Pozdrav svima od totalnog početnika :)

Dobro nam došli novi korisnici! Predstavite se ovdje i recite nam nešto o sebi ...
VAŽNO:
Otvaranjem nove teme u forumu "Predstavite se" (prvi post), novim je korisnicima omogućeno pisanje u svim dijelovima foruma, uključujući teme u njegovom ribolovnom dijelu.

Moderatori/ce: dome, tramontana, Moderatori

Pozdrav svima od totalnog početnika :)

PostPostao/la PogiPogi » 08. 05. 2022. (19:25)

Dragi svi,

prvo moram odmah priznati da nisam ribolovac, nego razmišljam to postati.

Naime, nadam se za kojih 6-7 godina otići u mirovinu i kupiti si neki stančić na moru (negdje na Makarskoj rivijeri, idealno, ali moguće i drugdje ovisno o cijenama). Obzirom da jako volim šetati uz more, palo mi je na pamet da bih mogao spojiti ugodno s korisnim i naučiti pecati ribu s obale (nije šetnja, ali mislim da bi i ovo bila opuštajuća aktivnost).

Nadam se da mi nećete zamjeriti na pitanjima.

Lijep pozdrav,
Pogi
Avatar
PogiPogi
New Entry
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 08. 05. 2022. (19:18)
Lokacija: Njemačka
Vrsta ribolova: rekreativni

Re: Pozdrav svima od totalnog početnika :)

PostPostao/la Rexi » 08. 05. 2022. (20:06)

Dobrodošli Pogi!

Predlažem ti da izabereš odredište i provedes jednu zimu u rentanom stanu prije kupovine. Ovo je specifican nacin zivota, pogotovo dalmacija i jug (i otoci).
Uz to ces viditi kako je koje mjesto izlozeno vjetru, prilikama i neprilikama. Nije rijetkost da se po zimi ne izlazi par dana zbog vjetra ili kise i najcesce nema kina, kazalista ili slicnih zanimacija.
Ukoliko mislis imati brod, svakako se malo raspitaj koja je procedura i koliko traje, najme u nekim mjestima se ceka vez i po 10 godina, dok je kod drugih sve na divljaka.

U svakom slucaju - dobrodosao! :wave:
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Pozdrav svima od totalnog početnika :)

PostPostao/la PogiPogi » 08. 05. 2022. (21:20)

Hvala na prijedlogu, ima vremena, nemam ništa protiv :) ako misliš na dosadu preko zime, to mi nije problem (knjige, TV, internet...). Na kontinentu je sivo i dosadno (a i ne volim hladnoću), toga mi je dosta. Jedva čekam odmaknuti se od svega toga.

Brod ne bih imao, dosta mi je šetanje i eventualno ulovit koju ribicu (a i žena će biti sretna ako pomognem malo budžetu, pretpostavljam da je ribolov profitabilan kad čovjek nauči :?: ).
Avatar
PogiPogi
New Entry
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 08. 05. 2022. (19:18)
Lokacija: Njemačka
Vrsta ribolova: rekreativni

Re: Pozdrav svima od totalnog početnika :)

PostPostao/la Rexi » 08. 05. 2022. (22:13)

samo ako ima i ribe :D
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka


Natrag na Predstavite se

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.