slično mu Je Rocna sidro (nema zglob):slika

ili Bruce:
slika
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Žabar » 04. 03. 2009. (13:59)

Dooobro! :lol: Hvala na ispravku krivog navoda :lol:
Avatar
Žabar
Old Senior Member
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: 24. 07. 2008. (00:45)
Lokacija: Pula-Vrbovec

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la potepuh1110 » 04. 03. 2009. (14:56)

Dobar dan dobri ljudi,
konačno sam nako duge bolesti ozdravio i konačno uspio doći na forum.
Sada je sve ok.
Kao što sam kod predstavljanja napisao i ja imam A790 i oduševljen sam godinama s njim.Kad skužim kako se šalju slike postaviti ću ih ovdje.
Ali sada jedna zanimljiva informacija /doduše neprovjerena ali mislim da nije rekla-kazala/ navodno Kvarnerplastika d.o.o.
Rijeka ima /kao nasljednik stare Kvarnerplastike/ kalup A790 i radi tj.u nacrtima ima nove verzije kao deplasmanca i poludeplasmanca.Navodno su i već korita isprobavali na vodi /poludeplasmanac/
Ima li tko ikakvih saznanja o tome.
Pozdrav svima potepuh
Avatar
potepuh1110
New Entry
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 03. 12. 2008. (11:56)
Lokacija: ZAGREB-PUNAT
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: ADRIATIK 790,VOLVO TD

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Goldfinger » 04. 03. 2009. (21:34)

Skužajte, ispravak krivog navoda.
Ono je bio upit za Žabarov brod a ne za Opusov.Opusove slike su prikazane.Htio sam pitati Žabara. :?

Što se tiće Kvarnerplastike (Riječke) pitao sam ih da li bi radili obnovu starog A790, i pristali su bez problema.
Izlazak na teren i procjena stanja broda došlo bi me oko 100E.
Vjerojatno da namjeravaju ponovo pokrenuti pogon.

Još jednom isprika.Pozdrav
Avatar
Goldfinger
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 23. 02. 2009. (17:23)

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la opus » 04. 03. 2009. (22:19)

Goldfinger je napisao/la:Volio bih vidjeti interijer tvog broda Opus, jer sam namjeravao napraviti krevete na kat.Da li bi ti sada šta mjenjao u unutrašnjosti da radiš ispočetka obnovu.Ja na lijevoj strani imam kuhinju i toalet, a s lijeve krevet.
Vidio sam da je desna "banda" tvog broda stanjena , a straga je klupa sa spremištem.Da li je to original klupa ili si to premjestio s desnog boka?
U spremištima na svom brodu naslijedio sam balast tovar na krmi.Cigle na desnoj strani i vreča kamenja na lijevoj ( poveča).Namjeravao sam tu ugraditi rezervoare za vodu i maksimalno iskoristiti prostor. Ima li boljih ideja? :?

Meni je unutrasnjost originalna kako su je napravili tvornicki u Rijeci, kao i uglavnom sve ostalo na barci i obzirom da je odlicno ocuvana ne bih je dirao, a da moram ponovo, volio bih imati istu takvu.
Krevete na kat ti ne preporucam jer ce ti unutrasnjost vise liciti na kasarnu nego na kabinu.
Krmeni dio je original osim sto sam stavio spoler i napravio otvor (prolaz) prema platformi, te time skratio krmenu klupu.
Ja imam spremnike goriva u bokovima pored motora, te spemnike vode jedan u pramcu i dva bocno izmedju spremnika goriva i krmenog zrcala (ukupno 450 l tekucina).
slika slika slika
Ims neku sliku tvoje barke?
Avatar
opus
Senior Member
 
Postovi: 858
Pridružen/a: 18. 08. 2008. (12:12)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: A790

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la porer » 05. 03. 2009. (08:28)

Slažem se za ove krevete na kat, ima jedna u Medulinu, uređena cakum pakum, motor, radar, elektronika, kuhinja ali kad uđem u kabinu izgleda kao spavaonica u kasarni Kičevo '83...
Inače ista se prodaje pa ako ima interesenata obratite mi se na pp.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8692
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Goldfinger » 05. 03. 2009. (10:52)

Dobro, odgovorili ste me od tih kreveta.I tako je žena protiv toga.
Stavit ću slike kad skužim kako se stavljaju.Malo me zeza tehnika.
Zanima me je li onaj bijeli "tapicirung" u brodu original ili si to dao napraviti ( i od kakvog materijala).Izgleda uredno i komforno. Meni je brod iznutra boje ruzine po plastici ( ili boje taloga od vina) vjerovatno nekakve "gljive". Da li je rješenje u farbanju ili ima nakakav specijalni premaz?
Avatar
Goldfinger
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 23. 02. 2009. (17:23)

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Žabar » 05. 03. 2009. (11:33)

Kada su kreveti na kat,zbilja izgleda ko kasarna,ali nekada treba zažmiriti na estetiku da bi neke stvari bile praktične.Pogotovo ako kabina služi isklučivo za spavanje.

Moji se daju i preklopiti i demontirati,što nikada nismo do dana današnjeg napravili.Kada se preklope,dosta se izgubi na širini donjeg kreveta.

Desni gornji mi je dugačak cca 160 cm,što je dostatno za dijete,ali mi opet služi odlično kao polica za robu.
Avatar
Žabar
Old Senior Member
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: 24. 07. 2008. (00:45)
Lokacija: Pula-Vrbovec

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Goldfinger » 05. 03. 2009. (16:43)

Uvjek je stalna borba između estetike i funkcionalnost.
Dok su mi klinci mali mogu ih ugurati u predkabinu, ali za 2-3 godine to će biti krakate pubertetlije i neću imati kamo s njima.Već sada razmišljam o improviziranim krevetima na krmi.Istina spava se pretežno samo noću, ali kad se izmorimo svatko hoće imati malo komfora.
Imam tešku zimsku ceradu i ljetnu tendu. Noću nisam nikad spavao u brodu ( uvijek je bio aktivni noćni ribolov na sviću) tako da neznam, da li da si skrojim ljetnu tendu od laganog materijala, ako ću noćiti na krmi?!
Kakva su vaša iskustva sa spavanjem na krmi s obzirom na vlagu ? Da li je dovoljna laka tenda?
(pokušavam staviti slike ali mi stalno napominje da mi datoteke nisu ispravne.....valjda ću skužiti postupak...do tada skužajte)
Avatar
Goldfinger
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 23. 02. 2009. (17:23)

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la Goldfinger » 05. 03. 2009. (18:10)

Nadam se da sam uspio sa slikama.
Pozdrav


slike brod 1008 006-smanjena.jpg
slike brod 1008 014-smanjena.jpg
slike brod 1008 010-smanjena.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Goldfinger
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 23. 02. 2009. (17:23)

Re: Adriatic 790 Adria 800

PostPostao/la opus » 05. 03. 2009. (19:36)

Zabar, nisi nikad poslao slike unutrasnjosti, ako nisam propustio, pa ako ih imas....ne srami se. :thumbup:

Moje obloge su klasicne brodske obloge od neke plasticne mase u dva sloja izmedju kojih je spuzva, a sve je zalijepljeno na oplatu. Cini mi se dosta jednostavno za montazu. Kupuje se kao i tekstil. Naci ces u trgovinama za nautiku sto je skuplja varijanta ili negdje drugdje sto je jeftinija varijanta. Vidio sam na jednom drugom A790 oblozenu sperplocom (lakiranom) s stiroporom ispod za izolaciju.
Ne znam sto je bolje, ali znam sto je jednostavnije. : Claping5:
Dakle, moras malo izolirati kako ne bi imao gljive ali i zbog topline. ;)

Vidim da imas drugaciji model nego sto se uobicajeno srece (mislim na krmeni dio). U modelima poput mojeg, cujem da ljudi cak radije spavaju na krmi nego u kabini. Mislim da bi i ti mogao izmisliti nesto na tu temu.
Koje je godiste?
Avatar
opus
Senior Member
 
Postovi: 858
Pridružen/a: 18. 08. 2008. (12:12)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: A790

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 14 gostiju.