Prvi pozdrav!

Dobro nam došli novi korisnici! Predstavite se ovdje i recite nam nešto o sebi ...
VAŽNO:
Otvaranjem nove teme u forumu "Predstavite se" (prvi post), novim je korisnicima omogućeno pisanje u svim dijelovima foruma, uključujući teme u njegovom ribolovnom dijelu.

Moderatori/ce: dome, tramontana, Moderatori

Prvi pozdrav!

PostPostao/la nagysifa » 22. 05. 2024. (10:40)

Pozdrav svim korisnicima foruma.

Zovem se Zolika, pisem iz Beceja ( srca Vojvodine ) gradica pokraj reke Tise.

Zimus cale odlucio da sredi Elan-ov gliser od 4.2m ( da obraduje nas i unuke ) koji je kupio 1981-e godine, koristio ga jednu sezonu (pre 20 godina ga je spustio na Tisu sa svojim Tomos 4 motorom koji koristi na drvenom camcu, video da to nece funkcionisat i vratio ga u garazu ).
Kupio je sad vanbrodski motor Honda BF40 iz 2006 godine, lik od koga ga je kupio mu ga je i montirao, povezao kormilo i kontrole, rece sve je sredjeno sad samo gas .... i sad kreceeee :)

Provozasmo ga pre 2 nedelje na 15 minuta, ispostavilo se da volan ne moze da se mota skroz na desno posto nije dobro montiran, i poceo je da puni vodom kroz 4 stara zardjala srafa koja su nekad drzala taj Tomos motor, i koji sad nisu u upotrebi.
I nikako nismo postizali brzinu za glisiranje, iako motor lepo radi, samo se ukopavao, i igranka sa trim-om nije pomagala ...

Evo za mene dve neshvatljive greske :

mehanizam volana kaci :
slika

ostavljeni stari izrdjali srafovi kad je vec srafio pored njih nove:
slika

I sad krece moja avantura ... posto od sistema kljuc u ruke stigosmo u 2 koraka na citaj / googlaj / youtubiraj do besvesti :)

No sve ce se to srediti a usput ponesto i nauciti :)

Tako sam nabasao na ovaj forum.

Nadam se finom druzenju i obilju korisnih informacija.
Avatar
nagysifa
New Entry
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 22. 05. 2024. (10:07)
Lokacija: Bečej, Vojvodina, Srbija
Tip plovila: Elan 420 / 1981 + Honda BF40 / 2006

Re: Prvi pozdrav!

PostPostao/la josey » 22. 05. 2024. (11:18)

elan 4,20 sa 40ks nemoze izglisirat?
daj ti meni slikaj kako je montiran motor na zrcalo :D

da nebi bilo da je uronjen metar
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2157
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Prvi pozdrav!

PostPostao/la nagysifa » 22. 05. 2024. (12:25)

I ja sam prvo na to pomislio posle par videa sa youtuba, ali deluje da je na ok visini ...

slika slika

ali svakako mora gore bar za jednu rupu posto ne moze da se upravlja njime ... pa cemo opet probati ...
da ne gresim dusu, bilo je vetrovito, obojica prvi put u gliseru, i pocela i voda da navire pod noge, dize se nos camca u vis kao lud ( trim nije pomagao ) pa moze biti da nisam dao dovoljno gasa ... ali jednostavno feeling je bio da sto veci gas dajem - zadnji deo camca je isao sve vise prema dole ...

ove nedelje zapusavamo rupe i dizemo motor za jednu rupicu ... pa ce opet proba ... sad vec valjda sa manje straha :)
Avatar
nagysifa
New Entry
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 22. 05. 2024. (10:07)
Lokacija: Bečej, Vojvodina, Srbija
Tip plovila: Elan 420 / 1981 + Honda BF40 / 2006

Re: Prvi pozdrav!

PostPostao/la josey » 22. 05. 2024. (20:29)

pa motor je postavljen ok, cak ne treba nista dirat.
nelogicno mi je da ne moze izglisirat.
jesi spustio trim do kraja i probao? ako ti je trim upola samo nos ide u nebo i nece izglisirat
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2157
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Prvi pozdrav!

PostPostao/la nagysifa » 23. 05. 2024. (08:23)

Motor svakako mora gore bar za jednu rupu zbog kormila ( da mogu i desno da skrecem :) ) ... pa cemo probat iznova ... nadam se sad bez vode i nervoze :)
Avatar
nagysifa
New Entry
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 22. 05. 2024. (10:07)
Lokacija: Bečej, Vojvodina, Srbija
Tip plovila: Elan 420 / 1981 + Honda BF40 / 2006


Natrag na Predstavite se

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.