Sinter Bronca ili ....

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Sinter Bronca ili ....

PostPostao/la borro » 11. 04. 2012. (10:18)

Samo da ti dodam savjet što sam ja uradio. Meni je isto na jednom dijelu bila lojna pletenica koju sam trebao mijenjati. Našao sam u Zg ima za kupiti hrpu vrsta oblika i debljina lojne pletenice. No na kraju sam se raspitao i našao semeringe original promjera i za osovinu i pašu točno promjerom na mjesto gdje ide lojna pletenica. Naredao sam 4 ili 5 komada, jer je tako zahtjevala konstrukcija, sve lijepo stegao kako bi bilo i inače i vratio nazad. Evo funkcionira bez problema!
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Sinter Bronca ili ....

PostPostao/la josme » 11. 04. 2012. (13:24)

josme je napisao/la:Zore dobro kaže a ja bi dodao da prije kupovine bukole provjeriš kod tokara osovinu po cijeloj dužini,da nije ovalna ili istrošena na mjestu bukole...i bez straha hrabro naprijed.. :thumbup:

A ovo nisam pao sa marsa nego negdje blizu toga ....nadovezao sam se na jedan prijašnji post ...pa ako moderator ovo vidi neka slobodno obriše....
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Sinter Bronca ili ....

PostPostao/la som » 12. 04. 2012. (23:13)

borro je napisao/la:Samo da ti dodam savjet što sam ja uradio. Meni je isto na jednom dijelu bila lojna pletenica koju sam trebao mijenjati. Našao sam u Zg ima za kupiti hrpu vrsta oblika i debljina lojne pletenice. No na kraju sam se raspitao i našao semeringe original promjera i za osovinu i pašu točno promjerom na mjesto gdje ide lojna pletenica. Naredao sam 4 ili 5 komada, jer je tako zahtjevala konstrukcija, sve lijepo stegao kako bi bilo i inače i vratio nazad. Evo funkcionira bez problema!


Nije ti baš pametan savjet. Semering za osovinu se zove "Volvo bukola". Svaki puta kad se brod spušta u more bukola se stisne nogom da procuri malo mora da bi bio siguran da se neće pregrijavati. Trnela kad curi se malo zavida ( na suzu) a tebi kad se semering pregrije, pukne opruga ili nešto takvo brod postaje podmornica. Brtvljenje osovine kroz trup je najproblematičniji dio ako se ne napravi po pravilima struke bez obzira koji je sistem.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2958
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Sinter Bronca ili ....

PostPostao/la borro » 13. 04. 2012. (07:50)

Kod mene ti je skroz drugi sistem! ja ti nemam osovinu koja ide direktno do motora, i isto mi ju s vanjske strane podmazuje more. A i tedi more ulazi do lojne pletenice, dalje ne, jel tako!? Moja osovina je dugačka nekih pola metra možda nešto kraće.
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Sinter Bronca ili ....

PostPostao/la som » 13. 04. 2012. (08:35)

Ti imaš ovo?
slika
Znaći osovina prolazi kroz trup?
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2958
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Sinter Bronca ili ....

PostPostao/la ceko » 13. 04. 2012. (21:47)

Ova improvizacija sa semerinzima mi se ne čini prikladna za ovu štelamortu šta je čovik pita, tu treba staviti dvije "tarnele", masti u mazalicu i to je to - bez filozofije...
Muci, jebi i ki te ca pita!
Avatar
ceko
Old Senior Member
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 27. 11. 2010. (19:04)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: maestral 500, elan 490

Re: Sinter Bronca ili ....

PostPostao/la Minesweeper » 15. 04. 2012. (11:17)

Semering je odlično rješenje ukoliko je s odvojenim ležajem ali samo ako je jedan, kad ih ima više prvi ne dopusti podmazivanje ostalih pa oni "urižu" nakon nekog vrimena osovinu, spalu se i cvilu.
Isto tako je preporučljivo spojiti vodu s bokule na hlađenje ispuha da voda iz statvene cirkulira pa nema brige da li je osta zrak pri spuštanju broda.
Avatar
Minesweeper
Member
 
Postovi: 124
Pridružen/a: 04. 12. 2008. (20:53)
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Plastični guc 5.50, Torpedo 6ks

Re: Sinter Bronca ili ....

PostPostao/la damjan » 25. 04. 2012. (15:17)

evo sve sam napravio. centrirao sam osovinu, stavio masti u mazalisu. dotegao tek toliko, isprobao na "suho" da vidim da li osovina gdje zapinje i vrti se bez problema i otpora (kada je motor u leru). sada ga jos moram baciti u more i nadati se da nece biti mora i u barci :D
Avatar
damjan
New Entry
 
Postovi: 43
Pridružen/a: 08. 11. 2011. (14:21)
Lokacija: Zagreb

Re: Sinter Bronca ili ....

PostPostao/la berti » 16. 06. 2012. (21:59)

Evo imam neki sličan sistem - slikat ću ga sutra, pa me zanima šta i kako dalje.
Meni se mazalica napaja uljem iz jednog spremnika.

Prvo pitanje jel se može sistem zaminit sa volvo ležajem?

i koje bi ulje išlo u sistem?

MArko
Avatar
berti
Member
 
Postovi: 189
Pridružen/a: 25. 05. 2010. (23:16)
Lokacija: Split i pučina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Beneteau 27

Prethodna

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.