Drveni brod

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Drveni brod

PostPostao/la Sterling » 11. 03. 2012. (12:12)

Pozdrav svima,

tribala bi mi mala pomoc, tj. savjet da li se isplati kupiti ovaj brod.

Dosta je star brod ali sad se sredjuje, covik bi ga sredija sve do piture pa bi meni ostalo ga piturati i mozda zatvoriti kabinu.

Unutra je yanmar 6ks ka sto mozete viditi po slikama.

Cijena bi bila 1500 € sve sredjeno do piture.

Hvala vam na savjetima i izvinite sto malo brzo otvaram temu ali me stvarno zaintrigira ovaj brod :-)

IMG_7165 (Custom) (Custom).JPG
IMG_7164 (Custom) (Custom).JPG
IMG_7163 (Custom) (Custom).JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Sterling
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 05. 03. 2012. (00:25)
Lokacija: Biograd

Re: Drveni brod

PostPostao/la Sterling » 11. 03. 2012. (12:13)

Jos par slika ...
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Sterling
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 05. 03. 2012. (00:25)
Lokacija: Biograd

Re: Drveni brod

PostPostao/la sinitram » 11. 03. 2012. (13:10)

uf, po stanju broda na slikama izgleda da je dosta bia vanka na suvom.
Cijena, u to nebi ulazija, premalo previse ..
Prvo, jesi ikad ima prije drveni brod? Ako nisi nadam se da znas u sta se pustas. Kao svaki drveni brod pusta vodu i to je normalno, sekavanje broda svaki dan i obilazak. Jeli imas kojega dobrog kalafata da ti odradi kad sta zatriba (a tribat ce ti!)?
Iskreno nisam nikad vidija kabinu sa potporom od zeljeza, mora da to dosta piza? To se mora zastit od korozije kvalitetno prije zatvaranja kabine.
Oces sam radit kabinu ili opet netko drugi? Onda i pitanje jeli imas dovoljno para za sve popravke, nece te malo izac?
Amo konkretno, pregledaj madire ispod motora u kakvom su stanju, jeli ima ulja u njima, oni najprije odu ca. Od kojeg materijala je trup napravljen?
Danas za nabavit komad kvalitetnog drva je nemoguca misija, to se cuva ka zlato.
Pregledaj stanje rebara i madira ispod provenog poklopca, bokaporte na provi. Tu zna ulazit more jer nijedna ne brtvi 100%.
Trup je dosta osusen i to triba znat dobro iskalafatat sa kanavom, kad brod udje u more da se nebi dogodila da ako ima previse kanave da se madiri ne iskrive.
Probaj naci nekog kalafata da ti pregleda brod prije kupnje.
Jeli imas kakvi pomocni motor, sa ovakvim brodom moras imat nekakvu pentu jer ce te ostavit koji put na moru tija ti ili ne...
Osovinski vod, osovina + bukola + propela sve triba vidit u kavom je to stanju.
Sto se motora tice tu nisam strucnjak da mogu ista reci, ali generalno stanje je da je motor zapusten sto znaci dosta posla! (generalka itd)
Jesu prozori od stakla ili pleksi, pogledaj brtvljenje.
Ceka te uzasno puno posla, ako ga kupis. I zivaca i para itd..
Nadam se da sam ti bar malo pomoga, :wave:
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Drveni brod

PostPostao/la Sterling » 11. 03. 2012. (13:24)

Puno hvala na odgovoru :-)

Ma znam da je dosta posla i zivaca, iman drvenu pasaru slicnu ovoj iz 68 sa torpedom unutra, i rastavljanje na po kanala je vec vidjeno :-D

Tija san viditi sa vama jeli ta cijena realna za ovaj komad broda, prova izgleda uredno, truli madiri su prominjeni i jos je u fazi stupanja.

Kalafat mi je susjed pa bi onda sa njim rjesava sto mi triba.

I meni je prvi put da vidin da neko ovako radi kabinu ali uopce ne izgleda lose uzivo.

Motor me najvise zabrinjava jer je dosta star i neman iskustva sa ovim tipom.
Avatar
Sterling
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 05. 03. 2012. (00:25)
Lokacija: Biograd

Re: Drveni brod

PostPostao/la sinitram » 11. 03. 2012. (13:40)

Ovako iz prvoga posta nemozes zakljucit jesi li totalni amater ili imas neko iskustvo, ali ako vec imas drveni brod slican onda ti netribam govorit o osnovama.
Nazalost oko motora ti nemogu puno pomoc, ali valjda ce se neko nac da ti kaze dvi beside.
Susid kalafat, to je zgodno! da je meni jedan takav :D
Nisam reka da lose izgleda ta konstrukcija ali je malo nefunkcionalna znas. Kad napravis i slozis kabinu kako ces je piturat svakih par godina kada je pola zatvoreno u drvu, kuzis? A morat ces je pituravat jer more je more! A ruzina ce ti unistit i drvo na koje se naslanja. Da je bar galvanizirana.
A jeli mozes pribacit motor iz svog broda na ovi, jeli ti radi ta opcija?
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Drveni brod

PostPostao/la Sterling » 11. 03. 2012. (14:32)

Kad san bija dite onda je nogomet bija puno vazniji od kalafata, to je bila muka :-D

Covik bi nas zva za pomoci mu ali to je uvik znacilo stajati u provi broda sa batom na rebru dok on zabija brukve sa druge strane, nije nam to bilo bas zabavno tako da nisan previse naucija o tome, a sad mi je malo i za.

Sve u svemu vidija san stare raspadnute brodove kako se pritvaraju u nove prilipe barke, i vidija san nove brodove od 5 do 12 metara od kolumbe do kraja kako se rade ali nisan nikad to naucija :-(

Skola me odvela u drugom smjeru od drvenih brodova i sad bi se malo vratija jer iman vrimena i zivim na moru pa zato i ova odluka o kupnji nekakvog drvenog broda.

Sto se tice prebacivanja motora, na zalost taj torpedo je u gorem stanju od ovog yanmara pa cu radije pricekati ovu ekipu na forumu da da svoj sud o tome.
Avatar
Sterling
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 05. 03. 2012. (00:25)
Lokacija: Biograd

Re: Drveni brod

PostPostao/la ride » 11. 03. 2012. (19:02)

Ako je brob spreman za pituru, to znači da je drvo zdravo onda 1500 eura nije puno... Ipak, oni šta kupuje njemu uvik puno a oni šta prodaje njemu uvik malo...
Avatar
ride
New Entry
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 25. 09. 2011. (15:38)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: gajeta, batana

Re: Drveni brod

PostPostao/la josip » 11. 03. 2012. (21:18)

Koje su dimenzije broda. Da li taj janmar pali ili ne. To što je ružinjav izvana ne mora znaćiti da je loš iznutra, a ovo izvana će biti odlično ako ga ispjeskariš i opituraš. Ako brod preuzmeš sa zdravim drvetom spremnim za bojanje i ako je motor i osovinski vod u funkciji, mislim da nije puno novaca. Inaće, lijep je to brod.
Avatar
josip
Old Senior Member
 
Postovi: 1215
Pridružen/a: 11. 01. 2009. (14:54)
Lokacija: Vukovar , jugoistočna obala Istre

Re: Drveni brod

PostPostao/la zorica » 11. 03. 2012. (21:30)

ride je napisao/la:Ako je brob spreman za pituru, to znači da je drvo zdravo onda 1500 eura nije puno... Ipak, oni šta kupuje njemu uvik puno a oni šta prodaje njemu uvik malo...



pa u osnovi se slažen s ovin poston. zna se šta znači brod spreman za pituru. to znači izvadit sve iz njega vanka, temeljito očistit, osušit, opalit, pribrokvat , prominit doti jedan komad drva koji ne valja, kalafatat i eto ti lipe školjke za dalje , a mislin da to vridi iljadu i po eura za ovoliki brod. normalno ako se to uradi kako valja :wave: :wave:
Avatar
zorica
Old Senior Member
 
Postovi: 1687
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (08:09)
Lokacija: medići-mimice
Lokacija: Baška voda/medići
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: quicksilver 500 fish,merc 60 efi

Re: Drveni brod

PostPostao/la Sterling » 11. 03. 2012. (22:19)

Brod je dug 5 i 30.

Nisan primjetija da motor baca ulje, dosta je cisto ispod njega, radi motor, naravno nisan ga ima prilike isprobati u moru, cini mi se nakon pjeskarenja da bi to bilo dosta dobro.

Svidija se i meni izgled broda, dosta su skladne linije.
Avatar
Sterling
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 05. 03. 2012. (00:25)
Lokacija: Biograd

Re: Drveni brod

PostPostao/la Karlo Yachting » 18. 05. 2012. (20:12)

di se brod nalazi (jel u briševu?)

koji kalafat bi ti ga radia??

i koliko brod stoji na suhom
Avatar
Karlo Yachting
New Entry
 
Postovi: 89
Pridružen/a: 23. 06. 2009. (21:08)
Lokacija: Biograd n/m

Re: Drveni brod

PostPostao/la markegiani1607 » 20. 05. 2012. (20:10)

sto se tice tih janmara dobri su i slazm se s prijasnim postom ako je vani los nije unutra ako imas volje i ljubavi prema tome sve se da a cijena je po meni ok jedino da se mene pita ja bi izbacio onu zeljeznu konstrukciju i napravio drvenu
dani
Avatar
markegiani1607
Member
 
Postovi: 111
Pridružen/a: 16. 05. 2012. (14:21)
Lokacija: ika
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: pasara drvena 1951g 6 m torpedo 9 ks

Re: Drveni brod

PostPostao/la piškera » 24. 05. 2012. (08:40)

A jbg,tribalo bi bar glavu motora skinit,ako se dugo nije vozija,a vidin da je loše održavan,ne bi bilo loše pogledat gornji dio,znam da ćeš kako god okrenija potrošit par stotina eura,ali ne igraj se sa motorom na moru,zajebe kad se najmanje nadamo.
...riči dide mog:upamti zauvik da u njima vire ni,nisu oni ka i mi ...
Avatar
piškera
Member
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 17. 07. 2008. (11:03)
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: profesionalni

Re: Drveni brod

PostPostao/la Sterling » 25. 05. 2012. (23:44)

Ej ljudi hvala na savjetima :-)

Kupija san brod, i pomalo ga sredjujem ima vec misec ipo, malo zaj... vrime.

Dosta je bija vanka ali je dobrom stanju nakon skinute piture.

Sto se motora tice evo vec se par dana s njim igram, ti stari motori su stvarno odlicni, vrlo jednostavni sistemi koji nemaju nekih danasnjih dijelova.
Npr:
1. nema impelera vec je klipna pumpa za vodu.
2. Nema klasicnog filtera za ulje vec je neki metalni cilindricni filter koji se samo ispere, a okretanjem se ulje cisti.
Drugim ricima napravljeno da traje, upalija je nakon misec ipo dana lezanja na paleti kroz par laganih okreta manice, sad trazin dinamo ili anl+alt za njega.

Ma znan da ce ici jos ulaganja u njega ali zato san ga i uzeja jer je dosta povoljno a odmah vidis sto ne valja na njemu, draze mi je tako nego kad ljudi sakriju pituron ono sto je ispod.

Karlo nije u Brisevu blize nama u Biogradu, ako si ti vlasnik Karlo yachtinga onda te znan iz vidjenja.

Uglavnom ide pomalo, popija je laneno ulje, ide ostatak :-)
Avatar
Sterling
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 05. 03. 2012. (00:25)
Lokacija: Biograd

Re: Drveni brod

PostPostao/la sinitram » 26. 05. 2012. (08:35)

Sterling :thumbup:
Uzivaj u brodu!
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Sljedeća

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.